Jamajka Jamajka

 • Fauna

  Jamajka, to je nádherná příroda ovlivněná tropickým podnebím. Najdete tu nádherné bílé pláže s korály, tropické lesy, hory a vápencové krasové plošiny. Tropické lesy jsou plné cenných dřevin, nádherně kvetoucích rostlin i kaktusů. Na ostrově žije velké množství endemických druhů rostlin a živočichů, což jsou organismy vyskytující se pouze v jedné lokalitě na světě. A tak není divu, že se Jamajčané připojili World Conservative Union, která mapuje unikátní přírodní úkazy po celém světě. Závěrem připomeňme, že převážení fauny a flory přes hranice je přísně zakázáno!

  Jamajka nabízí několik nádherných a jedinečných druhů živočichů. Najdete tu několik ohrožených druhů, jako jsou například krokodýli nebo rozmanité druhy netopýrů. Na Jamajce žije druh hlodavce, který je podobný morčeti a nazývá se hutia. Nejrozšířenějšími savci jsou kozy, které se chovají takřka všude. Nad hlavami vám budou poletovat nejrůznější ptáci, kterých na ostrově žije kolem 250 druhů. Mezi křovím najdete hady, ještěrky a mnoho dalších tropických živočichů.

  Většina místního hmyzu je velmi zajímavá a na pohled krásná. Například zdejší motýli jsou známí pro své pestré zbarvení. V noci můžete narazit na hejno světlušek – těch tu žije na 50 druhů a když se hejno rozsvítí, vytvoří tak neopakovatelnou atmosféru.

  Mezi ne příliš oblíbené živočichy patří švábi. Je jich tu opravdu hodně, ovšem nepředstavují žádný velký zdravotní problém. Dbejte jen na to, abyste na pokoji nenechávali volně položené potraviny.

  Nesmírně pestrý je také podmořský život. V korálech u pobřeží žijí nejrůznější živočichové, které si při potápění můžete i zblízka prohlédnout. Narazíte na spoustu pestrobarevných ryb, medúzy, mořské želvy, tuleně i delfíny.