Kapverdské ostrovy Kapverdské ostrovy

 • Zajímavá místa

  Ostrov Sal

  Ostrov Sal nabízí výborné podmínky k vodním sportům. Silný vítr zvedá písek z pláží a vytváří vysoké vlny. Na nich se prohánějí vyznavači surfingu a windsurfingu. Hlavní středisko ostrova se jmenuje Santa Maria. Leží pouhých 20 minut od mezinárodního letiště. Okouzlí vás romantická atmosféra úzkých uliček a 17 kilometrů běloskvoucích pláží. Vydejte se na výlet do solných dolů Pedra de Lume, kde se můžete vykoupat v jezeře s vysokou koncentrací soli. Voda v něm má blahodárné účinky na kožní onemocnění.

  Ostrov Boavista

  Ostrov Boavista je obydlený jen zřídka. Na plážích v délce 55 kilometrů se můžete prohánět, aniž byste potkali živáčka. Odpočiňte si na pláži Praia de Chaves s vysokými písečnými dunami, na nejkrásnější pláži Santa Monica, kde hnízdí ptáci a žijí želvy. Vyplujte na volné moře za velrybami, chytejte ryby v panenské přírodě nebo si vyjeďte na výlet na čtyřkolkách.

  Ostrov Sao Vincente

  Hlavní město Mindelo zkrášlovali po desetiletí portugalští dobyvatelé. Koloniální architekturu spatříte neporušenou. Stavba budovy Palácio do Povo byla inspirována indickou architekturou. Dvoupatrový palác podepírá osm sloupů. Narůžovělé stěny dekorují bílé ornamenty a okolo budovy se zelená park. Zajímavé informace o životě místních obyvatel se dozvíte v Centro Nacional de Artesanato. Expozice ukazuje zručnost kapverdských umělců. Uvidíte nádhernou keramiku, malby, batiku, dřevořezby a předměty denní potřeby.