Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/lotyssko/cestovani/covid_19.html

Lotyšsko dovolená

Lotyšsko je ještě neobjevenou říší středověkých hradů, nedotčených lesů a staletých budov nejrůznějších stylů. Města jsou tu krásně upravená, rovinatou krajinu pokrývají zelené louky a pobřeží pak lemují stovky kilometrů písečných pláží ideálních k rozjímání a vodním sportům. Turistickým centrem se stalo hlavní město Riga.

Nejlepší lokality v Lotyšsku

Čím zaujme Lotyšsko a Riga?

Díky rovinaté krajině je Lotyšsko vhodné pro cyklistické zájezdy. Jízda na kole vám umožní poznávat život na vesnicích i památky velkých měst. Dovolenou vám může zpestřit také ochutnávka vín a místní kuchyně, např. pirohů. Kdo se zajímá o kulturu a historii, měl by zavítat do hlavního města Rigy, jehož historické jádro je na seznamu UNESCO. Najdete zde řadu pamětihodností a muzeí.

Města a místa v lokalitě

Všechny lokality

Mapa

Počasí a klima v Lotyšsku

Pro Lotyšsko je typické mírné podnebí s teplými léty a studenými zimami. Během zimy navíc bývají obvyklé sněhové záplavy. Nejteplejším měsícem je červen, nejvíce srážek padá v srpnu. Nejvhodnější dobu pro návštěvu země představují tedy měsíce od dubna do září, kdy zde panují nejvyšší teploty – mnohdy lákající i ke koupání.

Riga

  • Nejlepší
  • Dobrá
  • Nízká sezóna

Cestovatelský magazín