Česká republika - Jižní Čechy Česká republika

 • Popis

  Vítejte v Jihočeském kraji, v němž se snoubí starobylost historických památek s majestátností šumavských hvozdů a romantikou jihočeských rybníků. Tento kraj po právem v posledních letech láká tisíce turistů z celého světa, jímž chtějí být zdejší obyvatelé dobrými hostiteli. Jihočeskou metropolí, která je hospodářským, vzdělanostním i turistickým centrem regionu jsou České Budějovice.

  Královské město založené ve 13.století Přemyslem Otakarem II., je ve své historické části dochovanou ukázkou středověkého urbanismu. Ucelený pohled na město vám poskytne výhled ze známé Černé věže. Můžete odtud vidět třeba i siluetu jednoho z nejkrásnějších a také nejnavštěvovanějších českých zámků v Hluboké nad Vltavou, kde sídlí Alšova jihočeská galerie s unikátní expozicí české pozdní gotiky. Vlastně odtud můžete v dobrém počasí sledovat téměř celý region? Prohlídku kraje začneme kde jinde, než v Novohradských horách - chráněné krajinné oblasti s nejstaršími pralesními rezervacemi ve střední Evropě. Příroda je tu opravdu uchvacující. Ve městě Nové Hrady si potom můžete prohlédnut rekonstruovaný hrad, renesanční domy na náměstí a hezký zámek.

  Dalším místem bez kterého by prohlídka kraje nebyla úplná je Třeboňsko. Tato chráněná krajinná oblast je doslova protkána kaskádou třeboňských rybníků a celé oblasti samozřejmě vévodí město Třeboň. Lázeňské město u rybníka Svět je proslulé rašelinovými koupelemi pro léčbu pohybového ústrojí. Rozsáhlá vodní plocha dominuje i dalšímu jihočeskému městu. Jindřichův Hradec je známý renesančními domy a krásným zámeckým areálem.

  Měst a míst které rozhodně stojí za to navštívit v jihočeském kraji je opravdu mnoho ... a tak jen ve zkratce: Hrad Landštejn, město Tábor (známé již zdob husitských válek), zámek Červená Lhota (proslavený mnoha televizními pohádkami), město Bechyně, zámky Zvíkov a Orlík, historické město Písek, Strakonice (město známé nejen každoročně pořádaným Mezinárodním dudáckým festivalem), z písniček známé městečko Vodňany se zámkem Kratochvíle?a takových míst je v kraji nespočet. Nezapomeňte ani na šumavské hvozdy a úchvatný Boubínský prales. Delší čas si potom udělejte na klenot mezi českými historickými městy a to Český Krumlov. Ten si právem zaslouží přední místo v seznamu kulturních památek UNESCO. Na ostrově zde leží unikátní rozsáhlý zámecký areál, který dominuje i tak romantickému městu. Pestrost turistických nabídek tu doplňuje i řada významných galerií. Ve většině návštěvníků potom zanechává toto město velmi hluboký dojem, kdo by taky mohl zapomenout. Celý jihočeský kraj kromě historických památek a nádherné přírody nabízí i mnoho sportovních a relaxačních možností. Vše o všech sportovištích, koupalištích a kulturních akcích Vám rádi sdělí v jednotlivých informačních centrech kraje, které jsou tu připraveny jen pro Vás?stejně jako památky a vůbec celý kraj.

  Nabízí se mnoho možností, jak zde strávit dovolenou ale jihočeský kraj Vás přesvědčí, že jste se vydali správným směrem.

Nejnovější recenze Česká republika - Jižní Čechy

Celkem: 10 Dovolena byla uzasna a moc jsme si ji uzili.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolena byla uzasna a moc jsme si ji uzili. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je na velmi prijemnem miste a personal velmi ochotny a vstricny k nasim potrebam.

Strava
Uzasna a pestra snidane, moznost vyberu svedskych stolu, coz velmi vyzdvihujeme. Krasny servis.

Služby hotelu
Se sluzbami hotelu jsme byli velmi spokojeni a nejvic jsme si uzili masazni vany.

Marie Sommerová, 21.12.2020, Datum pobytu: 14.12. - 16.12.2020
Oblast: Česká republika Česká republika, Jižní Čechy, Hotel: Design hotel Romantick

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Na místě jsme si dopláceli 2 loznicovy apartman (cestovka nenabizela), ubytování ok, snídaně bufetove, vybavení hotelu wellness a masáže...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Na místě jsme si dopláceli 2 loznicovy apartman (cestovka nenabizela), ubytování ok, snídaně bufetove, vybavení hotelu wellness a masáže - spokojenost. Poloha hotelu blízko zámku, restaurací. Doporučuji. Zobrazit celou recenzi

Kateřina, 07.10.2020, Datum pobytu: 1.10. - 4.10.2020
Oblast: Česká republika Česká republika, Jižní Čechy, Hotel: Podhrad

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Celkově hodnotím pobyt kladně.

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkově hodnotím pobyt kladně. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování jsme měli v apartmánu, hotel se nachází na náměstí, nedaleko Zámku Hluboká.

Bohužel hotel nemá odhlučené zdi, byli tam dost slyšet ostatní návštěvníci.

Strava
Jídlo odpovídalo hotelu se 4* bylo výborné, jen se zakoupenou polopenzí jsme u večeře museli doplácet za drink, ten nebyl v ceně. A bohužel jsme neměli snídani na pokoj jak bylo uvedeno na voucheru.

Vladimír R., 01.10.2020, Datum pobytu: 26.9. - 28.9.2020
Oblast: Česká republika Česká republika, Jižní Čechy, Hotel: Záviš z Falkenštejna

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Skvělá obsluha a velice chutné jídlo. Veliké porce a všeho dostatek. Naprostá spokojenost. Výlety po krásné přírodě.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá obsluha a velice chutné jídlo. Veliké porce a všeho dostatek. Naprostá spokojenost. Výlety po krásné přírodě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování čisté a celkem pěkné. Pouze je znát prostředí starého mlýna a aroma tomu odpovídá.

Strava
Velké a chutné porce. Polévky výborné a kuchaři patří pouze pochvala.

Služby hotelu
Perlička výborná a obsluha příjemná a vše obstarala.

Pláž
Nemohu hodnotit, protože teploty nebyly na koupání.

Petr Beran, 25.09.2020, Datum pobytu: 6.9. - 11.9.2020
Oblast: Česká republika Česká republika, Jižní Čechy, Hotel: Borovanský Mlýn

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Borovanský mlýn 1 fotografie

Všechny recenze Česká republika - Jižní Čechy