Česká republika - Jeseníky Česká republika

 • Popis

  Jeseníky jsou pohoří pokrývající severní část Moravy. Nejjižnější výběžky sahají ke Šternberku a Olomouci, nejsevernější k Polsku. Lze je rozdělit na hornatinu Kralického Sněžníku, Hrubý a Nízký Jeseník a jejich podhůří. Nejvyšší jesenické vrcholy se vypínají nad vrstevnici 1400 m. n. m. a jsou od 1300 - 1350 m. n. m. pokryty horskými loukami (holemi). Horské hřebeny spadají prudce do hlubokých koryt horských říček. Směrem k horní hranici lesa roste kleč, která je zde uměle vysazena, tímto došlo k tomu, že se zde vytvořily jedinečné lokality (např. z Velké kotliny se uvádí na 450 druhů vyšších rostlin, je to nejbohatší botanická oblast ČR) Není zde vzácností borůvčí, brusinky a vřes. Níže pak nastupují převážně jehličnaté lesy. V lesích je značné množství lovné zvěře, zejména jelení a srnčí. Žije zde liška, jezevec, kuna, lasička a vzácně kamzík, vlk a rys. Z dravců např. káně, jestřáb, krahujec, poštolka nebo sova. Krajinu podhůří tvoří mnohotvárná údolí a pahorkatina přecházející do nížin.

  Tato oblast je hlavním rozvodím mezi mořem Baltským a Černým. Výjimku tvoří hora Klepý u Králického Sněžníku, kde pramení Tichá Orlice, která odtéká do Labe a ním do Severního moře. Pod vrcholem Kralického Sněžníku pramení nejdelší moravská řeka Morava.

  Podle klimatického zastoupení je zde zastoupena chladná a mírně teplá oblast. V chladné oblasti teplota nepřesahuje červnovou teplotu 15°C a zahrnuje nejvyšší oblasti Jeseníků, které jsou tímto jedny z nejchladnějších v ČR. Ostatní území patří k mírně teplé oblasti. Teplota zde klesá v průměru o 0,6°C na 100 m výšky.

  Klimaticky vhodné podmínky a minerální prameny daly za vznik množství lázeňských měst - např. Jeseníku, Lipové-lázní, Karlově Studánce Velkým Losinám.

  Četné geomorfologické jevy, jeskyně, kaskády, vodopády, vyhlídkové skály, pestrá květena a bohatá zvířena jsou předmětem zájmu domácích i zahraničních turistů.

Nejnovější recenze Česká republika - Jeseníky

Celkem: 8.5 personál příjemný, ochotný, usměvavý

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
personál příjemný, ochotný, usměvavý Zobrazit celou recenzi

Ubytování
čisto a to je podstatné

Strava
výborné snídaně i večeře

Služby hotelu
zajímavý koncept služeb na základě důvěry

Margita P., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 05.07.2024, Datum pobytu: 28.6. - 2.7.2024
Oblast: Česká republika Česká republika, Jeseníky, Hotel: Horský hotel Vidly

Celkem: 4.3 Celkově rozpačitý dojem. Wellness hotel umístěný v nádherném prostředí v srdci Jeseníků budí dojem slušného resortu s kvalitnímu...

 • 4 Ubytování
 • 4 Strava
 • 4 Cena
 • 5 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Celkově rozpačitý dojem. Wellness hotel umístěný v nádherném prostředí v srdci Jeseníků budí dojem slušného resortu s kvalitnímu službami, ovšem realita nás hodně zklamala. Při výběru cestovní kancelář na svých stránkách deklarovala slevu ve výši 25%, bohužel při projevení zájmu o hotel tato sleva v cenovém nabídce nebyla zohledněna. Na můj dotaz mi bylo sděleno, že ceny se mohou zvýšit vysokou poptávkou. Po konzultaci se specialistkou prodeje Invia jsme slevu nakonec obdrželi, jednalo se o standardní dvoulůžkový pokoj pro 2 osoby se snídaní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita ubytování byla pro nás obrovským zklamáním. Při příjezdu na hotel (+ následující 3 dny) byly z celkové kapacity hotelu obsazeny pouze 2 pokoje rodinami s dětmi. Náš dvoulůžkový pokoj (č. 101) si troufnu říci byl asi úplně ten nejmenší a nejhorší na hotelu, v přízemí hned za úklidovou místností a s oknem přímo nad výtahem pro zásobování do hotelové kuchyně. Rozměr manželské postele odpovídal 1,5 lůžku (polštář ca 40x60 cm). Když jeden chtěl jít do koupelny a druhý např. do skříně, tak jsme se na pokoji nevyhnuli (ani jeden z nás netrpí nadváhou). Každé ráno v 6h nevyžádaný budíček - přímo před naše okno přijel dodávkou pekař s čerstvým pečivem, a protože byl slušně vychovaný, vždy se hlasitým pozdravem "Dobré ráno" přivítal s personálem kuchyně a nevědomky i s námi (otevřené okno/ventilačka bylo nutností k přežití na pokoji bez klimatizace při letních teplotách). Další zásobování zeleninou, sudy s nápoji nehodlám už ani komentovat. Výměna ručníků za celou dobu neproběhla ani jednou, ačkoliv wellness hotel a osušky jsme brali k bazénu.

Strava
Nabídka snídaní asi vzhledem k nízké obsazenosti hotelu byla opravdu slabá, zlepšilo se to poslední den, kdy na prodloužený víkend dorazilo více hostů.

Služby hotelu
Wellness (vířivka, bazén, sauna) bylo moc fajn a vlastně to nejlepší z celého hotelu.

Sjezdovky
Na hotelu jsme byli na konci června, takže jsme nevyužili.

Markéta T., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 25.06.2024, Datum pobytu: 18.6. - 22.6.2024
Oblast: Česká republika Česká republika, Jeseníky, Hotel: Horský Hotel Kopřivná

Výhled z pokoje č. 101 2 fotografie

Celkem: 8 Penzion se nachází v Dolním Údolí, hodně zajímavých míst k navštívení. Blízko do Polska.

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Penzion se nachází v Dolním Údolí, hodně zajímavých míst k navštívení. Blízko do Polska. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v penzionu, vše čisté a hezké, menší bazén, zahrada, altán s grilem posezení. Pokoj pro 4 osoby malý, čistý. Bez konvice, lednice.

Strava
Strava polopenze, snídaně a večeře chutné a skromné.

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 24.06.2024, Datum pobytu: 17.6. - 21.6.2024
Oblast: Česká republika Česká republika, Jeseníky, Hotel: V Gruntě

Celkem: 10 vynikající

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
vynikající Zobrazit celou recenzi

Ubytování
vynikající

Strava
vynikající

Služby hotelu
vynikající

Dana K., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 19.06.2024, Datum pobytu: 12.6. - 16.6.2024
Oblast: Česká republika Česká republika, Jeseníky, Hotel: V Gruntě

Celkem: 9.8 Úžasný pobyt. Krásné okolí, vstřícný personál. Úschovna kol, nabíjecí stanice, super bazén vše OK.

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Úžasný pobyt. Krásné okolí, vstřícný personál. Úschovna kol, nabíjecí stanice, super bazén vše OK. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybavení a čistota pokoje na úrovni.

Strava
Jídlo dobré a dostatečné množství.

Služby hotelu
Celkový dojem velmi dobrý.

Vít H., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 10.06.2024, Datum pobytu: 2.6. - 6.6.2024
Oblast: Česká republika Česká republika, Jeseníky, Hotel: Relax Pension Schönwald (Podlesí)

Všechny recenze Česká republika - Jeseníky