Česká republika - Český Ráj Česká republika

 • Popis

  Láska k rodnému kraji je člověku dána do vínku už v kolébce. Očima lásky je krásný každý kraj, ať je jeho ustrojení hornaté nebo rovinaté, pokryto lesy anebo do šíra otevřené polím.

  Každý kout naší země má svůj vlastní osobitý půvab. Milujícím očím rodáků ukáže víc detailů, jemností a tajností, než příchozím, kteří jen projdou krajinou zdánlivě jednotvárnou a málo výraznou.

  Český ráj má výhodu proti méně malebným a romantickým končinám. Už jen to označení, které se stalo zeměpisným pojmem a jménem krajiny, skrývá v sobě souhrn krásy, poezie a snů. Ráj, to je přece maximum. Český ráj, to je celý souhrn čarokrásných prvků. To jsou ty dramatické a romantické kulisy skalních masivů, solitérů a bludišť. To jsou ty lesy s čistými písčitými stezkami, plné borůvčí a brusinek. Je to Jizera, průzračná a chladná horská řeka, která teprve přispěchala dolů a zklidňuje svůj rytmus v zelených loukách u Mnichova Hradiště. A jsou to domky podkrkonošské architektury v okolí Lomnice nad Popelkou nebo Nové Paky, přilepené jako vlaštovčí hnízda na rampách a na terasách kopců a skal, s kvítím za okny a kvítím v zahrádkách.

  Mnoho je kouzel, která sem přitahují obdivovatele přírody a sportovce. Procházíte slavnými turistickými stezkami, oklopeni krásou na dosah ruky. A jako neočekávaná překvapení čekají porůznu daleké výhledy. Na světlém obzoru se modře rýsuje Bezděz, Ralsko, Ještěd nebo zas Kozákov, Tábor, Trosky a hruboskalská bariéra se staroslavným Valdštejnem. A zříceniny četných hradů a Panteon, který je jako divadelní scéna romantické opery. A Suché skály, které se zvedly nad krajem v podivuhodném tvaru varhan.

  Jako lokální patriot v dobrém slova smyslu si přeji a toužím, aby i tento web sem přivedl nové obdivovatele. Aby co nejvíce lidí poznalo ten kousek ráje v utěšené zahradě naší rodné země. Aby se z něho těšili, aby radostně těžili ze všech možností, které nabízí jejich zálibám, a aby si i svoje srdce vykoupali v jeho studánkách, v jeho křišťálovém vzduchu a sosnové vůni.

  Z ráje se člověk vrací obrozen a posilněn na půdu každodenního života, jen zcela lehce zraněn touhou, vracet se znovu nazpátek. Ráje se prý nelze nasytit. Věřte, že ani s Českým rájem tomu není jinak.

Nejnovější recenze Česká republika - Český Ráj

Celkem: 10 Kvalita ubytování i jídla byla rozhodně nad očekávání a během víkendového pobytu jsme si krásně odpočinuli.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Kvalita ubytování i jídla byla rozhodně nad očekávání a během víkendového pobytu jsme si krásně odpočinuli. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl prostorný a příjemně vytopený již při našem příjezdu (venku kolem 10°, uvnitř příjemně, ale ne horko). Vše čisté, voňavé a perfektně připravené. Přestože jsme měli okna na náměstí, nebyl slyšet výrazný ruch a spali jsme klidně.

Strava
Snídaně v rámci ceny zájezdu byly výborné. Běžný výběr teplého bufetu (vajíčka na dva způsoby, párky, slanina). Lívance, uzeniny, ovoce, zelenina, sladké pečivo, dobrá káva a džusy. Prostě kompletní bufetová snídaně.

Hotelová restaurace nabízí jídla během celého dne a opravdu jsou vynikající, nebylo nic, na čem bychom si nepochutnali. Personál pozorný a příjemný. Výběr jídel i nápojů byl určitě dostatečný. Nevím, jak moc by si vybrali třeba vegani, ale upřímně mě to až tak netrápilo.

Služby hotelu
Hotel je velmi příjemný. Společné prostory klidné a útulné. Počasí nám bohužel nedovolilo využít venkovní prostory, ale je k dispozici terasa pouze pro hosty hotelu a další venkovní prostory a posezení spojené s restaurací. Odbavení na recepci bylo rychlé a bezproblémové. Personál nám poradil i s parkováním.

Pláž
V Sobotce v Českém Ráji zrovna moc pláží není. Hned vedle náměstí ale začíná zástavba krásných roubených domků, o které jsme netušili. Nad městečkem se potom tyčí lovecký zámeček. Procházka k němu je hezká, ale již byl zavřený (rekonstrukce a návštěva mimo sezónu).

Pavel Tomeš, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 09.11.2022, Datum pobytu: 3.11. - 5.11.2022
Oblast: Česká republika Česká republika, Český Ráj, Hotel: Pošta

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.4 Dovolená se nám moc líbila, byli jsme spokojení.

 • 9.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám moc líbila, byli jsme spokojení. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo pěkné a čisté.

Strava
Jídlo v restauraci hotelu bylo výborné, moc nám chutnalo.

Služby hotelu
Personál byl milý a ochotný.

Barbora L., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 22.08.2022, Datum pobytu: 3.8. - 7.8.2022
Oblast: Česká republika Česká republika, Český Ráj, Hotel: Pod Šikmou Věží

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8.6 Byli jsme spokojeni.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vše v pořádku.

Strava
Dobré jídlo.

Služby hotelu
Vše ok

Pláž
..

Barbara M., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 03.08.2022, Datum pobytu: 23.7. - 30.7.2022
Oblast: Česká republika Česká republika, Český Ráj, Hotel: Pošta

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Bez připomínek

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Bez připomínek Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Skromnější vybavení, ale čisto

Strava
Jednodušší jídlo, ale chuťově dobré

Alena Oulehlová, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 19.07.2022, Datum pobytu: 5.7. - 7.7.2022
Oblast: Česká republika Česká republika, Český Ráj, Hotel: Skála

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8.4 Hotel staršího data, ale čistý, v klidném prostředí. V pěkném prostředí.

 • 8 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel staršího data, ale čistý, v klidném prostředí. V pěkném prostředí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj útulný, čistý, s výhledem do přírody. Jen vyměnit matrace, na náš vkus moc měkké. Připojení k wifi. Pokojské pravidelně doplňovaly hygienické potřeby a vynášely koše.

Strava
Snídaně a večeře formou rautu. První dva dny hrúza co se týče neochoty obsluhy. Po komunikaci z provozovatelem se služby hodně zlepšili a už byla jen spokojenost. Jídlo dobré.

Služby hotelu
Hotel nabízel saunu, masáže, vířivku. Využily jsme s dcerou vířivku. Super.

Iveta Hanzelková, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 19.07.2022, Datum pobytu: 8.7. - 15.7.2022
Oblast: Česká republika Česká republika, Český Ráj, Hotel: Skála

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Česká republika - Český Ráj