Bulharsko Bulharsko

 • Zajímavá místa

  Varna

  Varna je největším bulharským přístavním městem. Nejvýznamnější architektonickou památkou města jsou katedrála ,,Nebevzetí? se vzácnými nástěnnými malbami a divadlo. Oblíbenou turistickou atrakcí je Delfinárium.

  Ropotamo

  Ropotamo je chráněnou přírodní rezervací, která chrání ekosystémy močálů a písečné duny. Bývalým loveckým revírem protéká stejnojmenná řeka a projížďka po ní je velmi krásným zážitkem.

  Sozopol

  V této rybářské vesnici sídlí kromě půvabných domků z 19. století také archeologické muzeum se sbírkou řeckých váz.

  Nessebar

  Jádro malebného městečka s antickými památkami a středověkými stavbami je zařazeno na seznamu památek UNESCO. Díky velmi dobrému spojení s ostatními resorty je Nessebar velmi navštěvovaným. Jeho dalšími památkami jsou větrný mlýn a turecké lázně.

  Slunečné pobřeží

  Slunečné pobřeží je jedním z nejoblíbenějších bulharských přímořských letovisek. Jeho součástí jsou obchodní střediska, letní divadlo a řada restaurací, kde se pořádají folklorní programy. Stylovou atmosféru dotváří projížďky na koních a široká nabídka sportovních a kulturních aktivit, jejichž zásluhou je Slunečné pobřeží jednou z nejvyhledávanějších destinací v Bulharsku. Čistá písečná pláž, která k letovisku náleží, se táhne v délce 8 km.

  Primorsko

  Primorsko je vyhledávaným a oblíbeným střediskem zvláště mezi turisty českými. Nachází se zde České informační centrum, nápisy a jídelníčky v restaurací jsou také v češtině. Jedná se o ideální destinaci pro rodinnou dovolenou. Malá rozloha Primorska umožňuje, vybrat si ke koupání a opalování rušnější severní nebo naopak klidnou jižní pláž. K letovisku přísluší několik obchodů, diskoték a restaurací, pošta, banka a směnárny. Procestovat okolí Primorska, navštívit například Burgas nebo Kiten, umožňuje turistům dobré autobusové spojení.

  Burgas

  Burgas je poměrně malým, ale velmi atraktivním městem kosmopolitního charakteru, který mu dodává přítomnost lodí a koncentrace turistů. Centrem společenského i obchodního života je ulice Alexandrovska, která prochází napříč celým městem. Kromě barů, diskoték a kin, divadla a opery, jsou zde soustředěny i nejvýznamnější historické památky jako archeologické muzeum, Arménský kostelík a Katedrála sv. Cyrila a Metoděje.

  Zkamenělý les

  Nachází se asi 18 km směrem na západ od Varny. Je tvořen původně zatopenými a postupně petrifikovanými kmeny dávných stromů, které připomínají různá zvířata a fantazijní útvary.

  Balčik

  Balčik je jedním z nejstarších měst na pobřeží Černého moře. Město je vybudováno na pískovcových terasách a díky tomu je nazýváno ,,Bílým městem". Proslulou památkou města je letohrádek s francouzským parkem a krásnou botanickou zahradou.