• V tuto chvíli není důvod pro zastavení prodeje zájezdů do země. Turistická letoviska (Mrtvé moře, Rudé moře), klíčové památky (Jerash, Um Qais, ammánská Citadela, hora/Mount Nebo, Petra, místo křtu/Bethanie) a přírodní rezervace (Wadi Mujib, Dana, Wadi Ram) jsou bezpečné, na pořádek dohlíží četní příslušníci turistické policie.

Všechny významné turistické lokality na území Jordánského hášimovského království lze též považovat nadále za bezpečné, nicméně běžnou kriminalitu nelze zcela vyloučit. MZV ČR doporučuje pohybovat se pouze v západní třetině země, kde se nacházejí i nejvýznamnější objekty turistického zájmu. Během pobytu v zemi se vyhýbejte davům a dbejte zvýšené obezřetnosti, a to zejména po odpoledních pátečních modlitbách.
Více informací je dostupných na webu MZV ČR. V případě problémů je možné obracet se na policii (telefon 911). V případě nouzové situace je možné kontaktovat pohotovostní telefonní linku Velvyslanectví ČR v Ammánu na čísle +962 797301990.

First Minute Jordánsko

Nabídka first minute zájezdů do Jordánska vám umožní za výhodné ceny poznat nejhezčí zákoutí této starobylé země, kde se zastavil čas, např. proslulé skalní město Petra, archeologický skvost v Džaraši, uctívanou horu Nebo, křižácké hrady Karak a Shobak, blahodárné Mrtvé moře, pobřežní město Akaba a v neposlední řadě obdivuhodné hlavní město Ammán.

Základní informace o Jordánsku

Kde je Jordánsko? Na mapě ho najdeme mezi Izraelem a Sýrii. Hlavní město je Ammán. Mezi velkou zajímavost Jordánska patří to, že skoro 90 % celé země tvoří poušť, přesto zde žije podobné množství obyvatel jako v ČR. Používanou měnou je jordánský dinár a nejvýhodnější je směňovat za dolary. Příjemné bývají i ceny v Jordánsku. Není to nejlevnější země, ale dá se přirovnat k českým cenám a jiným západním zemím.

Počasí v Jordánsku je velmi různé, protože poušť dokáže být stejně horká jako mrazivá. V zimě klesají teploty klidně až pod nulu. Nedá se tedy říct průměrná teplota pro celou oblast, spíše pro jednotlivé místa. Doporučujeme se sem vydat na jaře a podzim, kdy se vyhnete teplotním extrémům. 

Cestování po Jordánsku a bezpečnost

Jordánsko je nádherná země, ve které zažijete, co je to opravdová pohostinnost. Ve většině případech se setkáte s veselými lidmi, ale je nutné se obrnit a připravit i na ty, kteří vám budou něco neodbytně nabízet. V tom případě poděkujte a běžte dál, nenechte se obtěžovat. Průvodce si případně zařiďte oficiální cestou, ty pouliční ignorujte. Jordánsko je jinak bezpečné. Samozřejmě si hlídejte své věci a nenechte je bez dozoru. Ženy by se měly ve městech spíše zahalit, přece jen je to muslimská země. 

Před vstupem si musíte zařídit vízum nebo Jordan Pass. Jordan Pass se vyplatí pro ty, kteří chtějí navštívit památky a strávit v zemi minimálně 3 dny.

Co vidět v Jordánsku

 • extrémně slané Mrtvé moře 
 • město u mořského pobřeží Akaba
 • skalní město Petra
 • skalnaté údolí Wadi Rum
 • více krásných míst najdete v našem Atlasu

Nejlepší lokality v Jordánsku

Staré město nabízí procházky po tržištích, nová část láká nočním životem.

 • rušná oblast Ano
 • nákupy Ano
 • památky Ano
 • žádná pláž Ano
 • vhodné pro páry Ano
 • cestování autobusem Ano

Pobřežní město známé příjemně teplým mořem, vodními sporty a luxusními hotely.

 • klidná oblast Ano
 • restaurace Ano
 • šnorchlování Ano
 • písčitá pláž Ano
 • vhodné pro děti Ano
 • válení u moře Ano

Nejlépe hodnocené hotely v Jordánsku

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Petra

Petra

Petra je unikátní skalní město v Jordánsku, které bylo vybudováno Nabatejci pravděpodobně mezi 3. stoletím př.n.l. a 1. stoletím n.l. Nachází se v srdci Šarských hor, které město dokonale ukrývají před okolním světem. Město je jedinečné nejen díky své poloze, ale především díky unikátním stavbám, které zde byly vytesány do pískovce a dodávají místu výjimečnou atmosféru, díky které byla Petra využita jako kulisa několika známých filmů.

Cesta úzkou soutěskou Sík zavede návštěvníky k nádherné budově Al-Khazneh (v překladu pokladnice), která je určitě známa všem fanouškům Indiana Jonese. Díky svému umístění se pokladnice dochovala ve velice dobrém stavu, a tak mohou turisté obdivovat detailně propracovanou vnější stranu této výjimečné stavby. Ke zhlédnutí je toho zde však mnohem více. Zajímavý je především amfiteátr nebo budova Ad-Deir (klášter), která se svým vzhledem podobá pokladnici.

Díky své výjimečnosti bylo město Petra v roce 1985 zapsáno do seznamu světového dědictví UNESCO, a v roce 2007 byla Petra dokonce zařazena mezi nových sedm divů světa.

Historické stavby
Místo křtu Ježíše Nazaretského (Al-Maghtas)

Místo křtu Ježíše Nazaretského (Al-Maghtas)

Významné křesťanské poutní místo se nachází na východním břehu řeky Jordánu, jen devět kilometrů severně od Mrtvého moře. Významná archeologická naleziště leží v neporušeném přírodním prostředí. Nachází se zde římské a byzantské pozůstatky včetně kostelíků, kaple, kláštera a jeskyně, která byla využívána poustevníky. V jednom ze zdejších jezírek provedl Jan Křtitel křest Ježíše Nazaretského. Hustá křoviska rostoucí v okolí řeky Jordán jsou ve Svatém písmu označovány jako hrdost Jordánu. V Jeremiášově proroctví jsou zmíněny jako les ze kterého vychází lev. Místo křtu Ježíše Nazaretského (Al-Maghtas) je od roku 2015 zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. 

Církevní stavby Historické stavby
Quasr Amra

Quasr Amra

Obdivuhodně zachovalý pouštní hrad, postavený mezi lety 723 - 743, se nachází ve východní části Jordánska (na okraji pouštní oázy) a je unikátním památníkem raného islámského stavitelství a umění. Hrad byl původně součástí rozsáhlejšího komplexu (25 hektarů), zahrnujícího zámek, vodní příkop, studny, lázně, zázemí pro vojáky, zahrady i obranné hradby. Do dnešních dnů se dochovaly jen nízké budovy z vápence a čediče s klenutými stropy a kopulemi. Vnitřní výzdobu tvoří barevné fresky zachycující rozhodující historické okamžiky, portréty králů, astronomické nákresy, vyobrazení zvířat, portréty i scény ze života prostého lidu. Památka prošla v minulých letech několika rekonstrukcemi, snižujícími negativní dopady eroze, sezónní vlhkosti i vandalismu návštěvníků. Objekt je zapsán na seznamu Národního kulturního dědictví UNESCO.Hrady / zámky
Um er-Rasas (Kastrom Mefa'a)

Um er-Rasas (Kastrom Mefa'a)

Um er-Rasas je významné archeologické naleziště, ležící 30 km jihovýchodně od Madaby. Pouštění město je spojováno s biblickým místem Mefaat, o kterém je zmínka v knize Jeremiáše. Původní vojenský tábor se stal městem v 5 století. Pro svou jedinečnost je od roku 2004 zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Římská armáda využívala toto místo jako strategickou posádku, ale později byla přeměněna a osídlena křesťanskými a islámskými společenstvími. Množství zřícenin je datováno k římskému, byzantskému i raně muslimskému období. K vidění jsou pozůstatky z období římské, byzantské a raně muslimské (koncem 3. až 9. století), včetně opevněného římského vojenského tábora a šestnácti kostelů, z nichž některé mají dobře zachovalé mozaikové podlahy. Na místě stále probíhá archeologický výzkum. K nejvýznamnějším objevům jsou řazeny mozaiky, zdobící kostel sv. Štěpána. Perfektně zachovalá mozaiková podlaha je datována do roku 785. Návštěvníci mohou spatřit lovecké a rybářské výjevy. Jedinečná je také  Stylitická věž, zdobená vyřezávanými křesťanskými symboly na všech čtyřech stranách, čtvercový sloup podává svědectví o kdysi prosperující komunitě, založené v byzantské době jako středisko pro duchovní osvícení.Historické stavby

Jordánsko pro vás ve first minute

Poznejte to nejlepší z Jordánska díky včasné rezervaci first minute zájezdu. Olivové háje, vřelé slunce, romantická poušť, proslulé Mrtvé moře a bohatá historie patří k největším lákadlům země, která překypuje pradávnými stavbami a útvary, jaké jinde nenajdete. Objednejte si ten nejlepší hotel, než bude vyprodaný.

Jordánsko – hotely s nejlepšími recenzemi

Ilona S.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 6.9. - 13.9.2023 Hodnoceno: Září 2023

Holiday Inn Resort Dead Sea Hodnocení: 5/5 Jordánsko, Mrtvé moře

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Silvia S.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.sk) Recenze vytvořená před 3 a více lety 

Holiday Inn Resort Dead Sea Hodnocení: 5/5 Jordánsko, Mrtvé moře

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (1) (4)

Jordánsko – Více recenzí ubytování

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Jordánska

Počasí Jordánsko

Počasí v pouštích je velmi proměnlivé, a tak se i neuvěřitelně vysoké teploty mohou lehce proměnit v mrazivý vítr. Dešťové období v Jordánsku nastává mezi listopadem a dubnem. Ročně spadne okolo 20 cm srážek, přibývá jich směrem do vnitrozemí. Nejteplejším měsícem je srpen. Např. v Akabě bývá příjemně i v zimě.

Ammán

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna

Akaba

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna

Cestovatelský magazín