Čína - Hongkong Čína

  • Doprava letecky

    14:00 h

  • Popis

    Hongkong je zvláštní administrativní zónou Čínské lidové republiky. Mezinárodní politice a ozbrojeným silám sice velí čínská vláda se sídlem v Pekingu, jinak je ale Hongkong územím autonomním. Patří mezi nejvýznamnější centra obchodu a bankovnictví na světě.

    V období starověku byl Hongkong pirátskou základnou. Přestože územně zaujímal pouze malou vesničku, díky své strategicky výhodné poloze byl mnohokrát předmětem sporů o jeho vlastnictví mezi dynastiemi. Prvními Evropany, kteří do Hongkongu zavítali, byli v roce 1513 Portugalci. Na sklonku 17. století začala v Číně obchodovat britská Východoevropská společnost, zázračné obchodní úspěchy se ale nedostavily a na scéně se objevila zcela nová obchodní komodita – opium, jež předznamenalo následnou éru opiových válek. Roku 1842 byl celý ostrov pronajat Británii, pod správu Čínské lidové republiky přešel až v polovině roku 1997.

    Mezi turisticky nejatraktivnější části Hongkongu patří obchodní čtvrť Kowloon, Nefritový a Ptačí trh, chrám Wong Tai Sin, překrásný Hongkongský park a 554 metrů vysoká hora Victoria Peak.

Nejnovější recenze Čína - Hongkong

Všechny recenze Čína - Hongkong