Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Jemen Jemen

Oficiální název: Jemenská arabská republika
Hlavní město: San'á
Státní zřízení: republika
Náboženství: islámští sunnité 53%, šiíté 47%
Úřední jazyk: arabština
Časový posun: UTC +3

Lokality v Jemenu

O JEMENU

Jemen leží na Arabském poloostrově a společné hranice má se Saudskou Arábií a Ománem. Většina povrchu zaujímá poušť a pohoří, a proto není obydlena. K Jemenu náleží i několik ostrovů v Arabském a Rudém moři.

Ve starověkých dobách na území žily prosperující civilizace, po jejichž zániku se stal Jemen zapomenutým. Až objevené zásoby ropy jej pozvedly a zjednodušily život mnoha lidem.

Jemen byl Římany označován za „šťastnou Arábii“ pro své bohatství a úrodné půdě. V současné době již patří mezi chudé arabské země. Avšak návštěva Jemenu je nezapomenutelná, řadí se mezi nejkrásnější země. Stále si uchovává atmosféru minulého bohatství a slávy, což prokazují i nádherné architektonické památky.

Nejnovější recenze Jemen

Všechny recenze Jemen

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622