Česká republika - Jižní Morava Česká republika

 • Popis

  Jihomoravský kraj tvoří bez nadsázky křižovatku Evropy.

  Od pradávna se na jeho území protínaly cesty mezi západem, severem a jihem. I dnes láká tento kraj na jihovýchodě České republiky nejen svou polohou nedaleko hranic, ale i množstvím historických památek a přírodních atraktivit, z nichž některé dokonce chrání UNESCO. Dalším důvodem proč jihomoravský kraj navštívit jsou bezesporu jeho srdeční, pohostinní a hlavně hrdí obyvatelé, kteří jsou pyšní na to, že žijí právě na jižní Moravě. A podle všeho mají na svou hrdost opravdu právo, jen posuďte sami?

  Prohlídku krajem je nutno začít jeho metropolí, jíž je druhé největší město republiky Brno. Toto město je městem historie, kultury i průmyslu, rozkládající se na soutoku Svratky a Svitavy, představuje přirozené spádové centrum celé jižní Moravy. V Brně najdeme mnoho pozoruhodností, ale bohužel se na tuto stránku všechny nevejdou?navštivte třeba unikátní muzeum prehistorie, v pavilonu Anthropos najdete dokonce i vycpaného mamuta. Kromě jiného se v moravském hlavním městě konají každoročně přibližně 50 mezinárodních veletrhů a výstav. Každému motorovému nadšenci je potom velice dobře znám slavný Masarykův okruh-Autodrom Brno. A pokud ve velkoměstě zatoužíte po rekreaci, koupání a památkách zajděte si na Brněnskou přehradu a pak třeba na hrad Špilberk.

  Nemějte strach, město nabízí i mnoho zábavních center, obchodů, sportovišť, divadel, klubů a diskoték. Ale nelze opominout ani architektonické perly v okolí Brna ? renesanční zámek v Bučovicích, barokní zámek ve Slavkově u Brna a také gotický klášter v Předklášteří u Tišnova s unikátním gotickým portálem. Další Vaše cesta po kraji by měla vést do Moravského krasu a jeho okolí. Uvidíte tu tajemné jeskyně a hluboká údolí, jejichž úbočí lemují skalní masivy a kde se ztrácejí vodní toky, a také s lesy, nad nimiž najednou problesknou věže hradů nebo kopule poutních míst. Pocity při pobytu na dně naší nejhlubší propasti Macochy nebo při plavbě po podzemní říčce zažijete jen zde.

  Dále pak v jihomoravském kraji můžete navštívit hned čtyři místa chráněná UNESCO: Lednicko-valtický areál, Vilu Tugendhat v Brně, chráněnou krajinnou oblast Pálava a chráněnou krajinnou oblast Bílé Karpaty?všechny jsou na seznamu právem a ani u jednoho z míst nebudete své návštěvy litovat. Rozepisovat se o nich a krásách kraje podrobně by bylo zbytečné, jejich velkolepost a nádheru slova beztak dokáží zachytit jen napůl. Pokud chcete opravdu poznat jižní Moravu, její obyvatele a vůbec zdejší atmosféru, nezbude Vám než se do kouzelného kraje vína a vinných sklípků vypravit osobně. To vše je také jednou z dominant této oblasti, vína z Jižní Moravy jsou známa nejen v České republice ale i u opravdových znalců z celého světa. A pokud jste nepřijeli jen pít, tak ani o sport tu není nouze, vyzkoušejte například některé z mnoha cyklotras, které se nacházejí na území celého kraje a všech jeho částí.

  O atmosféře ve vyhlášeném vinařském kraji bylo napsáno a vyprávěno mnoho, ale dokud to nepoznáte na vlastní kůži, nepoznáte Moravu.

Nejnovější recenze Česká republika - Jižní Morava

Celkem: 9.4 Velky hotel, zamrzelo parkovne za 350/noc, jinak velmi ciste a fantasticka snidane kde bylo vsechno a vsechno bylo naprosto delikatni,...

 • 9.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Velky hotel, zamrzelo parkovne za 350/noc, jinak velmi ciste a fantasticka snidane kde bylo vsechno a vsechno bylo naprosto delikatni, jakmile pojedu nekdy do Brna tak na snidani se musim dostat do hotelu Continental, tleskam. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovani ok

Strava
Snidane fantazie viz vyse, jine jsme nevyzkouseli

Pláž
Plaz byla perfektni, vstup bez plavek za mirny poplatek, pisek akorat voda akorat

Jan, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 10.05.2023, Datum pobytu: 5.5. - 6.5.2023
Oblast: Česká republika Česká republika, Jižní Morava, Hotel: Continental

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.2 Dovolená super. Skvělý oddech.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená super. Skvělý oddech. Zobrazit celou recenzi

Strava
Snídaně formou švédských stolů, večeře výběr ze tří jídel. Vše chuťově výborné

Iveta R., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 08.05.2023, Datum pobytu: 28.4. - 30.4.2023
Oblast: Česká republika Česká republika, Jižní Morava, Hotel: Harmonie

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9.6 skvělé

 • 9.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
skvělé Zobrazit celou recenzi

Ubytování
skvělé neni co vytknout

Strava
vyborná

Služby hotelu
vellness skvělé škoda,že neni vnitřní bazén součastí velness

Jitka M., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 22.04.2023, Datum pobytu: 10.4. - 13.4.2023
Oblast: Česká republika Česká republika, Jižní Morava, Hotel: Nivamare

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Výborný

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Výborný Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Skvělý

Strava
Bez chyby

Služby hotelu
Výborný

Pláž
Nebyla

Josef H., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 13.04.2023, Datum pobytu: 6.4. - 9.4.2023
Oblast: Česká republika Česká republika, Jižní Morava, Hotel: Wellness Pohoda

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Česká republika - Jižní Morava