Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/severni_amerika/usa/cestovani/covid_19.html

Dovolená New York

Stát New York leží na východním pobřeží USA a jeho hlavní město New York je nejvyhledávanější turistickou destinací v zemi. Čtvrť Manhattan láká na populární atrakce, jako je Central Park, Times Square nebo Empire State Building. Socha Svobody je nejikoničtější památkou země, symbol naděje na ostrově Ellis, kam turisty dováží pravidelná lodní doprava. 

New York, jedno z nejaktivnějších a největších měst na světě, nabízí nepřeberné množství aktivit pro milovníky historie i lákadel moderního života. Mnozí sem přijíždějí, aby si užili představení na Broadwayi, jiní touží nakupovat a dobře se najíst, další chtějí spatřit proslulá muzea nebo parky. Láká i nedávno rozšířená atrakce High Line, původně železniční trať, přeměněná ve veřejný park a pěší stezku nad ulicemi.  

Mezinárodní letiště New York J. F. Kennedy je nejrušnější v USA. Leží 20 km jihovýchodně od Manhattanu. Zhruba 18 km odtud je letiště LaGuardia a 27 km od Manhattanu se nalézá letiště Newark Liberty 

Kromě města samotného stojí za návštěvu i severní stát New York, jak místní říkají v podstatě čemukoli severně od města. Podél hranice Kanady a USA můžete navštívit slavné Niagarské vodopády. V létě jsou lákadlem jezera, parky a hory. Za zmínku stojí například Letchworth State Park, který se pyšní kaňonem nazývaným "Grand Canyon východu". V zimě zase můžete navštívit lyžařská střediska a okouzlující městečka s luxusními hotely. 

Proč Dovolená New York

rušná oblast nákupy památky písčitá pláž vhodné pro páry cestování taxíkem

New York - Nejlépe hodnocené hotely

The Quin

The Quin

Hodnocení: 5/5

USA, New York

od 25 465 za os.

Madison Les

Madison Les

Hodnocení: 3/5

USA, New York

od 22 457 za os.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Botanická zahrada v New Yorku

Botanická zahrada v New Yorku

Botanická zahrada se nachází v Brnoxu, v New Yorku.

Jedná se o krásnou botanickou zahradu, která byla otevřena v roce 1891. Tato zahrada se rozkládá na ploše okolo 100 ha a za skvost se zde považuje skleník Enid A. Haupt Conservatory, který byl postaven podle Křišťálového paláce v Londýně v roce 1902. Dále se zde nachází více než 50 kolekcí cizokrajných dřevin a rostlin, stoleté stromy. Také se zde nachází část pro děti která se jmenuje Everett Children´s Adventure Garden.

V roce 1967 byla Botanická zahrada v New Yorku zařazena na seznam Národních historických památek.

Parky / zahrady / rezervace
Central Park

Central Park

Central Park se nachází na Manhattanu, v New Yorku.

Jedná se o veřejný, městský park, který se rozkládá na ploše 3, 41 km2. Park je otevřen od roku 1859 a navržen byl dvojicí Frederick Law Olmsted a Calvert Vaux. Od roku 1863 je Central Park národní historickou památkou. Nachází se zde několik umělých jezer, dva bruslařské stadiony, plochy pro sportovní akce a dětská hřiště.

Parky / zahrady / rezervace
Náměstí Times Square

Náměstí Times Square

Náměstí Times Square se nachází v New Yorku, v USA.

Jedná se o velikou křižovatku mezi Broadwayí a Sedmou Avenue. Nachází se zde mnoho firem jako například Reuters, Viacom nebo deník New York Times. Times Square je velkým turistickým lákadlem také díky velkému množství světelných reklam, které jsou v dnešní době především na velkoplošných obrazovkách.

Města / Náměstí / Ulice
Brooklynský most

Brooklynský most

Brooklynský most se nachází v New Yorku, v USA.

Jedná se o jeden z nejstarších mostů v USA. Tento visutý most je 486,3 m dlouhý, vede přes řeku East River a spojuje Brooklyn a Manhattan - dvě části New Yorku. Od svého otevření v roce 1883 se stal symbolem New Yorku av roce 1964 byl zařazen mezi národní historické památky.

Historické stavby

New York - Nejprodávanější hotely

The Quin

The Quin

Hodnocení: 5/5

USA, New York

od 25 465 za os.

Madison Les

Madison Les

Hodnocení: 3/5

USA, New York

od 22 457 za os.

New York - Poslední prodané hotely

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa New Yorku

Počasí a klima v New Yorku

Jihovýchodní část státu, kde se nalézá New York City, má teplé přímořské klima. Severní část státu hraničí s Kanadou a panuje v něm mírné kontinentální klima. Léta jsou teplá až horká (až 30 °C), zimy chladné i velmi studené. Samo hlavní město má teplá léta a vcelku příznivé zimy, ale výjimečné není ani extrémní ochlazení. Občas také napadne velké množství sněhu, který může způsobit nepříjemnosti. 

Oblasti a regiony v zemi

Všechny lokality

Cestovatelský magazín