Filipíny Filipíny

  • Zajímavá místa

    Rýžová pole jsou prý osmý div světa, nacházejí se v severní části Luzonu. Terasy byly budovány více než dva tisíce let pomocí primitivních nástrojů. Nicméně jejich stavitelé - domorodé kmeny kmene Ifugao dobře znali zákonitosti vodní mechaniky. Vznikl tak důmyslný systém teras pro pěstování rýže, který se rozkládá prakticky po celém Luzonu, ale právě od města Banaue je výhled nejfamóznější. Podle vyjádření současných techniků, by konstrukce a vymyšlení takového komplexu bylo oříškem i pro soudobou techniku. Filipínská vláda s pomocí UNESCO dotuje místní obyvatele, aby bylo toto neobyčejné dílo zachováno i pro další generace.

    Sopka Mayon je dodnes aktivní. Má krásný souměrný, kuželovitý tvar, což ji řadí mezi tzv. stratovulkány. Poprvé zahřměla v roce 1616 a erupce se opakují cyklicky a jsou téměř vždy doprovázeny mohutným chrlením lávy, což devastuje okolí. Mayon je monitorována filipínským institutem vulkanologie a seismologie (PHIVOLCS). Jejich laboratoř se nachází 12 kilometrů od kráteru.

    Subic Bay je zátoka v blízkosti bývalé základny sedmé americké námořní flotily. V současnosti je Subic Bay známá spíše mezi turisty, protože se proměnila na oblíbené letovisko s hotely, bary, restauracemi a kasiny. Na dně hluboké zátoky leží 27 ​​vraků lodí, ke kterým se často vydávají potápěči. K populárním aktivitám nad hladinou zase patří jachting, vodní lyžování, windsurfing nebo rybaření.