Kuba Kuba

Oficiální název: Kubánská republika
Hlavní město: La Havana
Státní zřízení: Socialistická republika se systémem jedné politické strany a jednokomorovým parlamentem
Náboženství: ateisté, katolíci, africká náboženství
Úřední jazyk: španělština, v turistických komplexech se bez problémů domluvíte anglicky, běžně i německy
Časový posun: Časový rozdíl oproti středoevropskému času je minus 5 hodin v létě a 6 hodin v zimě.

Kuba - zájezdy od 26 743 Kč

O KUBĚChycená jako doutník mezi Floridou a Yucatánským poloostrovem, leží Kuba v srdci amerického Středozemí, jižně od Obratníku Raka v Mexickém zálivu. Atlantický oceán se rozlévá na severu Kuby a Karibské moře na jihu.
V samém srdci Karibského moře, tam kde se nacházejí ty nejkrásnější pláže a letoviska, tam kde se kouří ty nejlepší doutníky, leží země s bohatou a pohnutou historií. Je to země, jejíž obyvatelé teprve ochutnávají okolní svět, země, která nabízí poznání, kulturu. Kuba je žhavý a pulzující karibský ráj plný latinských rytmů, doutníků, rumu a krásných žen. Je to země kontrastů, barev. Kdo nepozná Kubu a její krásy, jakoby nebyl ve Střední Americe. Pojďme si Kubu společně představit.

Fakta

Kuba se, s rozlohou 110 860 km2, nachází na stopátém místě na světě. Nejvyšším bodem tohoto státu je hora Pico Turquino se svou výškou 1974 metrů nad mořem. Počet obyvatel se vyšplhal na 11 394 043 a úředním jazykem je samozřejmě španělština. Převážně 85% obyvatel vyznává katolickou víru, ale nacházejí se zde také příslušníci protestantské církve, židé a saneritáni. Od 24. února 2008 je hlavou státu předseda rady státu a předseda rady ministrů generál Raúl Castro Ruz.

Geografie

Kuba je největší ostrov souostroví Velké Antily a většinu území zaujímají nížiny. Na jihovýchodě Kuby se táhne pozoruhodné pohoří Sierra Maestra, kde se nachází výše zmíněný nejvyšší bod Pico Turquino. U nádherného pobřeží se hojně vyskytují korálové útesy a atoly. Celý ostrov Kuba je tvořen přibližně čtyřmi tisíci ostrůvky.

Historie

Před rokem 1492, kdy na východní výběžek Kuby Cazigazgo of Baracoa připlul Kryštof Kolumbus, obývaly ostrov indiánské kmeny Sibonejů, Tainů a Karibů. Od té doby začali Kubu kolonizovat Španělští obyvatelé a po dlouhá staletí ji trápil útisk, nouze a nespravedlnost.

Nezapomenutelný zlom nastal o silvestrovské noci na přelomu let 1958 a 1959, kdy do Havany napochodoval revolucionář Fidel Castro se svými guerillami. Nová vláda ihned nastolila rozsáhlé změny, počínaje znárodněním amerického majetku, pozemkovou reformou, odstraněním negramotnosti a zlepšením zdravotní péče.

Od té doby, kdy se rozpadlo SSSR, se ostrov neustále potýká se značnou hospodářskou krizí a v současnosti je Kuba jediným komunistickým státem obou amerických kontinentů.

Na Kubě se nachází nespočet zajímavých míst a architektonických unikátností. Tradiční karibské domky z přírodních materiálů ostře kontrastují s komunistickými stavbami. Je to doslova barevná země. Neobyčejně milí lidé Vás zdraví na každém kroku, z ulic zní temperamentní hudba, lidé tancují, smějí se a dodávají Vám neskutečnou energii. Na bělostných plážích si můžete dát proslavený kubánský doutník, skleničku bílého Havana rumu a jen tak si vychutnávat tu nezapomenutelnou atmosféru.

Pokud se rozhodnete pro Kubu, nenechte si určitě ujít hlavní město Havana. Je to město, kde je stále co objevovat, ať už se rozhodnete pro kulturní památky jako Capitol nebo Museo de la Revolucion, pro vyhlášené a tradiční restaurace nebo se jen tak kochat tou krásou. Samotným pojmem Kuby je Varadero. Je to poloostrov, který nevynechá snad žádný návštěvník. Je to doslova ráj. Nacházejí se zde překrásné pláže lemované palmami, bary a restauracemi. Dalším rájem, tentokrát pro potápěče, je ostrov Cayo Coco, jež leží ve střední části Kuby. Budete zde obdivovat křišťálové moře, korálové útesy a bělostný písek. Nacházejí se zde také luxusní hotely a letoviska pro bezchybnou dovolenou.


Kuba - zájezdy od 26 743 Kč

Nejnovější recenze Kuba

Celkem: 8,4 Vše najdete v povídání o dovolené zde: http://klimas.blog.cz/1707/kuba-raj-karigiku-2017

 • 9 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Vše najdete v povídání o dovolené zde: http://klimas.blog.cz/1707/kuba-raj-karigiku-2017 Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nám stačilo, důležité je, že bylo čisto.

Strava
Strava byla pro běžné lidi výborná. Pro člověka zvyklého na zdravější stravování však celkem problém.

Služby hotelu
Rum zde tekl proudem jako z vodovodu. Internet - ten se řeší zakoupením karty na hodinu. Wifi je jen na recepci.

Pláž
Vynikají, uchvacující. Neuvěřitelně teplé moře. Neskutečně čistá voda. Jemný bílý písek. Slunečníky na pláži, prostě vše super.

Štefan K., 25.07.2017, Datum pobytu: 8.7. - 23.7.2017
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Barceló Solymar Arenas Blancas Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

15 fotografií

Celkem: 4,8 V polovině dovolené najely na pláž bagry, lehátka, slunečníky zmizely. Hotel z 98% obsazen ruskými turisty, pro které služby fungovaly na...

 • 4,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 3 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
V polovině dovolené najely na pláž bagry, lehátka, slunečníky zmizely. Hotel z 98% obsazen ruskými turisty, pro které služby fungovaly na 100%. Zobrazit celou recenzi

Martina J., 16.07.2017, Datum pobytu: 30.6. - 12.7.2017
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Brisas Del Caribe

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,8 Moře dokonalé, průzračné, pro nás základ dovolené. Nezapomente si repelent na komáry, je jich tam dost.

 • 5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Moře dokonalé, průzračné, pro nás základ dovolené. Nezapomente si repelent na komáry, je jich tam dost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na přespání dostačující, pokoje jsou různé, ale málo udržované. V Coralu novější.

Strava
Jídlo dobré, jen tolik nedochucují, mají na to různé omáčky.

Služby hotelu
Průměrné. Za nás nefungovaly oba bufety, jen vždy jeden (Coral nebo Sirenas). Výřivky nenapuštěné a bar v bazéně nefungoval.

Pláž
Pláž krásná, moře průzračné, někdy až moc teplé.

Martin M., 16.07.2017, Datum pobytu: 22.6. - 4.7.2017
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Sol Sirenas Coral

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Velmi dobrá poloha hotelu přímo u dlouhé písečné pláže. Pozvolný přístup do moře, ideální pro děti, ženy a důchodce. Průzračná, teplá...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobrá poloha hotelu přímo u dlouhé písečné pláže. Pozvolný přístup do moře, ideální pro děti, ženy a důchodce. Průzračná, teplá voda bez řas či medůzek. Hotel je zasazen do krásné palmové zahrady se soustavou bazénů, restaurací a barů. Animační programy během dne a večerní programy na open air jevišti. Perfektní servis v jídelnách a hotelových barech. Vedlejší hotel Solymar je sice rušnější s větší nabídkou služeb, ale náš hotel působil útulnějším dojmem.

, Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Velmi dobré ubytování, denní úklid pokoje a pravidelné doplňování nápojů do pokojového "baru".

Strava
Strava rozmanitá, každý si mohl vybrat z široké nabídky jídel a nápojů. Rezervaci ve specializovaných hotelových restauracích je potřeba udělat na recepci hotelu Solymar.

Služby hotelu
Služby hotelu byly na velmi dobré úrovni.

Pláž
Dlouhá pláž s jemným bílým pískem. Snažili se ji denně udržovat.

Anonym, 16.07.2017, Datum pobytu: 4.7. - 12.7.2017
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Barceló Solymar Arenas Blancas Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Na dovolenou jsme jeli s určitou nejistotou splnění našich představ a očekávání, která se nám nakonec plně splnila, ba dokonce vše...

 • 7 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Na dovolenou jsme jeli s určitou nejistotou splnění našich představ a očekávání, která se nám nakonec plně splnila, ba dokonce vše předčila. Nádherná dovolená u krásné pláže a křišťálového moře. Skvělá práce animátorů u moře i u bazénů, dennodenní zajímavý program. Hotel umístěný ve velmi pěkném prostředí, architektonicky dobře řešený a skvěle zapadá do okolí. Avšak potřebuje celkovou rekonstrukci, včetně výměny starého, již opotřebovaného nábytku, ale vždy čistého. První dojem z chodby a pokoje nebyl zrovna skvělý, ale každodenní úklid v pár dnech, tento dojem vymazal - to byl zpočátku jediný mínus. Každý den úklid pokojů a koupelny, výměna ručníků, dodání balené vody.

Široká nabídka jídel, nápojů a exotického ovoce, stále doplňováno, některá jídla se připravují přímo před hostem. Bary u pláže, u bazénů i v hotelu.

Stále usměvaví Kubánci, ochotni ihned pomoci. Dvakrát jsme potřebovali pomoc s pokojovým trezorem. Po nahlášení na recepci do 5-10 minut byl na pokoji opravář. Nesetkali jsme se nikde s tím, že by se nám věnovali až po nějakém úplatku nebo, že by byl vyžadován. Spíše naopak, z vlastní vůle jsme u různých služeb občas to "dýško" dali, což jsme zjistili, že je vlastně běžná zvyklost jiných zahraničních turistů.

Absolvovali jsme několik výletů, Havana se nemůže vynechat, velmi zajímavé ostrovy (nádhera).

Kuba je chudá země, z tohoto pohledu jsme se také na spoustu věcí takto dívali, ale překvapila nás vysoká vzdělanost usměvavých Kubánců, především jejich jazyková vzdělanost. I s pokojskou se domluvíte anglicky, nemluvě o plynulé angličtině recepčních, animátorů apod. (nepokulhává za tímto ČR, kde v dnešní době chrlí spoustu vysokoškoláků také tzv. škol, s pochybnými odbornými znalostmi?).

Příjemné prostředí, které Kubánci vytvářeli, neobyčejná příroda a nádherné pláže a moře nás již před návratem přesvědčily, že se na Kubu v nejbližší době vrátíme, opět jen s německou CK. Pokud změníme hotel, tak jen z důvodu, že budeme chtít poznat něco jiného. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj velký, vymalovaný, čistý, ale zastaralý nábytek, opotřebované, odřené dveře, obkladačky na podlaze občas prasklé, starého typu, nepůsobí zpočátku nejlépe.

Strava
Skvělá, rozmanitá, široká nabídka všeho. Skvělé míchané koktejly.

Nabídka a la carte restaurace - kubánská, italská, mexická, orientální.

Služby hotelu
Na vysoké úrovni - profesionální.

Pláž
Karibská nádhera, udržovaná, čistá. Dostatek plážových lehátek, některá proležená, náhradní jsou k dispozici. Na kauci se půjčuje osuška k moři.

Některá evropská letoviska, toliko Čechy oblíbená, s plno pohozených plastových nádob a cigaretových vajglů, by se měla jít na Kubu učit.

Anonym, 13.07.2017, Datum pobytu: 1.7. - 11.7.2017
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Sol Sirenas Coral

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

5 fotografií

Všechny recenze Kuba

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622