Česká republika Česká republika

  • Možnosti cestování a dopravy

    K cestě do Česka můžeme využít leteckou dopravu. Největším letištěm je mezinárodní letiště Ruzyně, které leží nedaleko Prahy a kam létají všechny velké mezinárodní společnosti i nízkonákladová letecká doprava. Na letiště se z Prahy dostanete městskou hromadnou dopravou. K vnitrostátní dopravě se letadla využívají opravdu jen zřídka, výhodnější z hromadné přepravy je vlak nebo autobus.

    Vlakem se po Česku přepravuje velké množství lidí, navíc díky své poloze ve střední Evropě je Česko křižovatkou mnoha mezinárodních linek. Drtivá většina spojů je provozována Českými dráhami. Autobusová vnitrostátní doprava je také silně využívána, autobusy jezdí mezi většími městy v pravidelných intervalech po celý den. Mezinárodní linky jezdí kromě Prahy taky do Brna či Ostravy.

    Nejpohodlnější cestování po Česku je pravděpodobně autem. Pravidla silničního provozu jsou podobná pravidlům v jiných státech EU. Nezapomeňte si koupit dálniční známku a mít světla zapnutá po celý den každý den v roce. Půjčovny aut jsou také běžné, auto si můžete půjčit přes internet, klidně na vás bude čekat např. na letišti. Taxi je taky běžnou záležitostí, ovšem pozor na české taxikáře. Pokud uvidíte nápis MHD, vězte, že je to městská hromadná doprava, provozující linky po větších městech.