Česká republika Česká republika

Oficiální název: Česká republika
Hlavní město: Praha
Státní zřízení: pluralitní republika s dvoukomorovým parlamentem
Náboženství: Věřící hlásící se k římskokatolické církvi tvoří 40%, protestanté 4%, ateisté též 40%.
Úřední jazyk: čeština
Časový posun:

Česká republika - zájezdy od 390 Kč

O ČESKÉ REPUBLICE

Srdce Evropy, tak bývá charakterizována poloha České republiky, zahrnující území historických zemí Čech, Moravy a Slezska.

Země nabízí téměř neomezenou nabídku míst k cestování. Rekreační oblasti, lázeňská města, historické památky, pohraniční hory především (Krkonoše, Šumava, Jizerské hory, Jeseníky, Krušné hory, Orlické hory, Beskydy), které lákají k poznávání pěší turisty, milovníkům kola nabízí velké množství kvalitních cyklostezek, v zimě jsou pak ideálními místy pro lyžování. Nabídka kulturního vyžití je též bohatá (muzea, divadla, hudební festivaly, výstavy a další).

Za návštěvu stojí nejen hlavní město Praha s řadou cenných historických památek (též v seznamu UNESCA), ale také další města i přírodní oblasti včetně národních parků.

S českým pivem proslaveným po celém světě se můžete seznámit na tzv. pivních cestách po Čechách a Moravě, které jsou v nabídkách některých cestovních kanceláří, podobně tak i vinné cesty. Taktéž doporučujeme ochutnat českou národní kuchyni.

Země disponuje bohatstvím minerálních pramenů, jejichž využití v lázeňství má dlouhou tradici a Karlovy Vary mají své jméno po celém světě.

V České republice můžete objevit snad všechny architektonické styly, množství zámků, hradů i zřícenin, lidovou architekturu pak v malebných vesničkách.

Česká literární, dramatická, hudební i výtvarná díla dosahují světového formátu.

Praha je dnes především historickým a kulturním památníkem, ale také společenským i politickým centrem evropského významu.

Město je dějištěm důležitých domácích i mezinárodních politických, kulturních i vědeckých událostí, kongresů, konferencí, festivalů. Primát si mezi nimi udržuje hudební festival Pražské jaro.

Kromě historických památek patří k nejnavštěvovanějším místům Prahy zoologická a botanická zahrada, výstaviště s Křižíkovou fontánou, rozhledna na Petříně? Bohatý kulturní program nabízí galerie, divadla, Statní opera a další kulturní centra. Praha je také dějištěm mnoha sportovních akcí, noční život velkoměsta můžete poznat v klubech a casinech.

Česká republika - zájezdy od 390 Kč

Nejnovější recenze Česká republika

Celkem: 9,2 Krásný hotel s hezkým wellness a výborným jídlem. Pokoje jsou dostačující, nicméně bych vítala alespoň malou skříň a lepší umístění TV,...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásný hotel s hezkým wellness a výborným jídlem. Pokoje jsou dostačující, nicméně bych vítala alespoň malou skříň a lepší umístění TV, ne na druhé straně pokoje. Dalším mínus je nefunkčnost wifi, která při absenci mobilního signálu byla v menší míře potřeba. Není tudíž vhodné pro dlouhodobější pobyt, jako víkendový relax skvělé místo. Zobrazit celou recenzi

Zuzana M., 21.10.2021, Datum pobytu: 15.10. - 17.10.2021
Oblast: Česká republika Česká republika, Jizerské hory, Hotel: Resort Montanie

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 V hotelu čisto, personál příjemný a ochotný.

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
V hotelu čisto, personál příjemný a ochotný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj působil dost tmavě, lepší osvětlení byl bylo fajn.

Jiřina Maříková, 21.10.2021, Datum pobytu: 15.10. - 17.10.2021
Oblast: Česká republika Česká republika, Jizerské hory, Hotel: Perla Jizery

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Byl to můj první -wellness - nechtělo se mi. Byli jsme jen na víkend, ale odjížděla jsem nadšená. Příští rok pojedeme zase.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byl to můj první -wellness - nechtělo se mi. Byli jsme jen na víkend, ale odjížděla jsem nadšená. Příští rok pojedeme zase. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše čisté, voňavé, teploučko a pohodlné postele.

Strava
Polopenze. Bohatý výběr chutného jídla.

Služby hotelu
Personál hotelu ochotný , všímavý. Všechny služby, které hotel nabízí jsou opravdu k dispozici.

Věra B., 20.10.2021, Datum pobytu: 15.10. - 17.10.2021
Oblast: Česká republika Česká republika, Vysočina, Hotel: Ski

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 2,6 Bohužel ač nerada, musím napsat že cena absolutně neodpovídá kvalitě. Příště budeme rozhodně volit jiné místo.

 • 2,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 6 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Bohužel ač nerada, musím napsat že cena absolutně neodpovídá kvalitě. Příště budeme rozhodně volit jiné místo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Průměr.

Strava
O stravě toho vlstně moc napsat nelze. Oznámí Vám , že v 18hod máte přijít na večeři a že bude vepřový řízek. Na výběr nemáte.

Snídaně, takový průměrný bufet, neurazí.

Služby hotelu
Pivní lázně byli v celku příjemné.

Anonym, 20.10.2021, Datum pobytu: 13.10. - 14.10.2021
Oblast: Česká republika Česká republika, Beskydy, Hotel: Wellness Hotel Bahenec

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Výborný hotel se skvělým personálem. Obecně na hotelu panu je pohoda a všichni jsou velmi ochotní a milí. Se psy není jediný problém,...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Výborný hotel se skvělým personálem. Obecně na hotelu panu je pohoda a všichni jsou velmi ochotní a milí. Se psy není jediný problém, celkově výborné ubytování s božskými snídaněmi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje mají vše, co potřebujete na krátký pobyt. Hezky zařízené.

Strava
Využili jsme bufetové snídaně i večeře. Výběr u snídaní je neskutečný, člověk ani nestihne vše ochutnat. Vybere si opravdu každý, například u kávy máte na výběr z několika druhů mléka (rostlinné, sojové atp.), možnost upéct si sám waffle atd.

Služby hotelu
Personál vždy usměvavý, příjemný a především ochotný, nemám co vytknout. Wellnes by mohlo být větší vzhledem ke kapacitě hotelu.

Gabriela S., 20.10.2021, Datum pobytu: 15.10. - 17.10.2021
Oblast: Česká republika Česká republika, Šumava, Hotel: OREA Wellness Hotel Horizont

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Česká republika