• V destinaci není očkování proti žluté zimnici povinné, ale je vysoce doporučováno, stejně jako očkování proti žloutence A a B, meningitidě a břišnímu tyfu.

Senegal dovolená a zájezdy

Senegal leží na západním pobřeží Afriky a v minulosti byl nazýván Paříží černého kontinentu. Dny zalité sluncem, překrásné pláže, malebná krajina s množstvím exotických zvířat, kosmopolitní hlavní město Dakar a působivé památky zapsané na seznamu UNESCO – to vše činí ze Senegalu jednu z nejvyhledávanějších afrických destinací.

Základní informace o Senegalu

Hlavní město Senegalu je Dakar, což bude asi většině z nás evokovat slavné závody terénních aut. V Senegalu žije necelých 18 milionů obyvatel a jejich oficiálním jazykem je francouzština. Bezpečnost je obecně velmi dobrá, pozor si musíte dát okolo hranic s Mali a jihosenegalského regionu Casamance. Myslete také na to, že místní ani v noci často nezapínají světla na dopravních prostředcích.

Doba letu je cca 6 hodin. Těšit se můžete na krásné počasí a průměrné teploty 22 - 30° C. V červenci až říjnu si zjistěte aktuální situaci ohledně období dešťů a s tím souvisejícími vysokými teplotami. Mezi povinná očkování patří proti žluté zimnici, žloutence typu A i B, meningitidě a břišnímu tyfu. Nepijte místní vodu, pouze balenou. Mapu Senegalu najdete zde.

Zábava a krása pro každého

Senegal je skvostem Západní Afriky, který nabízí něco pro každého. Pokud jste milovníkem přírody, neměli byste si nechat ujít návštěvu národního parku Niokolo-Koba, kde můžete pozorovat divokou zvěř včetně lva, slona a různých druhů ptáků. Pro ty, kteří mají rádi vodní sporty, je tu možnost potápění a šnorchlování v oblasti Petite Côte, kde se nachází několik korálových útesů a podmořských jeskyní.

Za památkami a kulturou

Jestliže vás láká spíše kultura a historie, pak byste měli navštívit město Touba, duchovní centrum muslimského bratrstva Mouride. Zde se nachází impozantní mešita, která je jedním z největších náboženských staveb v Africe. V Dakaru je také několik galerií a uměleckých center, kde můžete obdivovat senegalské umění a řemesla.

Chutě Senegalu

Gastronomie v Senegalu je dalším důvodem, proč zemi navštívit. Místní kuchyně je směsicí afrických, francouzských a portugalských vlivů, a nabízí širokou škálu chutí a ingrediencí. Nezapomeňte ochutnat národní jídlo Thieboudienne, což je rybí rizoto s různými druhy zeleniny.

V rytmu hudby – hlavně „Mbalaxu“

Pro milovníky hudby je Senegal domovem několika světově známých hudebníků a žánrů, včetně Mbalaxu, což je směs tradičních bubnových rytmů a moderního popu. V Dakaru a jiných velkých městech se pravidelně konají hudební festivaly, kde můžete zažít autentickou senegalskou atmosféru.


Celkově je Senegal zemí plnou kontrastů a rozmanitosti. Nabízí bohatý kulturní, přírodní a gastronomický zážitek. Za nás je to perfektní destinace pro dovolenou plnou dobrodružství, relaxace, výletů a objevování.

Nejlépe hodnocené hotely v Senegalu

Riu Baobab

Hodnocení: 5/5

Senegal

Hodnocení 4,3 / 5

od 29 242 za os.

Neptune

Neptune

Hodnocení: 4/5

Senegal

od 28 276 za os.

Co nabídne Senegal?

Senegal nabízí pestrou paletu aktivit z kulturního, relaxačního, gastronomického i sportovního odvětví. Hlavní město Dakar a ostrov Gorée otevřely zajímavá muzea umožňující nahlédnout do historie země. V turistických resortech, jako je Saint-Louis, čeká bohatá nabídka volnočasových aktivit, včetně vodních lyží, rybaření a čtyřkolek. Milovníci pěší turistiky ocení trasy podél břehů řeky Casamance.

Senegal – hotely s nejlepšími recenzemi

Edita S.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 18.12. - 29.12.2023 Hodnoceno: Leden 2024

Royal Horizons Baobab Hodnocení: 4/5 Senegal, n/a

Krásné ubytování v bungalovech přímo na pláži , jídlo, personál a čístota vše na jedničku.

Krásné ubytování v bungalovech přímo na pláži , jídlo, personál a čístota vše na jedničku.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Za příplatek bungalov přímo na pláži... stojí to za ty peníze.

Strava
Výborné

Služby hotelu
Profesionální

Pláž
čistá a krásná

Byla tato recenze užitečná? (4) (0)

Daniel M.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 5.3. - 15.3.2023 Hodnoceno: Březen 2023

Royal Horizons Baobab Hodnocení: 4/5 Senegal, n/a

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Senegal – Více recenzí ubytování

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Senegalu

Počasí v Senegalu

Podnebí Senegalu je tropické s průměrnými ročními teplotami mezi 22 a 30 °C. Od listopadu do května svítí slunce 8 až 10 hodin denně. Sucho provází prašný vítr ze Sahary. Období dešťů nastává od června do října.

Svého maxima dosahuje v srpnu, kdy teploty vystupují na 38 °C. Teplota moře činí od července do října 29 °C, od února do dubna pak pouze 22 °C.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín