Egypt Egypt

 • Možnosti cestování a dopravy

  Zájezdy do Egypta nabízí asi všechny větší cestovní kanceláře. Mezi nejvíce oblíbené turistické destinace patří Hurgada, Sharm El Sheikh, El Gouna, popř. Sahan.

  Pro vstup do země budete potřebovat vízum, platný pas (cestovní, služební, popřípadě diplomatický) s dobou platnosti nejméně šest měsíců ode dne podání žádosti o vízum. Od roku 2002 mohou občané České republiky získat vízum rovněž na mezinárodním letišti v Káhiře, příp. na dalších vstupních místech do země jako jsou letiště a přístavy - za všechny jmenujme Alexandrii, Hurghadu nebo Luxor.

  Zájezdy do Egypta

  A kolik zaplatíte za zájezd do Egypta? Nejlevnější pobytové zájezdy do Egypta v délce trvání sedmi pobytových dní pořídíte již od 15.000,- Kč. V ceně zájezdu obvykle bývá letenka, transfery z letiště na hotel a zpět, ubytování ve vybraném hotelu, strava dle požadavků, služby delegáta a zákonné pojištění cestovní kanceláře proti úpadku. Návštěvník musí ovšem počítat ještě s povinnými letištními a bezpečnostními taxami. Za sedmidenní pobytový zájezd s all inclusive zaplatíte se všemi poplatky cca 20.000,- Kč. Cena může být samozřejmě vyšší dle počtu pobytových dní, úrovně ubytování a lokality.

  Egypt bez cestovní kanceláře

  Cesta do Egypta i po zemi samotné má také své kouzlo. Po Egyptě můžete cestovat například vnitrostátními letadly, autobusy, vlaky, loděmi a využít můžete i taxi a v Káhiře metro.

  V zemi je několik vnitrostátních leteckých společností, za všechny jmenujme Egypt Air, která létá z Káhiry do Alexandrie, Asuánu, Hurghady nebo Luxoru. V rámci země je poměrně spolehlivá i autobusová doprava - zejména v Káhiře je zavedena poměrně kvalitní síť autobusů (přesněji řečeno minibusů) a metra.

  Co se týče lodní dopravy, ta vzkvétá zejména na Nilu. K plavbě napříč přes Nil slouží v Luxoru a v Asuánu tradiční plachetnice "felúky", nebo rychlejší motorové trajekty. Pluje se také po Asuánské přehradě. Rovněž můžete využít trajekt z Hurghady do Sharm El Sheikhu.

  Pokud budete chtít po cestách Egyptem využít vlak, použijte nejfrekventovanější trať Káhira - Alexandrie, nebo Káhira - Luxor - Asuán. Na trati podél Nilu jezdí obousměrně noční luxusní vlak.
  Zajímavostí jsou zde koňské drožky, které nabízí nevšední projížďky ve všech větších turistických lokalitách na Nilu. Nejznámější jsou v Edfu, kde vozí turisty od přistávacího mola k místnímu chrámu.