Kuba Kuba

Oficiální název: Kubánská republika
Hlavní město: La Havana
Státní zřízení: Socialistická republika se systémem jedné politické strany a jednokomorovým parlamentem
Náboženství: ateisté, katolíci, africká náboženství
Úřední jazyk: španělština, v turistických komplexech se bez problémů domluvíte anglicky, běžně i německy
Časový posun: Časový rozdíl oproti středoevropskému času je minus 5 hodin v létě a 6 hodin v zimě.

Kuba - zájezdy od 12 170 Kč

O KUBĚChycená jako doutník mezi Floridou a Yucatánským poloostrovem, leží Kuba v srdci amerického Středozemí, jižně od Obratníku Raka v Mexickém zálivu. Atlantický oceán se rozlévá na severu Kuby a Karibské moře na jihu.
V samém srdci Karibského moře, tam kde se nacházejí ty nejkrásnější pláže a letoviska, tam kde se kouří ty nejlepší doutníky, leží země s bohatou a pohnutou historií. Je to země, jejíž obyvatelé teprve ochutnávají okolní svět, země, která nabízí poznání, kulturu. Kuba je žhavý a pulzující karibský ráj plný latinských rytmů, doutníků, rumu a krásných žen. Je to země kontrastů, barev. Kdo nepozná Kubu a její krásy, jakoby nebyl ve Střední Americe. Pojďme si Kubu společně představit.

Fakta

Kuba se, s rozlohou 110 860 km2, nachází na stopátém místě na světě. Nejvyšším bodem tohoto státu je hora Pico Turquino se svou výškou 1974 metrů nad mořem. Počet obyvatel se vyšplhal na 11 394 043 a úředním jazykem je samozřejmě španělština. Převážně 85% obyvatel vyznává katolickou víru, ale nacházejí se zde také příslušníci protestantské církve, židé a saneritáni. Od 24. února 2008 je hlavou státu předseda rady státu a předseda rady ministrů generál Raúl Castro Ruz.

Geografie

Kuba je největší ostrov souostroví Velké Antily a většinu území zaujímají nížiny. Na jihovýchodě Kuby se táhne pozoruhodné pohoří Sierra Maestra, kde se nachází výše zmíněný nejvyšší bod Pico Turquino. U nádherného pobřeží se hojně vyskytují korálové útesy a atoly. Celý ostrov Kuba je tvořen přibližně čtyřmi tisíci ostrůvky.

Historie

Před rokem 1492, kdy na východní výběžek Kuby Cazigazgo of Baracoa připlul Kryštof Kolumbus, obývaly ostrov indiánské kmeny Sibonejů, Tainů a Karibů. Od té doby začali Kubu kolonizovat Španělští obyvatelé a po dlouhá staletí ji trápil útisk, nouze a nespravedlnost.

Nezapomenutelný zlom nastal o silvestrovské noci na přelomu let 1958 a 1959, kdy do Havany napochodoval revolucionář Fidel Castro se svými guerillami. Nová vláda ihned nastolila rozsáhlé změny, počínaje znárodněním amerického majetku, pozemkovou reformou, odstraněním negramotnosti a zlepšením zdravotní péče.

Od té doby, kdy se rozpadlo SSSR, se ostrov neustále potýká se značnou hospodářskou krizí a v současnosti je Kuba jediným komunistickým státem obou amerických kontinentů.

Na Kubě se nachází nespočet zajímavých míst a architektonických unikátností. Tradiční karibské domky z přírodních materiálů ostře kontrastují s komunistickými stavbami. Je to doslova barevná země. Neobyčejně milí lidé Vás zdraví na každém kroku, z ulic zní temperamentní hudba, lidé tancují, smějí se a dodávají Vám neskutečnou energii. Na bělostných plážích si můžete dát proslavený kubánský doutník, skleničku bílého Havana rumu a jen tak si vychutnávat tu nezapomenutelnou atmosféru.

Pokud se rozhodnete pro Kubu, nenechte si určitě ujít hlavní město Havana. Je to město, kde je stále co objevovat, ať už se rozhodnete pro kulturní památky jako Capitol nebo Museo de la Revolucion, pro vyhlášené a tradiční restaurace nebo se jen tak kochat tou krásou. Samotným pojmem Kuby je Varadero. Je to poloostrov, který nevynechá snad žádný návštěvník. Je to doslova ráj. Nacházejí se zde překrásné pláže lemované palmami, bary a restauracemi. Dalším rájem, tentokrát pro potápěče, je ostrov Cayo Coco, jež leží ve střední části Kuby. Budete zde obdivovat křišťálové moře, korálové útesy a bělostný písek. Nacházejí se zde také luxusní hotely a letoviska pro bezchybnou dovolenou.


Kuba - zájezdy od 12 170 Kč

Nejnovější recenze Kuba

Celkem: 9,6 Velmi pěkná dovolená, delegátka i všichni zaměstnanci hotelu se maximálně snažili se vším vyjít maximálně vstříc. Rádi se vrátíme na...

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi pěkná dovolená, delegátka i všichni zaměstnanci hotelu se maximálně snažili se vším vyjít maximálně vstříc. Rádi se vrátíme na stejné místo. Doporučujeme dalším klientům si vzít pro zdejší obyvatele drobné pozornosti, které jsou pro ně více jak peníze, protože oni si to z platu nemohou dovolit nebo to prostě není k dostání (holítka, pěnu na holení, deodoranty, tekutá mýdla, krémy, repelenty, propisky, boty, cokoliv, co se Vám vleze do kufru. To, co my považujeme za staré a omšelé, na Kubě Vám utrhají ruce. Nejlépe si vzít sebou staré oblečení, které tam darujete a domů si přivezete jejich úžasné kožené boty, pásky či místní rum). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování čisté, každý den vyměněné ručníky a pěkně uklizený pokoj. Jen chválíme.

Strava
Strava byla chuťově dobrá, jen stále stejná. Ochutnali jsme i jinou kuchyni v restauracích na výletech, které jsme absolvovali a vše jedna chuť. Na druhou stranu z tak zdravé rybí stravy mi bylo lehce, ulevila jsem žlučníku a celkově zklidnila organismus - tedy až na rumové večírky a nejen večírky :). Byli jsme bezva parta Čechů, kteří se náhodně seznámili již v letadle, na pláži či restauraci a užili si skvělých 12 dnů v plné parádě.

Služby hotelu
Hotel má mezery ve vybavení - štětka na toaletě chyběla na všech pokojích, prý to pokojská vyřeší úklidem. Pokud nám snad něco malinko chybělo, po napsání vzkazu a přihození všimného bylo vše v pořádku. Zaměstnanci se hodně snaží, hlavně pokud je jim ukázáno, že něco dostanou - ale to je na celé Kubě, nejen v hotelu. Animační programy byly nejslabší článek - také se snažili, jen v porovnání s jinými hotely to bylo málo - řekla bych amatérské. Lidé schopní, jen bych asi vyměnila jejich vedení či jim doporučila někoho, kdo dá celému dni myšlenku, cvičení, tanec - tak nějak lépe to zvládnout..... Jinak jsme byli velice spokojení a s klidem bychom se vrátili do stejného hotelu.

Pláž
Pláž byla několikrát denně uklízena, stále ji hrabali a tvořili tvz. menšestr (jako sjezdovka na horách). Pokud vítr připlaval řasy, okamžitě naběhl tým lidí, traktor a vše hned sbírali. Opravdu lidé se hodně snaží. Co se týká vstupu do moře, musí se jít hooodně dlouho, voda je stále po kolena nebo do pasu. Možnost šnorchlování samozřejmě byla, jen podmořský život byl na bodě mrazu. Viděli jsme pouze jednoho ježka a trávu. Na šnorchlování je třeba si objednat výlet na katamarán. My jsme jej absolvovali, jen jsme měli smůlu, jeden účastník uklouzl na lodi a zlomil si nohu, takže jsme to museli otočit a odvézt ho na pevninu, čímž jsme ztratili čas a pokračovali v programu výletu.....Toto nám bylo kompenzováno rumem. Opravdu se snažili úplně všichni o naši spokojenost.

Karel Sedláček, 21.01.2017, Datum pobytu: 4.1. - 15.1.2017
Oblast: Kuba Kuba, Hotel:Memories Holguin (Yaraguanal)

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Memories Holguin (Yaraguanal), n/a, Kuba Karel Sedláček 2017-01-21 9.6 1 10 MEMORIES HOLGUIN

Celkem: 8,4 Po přečtení několika recenzí jsme se dovolené trošku obávali, ale ve finále jsme byli velice spokojeni. Člověk musí počítat s tím, že...

 • 7 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Po přečtení několika recenzí jsme se dovolené trošku obávali, ale ve finále jsme byli velice spokojeni. Člověk musí počítat s tím, že cestuje do chudé země. Cestovali jsme s CK, musíme pochválit delegáta/průvodce Lukáše K., který nás vyzvedl na letišti. Bohužel došlo k malému zdržení transportu z letiště z důvodu dřívějšího příletu na Kubu, kvůli vynechání mezipřistání na Bermudských ostrovech. Nač si ale touto drobností kazit dovolenou (ostatně jako zbytek naštvaných a šňafajících spolucestujících :)). Využili jsme nabízených výletů a vyrazili do Havany a opravdu doporučuji. Z hotelového komplexu cizí zemi nepoznáte. Lukáš, jakožto průvodce, má obrovské znalosti o Kubě, její historii, životě, takže jsme se mnohé dozvěděli. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj čistý, veliká postel, výhled na oceán. Zařízení koupelny lehce opotřebované, ale nic hrozného, z čeho by se člověk musel hroutit. Trezor na pokoji zdarma. Dále žehlička i prkno. Úklid každý den. Ručníky na pláž zdarma, na žádost vymění. Minibar doplňován zdarma - láhev vody, 2x plechovka piva, 2x plechovka "sprite".

Strava
Opravdu nechápu naštvané recenze typu "malý výběr jídla", "každý den to samé", atd. Výběr jídla byl veliký, množství příloh: bramborové pyré, dýňové pyré, rýže, hranolky, pečivo, zelenina. Studený bufet se salámy (šunka, chorizo, Jamon Serrano ....), sýry, uzený losos. Teplý bufet: krevety, rybky, dušené maso v omáčce .... Kuchaři dále grilovali maso: hovězí, vepřové i kuřecí a ryby. Jindy připravovali hot dogy, hamburgery. Pizza, těstoviny, ať hotové nebo před vámi dle požadavků připravované. Veliké množství zákusků, zmrzlina. Ovoce. K snídani vajíčka natvrdo, míchaná, kuchař na přání připravil volská oka či omelety (sladké, slané). Množství sladkého pečiva, opět studený bufet. Opravu jsme nestrádali. Hotel také nabízí 1x za pobyt možnost využít restaurace A la carte (Seafood, Mexická, Italská, Orientální). Využili jsme mexickou restauraci a šlo o příjemné zpestření. V baru množství míchaných koktejlů.

Služby hotelu
V hotelu možné směnit hotovost za CUC. Personál hotelu příjemný, když dostanou nějaký CUC, jsou ještě příjemnější :) Ale určitě to není jako v Egyptě, kde za každou mini službičku chtějí nějaké drobné.

Pláž
Hotelový komplex přímo na pláži, pláž čistá, krásně modré moře, bar na pláži. Šlapadla, kánoe k půjčení zdarma.

Anonym, 19.01.2017, Datum pobytu: 4.1. - 14.1.2017
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel:Barceló Solymar Arenas Blancas Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (6) Ne (0)

Hotelový komplex a pláž 2 fotografie

Barceló Solymar Arenas Blancas Resort, Varadero, Kuba Anonym 2017-01-19 8.4 1 10 Barceló Solymar Arenas Blancas Resort

Celkem: 10 Super dovolenka, ideálne miesto na oddych a relax

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolenka, ideálne miesto na oddych a relax Zobrazit celou recenzi

Danka D., 19.01.2017, Datum pobytu: 5.1. - 15.1.2017
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel:Ocean Varadero El Patriarca

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Ocean Varadero El Patriarca, Varadero, Kuba Danka D. 2017-01-19 10 1 10 Ocean Varadero El Patriarca

Celkem: 8,8 Velmi dobré.

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobré. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Spokojenost.

Strava
Výborná a všeho dostatek.

Služby hotelu
Dobré.

Pláž
Nemám připomínek.

Marie Horáková, 18.01.2017, Datum pobytu: 4.1. - 15.1.2017
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel:Iberostar Playa Alameda

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Iberostar Playa Alameda, Varadero, Kuba Marie Horáková 2017-01-18 8.8 1 10 IBEROSTAR PLAYA ALAMEDA

Celkem: 8,4 Hotel a izba ciste, personal mily, plaz a voda uzasne. Strava-vzdy sme si cosi vybrali z ponuky,ak clovek hlada chyby,vzdy cosi najde. Na...

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Hotel a izba ciste, personal mily, plaz a voda uzasne. Strava-vzdy sme si cosi vybrali z ponuky,ak clovek hlada chyby,vzdy cosi najde. Na Kube treba pocitat s urcitymi obmedzeniami,inymi navykmi,napr.co sa tyka aj pripravy jedla. Ak je clovek fajnovy a hlada luxus,treba zvolit radsej napr Dominikansku.

My sme boli spokojni :) Zobrazit celou recenzi

Pavol K., 18.01.2017, Datum pobytu: 28.12.2016 - 8.1.2017
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel:Tuxpan

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Tuxpan, Varadero, Kuba Pavol K. 2017-01-18 8.4 1 10 TUXPAN

Všechny recenze Kuba

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622