Kuba Kuba

Oficiální název: Kubánská republika
Hlavní město: La Havana
Státní zřízení: Socialistická republika se systémem jedné politické strany a jednokomorovým parlamentem
Náboženství: ateisté, katolíci, africká náboženství
Úřední jazyk: španělština, v turistických komplexech se bez problémů domluvíte anglicky, běžně i německy
Časový posun: Časový rozdíl oproti středoevropskému času je minus 5 hodin v létě a 6 hodin v zimě.

Kuba - zájezdy od 22 746 Kč

O KUBĚChycená jako doutník mezi Floridou a Yucatánským poloostrovem, leží Kuba v srdci amerického Středozemí, jižně od Obratníku Raka v Mexickém zálivu. Atlantický oceán se rozlévá na severu Kuby a Karibské moře na jihu.
V samém srdci Karibského moře, tam kde se nacházejí ty nejkrásnější pláže a letoviska, tam kde se kouří ty nejlepší doutníky, leží země s bohatou a pohnutou historií. Je to země, jejíž obyvatelé teprve ochutnávají okolní svět, země, která nabízí poznání, kulturu. Kuba je žhavý a pulzující karibský ráj plný latinských rytmů, doutníků, rumu a krásných žen. Je to země kontrastů, barev. Kdo nepozná Kubu a její krásy, jakoby nebyl ve Střední Americe. Pojďme si Kubu společně představit.

Fakta

Kuba se, s rozlohou 110 860 km2, nachází na stopátém místě na světě. Nejvyšším bodem tohoto státu je hora Pico Turquino se svou výškou 1974 metrů nad mořem. Počet obyvatel se vyšplhal na 11 394 043 a úředním jazykem je samozřejmě španělština. Převážně 85% obyvatel vyznává katolickou víru, ale nacházejí se zde také příslušníci protestantské církve, židé a saneritáni. Od 24. února 2008 je hlavou státu předseda rady státu a předseda rady ministrů generál Raúl Castro Ruz.

Geografie

Kuba je největší ostrov souostroví Velké Antily a většinu území zaujímají nížiny. Na jihovýchodě Kuby se táhne pozoruhodné pohoří Sierra Maestra, kde se nachází výše zmíněný nejvyšší bod Pico Turquino. U nádherného pobřeží se hojně vyskytují korálové útesy a atoly. Celý ostrov Kuba je tvořen přibližně čtyřmi tisíci ostrůvky.

Historie

Před rokem 1492, kdy na východní výběžek Kuby Cazigazgo of Baracoa připlul Kryštof Kolumbus, obývaly ostrov indiánské kmeny Sibonejů, Tainů a Karibů. Od té doby začali Kubu kolonizovat Španělští obyvatelé a po dlouhá staletí ji trápil útisk, nouze a nespravedlnost.

Nezapomenutelný zlom nastal o silvestrovské noci na přelomu let 1958 a 1959, kdy do Havany napochodoval revolucionář Fidel Castro se svými guerillami. Nová vláda ihned nastolila rozsáhlé změny, počínaje znárodněním amerického majetku, pozemkovou reformou, odstraněním negramotnosti a zlepšením zdravotní péče.

Od té doby, kdy se rozpadlo SSSR, se ostrov neustále potýká se značnou hospodářskou krizí a v současnosti je Kuba jediným komunistickým státem obou amerických kontinentů.

Na Kubě se nachází nespočet zajímavých míst a architektonických unikátností. Tradiční karibské domky z přírodních materiálů ostře kontrastují s komunistickými stavbami. Je to doslova barevná země. Neobyčejně milí lidé Vás zdraví na každém kroku, z ulic zní temperamentní hudba, lidé tancují, smějí se a dodávají Vám neskutečnou energii. Na bělostných plážích si můžete dát proslavený kubánský doutník, skleničku bílého Havana rumu a jen tak si vychutnávat tu nezapomenutelnou atmosféru.

Pokud se rozhodnete pro Kubu, nenechte si určitě ujít hlavní město Havana. Je to město, kde je stále co objevovat, ať už se rozhodnete pro kulturní památky jako Capitol nebo Museo de la Revolucion, pro vyhlášené a tradiční restaurace nebo se jen tak kochat tou krásou. Samotným pojmem Kuby je Varadero. Je to poloostrov, který nevynechá snad žádný návštěvník. Je to doslova ráj. Nacházejí se zde překrásné pláže lemované palmami, bary a restauracemi. Dalším rájem, tentokrát pro potápěče, je ostrov Cayo Coco, jež leží ve střední části Kuby. Budete zde obdivovat křišťálové moře, korálové útesy a bělostný písek. Nacházejí se zde také luxusní hotely a letoviska pro bezchybnou dovolenou.


Kuba - zájezdy od 22 746 Kč

Nejnovější recenze Kuba

Celkem: 5.8 Dovolená celkově splnila očekávání, která vzhledem k současné ekonomické situaci na Kubě nebyla nepřiměřená.

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená celkově splnila očekávání, která vzhledem k současné ekonomické situaci na Kubě nebyla nepřiměřená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jedná se o již starší tříhvězdičkový hotel, vybavený klimatizací, TV, malou chladničkou a fénem (je dobré mít redukci na zásuvky). Vybavení spíše jednodušší a starší. Sprcha s vodou 50 st., slabý proud, ale dostatečně fungující. Úklid v pokoji denně v dobré kvalitě, ale problém s výměnou ručníků. V pokoji se objevili i švábi, ale to v těchto zeměpisných šířkách není až tak výjimečné. Hotel se nespecializuje pouze na zahraniční klientelu. Výhodou je umístění hotelu v centru města. Na rozdíl od ostatních částí Kuby (včetně bezprostřední blízkosti Varadera), kde dochází k obrovským výpadkům elektřiny, elektřina v hotelu i celém Varaderu funguje bez přerušení.

Strava
Stravování all inclusive, jídla bylo dostatečné množství, výběr většinou ze 3 druhů masa a několika příloh, sezónní ovoce a zelenina, celkově ale strava byla jednotvárnější, ovšem vzhledem k ekonomické situaci na Kubě a kategorii hotelu se asi nedalo očekávat luxusnější stravování. V barech bylo k dispozici pivo, nealko nápoje, káva, čaj i tvrdý alkohol, jen nabídka koktejlů byla slabá. Na ty bylo vhodnější zajít do nějakého baru ve městě.

Služby hotelu
Personál ochotný, vstřícný, připomínky řešil. Bar fungoval 24 hodin. K dispozici byl i animační program na pláži a večer zábavný program - nějčastěji taneční vystoupení.

Hotel je bezpečný s vlastní ochrankou.

Pláž
Písečná pláž hned u hotelu s lehátky a slunečníky, pláž denně čištěna, moře úžasné s průzračně čistou vodou. Je i možnost využití šlapadel. Ručníky na pláž hotel (***) neposkytuje.

Anonym, 19.11.2022, Datum pobytu: 2.11. - 14.11.2022
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Los Delfines

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6 Dovolená splnila naše očekávání, hlavně díky výletům, přírodě, podnebí, krásné pláže

 • 5.5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 9 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená splnila naše očekávání, hlavně díky výletům, přírodě, podnebí, krásné pláže Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj starší, nábytek potřebuje opravu,trezor nefunkční,WC špatně splachoval.I když jsme měli objednané pokoje De Luxe,tak tak to znamená standard

Strava
Snídaně byly v pořádku, obědy a večeře stále stejné bez koření,bez soli.Ovoce a zelenina velmi omezená.

Služby hotelu
WiFi stále vypadávala jinak vše v pořádku. Úklid na pokojích a výměna ručníků z koupelny byl také v pořádku.Jen osušky na pláž byl problém vyměnit, jelikož tam skoro nikdy nebyli.

Pláž
Pláž krásná uklizená a čistá,lehátek bylo dostatek. Oceán nádherný.

Jana A., 15.11.2022, Datum pobytu: 31.10. - 11.11.2022
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Memories Varadero Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Dovolená se mi velmi líbila.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se mi velmi líbila. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Rovněž s ubytováním jsem byl velmi spokojen.

Strava
Strava byla pestrá a dostatek.

Služby hotelu
Při příjezdu jsem byl velmi nemile překvapen,že ubytování nebylo zaplaceno a pobyt jsem musel sám uhradit ze svého účtu, který mi proplatili až za týden.

Pláž
Dostupnost k pláži byla perfektní.Rovněž čistota a udržování pláže byla na vysoké úrovn.Bohužel šnorchovat se při těch velkých vlnách nedalo.

Petr Sigmund, 14.11.2022, Datum pobytu: 2.11. - 10.11.2022
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Memories Varadero Beach Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6.8 Bohužel celková situace na Kubě se nelepší a tomu odpovídáji i součastné služby hotelu.

 • 7.5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Bohužel celková situace na Kubě se nelepší a tomu odpovídáji i součastné služby hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Odpovídá 3+++

Strava
Kvalita a pestrost se opravdu snížila.

Služby hotelu
Snaží se-úklid na pokoji super.

Pláž
Ta zůstává stále super-vhodná pro děti a starší lidi.

Robert Sanislo, 11.11.2022, Datum pobytu: 2.11. - 7.11.2022
Oblast: Kuba Kuba, Holguín, Hotel: Brisas Guardalavaca

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7.2 Velmi příjemný pobyt, počasí vyšlo

 • 7.5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Velmi příjemný pobyt, počasí vyšlo Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Slušné, čisté, chtělo by to však pár zásahů údržbáře

Strava
Rozmanitá, slušná, asi maximum co jsou schopni na Kubě nabídnout protože běžní obyvatelé mají přídělový systém

Služby hotelu
Velmi příjemný personál který nemá určitě lehký život a přesto má pořád dobrou náladu a stálý úsměv

Pláž
přiměřeně čistá, personálem udržovaná. Přístup do moře vhodný i pro děti, šnorchlování u pláže trochu problém kvůli vlnám

a absenci čehokoli zajímavého - asi jako byste se vznášeli nad Saharou

Šárka Vrtíková, 02.11.2022, Datum pobytu: 15.10. - 29.10.2022
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Iberostar Playa Alameda

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Kuba