Bulharsko - Obzor Bulharsko

 • Doprava letecky

  02:10 h

 • Popis

  Nachází se 60 km jižně od velkého přístavního města Varny a 60 km severně od města Burgas. Městečko se rozkládá na vysokém břehu v bezprostřední blízkosti hor, starých lesů a krásné pláže. Blízko letoviska jsou rozvaliny římského Jupiterova chrámu, na kopcích zbytky římských hradeb a zříceniny hradu Kozjak, který postavil v pol. 14. stol. kníže Dobrotica.

  Pláž: písčitá
  Sport a zábava: pronájem vodních kol, vodních lyží, windsurfingu atd., jízdy na vodním banánu. Jsou zde diskotéky i folklórní večery
  Výlety: fakultativní výlety do Nesebru, Sozopolu, Varny, Burgasu a do Istanbulu

Nejnovější recenze Bulharsko - Obzor

Celkem: 1,2 Tento rádoby hotel již nikdy a nedoporučili bychom jej ani největšímu nepříteli: Jednalo se o naši nejhorší dovolenou s každodenním...

 • 1,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 1 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Tento rádoby hotel již nikdy a nedoporučili bychom jej ani největšímu nepříteli: Jednalo se o naši nejhorší dovolenou s každodenním sprintem na pláže a zpět s nekvalitními službami, bez dostatku jídla a pití v rámci programu All inclusive a hlavně bez dostatku vody na pokojích a tentokrát i delegátka cestovní kanceláře byla naprosto neschopná a k ničemu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v sice pěkných pokojích, ovšem neteče voda po celý den, sprchové kouty protékají do koupelny, někde chybí světla, ochrany nefunkčních zásuvek či požárních hlásičů a při nahlášení problémů se opraví nejjednodušší věc (neodtékající umyvadlo, dodání chybějící lednice) a o zbytek se do konce pobytu nikdo nepostaral. Úklid denně,ale pouze povrchově, sprchový kout byl od písku až do konce a ručníky na zemi, které musely být používány kvůli tekoucímu sprchovému koutu, aby se člověk nezabil, nikdo nereflektoval a byly vyměněny až v půli týdne. TV nepoužitelná,zaplacený výhled na moře byl v jednom pokoji . Nejhorší byla ta netekoucí voda, protože nebylo možné se v průběhu dne ani osprchovat i přesto, že na pokojích byl vždy bojler na teplou vodu, ale nebyl tlak.

Strava
Hotel byl preferován s programem All inclusive, ale neodpovídalo to popisovanému typu stravy. Prvním jídlem po příletu v 10 ráno byla večeře. V den odletu jsme si sami museli domluvit dřívější oběd, protože byl odjezd ve 12. Pokrmy v jídelně v rámci snídaně /8-10/, oběda /12-14/ a večeře /18-21/ byly kvalitní a chutné a v dostatečném množství, pokud jste přišli v první hodině. Dále jste museli mít štěstí. Zmrzlina byla pouze po obědě. Bohužel jste byly neustále obtěžování neskutečným množstvím much a ty byly i na várnicích s pokrmy či v nich. Pokud došlo nějaké pití, bylo dodáno třeba až za tři dny. V době od 10 do 22 byl otevřen bar, kde se podávalo pouze pití a odpoledne v cca 15hod pizza v počtu 30 trojúhelníčků na celý hotel, 15:20 1 várnice se špagetami (bez masa či zeleniny) a 15:40 plech s obyčejnými sušenkami. Vše bylo rozebráno do 5 minut a jiné jídlo v jiném čase podáváno nebylo. Voda byla k dispozici v barelu na baru a recepci.

S ohledem na "hotelovou" pláž, která byla velmi daleko,bez baru, WC i sprchy, jste si museli svačinu a pití dokupovat v jediném malém marketu po cestě na pláž a nebo si načepovat alespoň vodu z barelu a táhnout s sebou.

Služby hotelu
Hotel jako takový vypadal pěkně, ale bylo vidět, že není stavěn na tak velkou kapacitu lidí. Nebyl vůbec opravován ani zvelebován. Personál za barem byl často na mobilu a nevěnoval se klientům. Bazén byl vždy ráno i v průběhu dne očištěn od listů ze stromů, ale na dně byl písek z moře, polovina lehátek okolo byla rozbitých. U bazénu byla nakonec našeho pobytu nalezena ruční sprcha se studenou vodou, ale bez odpadu, takže vše,co jste ze sebe smyli teklo pod lehátka a do bazénu.

Na hotelových oknech a balkonech bylo množství vlaštovek, takže tam bylo spousta exkremetnů atd.

Pláž
Hotelová pláž byla mnohem dál, než je všude prezentováno. Cesta po hloavní silnici, velmi strmá a táhlá, tudíž nevhodné pro rodiny s dětmi či starší, ale i pro nás bylo nemožné tam několikrát denně chodit (třeba kvůli wc či jídlu) a brát si pokaždé věci s sebou. Byla špinavá, neuklizená s množstvím rozbitých slunečníků a lehátek a navíc v přístavu, takže z jedné strany útes a z druhé vlnolamy. Měla velmi pozvolný vstup do vody a plavat se dalo jen do 50 metrů od kraje, pak už byly bójky. Sloužila mnoha ubytovacím zařízením, které byly po cestě.

Anonym, 19.05.2019, Datum pobytu: 27.7. - 3.8.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Obzor, Hotel: Black Sea

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

5 fotografií

Celkem: 10 Super, čisté, prostorné pokoje.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super, čisté, prostorné pokoje. Zobrazit celou recenzi

Strava
Pestrá, chutná vždy čerstvé , doplňováno všeho dostatek po celý den.

Služby hotelu
Všechen personál ochotný a vstřícný.Bez chyby.

Pláž
Přímo u hotelu, lehátka slunečníky zdarma.Osusky proti kauci, kdykoli možné vyměnit.Bar s alkoholem i nealko ,zmrzliny lehké občerstvení.Bazeny čisté, 1detsky.

Tomáš Mastík, 20.09.2018, Datum pobytu: 8.9. - 15.9.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Obzor, Hotel: Sol Luna Bay Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 6 Kvalita služeb a ubytování průměrná, odpovídá ceně zájezdu. Menší rodinný ospalý hotel, který nenadchne ani neurazí. Personál, nezřídka...

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Kvalita služeb a ubytování průměrná, odpovídá ceně zájezdu. Menší rodinný ospalý hotel, který nenadchne ani neurazí. Personál, nezřídka oděn do "tepláků", se nachází často mimo recepci, bar, jídelnu... Celkový dojem je možná ovlivněn končící sezónou (září). Nenáročný klient může být celkem spokojený. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 18.09.2018, Datum pobytu: 4.9. - 11.9.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Obzor, Hotel: Black Sea

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Velmi dobrá dovolená za přijatelné peníze.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobrá dovolená za přijatelné peníze. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel velmi příjemný,čistý,personál ochotný.

Strava
Strava allinclusive výborná.Bohatý výběr jídel,ovoce,zeleniny,salátů,nápojů.

Služby hotelu
Hotel nabízí např.masáže a pod. za poplatek ,nevyužili jsme,nemůžeme hodnotit.

Pláž
Pláž cca 120m od hotelu,dostupnost dobrá.Pláž čistá,dostatečné množství lehátek a slunečníků.S množstvím lidí nebyl problém.Moře v době naší dovolené čisté.

Martina, 17.09.2018, Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Obzor, Hotel: Casablanca

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 7,4 V lokalitě se nám líbilo, druhý hotel nebyl daleko od pláže. Na letišti jsem dostali kontakt na delegátku Kamelii, které jsme třetí den...

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
V lokalitě se nám líbilo, druhý hotel nebyl daleko od pláže. Na letišti jsem dostali kontakt na delegátku Kamelii, které jsme třetí den psali a bohužel sen nám vůbec neozvala. Delegátku jsem neviděli celý týden, akorát napsala do šanonu odjezd na letiště.

Jinak se nám tam líbilo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Od příjezdu 6.9. nám netekla teplá voda, přes urgence netekla ještě v sobotu. V sobotu jsme chtěli jiný pokoj tak nám řekli že v neděli už určitě poteče a tekla.

Sprcha není chráněná ani závěsem ani dvířky. Voda tekla všude, museli jsme používat na vytření ručníky.

Strava
Jídlo bylo dobré, vybral si každý. Jenom grilované maso, hlavně kuřecí nebylo propečené. Jinak dost ovoce, zeleniny, k obědu zmrzlina.

Služby hotelu
Až na problém s teplou vodou bylo vše v pořádku.

Pláž
Pláž byla blízko původního hotelu, asi 70 m od našeho. Na pláži není toaleta takže jsme museli chodit do hotelu na WC.

Jindřiška B., 17.09.2018, Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2018
Oblast: Bulharsko Bulharsko, Obzor, Hotel: Paraiso Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Bulharsko - Obzor