Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/island/cestovani/covid_19.html

Last minute dovolená na Islandu

Během cenově výhodné last minute dovolené na Islandu poznáte slavné gejzíry Strokkur a Geysir, nádherný „Zlatý vodopád“ Gullfoss, ledovec Mýrdalsjokull i trollí útesy. Co dalšího na Islandu vidět? Akční cestovatelé ocení pozorování velryb, sestup do magmatického kráteru vyhaslé sopky Thriukagígur a exkurze do ledovcových jeskyní.

Základní informace o Islandu

Ostrov leží mezi Grónskem a Norskem. Hlavním městem Islandu je Reykjavík. Rozkládá se na ploše 103 125 km² a má populaci kolem 370 000 obyvatel. Oficiálním jazykem je islandština, která vychází ze staroseverštiny a staré angličtiny a pro zajímavost vám prozradíme, že se jazyk od 9. století se skoro nezměnil. Vzdělávání zahrnuje výuku angličtiny a dánštiny, což souvisí s historickým spojením Islandu s Dánským královstvím (až do roku 1918). Pro místní platby slouží Islandská koruna. Počasí je dost proměnlivé, připravte se na výrazné změny. Ideální období pro návštěvu je léto, ale milovníci polárních září spíše ocení listopad až únor. Je jedno, jaký měsíc si vyberete, last minute dovolenou na Islandu si užijete kdykoliv.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Oblast horkých pramenů Hveravellir

Oblast horkých pramenů Hveravellir

Islandská termální koupaliště jsou unikátním fenoménem, lákajícím k odpočinku uprostřed nádherné panenské přírody. Oblast Hveravellir je situována v samém srdci Islandu (v blízkosti lávových polí Kjalhraun). Divoké koupaliště s termální vodou o teplotě v rozmezí 36 a 44 ° C (teplota lze regulovat pomocí hadice s chladnou vodou z nedalekého potoka). Minerální látky obsažené ve vodě mají blahodárné účinky na pokožku i pohybový aparát (bahno je využíváno v kosmetickém průmyslu). Pro obyvatele Islandu jsou tato koupaliště místem setkávání, příjemné relaxace i únikem před rozmary zimního počasí. Návštěvníci mohou využít některou z blízkých turistických chat či kempů. Příroda Přírodní zajímavosti Wellness
Hvítserkur

Hvítserkur

Hvítserkur je pozoruhodná, 15 metrů vysoká čedičová skála ležící na severozápadním pobřeží Islandu, která svým tvarem připomíná s trochou fantazie zvíře pijící vodu z moře. Legenda praví, že jde o zkamenělého trolla, který se nestihl skrýt před denním světlem. Na Hvítserkur hnízdí mnoho druhů ptáků, jejichž trus vytváří na skále „bílé skvrny“, podle kterých získal tento kamenný útvar své jméno (Hvítserkur znamená v překladu bílá košile). V blízkosti Hvítserkur je také možné vidět početnou kolonii tuleňů, kteří se v této oblasti hojně zdržují.

Příroda Přírodní zajímavosti

Proč last minute dovolená na Islandu?

Ostrov Island, známý svými termálními prameny, vodopády a gejzíry, nabízí úžasná zážitky za jakéhokoli počasí. Jestliže toužíte po dovolené na neobyčejném místě, Island je tou správnou volbou. Tento ostrov láká svými ledovými jeskyněmi, aktivními sopkami, majestátními fjordy a bohatou mytologií. Je ideálním místem pro aktivní trávení volného času - od cyklistiky, pěší turistiky až po sjíždění divokých řek. Nicméně, můžete si také vychutnat noční život nebo sledovat polární záři.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Islandu

Počasí a klima na Islandu

Pokud byste měli charakterizovat počasí na Islandu jediným slovem, byla by to proměnlivost. Situace se zde může změnit během několika minut. Na severu ostrova je čeká sušší chladnější vzduch, zatímco na jihu panuje vlhké mořské klima.

V Reykjavíku činí průměrná teplota v lednu přibližně -0,5 °C a v červnu 11 °C. Nejvhodnější dobou pro návštěvu Islandu jsou letní měsíce, kdy mohou teploty přesáhnout 20 °C.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín