Česká republika - Jižní Morava Česká republika

 • Popis

  Jihomoravský kraj tvoří bez nadsázky křižovatku Evropy.

  Od pradávna se na jeho území protínaly cesty mezi západem, severem a jihem. I dnes láká tento kraj na jihovýchodě České republiky nejen svou polohou nedaleko hranic, ale i množstvím historických památek a přírodních atraktivit, z nichž některé dokonce chrání UNESCO. Dalším důvodem proč jihomoravský kraj navštívit jsou bezesporu jeho srdeční, pohostinní a hlavně hrdí obyvatelé, kteří jsou pyšní na to, že žijí právě na jižní Moravě. A podle všeho mají na svou hrdost opravdu právo, jen posuďte sami?

  Prohlídku krajem je nutno začít jeho metropolí, jíž je druhé největší město republiky Brno. Toto město je městem historie, kultury i průmyslu, rozkládající se na soutoku Svratky a Svitavy, představuje přirozené spádové centrum celé jižní Moravy. V Brně najdeme mnoho pozoruhodností, ale bohužel se na tuto stránku všechny nevejdou?navštivte třeba unikátní muzeum prehistorie, v pavilonu Anthropos najdete dokonce i vycpaného mamuta. Kromě jiného se v moravském hlavním městě konají každoročně přibližně 50 mezinárodních veletrhů a výstav. Každému motorovému nadšenci je potom velice dobře znám slavný Masarykův okruh-Autodrom Brno. A pokud ve velkoměstě zatoužíte po rekreaci, koupání a památkách zajděte si na Brněnskou přehradu a pak třeba na hrad Špilberk.

  Nemějte strach, město nabízí i mnoho zábavních center, obchodů, sportovišť, divadel, klubů a diskoték. Ale nelze opominout ani architektonické perly v okolí Brna ? renesanční zámek v Bučovicích, barokní zámek ve Slavkově u Brna a také gotický klášter v Předklášteří u Tišnova s unikátním gotickým portálem. Další Vaše cesta po kraji by měla vést do Moravského krasu a jeho okolí. Uvidíte tu tajemné jeskyně a hluboká údolí, jejichž úbočí lemují skalní masivy a kde se ztrácejí vodní toky, a také s lesy, nad nimiž najednou problesknou věže hradů nebo kopule poutních míst. Pocity při pobytu na dně naší nejhlubší propasti Macochy nebo při plavbě po podzemní říčce zažijete jen zde.

  Dále pak v jihomoravském kraji můžete navštívit hned čtyři místa chráněná UNESCO: Lednicko-valtický areál, Vilu Tugendhat v Brně, chráněnou krajinnou oblast Pálava a chráněnou krajinnou oblast Bílé Karpaty?všechny jsou na seznamu právem a ani u jednoho z míst nebudete své návštěvy litovat. Rozepisovat se o nich a krásách kraje podrobně by bylo zbytečné, jejich velkolepost a nádheru slova beztak dokáží zachytit jen napůl. Pokud chcete opravdu poznat jižní Moravu, její obyvatele a vůbec zdejší atmosféru, nezbude Vám než se do kouzelného kraje vína a vinných sklípků vypravit osobně. To vše je také jednou z dominant této oblasti, vína z Jižní Moravy jsou známa nejen v České republice ale i u opravdových znalců z celého světa. A pokud jste nepřijeli jen pít, tak ani o sport tu není nouze, vyzkoušejte například některé z mnoha cyklotras, které se nacházejí na území celého kraje a všech jeho částí.

  O atmosféře ve vyhlášeném vinařském kraji bylo napsáno a vyprávěno mnoho, ale dokud to nepoznáte na vlastní kůži, nepoznáte Moravu.

Nejnovější recenze Česká republika - Jižní Morava

Celkem: 10 Jsme spokojeni, jen wellness je nedostačující pro obsazenost hotelu.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jsme spokojeni, jen wellness je nedostačující pro obsazenost hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Perfektní

Strava
Super,bez chyb

Služby hotelu
Ok,dobré

Jiří Miksch, 28.09.2020, Datum pobytu: 21.9. - 24.9.2020
Oblast: Česká republika Česká republika, Jižní Morava, Hotel: Amande Wine Wellness Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Krásná dovolená

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj menší, ale útulný s klimatizací. Koupelna čistá

Strava
Bohaté snídaně ve stylu švédských stolů. Večeře 3 chodové.

Služby hotelu
Nejvíce jsme využívali wellness, které bylo příjemné.

Pláž
Není

Tomáš Vymazal, 28.09.2020, Datum pobytu: 22.9. - 25.9.2020
Oblast: Česká republika Česká republika, Jižní Morava, Hotel: Amande Wine Wellness Hotel

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 S ubytováním i personálem jsme byli moc spokojeni. Pokoj byl krásně zařízený, výhodu byla možnost využití lednice a mikrovlnné trouby.

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
S ubytováním i personálem jsme byli moc spokojeni. Pokoj byl krásně zařízený, výhodu byla možnost využití lednice a mikrovlnné trouby. Zobrazit celou recenzi

Pavlína W., 23.09.2020, Datum pobytu: 17.9. - 20.9.2020
Oblast: Česká republika Česká republika, Jižní Morava, Hotel: Zámecký penzion Rotunda

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Česká republika - Jižní Morava