Jamajka Jamajka

 • Jak trávit čas

  Na Jamajce se určitě nudit nebudete. Velké hotelové komplexy nabízí sportovní vyžití v rámci svých programů all inclusive. Na většině míst najdete tenisové kurty, stolní tenis, volejbal, případně minigolf, můžete si zapůjčit horské kolo. Poměrně běžnou službou jsou i horolezecké stěny nebo kulečník v bazénu.

  Pokud budete hledat zábavu mimo hotelový komplex, určitě vás nadchne jízda na koni, ve vnitrozemí se pořádá rafting na gumových kruzích a na kajaku a nebo jízda terénními čtyřkolkami. Na plážích jsou k dispozici všechny druhy vodních sportů jako šlapadla, kajaky, plachetnice nebo si můžete užívat šnorchlování. K dispozici tu budete mít i vodní lyže, můžete si vyzkoušet jízdu na banánu, parasailing nebo jízdu na vodních skútrech. Navštivte delfinárium, zažijete tu plavbu s delfíny nebo rejnoky. Jamajka je rovněž vyhlášenou golfovou destinací s řadou kvalitních hřišť.

  Potápění

  Jamajka je cílem mnoha potápěčů, kteří sem jezdí pozorovat neuvěřitelně bohatý podmořský život. K dispozici je tu celá řada korálových lokalit, ale i vraky potopených lodí a letadel. Skoro u každého hotelu najdete více či méně lákavé korálové útesy.

  Nejvyhledávanějším místem pro potápění je středisko Montego Bay, které nabízí několik atraktivních míst včetně tzv. Airport Reef s mnoha jeskyněmi a tunely.

  Určitě zavítejte do lokality Negril, kde vás okouzlí kilometry dlouhé korálové útesy. Právě tady jsou vyhledávanými cíly také dva vraky potopených letadel, které poskytly útočiště mnoha mořským živočichům.

  Potápěčskou výstroj si můžete na místě zapůjčit, k dispozici budete mít i odborného instruktora, takže se ničeho nebojte a vydejte se objevovat krásy podmořského světa.

  Noční život

  Pokud budete hledat zábavu v rámci hotelového komplexu, asi nejčastěji narazíte na hotelové animační večery formou zábavních digramů nebo nejrůznějších diskoték. V hotelu bývá také k dispozici dobře vybavené zábavní centrum pro děti nebo klub pro teenagery.

  Pokud zavítáte do centra města některého z přímořských středisek Jamajky, zábavu vám tu nabídnou mnohé kluby a diskotéky. V Negrilu probíhá noční život přímo na pláži, kde se organizují večery s živou hudbou v rytmu reggae pod širým nebem. Zároveň je tu k dispozici velká diskotéka „The Jungle“ a nekonečná řada barů, restaurací a nočních klubů s programem až do časných ranních hodin. Zavítejte do Rick’s Café, nejznámějšího nočního podniku ostrova, určitě nebudete zklamáni.