Indie Indie

Oficiální název: Indická republika - Republic of India (Bhárat Ganradžja)
Hlavní město: Dillí
Státní zřízení: federativní republika
Náboženství: hinduismus (81%), islám (11%), křesťanství, sikhismus, buddhismus, džinismus
Úřední jazyk: v Indii se mluví mnoha jazyky, a právě proto je anglický jazyk i po 40 letech nezávislosti na Velké Británii hlavním úředním jazykem. Oficiálně zaznamenaných jazyků je v Indii 18 a dělí se do 6 skupin. Národním jazykem je prohlášena hindština (ovládá ji přes 30% obyvatelstva), rozšířenými jazyky jsou také bengálština a urdština. Mimo ně indická ústava uznává dalších 15 místních jazyků: ásamský, dogri, gudžarátský, kannandský, kašmírský, konkánský, malajálamský, manipurský, maráthský, oríjský, pandžábský, sanskrt, sindhský, tamilský a telugský.
Časový posun: + 5,5 hodiny

Lokality v Indii

Indie - zájezdy od 5 166 Kč

O INDII

Subkontinent pod Himálajem již po tisíciletí jitří fantazii. Jedna z kolébek lidské kultury vždy přitahovala poutníky i dobyvatele a jen těžko ji lze charakterizovat několika větami. Zasněžené vrcholky Himálaje (8611 m vysoká hora K2) na severu, věčně zelená tropická Kerala na jihu, islámské památky Dillí, korálové ostrovy Andamany se smaragdovým mořem, dlouhé písečné pláže lemované palmami s kvalitními plážovými hotely v oblasti Goa a Kerala, háje banánových a kokosových palem, čajové plantáže, prastaré chrámy. Před tisíciletími se zde zrodil hinduismus a buddhismus se svým učením o převtělování duší a mystická Indie se tak stala cílem hledačů osvícení z celého světa. Od 60. let, kdy tuto tradici založili hippies, sem lidé ze Západu jezdí hledat a nacházet sami sebe a Indie má pověst země, kde člověk může být naprosto svobodný. Země tisíců bohů, stovek národních kultur, země velké chudoby a úžasného bohatství, pohádkových mahárážů a v neposlední řadě země přátelských lidí, kteří jsou cizincům vždy ochotni poradit a pomoci. Můžete se tu vykoupat v posvátné řece Ganze, objevit svého guru, meditovat v hinduistickém chrámu či v buddhistickém klášteře, potápět se na korálových útesech, jezdit na slonech a na velbloudech nebo se jen tak toulat v opuštěných horských údolích.

Indie - zájezdy od 5 166 Kč

Nejnovější recenze Indie

Celkem: 4,2 Hotel čistý na Indii, snídaně podprůměrné, jenom tousty, máslo, marmelada, káva a čaj. Možnost výběru ala karte

 • 4,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 5 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hotel čistý na Indii, snídaně podprůměrné, jenom tousty, máslo, marmelada, káva a čaj. Možnost výběru ala karte Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Za 5 euro nám dali pristylku kterou jsme měli ve smlouvě. Pak se s námi bavili

Strava
Snídaně na hotelu katastrofa, ale jinak vše v okolí výborne možnosti jídel a občerstvení. Velmi chutné a levné

Služby hotelu
Hodně ruských občanů, občas hlucni. Personál pomalý ale nakonec za úplatu vše ok

Pláž
Pláž čistá. Vzdálenost krátká, všude zdarma lehátka se slunecnikem, nespočet možností občerstvení, velmi chutné a levné

Karolína B., 20.03.2017, Datum pobytu: 3.3. - 15.3.2017
Oblast: Indie Indie, Goa, Hotel: La Conceicao Grande

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (2)

1 fotografie

Celkem: 5 Do této destinace jsme jeli se smíšenými pocity. Vyřízení víza do Indie je trochu složitější. Cesta do Indie leteckou společností Dubai...

 • 5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Do této destinace jsme jeli se smíšenými pocity. Vyřízení víza do Indie je trochu složitější.

Cesta do Indie leteckou společností Dubai fly nebyla moc příjemná. Před odletem povinná čekací doba na letišti je 3 hodiny. Při cestě tám i zpět však mělo letadlo minimálně hodinu zpoždění a rovněž po mezipřistání v Dubai. Během cesty do Dubaje jsme měli jedno teplé jídlo a půl deci vody, z Dubaje do Goi vůbec nic. Zpátky totéž, jen místo vody 1 dc džusu. Zdá se mi to na dvanáctihodinovou cestu trochu málo. Kromě toho po zpáteční cestě nám nedošly kufry, museli jsme je reklamovat a přišly nám až za tři dny.

Na místě nás ráno čekala delegátka, která nás společně s ruskými turisty dovezla do hotelu. To bylo také naposled, co jsme ji viděli. Bylo pro nás překvapením, že v celé Goi jsme sami, kromě jednoho páru na opačném místě tohoto regionu. Ještě jsme se s ní 2x spojili telefonicky kvůli výletům, které byly předražené, ale protože to k ničemu nevedlo, zařídili jsme si u místní cestovky výlet k vodopádu a do Staré Goi sami k úplné spokojenosti za přijatelnou cenu.

Výhoda destinace Goa spočívá v tom, že tam bylo stabilní počasí, po celou dobu bylo jasno s teplotou přes 30 stupňů. Tato destinace se odlišuje od zbytku Indie svojí historií, portugalskou koloniální činností, početnou křesťankou komunitou. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel na pohled vypadá hezky. Uvnitř už je to horší, poněkud vybydlené. Překvapilo nás, že hotel disponuje pouze jedním klíčem k pokojům, takže pokud jsme jej neodevzdali na recepci, nebylo uklizeno. Úklid probíhal jakž takž, výměna ručníků v pořádku, horší to bylo s toaletním papírem, který nedoplňovali. Později jsme pochopili, že v Indii jej moc nepoužívají a místo něho používají spršku. Takže jsme se přizpůsobili. Několikrát jsme v koupelně nalezli šváby, ať mrtvé, či živé, toto nám zase tak moc nevadilo. K dispozici byla rychlovarná konvice, každý den nám dodávali na pokoj litr vody. Klimatizace byla v pořádku, chyběla lednička, což v tom horku je trochu problém, pokoj disponoval pěkným balkonem, na kterém však byla umístěna klimatizační jednotka, která vzduch ještě ohřívala. Z balkónu byl pěkný výhled na moře, kde jsme každý večer pozorovali západ slunce. Mezi pláží a zahradou hotelu byl pás země, kde bylo spousta odpadků, na které se slétávalo spoustu vran a běhaly tlupy psů, kteří se také rekreovali na pláži. Kolem hotelu byla pěkná udržovaná zahrada, několikrát jsme zahlédli plaché promyky.

Strava
Strava byla poněkud chudá, z nápojů to byla voda, nechutné instantní kafe a černý čaj. Výborná byla ale šťáva z tanku buď melounová nebo ananasová. Pro zájemce kuchař dělal omelety z vajíček. Potom tousty, žádné sýry nebo uzeniny, párkrát něco jako minipárečky, někdy mufiny, nějaká buchta a podivně vyhlížející omáčky. Večeře byla až v 8 hodin, na což mnohdy ruská klientela nedokázala čekat a vrhli se na jídlo s takovým nasazením, že na nás moc nezbylo. Personál také nedoplňoval jídlo. Nemohu určit, jaké maso bylo k dispozici, protože bylo v malých kouscích ve zvláštních omáčkách a to skoro vždy velmi tučné, jaké se u nás ani nevyskytuje. Tohle se nedalo jíst, ale podarovali jsme kočky, každý večer loudily něco k snědku. Měli jsme polopenzi, ale během dne jsme jedli tousty a hlavně tropické ovoce, které jsme kupovali u stánkařů pře hotelem. To nám stačilo a hlad jsme neměli.

Služby hotelu
Úklidová služba (muži) se v rámci možností snažili. Na vyžádání mi poskytli i fén. Hotel disponoval pěkným bazénem s pohodlnými lehátky. Voda v bazénu byla velmi teplá, někdy trochu zakalená.

Pláž
Očekávala jsem, že na pláži budou krávy, ale žádnou jsem neviděla. Pláž byla dlouhá s krásným pískem, na kterém se povalovaly desítky psů. Moc rekreantů tam nebylo. Na pláži jsme byli jenom jednou, protože v moři se moc koupat nedalo pro velké vlny a nebylo možno se zbavit otravných prodejců. Na pláži jsou také restaurace, kde se prodávají rybí speciality. Jídlo není drahé, podává se docela chutné pivo.

Anonym, 12.04.2016, Datum pobytu: 12.3. - 26.3.2016
Oblast: Indie Indie, Goa, Hotel: Longuinhos Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (12) Ne (2)

Celkem: 9 Velmi krásná dovolená, chystáme se příští rok znovu.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi krásná dovolená, chystáme se příští rok znovu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel byl velmi krásný, absolutní pořádek, čistota, vstřícný personál. Hlídaný vchod 24hod.

Strava
Měli jsme v hotelu jen snídaně, které byly v místní kvalitě, ale nám vyhovovaly

Služby hotelu
Velmi dobré

Pláž
Pláž je vzdálena cca 10 minut, prochází se kolem různých stánků, kde nabízejí vše možné. Pláž je nekonečně dlouhá, snad kilometry, široká je skoro 150 m, není nijak zaplněna, místní se moc nekoupou, většinou neumí plavat. Problém byly někdy velké vlny, pro ty, co se necítí v moři jistí, trochu překážka.

Pláž čistá, uklízejí ji,

Olga S., 15.02.2016, Datum pobytu: 22.1. - 7.2.2016
Oblast: Indie Indie, Goa, Hotel: Soul Vacation Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (1)

Celkem: 9 Zájezd je úžasný, ale krátký. Je nutné počítat s tím, že za tak krátkou dobu nelze takto velkou zemi poznat. Ale člověk tak dostane širší...

 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Zájezd je úžasný, ale krátký. Je nutné počítat s tím, že za tak krátkou dobu nelze takto velkou zemi poznat. Ale člověk tak dostane širší povědomí o zemi a kultuře a na základě toho se třeba bude chtít vrátit na delší dobu - což bych určitě zrovna já chtěla.

Je fajn, že máte celou dobu místního i českého průvodce - je tak o Vás kompletně postaráno. Celý týden jezdíte jedním autobusem, kde si také můžete od řidiče kupovat vodu - což je fajn, protože u něj máte jistotu, že kupujete originální lahve.

Ani z hlediska hygieny to nebylo tak strašné, jak jsem se obávala. Stravovat se lze velice kvalitně v hotelech a pokud nechcete riskovat, nakupovat stravu na ulici Vás nic nenutí Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Během cesty vystřídáte několik hotelů. Všechny jsou velice kvalitní a pěkné.

Standard je vybavený minibar a individuální klimatizace a vždy jako kompliment od hotelu lahvová voda k pití zdarma. V některých hotelech dostanete jako kompliment na uvítanou talířek s malým pohoštěním - sušenky a ovoce.

Většinou se nedají otevřít okna, ale on ani není důvod proč je otvírat (vzhledem k hluku a smogu z ulice). Výhledy z hotelů nebývají nic moc, ale kvůli výhledu tam nejste, že.

V pokoji je vždy min stůl a židle, většinou ale spíš ještě konferenční stolek a křeslo.

Strava
Čerpali jsme polopenzi, což vzhledem k celodenním výletům jinak nešlo. Na snídani jste si mohli vybrat ze samoobslužného bufetu - z teplých i studených nápojů a teplých i studených jídel a to místních i obvyklých pro nás. Takže od vajíček a fazolí s párkem, přes jogurty, ovoce, sladké pečivo, šunky a sýry až po indický dhal a grilovaná rajčata. Vše bylo velmi dobré a doporučuji ochutnat místní stravu - je to velice chutné.

Večeře byly bufetové a opravdu bohaté. Neustále se doplňovala jídla, takže bylo z čeho vybírat. Vždy se našlo něco s masem a nekořeněného, většinou se ale jednalo o vegetariánská a hodně kořeněná jídla. Nechyběly ani polévky a ryby a zeleninové saláty. A dezerty byly vždy excelentní. Pokud nesnesete kořeněná jídla, bude se Vám těžko vybírat, ale i přesto byla veškerá jídla velice dobrá a nestalo se, že by si někdo nebyl schopný vybrat, nebo někomu nechutnalo.

Nápoje k večeři nejsou v ceně, ale neustále se o Vás někdo stará a není problém si objednat. Je ale lepší platit hned, neradi to píší na pokoj. Automaticky Vám ale budou dolévat vodu zdarma.

Služby hotelu
Každý večer, když jsem se vrátili na hotel, bylo samozřejmě uklizeno. Ale v hotelu počítají, že se po návratu z celodenního výletu osprchujete a nachystáte na večeři, takže ještě jednou (když jste na večeři) přijdou uklidit a vyměnit ručníky - to je fajn.

V každém hotelu je i spa - rozhodně doporučuji si zajít na ajurvédskou masáž - toho nebudete litovat!

Pokud si na letišti nevyměníte dost peněz, v každém hotelu Vám je vymění (z dolarů na rupie). Rozhodně je nezkoušejte vyměnit jinde - to by mohl být velký problém a můžete o peníze přijít!

Můžete nakupovat i v hotelových obchodech se suvenýry a i tam se dá dobře smlouvat.

Program poznávacího zájezdu
Celkově program byl hodně zaplněný, ale maximálně zajímavý. Průvodci byli oba naprosto perfektní. Je vidět, že se vyznají a že je práce baví.

Český průvodce se o Vás stará už od srazu na letišti v Praze, takže např. i když někdo letí poprvé, nemusí mít z přestupů a čekání na letišti vůbec strach.

Když místní průvodce pochopil, že nás začaly hroby nudit (když vidíte 3. hrobku, zjistíte, že vypadají všechny skoro stejně), tak program individuálně upravil a navštívili jsme Siktský chrám. Což bylo rozhodně zajímavější a jen tak se to nevidí.

S průvodcem si můžete klidně promluvit (pokud se dorozumíte anglicky) a on Vám rád vše vysvětlí nebo s Vámi cokoli probere.

Jitka Krečmerová, 13.05.2013, Datum pobytu: 17.4. - 24.4.2013
Oblast: Indie Indie, Hotel: Pláže Goa a zlatý indický trojúhelník

Byla tato recenze užitečná? Ano (16) Ne (0)

Všechny recenze Indie