Kuba Kuba

Oficiální název: Kubánská republika
Hlavní město: La Havana
Státní zřízení: Socialistická republika se systémem jedné politické strany a jednokomorovým parlamentem
Náboženství: ateisté, katolíci, africká náboženství
Úřední jazyk: španělština, v turistických komplexech se bez problémů domluvíte anglicky, běžně i německy
Časový posun: Časový rozdíl oproti středoevropskému času je minus 5 hodin v létě a 6 hodin v zimě.

Kuba - zájezdy od 26 422 Kč

O KUBĚChycená jako doutník mezi Floridou a Yucatánským poloostrovem, leží Kuba v srdci amerického Středozemí, jižně od Obratníku Raka v Mexickém zálivu. Atlantický oceán se rozlévá na severu Kuby a Karibské moře na jihu.
V samém srdci Karibského moře, tam kde se nacházejí ty nejkrásnější pláže a letoviska, tam kde se kouří ty nejlepší doutníky, leží země s bohatou a pohnutou historií. Je to země, jejíž obyvatelé teprve ochutnávají okolní svět, země, která nabízí poznání, kulturu. Kuba je žhavý a pulzující karibský ráj plný latinských rytmů, doutníků, rumu a krásných žen. Je to země kontrastů, barev. Kdo nepozná Kubu a její krásy, jakoby nebyl ve Střední Americe. Pojďme si Kubu společně představit.

Fakta

Kuba se, s rozlohou 110 860 km2, nachází na stopátém místě na světě. Nejvyšším bodem tohoto státu je hora Pico Turquino se svou výškou 1974 metrů nad mořem. Počet obyvatel se vyšplhal na 11 394 043 a úředním jazykem je samozřejmě španělština. Převážně 85% obyvatel vyznává katolickou víru, ale nacházejí se zde také příslušníci protestantské církve, židé a saneritáni. Od 24. února 2008 je hlavou státu předseda rady státu a předseda rady ministrů generál Raúl Castro Ruz.

Geografie

Kuba je největší ostrov souostroví Velké Antily a většinu území zaujímají nížiny. Na jihovýchodě Kuby se táhne pozoruhodné pohoří Sierra Maestra, kde se nachází výše zmíněný nejvyšší bod Pico Turquino. U nádherného pobřeží se hojně vyskytují korálové útesy a atoly. Celý ostrov Kuba je tvořen přibližně čtyřmi tisíci ostrůvky.

Historie

Před rokem 1492, kdy na východní výběžek Kuby Cazigazgo of Baracoa připlul Kryštof Kolumbus, obývaly ostrov indiánské kmeny Sibonejů, Tainů a Karibů. Od té doby začali Kubu kolonizovat Španělští obyvatelé a po dlouhá staletí ji trápil útisk, nouze a nespravedlnost.

Nezapomenutelný zlom nastal o silvestrovské noci na přelomu let 1958 a 1959, kdy do Havany napochodoval revolucionář Fidel Castro se svými guerillami. Nová vláda ihned nastolila rozsáhlé změny, počínaje znárodněním amerického majetku, pozemkovou reformou, odstraněním negramotnosti a zlepšením zdravotní péče.

Od té doby, kdy se rozpadlo SSSR, se ostrov neustále potýká se značnou hospodářskou krizí a v současnosti je Kuba jediným komunistickým státem obou amerických kontinentů.

Na Kubě se nachází nespočet zajímavých míst a architektonických unikátností. Tradiční karibské domky z přírodních materiálů ostře kontrastují s komunistickými stavbami. Je to doslova barevná země. Neobyčejně milí lidé Vás zdraví na každém kroku, z ulic zní temperamentní hudba, lidé tancují, smějí se a dodávají Vám neskutečnou energii. Na bělostných plážích si můžete dát proslavený kubánský doutník, skleničku bílého Havana rumu a jen tak si vychutnávat tu nezapomenutelnou atmosféru.

Pokud se rozhodnete pro Kubu, nenechte si určitě ujít hlavní město Havana. Je to město, kde je stále co objevovat, ať už se rozhodnete pro kulturní památky jako Capitol nebo Museo de la Revolucion, pro vyhlášené a tradiční restaurace nebo se jen tak kochat tou krásou. Samotným pojmem Kuby je Varadero. Je to poloostrov, který nevynechá snad žádný návštěvník. Je to doslova ráj. Nacházejí se zde překrásné pláže lemované palmami, bary a restauracemi. Dalším rájem, tentokrát pro potápěče, je ostrov Cayo Coco, jež leží ve střední části Kuby. Budete zde obdivovat křišťálové moře, korálové útesy a bělostný písek. Nacházejí se zde také luxusní hotely a letoviska pro bezchybnou dovolenou.


Kuba - zájezdy od 26 422 Kč

Nejnovější recenze Kuba

Celkem: 7,6 dobre

 • 6 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
dobre Zobrazit celou recenzi

Ubytování
dobre

Strava
dobra

Služby hotelu
dobre

Pláž
dobra

Jiří Ošlejšek, 04.12.2018, Datum pobytu: 20.11. - 1.12.2018
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Sol Sirenas Coral

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 9 Dovolená byla nad naše očekávání. Krásná, klidná lokalita menší hotel, nádherná pláž. Cesta na Kubu je trochu delší, ale opravdu to stojí...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla nad naše očekávání. Krásná, klidná lokalita menší hotel, nádherná pláž. Cesta na Kubu je trochu delší, ale opravdu to stojí za to. Velké poděkování sl. Kateřině Peštukové, která nám pomohla s výběrem a měla velkou trpělivost s našimi dotazy. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování dobré pokoj dost velký každý den úklid výměna ručníků bez problému.

Strava
Strava absolutní spokojenost jídlo dobré, ani jsme nestačily všechno ochutnat. Velké plus každý den čerstvá šťáva z ovoce. Maso na grilu podle vlastního výběru, těstoviny dělané před vámi, různé saláty a výborná zmrzlina.

Služby hotelu
Každý večer animační program, během dne různé aktivity ty jsme ale moc nevyužívaly. Dost nám pomohla Lynda Elena Cuellar, moc milá slečna, která měla na starosti vztahy s veřejností a jakýkoliv problém nám pomohla vyřešit.

Pláž
Krásná pláž s bílým pískem, každý den uklizená a měly jsme štěstí na dobré počasí tak jsme veškerý čas trávily u vody. Oceán klidný, čistý a nádherně zbarvený do různých modrých odstínů.

Pavla J., 04.12.2018, Datum pobytu: 7.11. - 21.11.2018
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Be Live Las Morlas

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Velmi dobrá práce se svými dcerami a mým manželem a mnou !!! Opakujeme a doporučujeme pojištění !! Bezvadné vybavení a ředitel velmi...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Velmi dobrá práce se svými dcerami a mým manželem a mnou !!! Opakujeme a doporučujeme pojištění !! Bezvadné vybavení a ředitel velmi pozorný a přátelský člověk. Přestože hotel je nový, zaměstnanci a zařízení si je berou, jako by to trvalo více času, milovali jsme ho. Bylo to nejlepší ze svátků Zobrazit celou recenzi

Anonym, 01.12.2018, Datum pobytu: 3.11. - 17.11.2018
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Iberostar Bella Vista

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 6,4 Dobře položený hotel v krásné zahradě usměvavý personál. Strava jedné chuti. Jinak spokojenost.

 • 4,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dobře položený hotel v krásné zahradě usměvavý personál. Strava jedné chuti. Jinak spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nechtěli jsme 3x měnit pokoj jako ostatní ubytování před námi,tak jsme si radši zaplatili lepší pokoj. Ten byl krásný.

Strava
Chutě všechny stejné

Služby hotelu
Osuška na pláž je vzácnost. lžíce na polévku vzácnost.

Pláž
Krásná

Anonym, 26.11.2018, Datum pobytu: 9.11. - 21.11.2018
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Gran Caribe Villa Tortuga

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,6 Krásna krajina, v ktorej človek pocíti kus histórie, nádherná pláž, skvelý rum a cigary, príjemní ľudia, ktorí však od turistov očakávajú...

 • 5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Krásna krajina, v ktorej človek pocíti kus histórie, nádherná pláž, skvelý rum a cigary, príjemní ľudia, ktorí však od turistov očakávajú nejaké to "všimné" aj za banálne poskytnutie akejkoľvek služby. Cestovná kancelária zbehlá v oblasti, veľmi príjemní a skúsení delegáti sprievodcovia ktorí poznajú miestne zvyky a vedia, čo je treba vidieť a čo za prílišnú námahu naopak nestojí. Výborná zimná cesta za slnkom, treba však rátať s nižšou kvalitou ubytovania a vyjsť pravidelne aj za brány hotela do priľahlého mesta na večernú prechádzku alebo zábavu. Veľmi odporúčame výlety s Juan Carlosom, delegátom, ktorý je Kubánec hovoriaci po česky a ukázal nám život na Kube a krásne miesta s náležitým, zaujímavým popisom. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Priemerné, nakoľko sme boli ubytovaní v hotelovej izbe v ktorej bola zlomená posteľ. Každý deň sme daný problém riešili na recepcií hotela vždy ráno aj večer. Avšak daný problém i napriek tomu nikto neriešil. Po štyroch dňoch ( spali sme aj na takej posteli keďže hotel bol plný a nebolo možné vymeniť izbu) sme stretli upratovačku, ktorá mala na starosti naše poschodie. Za pár drobných do ruky sa veci rozhýbali a posteľ bola opravená ešte v ten deň.

Strava
Strava dobrá, široká ponuka chutného jedla, dezertov a čerstvého ovocia. Ako mínus môžme uviesť fakt, že počas celej doby pobytu nebola takmer vôbec k dispozícií čerstvá zelenina. Čerstvá zelenina bola nahrádzaná mrazenou alebo konzervovanou, tej bolo dostatok.

Služby hotelu
V popise nášho zájazdu bol okrem nášho hotela spomenutý aj pridružený ďalší hotel, a spolu s ním aj 11 barov, niekoľko reštaurácii na pláži a podobne, po prvej noci došlo údajne k problémom s elektroinštaláciou druhého hotela a tak bol zatvorený, spolu s ním aj priľahlé bary, reštaurácie, animačné pódium a bazén. Toto značne ovplyvnilo kvalitu večerného programu. Dva či tri bary, ktoré zostali, boli často plné, podobne ako reštaurácia, pred ktorou sa často vytvárali fronty a bývala tiež preplnená.

Pláž
More nádherné, čisté, piesok biely. Avšak pláž znečistená turistami, ohorky od cigariet všade dookola v značnom množstve.

Roland Barínek, 25.11.2018, Datum pobytu: 5.11. - 16.11.2018
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Barceló Solymar Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Kuba