Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy

 • Jak trávit čas

  Kapverdy nabízí ideální prostředí na dovolenou plnou slunce, klidu a odpočinku. Příjemné teplé počasí je zde standardem. Protože jsou ostrůvky sopečného původu, jsou velice rozmanité a zajímavé. Ovšem z vulkánů mít strach nemusíte. Jediná dosud aktivní sopka je na ostrově Fogo a naposledy vybuchla v roce 1995. Právě tamní sopka je častým turistickým cílem.

  Ostrovy jsou rok od roku oblíbenější, ale i přesto se nemusíte obávat pláží přeplněných k prasknutí. Příroda je tu z velké části původní a rozhodně nabízí pohodu a již zmíněný klid. Cestovní ruch tu rok od roku stoupá, turisté si oblíbili plážové ostrovy jako je Boa Vista či Sal.

  Ostrov s dokonalými plážemi s bílím pískem a průzračným mořem lákají k vodním sportům všeho druhu. Hlavně potápění je zde velice oblíbené. Mezi další vodní sporty rozhodně nechybí surfing, windsurfing a také rybaření. Právě dnešní turistická centra s hotelovými komplexy bývali dříve rybářské vesnice.

  Dalším velkým lákadlem je parasailing a kitesurfing. Na ostrově Sal jsou vyhledávané solné doly, které mají léčivé účinky. Rozhodně zajděte do nějaké tamní restaurace či baru a nechte se unášet latinsko-americkými rytmy. A pokud natrefíte na karneval či nějaký festival, máte o zábavu postaráno. Nezapomeňte také nakoupit ručně dělané výrobky a okružní jízdu po ostrově.

  Kapverdy jsou ideální místem na aktivní dovolenou i prázdninový relax na pláži.