Česká republika Česká republika

Oficiální název: Česká republika
Hlavní město: Praha
Státní zřízení: pluralitní republika s dvoukomorovým parlamentem
Náboženství: Věřící hlásící se k římskokatolické církvi tvoří 40%, protestanté 4%, ateisté též 40%.
Úřední jazyk: čeština
Časový posun:

Česká republika - zájezdy od 180 Kč

O ČESKÉ REPUBLICE

Srdce Evropy, tak bývá charakterizována poloha České republiky, zahrnující území historických zemí Čech, Moravy a Slezska.

Země nabízí téměř neomezenou nabídku míst k cestování. Rekreační oblasti, lázeňská města, historické památky, pohraniční hory především (Krkonoše, Šumava, Jizerské hory, Jeseníky, Krušné hory, Orlické hory, Beskydy), které lákají k poznávání pěší turisty, milovníkům kola nabízí velké množství kvalitních cyklostezek, v zimě jsou pak ideálními místy pro lyžování. Nabídka kulturního vyžití je též bohatá (muzea, divadla, hudební festivaly, výstavy a další).

Za návštěvu stojí nejen hlavní město Praha s řadou cenných historických památek (též v seznamu UNESCA), ale také další města i přírodní oblasti včetně národních parků.

S českým pivem proslaveným po celém světě se můžete seznámit na tzv. pivních cestách po Čechách a Moravě, které jsou v nabídkách některých cestovních kanceláří, podobně tak i vinné cesty. Taktéž doporučujeme ochutnat českou národní kuchyni.

Země disponuje bohatstvím minerálních pramenů, jejichž využití v lázeňství má dlouhou tradici a Karlovy Vary mají své jméno po celém světě.

V České republice můžete objevit snad všechny architektonické styly, množství zámků, hradů i zřícenin, lidovou architekturu pak v malebných vesničkách.

Česká literární, dramatická, hudební i výtvarná díla dosahují světového formátu.

Praha je dnes především historickým a kulturním památníkem, ale také společenským i politickým centrem evropského významu.

Město je dějištěm důležitých domácích i mezinárodních politických, kulturních i vědeckých událostí, kongresů, konferencí, festivalů. Primát si mezi nimi udržuje hudební festival Pražské jaro.

Kromě historických památek patří k nejnavštěvovanějším místům Prahy zoologická a botanická zahrada, výstaviště s Křižíkovou fontánou, rozhledna na Petříně? Bohatý kulturní program nabízí galerie, divadla, Statní opera a další kulturní centra. Praha je také dějištěm mnoha sportovních akcí, noční život velkoměsta můžete poznat v klubech a casinech.

Česká republika - zájezdy od 180 Kč

Nejnovější recenze Česká republika

Celkem: 10 Všechno super, každý by měl toto místo navštívit a to včetně povené prohlidky pivovaru a čarodějnické prohlídkdy zámku.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Všechno super, každý by měl toto místo navštívit a to včetně povené prohlidky pivovaru a čarodějnické prohlídkdy zámku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v rytířském pokoji úžasné, krásně zařízené pokoje.

Strava
Večeře včetně programu v krčmě super. V hotelu Rustikal (císařský balíček) moc dobrá pizza a všechny chody balíčku, bylo toho až až.

Jan T., 17.10.2019, Datum pobytu: 10.10. - 12.10.2019
Oblast: Česká republika Česká republika, Český Ráj, Hotel: Středověký hotel Dětenice

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 velmi vydařený pobyt, splnil očekávání

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
velmi vydařený pobyt, splnil očekávání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
čisté pokoje, standartně vybavené, spokojenost

Strava
absolutní spokojenost , perfektní obsluha, chutné

Služby hotelu
velmi vstřícný personál ,

Markéta Wágnerová, 17.10.2019, Datum pobytu: 11.10. - 14.10.2019
Oblast: Česká republika Česká republika, Krkonoše, Hotel: Stoh

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Výborná dovolená

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Výborná dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování dobré

Strava
Originální

Služby hotelu
Služby dobré

Jiřina Buldrová, 16.10.2019, Datum pobytu: 11.10. - 13.10.2019
Oblast: Česká republika Česká republika, Jižní Čechy, Hotel: Panská

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Začal bych asi tím, že cena pobytu plně odpovídá nabízeným službám a ubytování. Zaplacený jsme měli romantický balíček pro dva (dvě...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Začal bych asi tím, že cena pobytu plně odpovídá nabízeným službám a ubytování. Zaplacený jsme měli romantický balíček pro dva (dvě noci). Osobně jsem si pobyt velice užíval :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je vcelku velký s dobrým zázemím, kdy kousek od hotelu se nachází malý pivovar a hrad Zvíkov. Na hotelu bylo vše funkční a jen málo nedostatků (jeden jsme našli a to sice ne moc, ale přeci vrzající postel :). Postel když už jsem se o ní zmínil byla velká a prostorná (při ubytování byla personálem krásně vyzdobená lístky růže a ručníky :). Přímo na pokoji se nacházela televize. Sprchový kout a sociální zařízení bylo čisté a hezky udělané. Krásný velký balkon, kde estetický dojem kazilo pouze rozbité sklo výplní, ale na funkci bez vlivu. V hotelu je možnost se připojit na Wifi, ale na pokoji byl signál velice slabý. Stěny jsou slabší takže občas šlo slyšet vedle ubytované hosty.

Strava
Součástí našeho ubytování, byla i večeře o třech chodech, která byla výborná a velká. První chod byl vývar, druhý byl steak na pepřové omáčce s bramborami a nakonec čokoládové suflé. Jako pití bylo v ceně večeře víno nebo pivo. Jelikož jsem abstinent vyšel mi personál vstříc a dostal jsem kávu :). Protože byla porce velká a nedala se pomalu na místě sníst tak i přes zákaz vynášení jídla z jídelny nám dovolili vzít si suflé na pokoj :). Ceny v restauraci byly přiměřené. Snídaně byla formou švédských stolů a velice nám chutnalo.

Služby hotelu
Personál byl úžasný a vyšel nám ve všem vstříc. Prakticky nic nebylo problém. Moc bychom jim tímto chtěli poděkovat :).

Pláž
Součástí hotelu je i bazén, ale byl nevyhřívaný a v době našeho pobytu zavřený. O tom jsme byli dopředu informováni. A i přesto nám bylo nabídnuto, že jej můžeme využít :). Dále jsme měli na hodinu vířivku, která byla úžasná (a hodina bohatě stačila :)

Jan Prokop, 16.10.2019, Datum pobytu: 11.10. - 13.10.2019
Oblast: Česká republika Česká republika, Jižní Čechy, Hotel: Zvíkov

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

3 fotografie

Všechny recenze Česká republika