Izrael - Tel Aviv Izrael

 • Doprava letecky

  04:00 h

 • Popis

  Název druhého největšího města Izraele Tel Aviv-Jaffa se většinou zkracuje na pouhé Tel Aviv. V Tel Avivu žije 392 700 obyvatel a údaj o rozloze udává číslo 50,6 kilometrů čtverečních. Některé státy světa považují Tel Aviv za hlavní město Izraele, ovšem Česká republika uznává Jeruzalém. Středozemské klima zajišťuje průměrnou roční teplotu okolo 15°C.

  Tel Aviv byl založen v roce 1909 na břehu Středozemního moře, ale už v roce 1470 před naším letopočtem se o lokalitě s názvem Jaffa ve stejném místě zmiňují dopisy staroegyptských obchodníků. Archeologické rozbory ukázaly na původ některých částí města z doby bronzové. Křesťané si mohou vybavit pasáž z Bible, kde je Jaffa znázorněna jako přístav, kam bylo dopraveno dřevo na stavbu Šalamounova chrámu. V roce 1100 se města zmocnil člen křížových výprav Godefroy de Bouillon, po něm i Richard Lví srdce. Od 16. století město spadalo pod vládu Turků a Napoleona Bonaparte. Tel Aviv zasáhla v 18. století morová rána. Na začátku 20. století držela moc nad městem Velká Británie. Napětí mezi Araby a židy neuklidnila ani královna Alžběta a 1. května 1921 propuklo krvavé povstání, při kterém přišly o život stovky židů. Po vyhlášení nezávislosti Izraele dne 14. května 1948 se v Tel Avivu usídlila většina zahraničních ambasád. Při expanzi v 60. letech padly umělecké stavby Bauhausu za oběť prvním výškovým budovám v zemi. Od poloviny 90. let sužují Tel Aviv útoky palestinských radikálů. První výstrahu provedlo hnutí Hamas 19. října 1994. V posledních letech hrozné činy ustávají a město se zapojuje do ekologických aktivit.

  Bohatá historie Tel Avivu je k rozpoznání ve stylech městské zástavby. Evropské prvky se snoubí s orientálními vlivy a vytváří ojedinělou architekturu. Za éry umělecké skupiny Bauhaus ve městě působil i proslulý architekt Le Corbusier. Na jeho práci narazíte v okolí Rothschildova bulváru. Celku se přezdívá Bílé město a od roku 2003 je zapsán na seznamu UNESCO. Šalom Meir Tower, první mrakodrap ve městě, vyrostl roku 1965. Stín městské zeleně naleznete v největším parku Jarkon. O historii se přiučíte v muzeu Erec Jisra´el, kde spatříte drahocenné archeologické nálezy. Tel Aviv Performing Arts Center uvádí nejpopulárnější hudební a divadelní představení. Největší koncertní stánek se jmenuje Auditorium Frederica R. Manna. O cestovní ruch se postaralo 44 luxusních hotelů, noční kluby, světové restaurace a především proslulé zlatavé pláže. Město je otevřené všem sexuálním orientacím a každoročně hostí průvod gayů a lesbiček.

Nejnovější recenze Izrael - Tel Aviv

Celkem: 7,4 Dovolená splnila očekávání.

 • 8 Ubytování
 • 7 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená splnila očekávání. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování, poskytované služby a bezprostřední okolí hotelu bylo nadprůměrné. Umístění hotelu jako takového bylo spíše zklamáním (daleko od pláže, daleko od města)Nabídka.

Strava
Nabídka, pestrost a kvalita stravy byla na velmi dobré úrovni.

Služby hotelu
Služby odpovídaly deklarované úrovni hotelu. Snaha vyhovět i nestandartním požadavků byla na patrná.

Pláž
Přístup na pláž byl pouze při použití dopravního prostředku. Hotelový autobus měl nevyhovující jízdní řád.

Vladimír B., 21.11.2014, Datum pobytu: 26.10. - 31.10.2014
Oblast: Izrael Izrael, Tel Aviv, Hotel: GRAND BEACH

Byla tato recenze užitečná? Ano (6) Ne (1)

Všechny recenze Izrael - Tel Aviv