Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy

  • Možnosti cestování a dopravy

    Na Kapverdské ostrovy se dá přicestovat letecky nebo lodí. Nad ostrovy se kříží trasy transatlantických spojů. Na mezinárodní letiště v Praie a na ostrově Sal přilétají ročně stovky turistů. V posledním desetiletí byla vybudována dvě menší letiště: v roce 2007 na ostrově Boa Vista a v roce 2009 na ostrově Sao Vicente. Pravidelné linky spojují Praiu a portugalský Lisabon. Let trvá okolo pěti hodin. Místní aerolinky jsou klíčovým dopravním prostředkem mezi jednotlivými ostrovy. Domácí společnost TACV operuje mezi Praiou, Salem a Mindelem každý den. Můžete si objednat i „vzdušné taxi“, soukromý let do vámi vybraných destinací.

    Z ostrova na ostrov cestujte i po vodě. Přístav Porto Grande v Mindelu byl v posledních letech modernizován. Kotví zde jak přepychové jachty, tak nákladní lodě. Menší přístavy naleznete v každé vesničce. Trajekty mezi ostrovy provozuje společnost TACV. Pokud chcete předejít zmatkům, kupte si lístky předem na internetu.

    Autobusové spojení na jednotlivých ostrovech neexistuje. Přepravu na čtyřech kolech obstarávají taxíky v každém větším městě. Meziměstská spojení zajišťují tzv. aluger, neboli devítimístné mikrobusy, do nichž se běžně naskládá až 19 pasažérů i se zavazadly. U vybraných agentur si vypůjčíte auto nebo horské kolo. Kvalita silnic je na nízké úrovni.