• Z důvodu válečného konfliktu v Izraeli jsou nyní pozastaveny prodeje a realizace pobytů na území Izraele. S klienty, kteří mají již zakoupené zájezdy či výlety do Izraele pro nadcházející měsíce, budeme situaci řešit vždy individuálně a budeme postupovat v souladu s doporučením MZV ČR. Klientům budou nabídnuty vhodné alternativy.
 • Dovolená v egyptské Tabě pokračuje bez omezení, lokalita je v dostatečné vzdálenosti od Izraele.
 • Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje všem cestovatelům registraci v systému DROZD na webu drozd.mzv.cz. Doporučení Ministerstva zahraničních věcí ČR: Z důvodu raketového útoku z Pásma Gazy na jižní a centrální část Izraele doporučuje MZV ČR dbát zvýšené opatrnosti při pobytu v zemi, sledovat místní média a respektovat pokyny bezpečnostních složek. Na izraelském Národním portálu pro mimořádné události naleznete užitečné informace v anglickém jazyce, jak se chovat v krizových situacích. V případě nouze se lze v pracovní době obrátit na standardní telefonické kontakty Velvyslanectví ČR v Tel Avivu, mimo pracovní dobu pak na jeho nouzovou linku konzulární pohotovosti: +972 52 328 6622

Izrael last minute dovolená

Poznejte to nejlepší z Izraele na jednom z našich last minute zájezdů. Cenově výhodné nabídky vám přinesou komplexní poznání biblických památek a významných poutních míst. Navštivte například tyto památky: starobylý Jeruzalém, Betlém, starověkou pevnost Masada, přístavní město Eilat a Tel Aviv. Z přírodních pokladů země zaujme úchvatná oáza Ein Gedi nebo proslulé Mrtvé moře.

Základní informace o Izraeli

Jaké je hlavní město Izraele? To není tak jednoduché, sama Izrael uvádí Jeruzalem, ale mezinárodně uznávaný je Tel Aviv a proto tam také najdeme různá velvyslanectví. Mezi používané jazyky patří hebrejština a arabština, ale ani s angličtinou nebývá problém. Počet obyvatel se pohybuje okolo 9,7 milionů obyvatel a hustota zalidnění je na cca 430 ob/km2. Oficiální měna v Izraeli je Nový izraelský šekel. Bezpečnost v zemi je obecně velmi dobrá, samozřejmě se ale nesmíte pohybovat v okolí hranic s Palestinou. Časový posun je příjemný, pouhé 2 hodiny navíc.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Jaffa - Staré město

Jaffa - Staré město

Jaffa je přístavní starobylé izraelské město. Je jedním z nejstarších na světě. Najdete ho směrem na jih od Tel Avivu. Ve starověku toto místo poskytovalo důležitý rozhled nad pobřežím a bylo důležitým místem ve vojenské historii. Také se zde stavěli lodě a hojně se rybařilo. V roce 1950 byla Jaffa spojena s Tel Avivem, dnes ho najdete také pod názvem Tel Aviv-Jafo. Žijí zde židé, křesťané i muslimové. Jaffa je turisticky velmi atraktivní. Uchvátí vás starobylé budovy, divadla, galerie umění, restaurace, kavárny, promenády a obchůdky se suvenýry. Součástí Jaffy jsou také rezidenční a komerční čtvrti.

 

Města / Náměstí / Ulice
Kaňon Ejn Avdat

Kaňon Ejn Avdat

Uprostřed Negevské pouště, nedaleko kibucu Sde Buker, se nachází kaňon Ejn Avdat, který byl díky své bohaté fauně a floře obydlen již před 80 až 90 tisíci lety, což dokazují četné nálezy pazourků. V období starověku tuto oblast obývali Nabatejci a později, v období Byzantské říše, zde bydleli křesťanští mniši, kteří žili v jeskyních kaňonu. Kaňon zdobí také bohatá vegetace, která je zde především díky přítomnosti vody, jež sem přitéká z mnohých pramenů vyvěrajících ze skal. Voda stékající z pramenů zde tvoří řadu vodopádů, přes které voda přitéká do mnohých jezírek. Při návštěvě tohoto překrásného kaňonu mohou turisté spatřit také mnoho druhů živočichů jako například kozorožce, supy, sokoly nebo s trochou štěstí orly.

Přírodní zajímavosti
Akko - Staré město

Akko - Staré město

Akko je historické přístavní město s opevněním, pocházejícím z osmého století. Trvalé osídlení je zde již od fénického období. Nachází se zde obdivuhodně zachovalé zbytky křižáckého města z let 1104 až 1291, které dokládají rozložení ulic středověkého království Izraele. V dobách novozákonních bylo město známo jako Ptolemaios. Během křížových výprav bylo několikrát dobyto. Jednalo se o poslední křižácké město ve Svaté zemi. Během Napoleonova blízkovýchodního tažení roku 1799 bylo napadeno, ale nátlaku odolalo. Návštěvníci zde mohou spatřit historické opevnění, pozůstatky pevnosti, lázní i mešity. Staré město je od roku 2001 zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Města / Náměstí / Ulice
Kadidlová stezka

Kadidlová stezka

Kadidlová stezka je starověká obchodní cesta, kterou využívali především Nabatejci k transportu zboží z Asie do Středomoří. Cesta začínala v oblasti dnešního Jemenu a Ománu, kde bylo v přístavech překládáno zboží z Indie a Číny. Odtud bylo zboží přepravováno přes poustě v Saúdské Arábii do města Petra, kde se cesta rozdělovala na dvě základní větve. Jedna vedla k významnému přístavu v Gaze, odkud se náklad dovážel po Středozemním moři do Evropy. Druhá větev vedla z Petry do Damašku. Po kadidlové stezce převáželi Nabatejci především významné a žádané zboží, které tvořilo převážně koření, parfémy, sůl, přírodní asfalt, myrha, hedvábí a také kadidlo, po kterém stezka získala své jméno. Z převpravy drahého zboží plynuly Nabatejcům nemalé příjmy, což vedlo k výstavbě bohatých měst okolo stezky, jako například Petra, Avdat, Mamšit, Chaluca a Šivta. Pouštní města Avdat, Mamšit, Chaluca a Šivta jsou od roku 2005 zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Historické stavby

Izrael dovolená - Výhodné last minute

Návštěvníci směřují hlavně do Jeruzaléma a putují po význačných památkách, jako je Zeď nářků, Křížová cesta nebo Chrámová hora. Kamenné uličky se hemží obchodníky i turisty, rušno je však také za hranicemi města – např. u největšího archeologického naleziště v zemi Bejt Še'an a na pobřeží Mrtvého moře.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Izrael mapa

Počasí a klima v Izraeli

Izrael se vyznačuje teplými suchými léty a studenými vlhkými zimami. Na jihu bývá až 40 °C. Nejnižší teploty panují v lednu a činí okolo 5–12 °C. Navštivte Izrael na jaře nebo na podzim, kdy se budete těšit z příjemného počasí. Moře dosahují maxima v srpnu a září: Rudé 27 °C, Středozemní 28–29 °C a Mrtvé 31 °C.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín