Kuba Kuba

 • Jak trávit čas

  Odpočinek a relaxace: pláže a letoviska

  Bahia de Cochillos – Zátoka sviní

  Zátoka sviní je jedna z nejkrásnějších oblastí. Nečekají tu na vás sice žádná extra vybavená turistická letoviska, ale zato na krásných plážích budete téměř sami. Obzvlášť pokud si nezvolíte některou z hlavních pláží u hotelů, ale vydáte se po pobřeží a vyberete si sami tu svou.

  Playa Girón

  Pláž je velice pěkná, ale moře je ještě dlouhý kus do pobřeží velice mělké. K plavání je to tu spíše nevhodné, ale pokud byste měli chuť se jen tak položit na vodu a přes potápěčské brýle pozorovat rybičky, tak si pobyt zde určitě užijete. Řekla bych že i pro rodiny s malými dětmi bude místní „mělké moře“ docela výhodné.

  Ovšem cesta mezi Playa Girón a Playa Larga je poseta spoustou malinkých pláží s příjemnými vstupy do moře. Je zde naprosto dokonalá a průzračná voda, vidět je zde do hloubky minimálně čtyř metrů, nikdo nikde, pláž je pouze vaše a jediní živí tvorové jsou barevné rybičky, které vás začnou obléhat při vstupu do moře.

  Playa Larga

  Asi 30 kilometrů vzdálená Playa Larga je velmi vyhledávaná pro svá potápěčská střediska, v nichž si můžete zaplatit sestup do hlubin jako profesionál nebo jako amatér. Nachází se zde spousta cas particular k ubytování pro turisty.

  Varadero

  Varadero by si neměl nechat ujít žádný návštěvník Kuby. Je to poloostrov asi 100 km východně od Havany a pokud toužíte po romantické dovolené nebo potápění v ráji, je Varadero to pravé. Čistá příroda, téměř nedotčená moderním světem, tyrkysově modré moře, korálové útesy, laguny, potápěčské revíry, plavání s delfíny. To všechno Varadero nabízí!

  Lokality pro potápění:

  Cayo Lenize
  Maria la Gorda
  Playa Larga + Playa Girón
  Caleta Buena

  Cayo Coco

  Cayo Coco je nádherný ostrov ležící ve střední části Kuby, v provincii Ciego de Ávila. Je součástí řetězu ostrovů známých jako Královské zahrady (Jardines del Rey). Jedná se vlastně o ostrovní útes, který je spojen s pevninou uměle vybudovanou, asi 17 km dlouhou, hrází. Můžete se sem tedy dopravit letadlem i autem.

  Cayo Coco je to pravé místo pro relaxaci, potápění, romantickou dovolenou a poznání. Na Cayo Coco budete obdivovat krásné korálové útesy, bělostný jemný písek na plážích a křišťálové čisté moře. Cayo Coco je rájem pro milovníky potápění, kteří se sem sjíždějí z celého světa.

  Ubytovat se můžete třeba v některém z těchto luxusních hotelů: Melia Cayo Coco, Sol Cayo Coco, Tryp Cayo Coco, NH Krystal Laguna Villas & Resort nebo Blau Colonial Cayo Coco.

  Cayo Largo

  Přibližně 80 kilometrů od Kuby leží ostrov Cayo Largo. Je omýván průzračným karibským mořem a pyšní se délkou 28 kilometrů. Cayo Largo je nádherný vápencový ostrov s obrovským množstvím bílých pláží, mangrovníků a romantických zákoutí.

  Nežijí zde žádní trvale žádní obyvatelé, ale velkou část měsíce zde tráví pracovníci hotelů a středisek, kteří se pak zase vracejí zpátky na ostrov Kuba.

  Ostrov je ale vybaven mezinárodním letištěm a hotely se nacházejí pouhých 10 minut jízdy od letiště. Hotelů je na Cayo Largo sedm a všechny byly postaveny na jižním pobřeží. Místní pláže patří snad k nejkrásnějším na světě. Písek je bílý a voda v moři průzračná a tyrkysová.

  Pokud budete chtít strávit den trochu jinak, můžete se věnovat různým sportům, v La Granja de las Tortugas navštívit želví farmu nebo Isla del Sol, můžete si také vypůjčit džíp a poznat celý ostrov. Mezi hojně využívané služby patří také projížďka na katamaránu. Nudit se zde rozhodně nebudete.

  Santa Clara

  Santa Clara je hlavní město provincie Villa Clara. Najdete si asi 3 hodiny jízdy od Havany. Město bylo založeno v 17. století a dnes patří mezi hlavní centra obchodu s nerosty a cukrovou třtinou. Santa Clara se vyznačuje převážně architekturou koloniálního stylu s úzkými ulicemi. Ve městě se nachází rozlehlý park Vidal, místo častých schůzek a příjemná lokalita pro trávení volného času. Nachází se zde mauzoleum s ostatky Che Guevary a jeho šestnácti spolubojovníků a muzeum věnované životu Che Guevary.

  Prostředí a atmosféra města je velmi příjemný zážitek. Navštivte určitě katedrálu z 20. let 20. století, vybudovanou v novogotickém stylu. Santa Clara je rodištěm slavného kubánského pianisty a skladatele Rubéna Gonzáleze, který proslul především jako člen skupiny Buena Vista Social Club.