Čína - Peking Čína

  • Doprava letecky

    14:00 h

  • Popis

    Hlavní město Číny prošlo bouřlivou historií, jehož počátky lze spatřovat už před třemi tisíci lety. Postupem let se neustále rozšiřovalo a získávalo na významu, proto se stalo terčem výbojů sousedního Mongolska. Snoubí se zde historie se současností, moderní stavby vyrůstají vedle staletých památek.

    Hlavní atrakcí je Zakázané město z 15. století v srdci metropole, sídlo císařů. Od ostatních částí města bylo odděleno mohutnými příkopy a hradbami. Směl se tu zdržovat jen císař s doprovodem, ostatním smrtelníkům sem byl vstup pod hrozbou smrti přísně zakázán. Za vysokými zdmi jsou skryty honosné paláce s devíti tisíci místnostmi, chrámy, modlitebny, svatyně. V útrobách paláce dnes má své místo tisíce krásných exponátů, které dokumentují luxus, v jakém čínští vládci žili.

    Z čínské metropole se pořádají zájezdy k Velké čínské zdi, jedinému lidskému dílu, které je z vesmíru viditelné pouhým okem. Údaje o délce zdi se liší, protože se vine před údolí i pohoří a její součástí je mnoho doprovodných hradeb. Vzdušná čára mezi oběma koncovými body měří téměř 2500 kilometrů, zeď může mít údajně až sedm tisíc kilometrů.

Nejnovější recenze Čína - Peking

Všechny recenze Čína - Peking