Česká republika - Krkonoše Česká republika

 • Popis

  Krkonoše se nacházejí na severovýchodě Čech podél státní hranice s Polskem. Hranice vede po hlavním hřebeni hor. Krkonoše jsou rozlohou poměrně malé, vytvářejí souvislé pásmo asi 40 km dlouhé a 20 km široké. Česká část Krkonoš zaujímá asi dvě třetiny celkové plochy pohoří.

  Na území regionu se nachází především hřebeny Krkonoš s nejvyšší horou České Republiky - Sněžkou (1602 m) a s pramenem evropského veletoku Labe. K nejcennějším pokladům regionu patří jedinečná severská tundra na hřebenech hor (např. Úpské rašeliniště), vzácná flóra a fauna, ale také řada památek budního hospodaření a lidové architektury, jako například v Pasekách nad Jizerou, stejně jako několik historicky a urbanisticky zajímavých měst v podhůří, jako jsou Vrchlabí, Trutnov, Jilemnice, Hostinné, Kowary a další.

  Mnoho návštěvníků příjíždějících do hor za sportem a rekreací ani nevnímá, že Krkonoše jsou ve stavu vážného ohrožení. Pro jeji záchranu byly zřízeny národní parky - na české straně "Krkonošský národní park" a na polské straně "Karkonoski park narodowy" - a také česko-polská biosférická rezervace. Zatímco však správy parků a renomované mezinárodní instituce (holandská nadace FACE, Evropská unie, UNESCO, Světová banka) pomáhají zachránit cennou krkonošskou přírodu, my sami si ji stále ničíme. Největší hrozbou dnes jsou totiž nejenom imise a různé kalamity, ale především invaze turistického ruchu a sportovních aktivit na tak malé a citlivé území. Respektováním návštěvního řádu, informačních cedulí a značek, můžete i vy významně přispět k zachování krásy a bohatství hor pro sebe i další generace.

Nejnovější recenze Česká republika - Krkonoše

Celkem: 9,4 Dovolená pěkná, ale vše pokazil covid

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená pěkná, ale vše pokazil covid Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování pěkné, ale omezeno covidem

Strava
strava skvělá

Zdeňka B., 31.12.2020, Datum pobytu: 12.10. - 16.10.2020
Oblast: Česká republika Česká republika, Krkonoše, Hotel: Wellness hotel Harrachovka

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7 Jeli jsme v dobe vladnich opatreni, takze byly vsechny sluzby hodne omezene. Jinak do hotelu jezdime casto, a jsme tam moc radi.

 • 6 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Jeli jsme v dobe vladnich opatreni, takze byly vsechny sluzby hodne omezene. Jinak do hotelu jezdime casto, a jsme tam moc radi. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Je videt, ze cestovka ma nasmlouvane ty nejhorsi mozne pokoje. Dostali jsme pokoj s vyhledem do zdi, ale s recepci jsme se pote dohodli o vymene zdarma.

Strava
Strasne nas mrzelo, ze jsme nemeli buffet, ktery jsme meli koupeny. Bylo nas v hotelu malo, takze byl a la carte a to neni ono. Jidlo jinak bylo fantasticke.

Služby hotelu
Vse zavrene, nebo omezene, takze tady komentovat nebudu.

Kristýna Bechyně, 26.10.2020, Datum pobytu: 19.10. - 21.10.2020
Oblast: Česká republika Česká republika, Krkonoše, Hotel: OREA Vital Hotel Sklář

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Ubytování hezké, čisto, strava švédské stoly, všeho dostatek, hotel doporučuji, byli jsme zde velmi spokojeni

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Cena
 • 10 Kvalita sjezdovek

Celkové shrnutí
Ubytování hezké, čisto, strava švédské stoly, všeho dostatek, hotel doporučuji, byli jsme zde velmi spokojeni Zobrazit celou recenzi

Michaela Kužel Marková, 14.10.2020, Datum pobytu: 9.10. - 11.10.2020
Oblast: Česká republika Česká republika, Krkonoše, Hotel: Clarion Hotel Špindlerův Mlýn

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 V dnešní době jsme za stejné ceny ubytování zvyklí na jiný standard. Naprosto chápu, že rekonstrukce takového hotelu není jednoduchá, ale...

 • 7,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
V dnešní době jsme za stejné ceny ubytování zvyklí na jiný standard. Naprosto chápu, že rekonstrukce takového hotelu není jednoduchá, ale pak by i cena měla odpovídat. Minimálně by se měla provádět kontrola pokojů a jejich stav. Například utržené těsnění dveří sprchového koutu. Co mi vadilo ze všeho nejvíce byla přistýlka. Ta je řešena formou rozkládacího křesla, které mělo velice opotřebovaná madla. Přečalounění opotřebovaných předmětů by neměl být takový problém a hned by to působilo lépe.

Chování a služby personálu hodnotím na jedničku. Naprosto obratem reagují na potřeby hostů, mile a nevtíravě což vyvažuje výše uvedené. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Interiér by snesl úpravy, potřeby hostů se mění a i nabídka trhu je vysoká. Poměrně hodně cestujeme a můžu říci, že dnes není problém za stejnou cenu bydlet ve velice pěkném interiéru. Sprchový kout měl utržené gumové těsnění, čalounění přistýlky bylo velice opotřebované, záchodové prkénko by si zasloužilo odšroubovat a toaletu v tom místě očistit.

Strava
Strava byla vynikající a personál vždy ochotný

Služby hotelu
služby hodnotit nelze neboť je vzhledem k situaci s COVID nešlo využít.

Iva Hájková, 14.10.2020, Datum pobytu: 8.10. - 11.10.2020
Oblast: Česká republika Česká republika, Krkonoše, Hotel: Clarion Hotel Špindlerův Mlýn

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Krkonoše

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Krkonoše Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Výborne, nové zrekonstruované, trochu stisnena koupelna

Strava
Vynikající, ale o víkendu větší výběr

Služby hotelu
Profesionální

Lucie K., 05.10.2020, Datum pobytu: 26.9. - 30.9.2020
Oblast: Česká republika Česká republika, Krkonoše, Hotel: OREA Resort Horal

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Česká republika - Krkonoše