Česká republika Česká republika

Oficiální název: Česká republika
Hlavní město: Praha
Státní zřízení: pluralitní republika s dvoukomorovým parlamentem
Náboženství: Věřící hlásící se k římskokatolické církvi tvoří 40%, protestanté 4%, ateisté též 40%.
Úřední jazyk: čeština
Časový posun:

Česká republika - zájezdy od 480 Kč

O ČESKÉ REPUBLICE

Srdce Evropy, tak bývá charakterizována poloha České republiky, zahrnující území historických zemí Čech, Moravy a Slezska.

Země nabízí téměř neomezenou nabídku míst k cestování. Rekreační oblasti, lázeňská města, historické památky, pohraniční hory především (Krkonoše, Šumava, Jizerské hory, Jeseníky, Krušné hory, Orlické hory, Beskydy), které lákají k poznávání pěší turisty, milovníkům kola nabízí velké množství kvalitních cyklostezek, v zimě jsou pak ideálními místy pro lyžování. Nabídka kulturního vyžití je též bohatá (muzea, divadla, hudební festivaly, výstavy a další).

Za návštěvu stojí nejen hlavní město Praha s řadou cenných historických památek (též v seznamu UNESCA), ale také další města i přírodní oblasti včetně národních parků.

S českým pivem proslaveným po celém světě se můžete seznámit na tzv. pivních cestách po Čechách a Moravě, které jsou v nabídkách některých cestovních kanceláří, podobně tak i vinné cesty. Taktéž doporučujeme ochutnat českou národní kuchyni.

Země disponuje bohatstvím minerálních pramenů, jejichž využití v lázeňství má dlouhou tradici a Karlovy Vary mají své jméno po celém světě.

V České republice můžete objevit snad všechny architektonické styly, množství zámků, hradů i zřícenin, lidovou architekturu pak v malebných vesničkách.

Česká literární, dramatická, hudební i výtvarná díla dosahují světového formátu.

Praha je dnes především historickým a kulturním památníkem, ale také společenským i politickým centrem evropského významu.

Město je dějištěm důležitých domácích i mezinárodních politických, kulturních i vědeckých událostí, kongresů, konferencí, festivalů. Primát si mezi nimi udržuje hudební festival Pražské jaro.

Kromě historických památek patří k nejnavštěvovanějším místům Prahy zoologická a botanická zahrada, výstaviště s Křižíkovou fontánou, rozhledna na Petříně? Bohatý kulturní program nabízí galerie, divadla, Statní opera a další kulturní centra. Praha je také dějištěm mnoha sportovních akcí, noční život velkoměsta můžete poznat v klubech a casinech.

Česká republika - zájezdy od 480 Kč

Nejnovější recenze Česká republika

Celkem: 10 Krásný hotel, ochotný personál, úžasná poloha v dosahu metra a O2 Arény. Čistý a útulný pokoj. Dostupné parkování.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásný hotel, ochotný personál, úžasná poloha v dosahu metra a O2 Arény.
Čistý a útulný pokoj.
Dostupné parkování. Zobrazit celou recenzi

Andrea Z., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 30.11.2023, Datum pobytu: 24.11. - 26.11.2023
Oblast: Česká republika Česká republika, Praha a okolí, Hotel: Carol

Celkem: 10 Byli jsme se vším velmi spokojeni. Kvalitní ubytování, výborná strava, krásné prostředí, super wellness. Ochotný personál na recepci, v...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme se vším velmi spokojeni. Kvalitní ubytování, výborná strava, krásné prostředí, super wellness. Ochotný personál na recepci, v restauraci i při úklidu pokoje. Zobrazit celou recenzi

Věra P. K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 29.11.2023, Datum pobytu: 24.11. - 26.11.2023
Oblast: Česká republika Česká republika, Beskydy, Hotel: Horal

Celkem: 10 Příjemné prostředí, personál ochotný, ubytování v pořádku.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Příjemné prostředí, personál ochotný, ubytování v pořádku. Zobrazit celou recenzi

Stanislava P., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 29.11.2023, Datum pobytu: 24.11. - 26.11.2023
Oblast: Česká republika Česká republika, Západní Čechy, Hotel: Butterfly

Celkem: 8 Obecně je to pěkný hotel. Když se však na takové místo vydáte, pravděpodobně se vydáte na odpočinek a nějaký čas do SPA. A sauna pod 60...

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Obecně je to pěkný hotel. Když se však na takové místo vydáte, pravděpodobně se vydáte na odpočinek a nějaký čas do SPA. A sauna pod 60 stupňů Celsia je mnohem nižší, než se očekávalo. Infračervený byl vypnutý, a když jsem ho zkusil vypnout, nemohl jsem nastavit vyšší než 33 stupňů. Zobrazit celou recenzi

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 27.11.2023, Datum pobytu: 20.11. - 22.11.2023
Oblast: Česká republika Česká republika, Krušné Hory, Hotel: Pytloun Wellness hotel Hasištejn

Celkem: 7.8 Hotel celkem pěkný, personál ochotný, byli jsme zde koncem října v hotelu byla celkem zima než jsme se ozvali. Potom vše v pořádku.

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hotel celkem pěkný, personál ochotný, byli jsme zde koncem října v hotelu byla celkem zima než jsme se ozvali. Potom vše v pořádku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj ucházející, čistý.

Strava
Strava byla pouze snídaně v hotelu, jídlo jako v jiných hotelech. V hotelu Helios strava dobrá, malý vývěr, dražší. V okolí se dalo najíst i v jiných restauracích.

Služby hotelu
Welnes v hotelu Toč - sauna a vířivka - neměli jsme balíček, ucházející. Lepší welnes v hotelu Helios, více možností - bazén.

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 26.11.2023, Datum pobytu: 16.10. - 22.10.2023
Oblast: Česká republika Česká republika, Jeseníky, Hotel: Toč

Všechny recenze Česká republika