Česká republika - Jižní Čechy Česká republika

 • Popis

  Vítejte v Jihočeském kraji, v němž se snoubí starobylost historických památek s majestátností šumavských hvozdů a romantikou jihočeských rybníků. Tento kraj po právem v posledních letech láká tisíce turistů z celého světa, jímž chtějí být zdejší obyvatelé dobrými hostiteli. Jihočeskou metropolí, která je hospodářským, vzdělanostním i turistickým centrem regionu jsou České Budějovice.

  Královské město založené ve 13.století Přemyslem Otakarem II., je ve své historické části dochovanou ukázkou středověkého urbanismu. Ucelený pohled na město vám poskytne výhled ze známé Černé věže. Můžete odtud vidět třeba i siluetu jednoho z nejkrásnějších a také nejnavštěvovanějších českých zámků v Hluboké nad Vltavou, kde sídlí Alšova jihočeská galerie s unikátní expozicí české pozdní gotiky. Vlastně odtud můžete v dobrém počasí sledovat téměř celý region? Prohlídku kraje začneme kde jinde, než v Novohradských horách - chráněné krajinné oblasti s nejstaršími pralesními rezervacemi ve střední Evropě. Příroda je tu opravdu uchvacující. Ve městě Nové Hrady si potom můžete prohlédnut rekonstruovaný hrad, renesanční domy na náměstí a hezký zámek.

  Dalším místem bez kterého by prohlídka kraje nebyla úplná je Třeboňsko. Tato chráněná krajinná oblast je doslova protkána kaskádou třeboňských rybníků a celé oblasti samozřejmě vévodí město Třeboň. Lázeňské město u rybníka Svět je proslulé rašelinovými koupelemi pro léčbu pohybového ústrojí. Rozsáhlá vodní plocha dominuje i dalšímu jihočeskému městu. Jindřichův Hradec je známý renesančními domy a krásným zámeckým areálem.

  Měst a míst které rozhodně stojí za to navštívit v jihočeském kraji je opravdu mnoho ... a tak jen ve zkratce: Hrad Landštejn, město Tábor (známé již zdob husitských válek), zámek Červená Lhota (proslavený mnoha televizními pohádkami), město Bechyně, zámky Zvíkov a Orlík, historické město Písek, Strakonice (město známé nejen každoročně pořádaným Mezinárodním dudáckým festivalem), z písniček známé městečko Vodňany se zámkem Kratochvíle?a takových míst je v kraji nespočet. Nezapomeňte ani na šumavské hvozdy a úchvatný Boubínský prales. Delší čas si potom udělejte na klenot mezi českými historickými městy a to Český Krumlov. Ten si právem zaslouží přední místo v seznamu kulturních památek UNESCO. Na ostrově zde leží unikátní rozsáhlý zámecký areál, který dominuje i tak romantickému městu. Pestrost turistických nabídek tu doplňuje i řada významných galerií. Ve většině návštěvníků potom zanechává toto město velmi hluboký dojem, kdo by taky mohl zapomenout. Celý jihočeský kraj kromě historických památek a nádherné přírody nabízí i mnoho sportovních a relaxačních možností. Vše o všech sportovištích, koupalištích a kulturních akcích Vám rádi sdělí v jednotlivých informačních centrech kraje, které jsou tu připraveny jen pro Vás?stejně jako památky a vůbec celý kraj.

  Nabízí se mnoho možností, jak zde strávit dovolenou ale jihočeský kraj Vás přesvědčí, že jste se vydali správným směrem.

Nejnovější recenze Česká republika - Jižní Čechy

Celkem: 10 Krásný relax

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásný relax Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborný,čistota,vybavení pokoje

Strava
Vynikající,pestrý výběr

Služby hotelu
Profesionální příjemný přístup personálu,výborné wellnes služby

Václava J., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 04.04.2024, Datum pobytu: 29.3. - 1.4.2024
Oblast: Česká republika Česká republika, Jižní Čechy, Hotel: Zlatá hvězda

Celkem: 10 Dovolená byla super.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla super. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokojík byl sice miniaturní, ale čistá postel, sprcha a záchod tam byl.

Strava
Nabízí pouze snídaně. Ty byly bohaté. Docela dost i zeleniny.

Služby hotelu
Dojem byl skvělý. Prelát doporučuji.

Alena P., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 04.04.2024, Datum pobytu: 29.3. - 1.4.2024
Oblast: Česká republika Česká republika, Jižní Čechy, Hotel: Penzion Prelát

Celkem: 10 Nádherný pobyt,prima obsluha

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nádherný pobyt,prima obsluha Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Uzasny

Strava
Super

Služby hotelu
Pwrfektni

Andrea V., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 13.12.2023, Datum pobytu: 8.12. - 10.12.2023
Oblast: Česká republika Česká republika, Jižní Čechy, Hotel: Diamant Wellness & Spa

Celkem: 9 Penzion je pěkný, čistý, personál obětavý.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Penzion je pěkný, čistý, personál obětavý. Zobrazit celou recenzi

Michaela J., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 04.10.2023, Datum pobytu: 28.9. - 1.10.2023
Oblast: Česká republika Česká republika, Jižní Čechy, Hotel: Penzion Prelát

Všechny recenze Česká republika - Jižní Čechy