Kuba Kuba

Oficiální název: Kubánská republika
Hlavní město: La Havana
Státní zřízení: Socialistická republika se systémem jedné politické strany a jednokomorovým parlamentem
Náboženství: ateisté, katolíci, africká náboženství
Úřední jazyk: španělština, v turistických komplexech se bez problémů domluvíte anglicky, běžně i německy
Časový posun: Časový rozdíl oproti středoevropskému času je minus 5 hodin v létě a 6 hodin v zimě.

Kuba - zájezdy od 26 800 Kč

O KUBĚChycená jako doutník mezi Floridou a Yucatánským poloostrovem, leží Kuba v srdci amerického Středozemí, jižně od Obratníku Raka v Mexickém zálivu. Atlantický oceán se rozlévá na severu Kuby a Karibské moře na jihu.
V samém srdci Karibského moře, tam kde se nacházejí ty nejkrásnější pláže a letoviska, tam kde se kouří ty nejlepší doutníky, leží země s bohatou a pohnutou historií. Je to země, jejíž obyvatelé teprve ochutnávají okolní svět, země, která nabízí poznání, kulturu. Kuba je žhavý a pulzující karibský ráj plný latinských rytmů, doutníků, rumu a krásných žen. Je to země kontrastů, barev. Kdo nepozná Kubu a její krásy, jakoby nebyl ve Střední Americe. Pojďme si Kubu společně představit.

Fakta

Kuba se, s rozlohou 110 860 km2, nachází na stopátém místě na světě. Nejvyšším bodem tohoto státu je hora Pico Turquino se svou výškou 1974 metrů nad mořem. Počet obyvatel se vyšplhal na 11 394 043 a úředním jazykem je samozřejmě španělština. Převážně 85% obyvatel vyznává katolickou víru, ale nacházejí se zde také příslušníci protestantské církve, židé a saneritáni. Od 24. února 2008 je hlavou státu předseda rady státu a předseda rady ministrů generál Raúl Castro Ruz.

Geografie

Kuba je největší ostrov souostroví Velké Antily a většinu území zaujímají nížiny. Na jihovýchodě Kuby se táhne pozoruhodné pohoří Sierra Maestra, kde se nachází výše zmíněný nejvyšší bod Pico Turquino. U nádherného pobřeží se hojně vyskytují korálové útesy a atoly. Celý ostrov Kuba je tvořen přibližně čtyřmi tisíci ostrůvky.

Historie

Před rokem 1492, kdy na východní výběžek Kuby Cazigazgo of Baracoa připlul Kryštof Kolumbus, obývaly ostrov indiánské kmeny Sibonejů, Tainů a Karibů. Od té doby začali Kubu kolonizovat Španělští obyvatelé a po dlouhá staletí ji trápil útisk, nouze a nespravedlnost.

Nezapomenutelný zlom nastal o silvestrovské noci na přelomu let 1958 a 1959, kdy do Havany napochodoval revolucionář Fidel Castro se svými guerillami. Nová vláda ihned nastolila rozsáhlé změny, počínaje znárodněním amerického majetku, pozemkovou reformou, odstraněním negramotnosti a zlepšením zdravotní péče.

Od té doby, kdy se rozpadlo SSSR, se ostrov neustále potýká se značnou hospodářskou krizí a v současnosti je Kuba jediným komunistickým státem obou amerických kontinentů.

Na Kubě se nachází nespočet zajímavých míst a architektonických unikátností. Tradiční karibské domky z přírodních materiálů ostře kontrastují s komunistickými stavbami. Je to doslova barevná země. Neobyčejně milí lidé Vás zdraví na každém kroku, z ulic zní temperamentní hudba, lidé tancují, smějí se a dodávají Vám neskutečnou energii. Na bělostných plážích si můžete dát proslavený kubánský doutník, skleničku bílého Havana rumu a jen tak si vychutnávat tu nezapomenutelnou atmosféru.

Pokud se rozhodnete pro Kubu, nenechte si určitě ujít hlavní město Havana. Je to město, kde je stále co objevovat, ať už se rozhodnete pro kulturní památky jako Capitol nebo Museo de la Revolucion, pro vyhlášené a tradiční restaurace nebo se jen tak kochat tou krásou. Samotným pojmem Kuby je Varadero. Je to poloostrov, který nevynechá snad žádný návštěvník. Je to doslova ráj. Nacházejí se zde překrásné pláže lemované palmami, bary a restauracemi. Dalším rájem, tentokrát pro potápěče, je ostrov Cayo Coco, jež leží ve střední části Kuby. Budete zde obdivovat křišťálové moře, korálové útesy a bělostný písek. Nacházejí se zde také luxusní hotely a letoviska pro bezchybnou dovolenou.


Kuba - zájezdy od 26 800 Kč

Nejnovější recenze Kuba

Celkem: 7 Priemerny hotel so "socialistickym duchom" s jedinym funkcnym vytahom, co splnilo nase ocakavania, kedze sme tam isli s cielom zazit...

 • 6 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Priemerny hotel so "socialistickym duchom" s jedinym funkcnym vytahom, co splnilo nase ocakavania, kedze sme tam isli s cielom zazit skutocnu Kubu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nasa izba cista, pomerne slusne vybavena s vyhladom na more. Dvere terasy netesne so stalim prievanom.

Strava
Svedske stoly s pomerne slusnym vyberom jedal a napojov.

Služby hotelu
Skoro ziadne s nizkou urovnou.

Pláž
Plaz pri hotely ziadna.

Barnabas K., 13.01.2018, Datum pobytu: 28.12.2017 - 8.1.2018
Oblast: Kuba Kuba, La Habana (Havana), Hotel: Neptuno Tritón

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Obával som sa dlhej cesty.Po príchode na Kubu som na cestu celkom zabudol.Jednoducho fantastické.Nezabudnuteľné more,pláž...

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Obával som sa dlhej cesty.Po príchode na Kubu som na cestu celkom zabudol.Jednoducho fantastické.Nezabudnuteľné more,pláž fantastická.Príjemní,srdeční a ochotní ľudia.Pobyt v rezorte IberostavLaguna Azul bol pre mňa zatiaľ najlepšou dovolenkou na akej som bol.Kuba ma očarila aj tým,že tam už napohľad žijú šťastní,aj keď chudobní ľudia Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie bolo na veľmi dobrej úrovni.

Strava
Strava rozmanitá,každý si mohol vybrať podľa svojej chuti.

Služby hotelu
Maximálna spokojnosť.Ochota,profesionalita a úslužnosť.

Pláž
Udržiavaná,čistá,piesok jemný,napodiv nie je horúci.Blízko pri hoteli.

Štefan Sopko, 11.01.2018, Datum pobytu: 25.12.2017 - 6.1.2018
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Iberostar Laguna Azul

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 4,2 Priemer az podpriemer... Ocakavania boli vyssie za taku cenu...

 • 4,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 5 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Priemer az podpriemer... Ocakavania boli vyssie za taku cenu... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Udrziavane izby, ciste.

Strava
Jedlo bolo fajn, az na riedene vino, ktore ponukali pri obede/veceri. Vodu liali z kohutika, bol v nej citit chlor.

Služby hotelu
Recepcia bola napomocna a mila. Casnici usmiati, ale niektori boli znechuteni a ocakavali stale nejaky ten dolar.

Pláž
Sklamanie z plaze, trosku spinava.

Emília D., 11.01.2018, Datum pobytu: 22.12. - 30.12.2017
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Ocean Varadero El Patriarca

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Dovolená na Kubě s cestovní kanceláří byla výborná. Oceňuji hlavně služby delegáta Pavla Skalského a průvodkyně Isis, která byla naprosto...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená na Kubě s cestovní kanceláří byla výborná. Oceňuji hlavně služby delegáta Pavla Skalského a průvodkyně Isis, která byla naprosto dokonalá. Dověděli jsme se o Kubě vše a zúčastnili jsme se dvou fantastických výletů včetně oběda s CK. Lodní výlet na katamaránu byl pořádán Kubánci, i ten stál za to. Na Kubě jsme se cítili velmi dobře a přirozeně. Cesta byla dlouhá ale příjemná, stojí to za to ji absolvovat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo pohodlné a blízko bazénů i pláže. Každý den bylo uklizeno a doplňován minibar.

Strava
Strava vynikající, velký výběr a žádné jídlo se nám nepřejedlo. Vše čerstvé a chuťově vyladěné. Mohlo být více druhů ovoce, jinak bez chybičky. All inclusive 24 hodin denně, takže bylo možné v pohodě posnídat i před odjezdem na výlety.

Služby hotelu
Služby hotelu Paradisuss Princesa Del Mar byly na úrovni. Každý večer pořádán zábavný program, který byl zajímavý pro všechny. Lehátek na pláži i u bazénu dostatek. Bar byl jak u bazénu, tak i u moře.

Pláž
Pláž byla každý den uklizená, pouze jeden den byly větší vlny, jinak jsme si ho opravdu užili. Teplota moře cca 26 stupňů. Pláž nebyla přeplněná, lehátka se mohly přesouvat dle potřeby.

Miroslava, 11.01.2018, Datum pobytu: 16.11. - 28.11.2017
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Paradisus Princesa del Mar Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

pohled na bazény od recepce 1 fotografie

Celkem: 4,4 Boli sme veľmi sklamaní z hotelu a ich prístupu k zákazníkom, pláže pekné a nekonečné.

 • 3,5 Ubytování
 • 3 Strava
 • 8 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Boli sme veľmi sklamaní z hotelu a ich prístupu k zákazníkom, pláže pekné a nekonečné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie jednoduché a čisté. Veľmi hlučné kvôli Kanaďanom, ktorí tam chodia vo veľkom, s reprakom v ruke a termoskou plnou alkoholu. Každú noc robia bordel, bežne o jednej druhej ráno vleteli na chodbu a púšťali si na plné pecky hudbu. Personál to nijak nerieši. Takze hotel ok ak chcete párty od rána do večera, ak sa chcete vyspať, tak good luck

Strava
Strava podpriemerná - menšia rozmanitosť jedál na 4* hotel by ani nevadila, ale kvalita jedla bola slabá. Hovädzie mäso sa vôbec nedalo jesť (názor nielen nás), pretože bolo strašne tvrdé, stalo sa nám, že sme mali plesnivý toast, džúsy ponukali ako fresh ale boli riedené, polovica zájazdu mala prujem. Zelenina stará alebo často nedozretá, ak nepridete skoro ráno, tak už je všetko prebraté a dopĺňané len veľmi príležitostne. Miešané drinky sklamali najviac - dobrú Pina coladu v hoteli nehľadajte, za tou musíte niekam inam. Alkoholom nešetria, ale všade nalievajú sirup (áno, namiesto smotany napríklad).

Služby hotelu
Služby by som ohodnotila ako najhoršie aké som zatiaľ zažila, čo asi zodpovedá zriadeniu na Kube. Až na svetlé výnimky v Solymare, kam sme chodili spočiatku na jedlo, bol personál neochotný. Prvý deň na raňajkách prišla k nášmu stolu čašníčka a spýtala sa naštvane “what do you want”..(!!?). Všetci sú naprudení, je vidieť že ich to nebaví.

V popise zájazdu bolo uvedené, že môžeme čerpať služby Solymaru, aj keď sme ubytovaní v Arenas Blancas. To platilo do Silvestra, kedy sa hotel rozhodol to zmeniť a bufet (raňajky, obed, večera) mohli už čerpať iba ubytovaní v Solymare. Nepríde mi fér, že sa takéto podmienky zmenia v polovici zájazdu, a keď už, tak nás o tom nikto dopredu neinformoval.

Na Silvestra hotel rozdával každému na izbu rum, my sme žiaden nedostali a zážitok s kubánskym customer servisom stál za to. Po piatich návštevách a obhajovaní sa, že sme si to nevymysleli nám nakoniec rum dodatočne dali.

Pláž
Pláže rozsiahle, pomerne čisté, more nádherne tyrkysové, mierne vlny, voda prijemne tepla. Je to síce hlava na hlave, ale lehátka sme vždy našli.

Katarína G., 10.01.2018, Datum pobytu: 27.12.2017 - 7.1.2018
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Barceló Solymar Arenas Blancas Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Kuba

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622