Kuba Kuba

Oficiální název: Kubánská republika
Hlavní město: La Havana
Státní zřízení: Socialistická republika se systémem jedné politické strany a jednokomorovým parlamentem
Náboženství: ateisté, katolíci, africká náboženství
Úřední jazyk: španělština, v turistických komplexech se bez problémů domluvíte anglicky, běžně i německy
Časový posun: Časový rozdíl oproti středoevropskému času je minus 5 hodin v létě a 6 hodin v zimě.

Kuba - zájezdy od 22 300 Kč

O KUBĚChycená jako doutník mezi Floridou a Yucatánským poloostrovem, leží Kuba v srdci amerického Středozemí, jižně od Obratníku Raka v Mexickém zálivu. Atlantický oceán se rozlévá na severu Kuby a Karibské moře na jihu.
V samém srdci Karibského moře, tam kde se nacházejí ty nejkrásnější pláže a letoviska, tam kde se kouří ty nejlepší doutníky, leží země s bohatou a pohnutou historií. Je to země, jejíž obyvatelé teprve ochutnávají okolní svět, země, která nabízí poznání, kulturu. Kuba je žhavý a pulzující karibský ráj plný latinských rytmů, doutníků, rumu a krásných žen. Je to země kontrastů, barev. Kdo nepozná Kubu a její krásy, jakoby nebyl ve Střední Americe. Pojďme si Kubu společně představit.

Fakta

Kuba se, s rozlohou 110 860 km2, nachází na stopátém místě na světě. Nejvyšším bodem tohoto státu je hora Pico Turquino se svou výškou 1974 metrů nad mořem. Počet obyvatel se vyšplhal na 11 394 043 a úředním jazykem je samozřejmě španělština. Převážně 85% obyvatel vyznává katolickou víru, ale nacházejí se zde také příslušníci protestantské církve, židé a saneritáni. Od 24. února 2008 je hlavou státu předseda rady státu a předseda rady ministrů generál Raúl Castro Ruz.

Geografie

Kuba je největší ostrov souostroví Velké Antily a většinu území zaujímají nížiny. Na jihovýchodě Kuby se táhne pozoruhodné pohoří Sierra Maestra, kde se nachází výše zmíněný nejvyšší bod Pico Turquino. U nádherného pobřeží se hojně vyskytují korálové útesy a atoly. Celý ostrov Kuba je tvořen přibližně čtyřmi tisíci ostrůvky.

Historie

Před rokem 1492, kdy na východní výběžek Kuby Cazigazgo of Baracoa připlul Kryštof Kolumbus, obývaly ostrov indiánské kmeny Sibonejů, Tainů a Karibů. Od té doby začali Kubu kolonizovat Španělští obyvatelé a po dlouhá staletí ji trápil útisk, nouze a nespravedlnost.

Nezapomenutelný zlom nastal o silvestrovské noci na přelomu let 1958 a 1959, kdy do Havany napochodoval revolucionář Fidel Castro se svými guerillami. Nová vláda ihned nastolila rozsáhlé změny, počínaje znárodněním amerického majetku, pozemkovou reformou, odstraněním negramotnosti a zlepšením zdravotní péče.

Od té doby, kdy se rozpadlo SSSR, se ostrov neustále potýká se značnou hospodářskou krizí a v současnosti je Kuba jediným komunistickým státem obou amerických kontinentů.

Na Kubě se nachází nespočet zajímavých míst a architektonických unikátností. Tradiční karibské domky z přírodních materiálů ostře kontrastují s komunistickými stavbami. Je to doslova barevná země. Neobyčejně milí lidé Vás zdraví na každém kroku, z ulic zní temperamentní hudba, lidé tancují, smějí se a dodávají Vám neskutečnou energii. Na bělostných plážích si můžete dát proslavený kubánský doutník, skleničku bílého Havana rumu a jen tak si vychutnávat tu nezapomenutelnou atmosféru.

Pokud se rozhodnete pro Kubu, nenechte si určitě ujít hlavní město Havana. Je to město, kde je stále co objevovat, ať už se rozhodnete pro kulturní památky jako Capitol nebo Museo de la Revolucion, pro vyhlášené a tradiční restaurace nebo se jen tak kochat tou krásou. Samotným pojmem Kuby je Varadero. Je to poloostrov, který nevynechá snad žádný návštěvník. Je to doslova ráj. Nacházejí se zde překrásné pláže lemované palmami, bary a restauracemi. Dalším rájem, tentokrát pro potápěče, je ostrov Cayo Coco, jež leží ve střední části Kuby. Budete zde obdivovat křišťálové moře, korálové útesy a bělostný písek. Nacházejí se zde také luxusní hotely a letoviska pro bezchybnou dovolenou.


Kuba - zájezdy od 22 300 Kč

Nejnovější recenze Kuba

Celkem: 7,2 Lokalit resortu je zhruba uprostřed poloostrova a je to velmi výhodná poloha. Na začátku poloostrova je centrum, kde to žije a na konci...

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Lokalit resortu je zhruba uprostřed poloostrova a je to velmi výhodná poloha. Na začátku poloostrova je centrum, kde to žije a na konci jsou hotely s marínami, kde je velký klid, takže uprostředka optimální poloha pro odpočinek i zábavu. Hned vedle hotelu je delfinárium, které doporučuji navštívit.

Celkový dojem z ubytování, dopravy i stravy je velmi kladný :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme pokoj, který byl po rekonstrukci. Velký, světlý a čistý. Na pokoji funkční klimatizace a vlastní soc. zařízení, které bylo také čisté. Každý den probíhal úklid.

Strava
Co se týká stravy, tak jako v každém resortu se často opakuje to samé, ale výběr byl bohatý a vždy jsme si měli z čeho vybrat. Čerstvé ovoce, zelenina, pečivo, pizza, mořské ryby, zákusky, pasta, freshe atp.

Pláž
Pláž je součástí resortu a je zde bílý písek a azurová voda. Na pláži slunečníky a lehátka, která nebývají vždy obsazená. Není to jako v jiných resortech, že musíte hned ráno ulovit místo. Tady bylo vždy místa dost. Roděleno na kuřáckou a nekuřáckou zónu. Pláže čisté. Mírný postup do moře. První 3 dny jsme měli dost vlny a nedalo se plavat, ale pak se voda zklidnila a byla téměř bez vlnk.y

Tereza V., 14.06.2019, Datum pobytu: 25.5. - 9.6.2019
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Roc Arenas Doradas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Dovolenka bola nad všetky očakávania. Zatiaľ top.

 • 10 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenka bola nad všetky očakávania. Zatiaľ top. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba priestranná, veľká kúpeľňa. Napriek klimatizácii vlhká.

Strava
Veľký výber. Ovocie, ryby a morské plody skvelé.

Služby hotelu
Veľmi čistý hotel.

Pláž
Ako z reklamy.

Anonym, 10.06.2019, Datum pobytu: 27.5. - 7.6.2019
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Fiesta Americana Punta Varadero

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,2 Na Kubu jsme se velmi těšili. Před cestou jsme si koupili průvodce, nechtěli jsme jen ležet na pláži, ale i trochu cestovat. Nejkrásnější...

 • 6,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Na Kubu jsme se velmi těšili. Před cestou jsme si koupili průvodce, nechtěli jsme jen ležet na pláži, ale i trochu cestovat. Nejkrásnější na Kubě je moře s krásnými plážemi, Havana a její koloniální stavby, stará americká auta, výborné jídlo - to jsme vzhledem k situaci na Kubě nečekali.

Podnikli jsme výlet do Havany s místním taxikářem, dělal nám celý den průvodce, vozil nás po nejzajímavějších místech a to za 120 euro za 2 dospělé a 11letou dceru.

Na další výlet jsme jeli do nedalekého delfinária. Jedná se o velký kus ohražené zátoky. Před programem nás delfíni vítali, hladili jsme si je. Program dobrý, ale největší zážitek měla dcera z koupání s delfíny. Cena byla 100 euro - cesta, 3 vstupy, 1 koupání s delfíny.

Poslední výlet byl do "botanické zahrady", kde se pěstuje 500 druhů rostlin, viděli jsme banánovníky, mango, kávovník, cukrovou třtinu, ale i monsteru...ochutnali jsme čerstvé banány. Potom jsme jeli do zatopené korálové jeskyně, korálového útesu a Zátoky sviní. Cena celkem 100 euro.

Nemohli jsme si nechat ujít projížďku starým americkým autem za 20 euro.

Určitě se nebojte cestovat sami. Snad vám moje recenze pomůže. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je starší a s evropskými 4 hvězdičkami nesrovnatelný. Pokoj jsme měli prostorný, dobře vyřešený - umyvadlo a šatna je před koupelnou kde je vana a wc. Na nábytku bylo vidět, že již něco pamatuje, ale posel byla pohodlná, klimatizace fungovala a každý den jsme měli bezvadně uklizeno. Pro personál jsme každý den na posteli nechali 1 peso a dočkali se různě vytvarovaných ručníků a dek.

Strava
Strava skvělá. U snídaně obrovský výběr pečiva, několik druhů sýrů, salámů, ovoce, trochu méně zeleniny, několik teplých jídel.... Obědy a večeře také velmi bohaté, vepřové, krůtí, kuřecí, ryby, krevety....a vše velmi dobře upravené a ochucené.

Služby hotelu
Personál hotelu byl ochotný, usměvavý jak u obědů a večeří tak v barech u bazénu.

Pláž
Pláž krásná, upravená, čistá. Lehátek a slunečníků dostatek. Moře teplé, čisté....Není co vytknout.

Anonym, 15.05.2019, Datum pobytu: 3.5. - 13.5.2019
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Barceló Solymar

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

12 fotografií

Celkem: 8,2 Dovolená se nám líbila,Kuba je zajímavá země.

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám líbila,Kuba je zajímavá země. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je krásný-zahrada kouzelná,několik bazénů.Pokoj byl větší ,ale vybavení již zastaralé (chyběly dveře u skříně).

Strava
Strava byla dobrá,vždy bylo z čeho vybírat.Vše bylo stále doplňováno.

Služby hotelu
Personál byl usměvavý .Problém byl pouze s výměnou ručníků a plážových osušek (hotel byl hodně obsazen a tak byl nedostatek).

Pláž
Pláž je krásná,moře nádherné.Všude bylo čisto.Bar na pláži perfektní.

Hana K., 09.05.2019, Datum pobytu: 1.4. - 12.4.2019
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Iberostar Laguna Azul

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Kuba