Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy

Oficiální název: Kapverdská republika (Republica de Cabo Verde)
Hlavní město: Praia
Státní zřízení: republika
Náboženství: římskokatolické splynulo s domorodými vírami
Úřední jazyk: portugalština, další pak kreolština (směs portugalštiny a západních afrických slov)
Časový posun: o dvě hodiny méně než středoevropský

Kapverdské ostrovy - zájezdy od 20 490 Kč

O KAPVERDÁCH

Nenapodobitelný ráj

Toto překrásné a pro většinu neznámé tropické souostroví se nachází uprostřed Atlantického oceánu, 450 km západně od Senegalu a skládá se z devíti obydlených ostrovů a dále pak řady malých ostrůvků. Souostroví vzniklo následkem sopečné erupce a každý z nich je naprosto odlišný, na jednom najdete překrásné bílé nekonečné písečné pláže s jemným pískem a azurově čistou vodou, jejíž teplota nikdy neklesá pod 22 stupňů, jinde vyprahlou měsíční krajinu, na dalším pak úrodnou bohatou vulkanickou půdu se spoustou tropického ovoce, čajových a kávových plantáží... nedostupný vulkán na ostrově FOGO, který můžete zdolat 5hodinovým trekkem... písečné duny a opuštěné ztroskotané koráby... horské štíty a panoramata, které místy připomínají námi oblíbený ostrov Madeira...Objevíte zde nejen krásu podmořského světa plného jeskyň, rostlin a mořských živočichů, ale můžete se také stát na chvíli společníky zdejším velkým želvám, které zde žijí ve volných vodách. Každý ostrov má svou specifickou atmosféru a Vám se nabízí možnost prožít dovolenou buď na jednom ostrově a udělat si výlet i další ostrovy nebo jet na okružní cestu po ostrovech.

Návětrné ostrovy jsou: Santo Antao (779 km2), Sao Vicente (227 km2), Santa Luzia (35 km2 - neobydleno), Sao Nicolau (343 km2), Sal (216 km2) a Boavista (620 km2).

Závětrné ostrovy jsou: Maio (269 km2), Santiago (991 km2), Fogo (476 km2) a Brava (64 km2).

Kapverdské ostrovy - zájezdy od 20 490 Kč

Nejnovější recenze Kapverdské ostrovy

Celkem: 9,6 Úžasná dovolená.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Úžasná dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Denně výměna ručníků i osušek, doplněna voda, uklizený pokoj.

Strava
Velmi bohatý výběr - ryby - losos, tuňák, žralok, mořské plody, sushi, spousty druhů masa,

přílohy - brambory, krokety, hranolky, těstoviny, rýže, batáty, několik druhů ovoce a zeleninových salátů, vařená a syrová zelenina, zákusky, poháry, zmrzliny, džusy z ovoce a velké množství alkoholických nápojů, šampaňské, portské víno i míchaných koktejlů.

Služby hotelu
Všichni se řídí větou no stress. Pro spokojenost hostů by se personál rozkrájel. Nic pro ně není problém. Svým hostům se snaží vytvořit co nejdokonalejší dovolenou, což se jim daří. Příjemní s neustálým úsměvem na tváři. Spousta hotelů by se od nich mohla učit!

Pláž
Pláž čistá s bílým pískem, teplým tyrkysovým oceánem a dostatkem lehátek. Jedinou nevýhodou jsou velké vlny a nebezpečné proudy ve kterých si nezaplavete. Každý den červená vlajka a byli jsme i svědky rychlé záchranné akce mladého páru. Když jsme si chtěli v oceánu zaplavat, chodili jsme podél pláže ( pár kroků navíc nám nevadilo ), kde je žlutá vlajka a koupání bez problémů nebo se jezdili koupat do Sal Rei. Navštívili jsme i nejkrásnější pláž Santa Monicu.

Věrča V., 19.10.2019, Datum pobytu: 8.10. - 16.10.2019
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Boa Vista, Hotel: Iberostar Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 10 Jedním slovem - BOMBA !!!! Jedna z nejkrásnějších dovolených !!!!! Naprostá spokojenost .Neni co vytknout a neni jediné malinke minus....

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Jedním slovem - BOMBA !!!! Jedna z nejkrásnějších dovolených !!!!! Naprostá spokojenost .Neni co vytknout a neni jediné malinke minus. Počasí bylo úžasné , teplicko a moře také teple. Jeden den nám nečekaně sprchlo, což překvapilo i místní ale odpoledne už jsme se opět radovali ve vlnách . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Krásný hotel ,pokoje hezké , čisté , každý den uklizene , každý den čisté ručníky , sprchový gel k dispozici . Lednice ,televize, fén, balkon .

Strava
Strava pestrá od snídani po večeře . Pro každého něco .Brambory,ryze,br.kase,hranolky ,maso vseho druhu,včetně ryb , velké množství zeleniny, drezingu, omáček ,pizza,,,,,, moučníky , zákusky , pudingy ,,,, proste každý si najde na co má chuť

Služby hotelu
Recepce 24h, velmi příjemný a vstřícný personal , jak na recepci , tak na barech , tak na pokojích , na zahradě , na plazi ..... česky delegát i Slovenska delegátka naprosto super !!!! Dokázali lidsky poradit , pomoci a vždy byli velice příjemní a vstřícní . Absolvovali jsme výlet s touto slovenskou delegatkou a bylo to naprosto úžasné !!!!! Česky delegát nám uměl poradit co je pro nás opravdu to nejlepší .

Pláž
Krásná dlouhá písčitá pláž hned u hotelu s lehátky a slunečníky zdarma . Na plazi je plavčík který dohlíží na pořádek . Pláž je čistá , vstup do moře pozvolný .Mistni lidé jsou skvělí, milí,,,,

Lena, 18.10.2019, Datum pobytu: 7.10. - 15.10.2019
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal, Hotel: Oasis Atlantico Belorizonte

Byla tato recenze užitečná? Ano (5) Ne (0)

Celkem: 10 Super dovolená

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jednoduché, ale funkční

Strava
Jedinečná

Služby hotelu
Bezkonkurenční

Pláž
Nádherná

Radoslav Z., 18.10.2019, Datum pobytu: 3.10. - 11.10.2019
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Boa Vista, Hotel: Iberostar Club

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Super dovolená. Taková válecí, ale s možností na výletů, procházek, sportu. Příroda na první pohled chudá a památky skoro žádné. Kdo to...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená. Taková válecí, ale s možností na výletů, procházek, sportu. Příroda na první pohled chudá a památky skoro žádné. Kdo to vyhledává, tak by byl zklamaný. Poloha hotelů výborná a velká výhoda, že je hotel pár metrů od města. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
V bungalovech a naprostá spokojenost. Čisté a útulné.

Strava
Výborná!!! Možnost si zajít do města na langustu, případně hamburgr bylo příjemné zpestření. Pití výborné a kdo má chuť na něco lepšího ...... ve městě je velké množství restaurací.

Služby hotelu
Naprosto úžasné.

Pláž
Nádherná, to se jen tak nevidí!!!! Fotky na netu opravdu nelžou. Pláž dlouhá tak (15km) a široká (místy 1km), že si tam připadáte skoro sami. Tyrkysově modré moře s pozvolným vstupem do moře, vlny přiměřeně velké, takže žádný strach ani o děti. Šnorchlování běžné, ale vzhledem k tomu...., že pláž je opravdu písčitá až hooooodně daleko do moře, tak tam toho k vidění nic není :-). A šnorchlovat mimo písčitou pláž je lepší s průvodcem. Vodní sporty - skútr, katamaran, potápění s bombou, surf s padákem.

Vojtěch Bernard, 18.10.2019, Datum pobytu: 30.9. - 15.10.2019
Oblast: Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy, Ostrov Sal, Hotel: Oasis Atlantico Belorizonte

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Kapverdské ostrovy