Česká republika - Jižní Čechy Česká republika

 • Popis

  Vítejte v Jihočeském kraji, v němž se snoubí starobylost historických památek s majestátností šumavských hvozdů a romantikou jihočeských rybníků. Tento kraj po právem v posledních letech láká tisíce turistů z celého světa, jímž chtějí být zdejší obyvatelé dobrými hostiteli. Jihočeskou metropolí, která je hospodářským, vzdělanostním i turistickým centrem regionu jsou České Budějovice.

  Královské město založené ve 13.století Přemyslem Otakarem II., je ve své historické části dochovanou ukázkou středověkého urbanismu. Ucelený pohled na město vám poskytne výhled ze známé Černé věže. Můžete odtud vidět třeba i siluetu jednoho z nejkrásnějších a také nejnavštěvovanějších českých zámků v Hluboké nad Vltavou, kde sídlí Alšova jihočeská galerie s unikátní expozicí české pozdní gotiky. Vlastně odtud můžete v dobrém počasí sledovat téměř celý region? Prohlídku kraje začneme kde jinde, než v Novohradských horách - chráněné krajinné oblasti s nejstaršími pralesními rezervacemi ve střední Evropě. Příroda je tu opravdu uchvacující. Ve městě Nové Hrady si potom můžete prohlédnut rekonstruovaný hrad, renesanční domy na náměstí a hezký zámek.

  Dalším místem bez kterého by prohlídka kraje nebyla úplná je Třeboňsko. Tato chráněná krajinná oblast je doslova protkána kaskádou třeboňských rybníků a celé oblasti samozřejmě vévodí město Třeboň. Lázeňské město u rybníka Svět je proslulé rašelinovými koupelemi pro léčbu pohybového ústrojí. Rozsáhlá vodní plocha dominuje i dalšímu jihočeskému městu. Jindřichův Hradec je známý renesančními domy a krásným zámeckým areálem.

  Měst a míst které rozhodně stojí za to navštívit v jihočeském kraji je opravdu mnoho ... a tak jen ve zkratce: Hrad Landštejn, město Tábor (známé již zdob husitských válek), zámek Červená Lhota (proslavený mnoha televizními pohádkami), město Bechyně, zámky Zvíkov a Orlík, historické město Písek, Strakonice (město známé nejen každoročně pořádaným Mezinárodním dudáckým festivalem), z písniček známé městečko Vodňany se zámkem Kratochvíle?a takových míst je v kraji nespočet. Nezapomeňte ani na šumavské hvozdy a úchvatný Boubínský prales. Delší čas si potom udělejte na klenot mezi českými historickými městy a to Český Krumlov. Ten si právem zaslouží přední místo v seznamu kulturních památek UNESCO. Na ostrově zde leží unikátní rozsáhlý zámecký areál, který dominuje i tak romantickému městu. Pestrost turistických nabídek tu doplňuje i řada významných galerií. Ve většině návštěvníků potom zanechává toto město velmi hluboký dojem, kdo by taky mohl zapomenout. Celý jihočeský kraj kromě historických památek a nádherné přírody nabízí i mnoho sportovních a relaxačních možností. Vše o všech sportovištích, koupalištích a kulturních akcích Vám rádi sdělí v jednotlivých informačních centrech kraje, které jsou tu připraveny jen pro Vás?stejně jako památky a vůbec celý kraj.

  Nabízí se mnoho možností, jak zde strávit dovolenou ale jihočeský kraj Vás přesvědčí, že jste se vydali správným směrem.

Nejnovější recenze Česká republika - Jižní Čechy

Celkem: 7.4 milý a vstřícný personál

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
milý a vstřícný personál Zobrazit celou recenzi

Ubytování
čisté pokoje, zařízení již nebylo nejnovější

Strava
dobrá

Služby hotelu
výborný masér terapeut

Ivana, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 23.01.2023, Datum pobytu: 13.1. - 15.1.2023
Oblast: Česká republika Česká republika, Jižní Čechy, Hotel: Concertino - Zlatá Husa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.2 Splnilo se naše očekávání

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Splnilo se naše očekávání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje čisté, uklizené, úklid každý den

Strava
Vynikající kuchyně, velké porce, snídaně rozmanitá, velký výběr

Služby hotelu
Personál milý a ochotný

Jiří Soural, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 02.01.2023, Datum pobytu: 26.12. - 28.12.2022
Oblast: Česká republika Česká republika, Jižní Čechy, Hotel: Concertino - Zlatá Husa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Krásný historicky působící hotel, každý den úklid, skvělá snídaně, v zimě příjemně vytopeno, skvělá kosmetika v koupelně, fén. Příjemní...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásný historicky působící hotel, každý den úklid, skvělá snídaně, v zimě příjemně vytopeno, skvělá kosmetika v koupelně, fén. Příjemní zaměstnanci. Skvělé. Zobrazit celou recenzi

Strava
Bohaté snídaně: vajíčka, párky, fazole, uzeniny, pečivo, zelenina, ovoce, palačinky, dezerty, skvělá káva, capuccino apod. Naprostá spokojenost.

Anonym, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 30.11.2022, Datum pobytu: 24.11. - 26.11.2022
Oblast: Česká republika Česká republika, Jižní Čechy, Hotel: Gold

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.6 Celkově to bylo podle našich představ, vybrali jsme si kvalitně, nečekalo na nás žádné nepříjemné překvapení.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celkově to bylo podle našich představ, vybrali jsme si kvalitně, nečekalo na nás žádné nepříjemné překvapení. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo na úrovni, čisté, voňavé, bez závad, pohodlně se nám usínalo, spalo i probouzelo.

Strava
Snídaně byly velmi chutné, rozmanité, dalo by se říct bohaté. Vše v příjemném prostředí, absolutně bez výhrad.

Služby hotelu
Při vstupu nás uvítala velmi příjemná recepční, ochotně nám poradila, která atraktivní místa v okolí doporučuje navštívit. Celkově personál působil mile a profesionálně.

Pláž
Pláž v Hluboké nad Vltavou nemají, ale stejně bychom ji v podzimním období nevyužili... :)

Marek Olšan, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 22.11.2022, Datum pobytu: 3.11. - 5.11.2022
Oblast: Česká republika Česká republika, Jižní Čechy, Hotel: Záviš z Falkenštejna

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6.8 Zájezd koupen přes CA, na recepci při příjezdu o nás ale nikdo nevěděl. Po 40 min čekání, kdy se paní recepční snažila naši rezervaci...

 • 6 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Zájezd koupen přes CA, na recepci při příjezdu o nás ale nikdo nevěděl. Po 40 min čekání, kdy se paní recepční snažila naši rezervaci dohledat, (nepodařilo se) se naštěstí našel volný pokoj. Snídaně moc dobré. CA nabízí pobyt v hotelu s 5*, hotel samotný má na vizitkách 4,5*, nad recepcí visí certifikace o 4* platná do roku 2020 a službami a zařazením to spíše odpovídá 3*. Ubytování starší, ale vše čisté. Zobrazit celou recenzi

Strava
Snídaně rozmanité, velký výběr.

Monika Klimová, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 21.11.2022, Datum pobytu: 11.11. - 13.11.2022
Oblast: Česká republika Česká republika, Jižní Čechy, Hotel: Zvon Design Suites

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Česká republika - Jižní Čechy