Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/japonsko/cestovani/covid_19.html

Japonsko dovolená a zájezdy

Japonsko nabízí bohatou historii a architekturu šintoistických či buddhistických chrámů a zároveň velkoměsta s technickými výdobytky. K útěku před moderními technologiemi poslouží harmonické tradiční zahrady i rozkvetlé parky. Samostatnou kapitolu v cestování tvoří gastronomie. Pochutnejte si na nudlové polévce ramen nebo sushi, které jsou zde na každém kroku.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Hrad Himedži

Hrad Himedži

Hrad Himedži se nachází ve stejnojmenném japonském městě. Jedná se o jednu z nejzachovalejších staveb japonského středověku. Roku 1993 byl díky své výjimečnosti zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Byl postaven na konci 13. století. Hrad dostal díky zářivě bílému exteriéru přezdívku pevnost bílé volavky. Představuje vrcholnou podobu samurajského hradu. Dějiny hradu sahají do roku 1333, kdy byla na strategickém vrchu v Himedži vztyčena pevnost. Roku 1467 přibyly k pevnosti další dva parkány, v roce 1581 byla přistavěna třípatrová věž. Na počátku 17. století se začaly kolem hradu hloubit tři hradní příkopy a byla dokončena pětipatrová středověká opevněná obytná věž hradu. Poslední větší přístavba Západního nádvoří byla dokončena roku 1618. V období od roku 1749 až do revoluce Meidži v roce 1867 obývali hrad potomci Sakaie Tadasumiho. Roku 1874 obsadil hrad desátý pěchotní regiment, v roce 1879 pak přešel pod kontrolu ministerstva války. Dominantou hradu je dnes stále pětipatrová hlavní věž stojící na kamenných, zhruba 15 metrů vysokých základech a mající 31,5 metru vysokou dřevěnou konstrukcí.Uvnitř hradu se původně nacházelo skladiště zbraní. Dnes jsou zde soustředěny exponáty přibližující život na hradě.

Hrady / zámky
Rainbow Bridge

Rainbow Bridge

Rainbow Bridge je 798 metrů dlouhý visutý most, který se klene přes severní část Tokijského zálivu. Stavba proběhla mezi lety 1987 a 1993. Most je dvoupatrový a vede přes něj několik dopravních cest. Po stranách nižšího patra jsou chodníky pro chodce, které nabízejí nádherné výhledy na Tokijský záliv, Tokyo Tower a příležitostně i na horu Fudži. V nočních hodinách je most osvětlen různými barvami, takže je na něj nádherný pohled nejen ve dne, ale i v noci.
Architektura
Chrám Ninna-ji

Chrám Ninna-ji

Ninna-ji je nádherný chrámový komplex v ležící severozápadní části Kjóta. Byl zde založen již v roce 888 císařem Udou. Během Války Ónin byl v roce 1467 celý chrám zničen požárem a svého znovupostavení se dočkal až o 150 let později. Právě z počátku 17. století pochází většina dnešních staveb včetně nádherné pětipatrové pagody nebo brány Niomon. Kromě chrámových budov jsou zde k vidění překrásně malované ochranné stěny a zahrada, která je nádherná především v polovině dubna, kdy zde kvetou sakury.

V roce 1994 byl chrám Ninna-ji zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Církevní stavby Historické stavby
Svatyně Fushimi Inari-taisha

Svatyně Fushimi Inari-taisha

Fushimi Inari-taisha je hlavní svatyně šintoistického chrámu Inar,i zasvěceného stejnojmennému božstvu, které je na území Japonska vnímáno jako symbol obchodu. Dominantu svatyně tvoří přes 10 tisíc bran Torii, kterými můžete projít až na vrchol posvátné hory. Nejstarší stavby v komplexu stojí déle než 1 300 let. Svatyně byla založena v roce 711 na kopci Inariyama v západním Kjótu, odkud byla na žádost mnicha Kukaie v roce 816 přestěhována na posvátnou horu Inari v centru Kjóta. Od samého počátku byla posvátná hora Inari patronem obchodníků, rýže a hospodářství, později ji pojali za symbol také zbrojíři a válečníci. Brány Torii většinou darovali do sbírky svatyně japonští obchodníci, jako poděkování za výnosné obchodování. Do svatyně se vstupuje hlavní branou vyvedené ve stylu Rómon, po které následuje hlavní svatyně japonsky zvaná Go-honden. K vnitřnímu chrámu Okumiya vede cesta lemovaá tisíci Torii. Posvátná hora Inari je protkána stezkami vedoucími k několika menším svatyním, jež můžete v rámci prohlídky objevovat. Církevní stavby Historické stavby

Nejlépe hodnocené hotely v Japonsku

Japonsko náleží mezi nejvlivnější destinace současného turismu. Je to země s barvitou historií, kouzelný domov samurajů, a přitom moderní svět jedenadvacátého století a elektronická velmoc s nejúžasnějšími technologiemi. Poznejte krásu japonských zahrad, obdivujte architekturu starobylých chrámů, navštivte muzea, dovádějte v zábavním parku Universal Studios v Ósace a užijte si nákupy v Tokiu.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Japonska

Počasí v Japonsku

Pro Japonsko jsou typické méně chladné a suché zimy. Sněhové srážky se drží převážně na západním pobřeží a na severu země. Letní a podzimní období přináší déšť i tajfuny. Na jihu panují teplá léta, přičemž nejteplejším měsícem bývá srpen s průměrnými teplotami kolem 27 °C. Nejstudenější měsíc představuje leden, kdy teploty klesají ke 4 °C.

Cestovatelský magazín