Kuba Kuba

Oficiální název: Kubánská republika
Hlavní město: La Havana
Státní zřízení: Socialistická republika se systémem jedné politické strany a jednokomorovým parlamentem
Náboženství: ateisté, katolíci, africká náboženství
Úřední jazyk: španělština, v turistických komplexech se bez problémů domluvíte anglicky, běžně i německy
Časový posun: Časový rozdíl oproti středoevropskému času je minus 5 hodin v létě a 6 hodin v zimě.

Kuba - zájezdy od 25 000 Kč

O KUBĚChycená jako doutník mezi Floridou a Yucatánským poloostrovem, leží Kuba v srdci amerického Středozemí, jižně od Obratníku Raka v Mexickém zálivu. Atlantický oceán se rozlévá na severu Kuby a Karibské moře na jihu.
V samém srdci Karibského moře, tam kde se nacházejí ty nejkrásnější pláže a letoviska, tam kde se kouří ty nejlepší doutníky, leží země s bohatou a pohnutou historií. Je to země, jejíž obyvatelé teprve ochutnávají okolní svět, země, která nabízí poznání, kulturu. Kuba je žhavý a pulzující karibský ráj plný latinských rytmů, doutníků, rumu a krásných žen. Je to země kontrastů, barev. Kdo nepozná Kubu a její krásy, jakoby nebyl ve Střední Americe. Pojďme si Kubu společně představit.

Fakta

Kuba se, s rozlohou 110 860 km2, nachází na stopátém místě na světě. Nejvyšším bodem tohoto státu je hora Pico Turquino se svou výškou 1974 metrů nad mořem. Počet obyvatel se vyšplhal na 11 394 043 a úředním jazykem je samozřejmě španělština. Převážně 85% obyvatel vyznává katolickou víru, ale nacházejí se zde také příslušníci protestantské církve, židé a saneritáni. Od 24. února 2008 je hlavou státu předseda rady státu a předseda rady ministrů generál Raúl Castro Ruz.

Geografie

Kuba je největší ostrov souostroví Velké Antily a většinu území zaujímají nížiny. Na jihovýchodě Kuby se táhne pozoruhodné pohoří Sierra Maestra, kde se nachází výše zmíněný nejvyšší bod Pico Turquino. U nádherného pobřeží se hojně vyskytují korálové útesy a atoly. Celý ostrov Kuba je tvořen přibližně čtyřmi tisíci ostrůvky.

Historie

Před rokem 1492, kdy na východní výběžek Kuby Cazigazgo of Baracoa připlul Kryštof Kolumbus, obývaly ostrov indiánské kmeny Sibonejů, Tainů a Karibů. Od té doby začali Kubu kolonizovat Španělští obyvatelé a po dlouhá staletí ji trápil útisk, nouze a nespravedlnost.

Nezapomenutelný zlom nastal o silvestrovské noci na přelomu let 1958 a 1959, kdy do Havany napochodoval revolucionář Fidel Castro se svými guerillami. Nová vláda ihned nastolila rozsáhlé změny, počínaje znárodněním amerického majetku, pozemkovou reformou, odstraněním negramotnosti a zlepšením zdravotní péče.

Od té doby, kdy se rozpadlo SSSR, se ostrov neustále potýká se značnou hospodářskou krizí a v současnosti je Kuba jediným komunistickým státem obou amerických kontinentů.

Na Kubě se nachází nespočet zajímavých míst a architektonických unikátností. Tradiční karibské domky z přírodních materiálů ostře kontrastují s komunistickými stavbami. Je to doslova barevná země. Neobyčejně milí lidé Vás zdraví na každém kroku, z ulic zní temperamentní hudba, lidé tancují, smějí se a dodávají Vám neskutečnou energii. Na bělostných plážích si můžete dát proslavený kubánský doutník, skleničku bílého Havana rumu a jen tak si vychutnávat tu nezapomenutelnou atmosféru.

Pokud se rozhodnete pro Kubu, nenechte si určitě ujít hlavní město Havana. Je to město, kde je stále co objevovat, ať už se rozhodnete pro kulturní památky jako Capitol nebo Museo de la Revolucion, pro vyhlášené a tradiční restaurace nebo se jen tak kochat tou krásou. Samotným pojmem Kuby je Varadero. Je to poloostrov, který nevynechá snad žádný návštěvník. Je to doslova ráj. Nacházejí se zde překrásné pláže lemované palmami, bary a restauracemi. Dalším rájem, tentokrát pro potápěče, je ostrov Cayo Coco, jež leží ve střední části Kuby. Budete zde obdivovat křišťálové moře, korálové útesy a bělostný písek. Nacházejí se zde také luxusní hotely a letoviska pro bezchybnou dovolenou.


Kuba - zájezdy od 25 000 Kč

Nejnovější recenze Kuba

Celkem: 9,4 Naprosto skvělá dovolená. Není co vytknout.

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Naprosto skvělá dovolená. Není co vytknout. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Prostorný pokoj, sice starší nábytek, ale vše čisté.Kazdy den bylo uklizeno, vyměněné ručníky.

Strava
Co se týká snídaní, byly každý den stejné. Obědy a večeře jsou rozmanité. Jídlo velmi dobré.

Služby hotelu
Personál ochotný.

Pláž
Pláže moc hezké, uklizené . Jen moře ( oceán ) je chladné.

Martin K., 20.02.2019, Datum pobytu: 8.2. - 17.2.2019
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Be Live Experience Turquesa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

1 fotografie

Celkem: 8,4 Super

 • 9 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Super Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nelze srovnavat s ostatnimi hotely. Je to komunismus a do hotelu se moc neinvestuje. Mne ale vyhovovalo vse. To ze se to neblisti novotou neznamena ze je to spatne. Za me super.

Strava
Strava rozmanita, jen pribory a talire obcas upatlane.

Služby hotelu
Fajne.

Pláž
Dokonalost.

Petr Vojáček, 18.02.2019, Datum pobytu: 2.2. - 13.2.2019
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Barceló Solymar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Byli jsme v tomto hotelu 14 dní a musím říct, že jsme byli naprosto spokojeni. Pláž pár metrů, lehátek a slunečníků dostatek. Moře...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme v tomto hotelu 14 dní a musím říct, že jsme byli naprosto spokojeni. Pláž pár metrů, lehátek a slunečníků dostatek. Moře krásné, čisté a teplé. Služby v hotelu super. Čistota také. Využili jsme několik výletů od CK a vše perfektně zorganizované. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je trochu starší, ale velmi dobře udržovaný. Na čistotu hodně dbají. U hotelu je zastávka busu, který jezdí po celém Varaderu pořád dokola. Po zakoupení jízdenky můžete nastoupit a vystoupit kde chcete. Jízdenky platí celý den.

Strava
Strava super, velký výběr. Maso vepřové, kuřecí i hovězí. Každý den i ryby, mušle, krabi. Spousta ovoce i zeleniny. Těstoviny, rýže, brambory, krokety, batáty a další. U bazénu se griluje, dělají burgery, hotdogy, hranolky, sendviče. Každý si vybere.

Služby hotelu
Personál velmi příjemný a usměvavý. Na recepci směnárna. V hotelu několik barů, ve kterých je velký výběr míchaných nápojů, nealko, kávy. Otevírací doba je super.

Pláž
Krásná písečná pláž je vzdálena cca 50 m. Je velká, lehátka a slunečníky zdarma. A je jich opravdu dostatek. Na pláži nemotorizované vodní sporty, jako třeba šlapadla, kajaky atd. zdarma. Voda je průzračná, a příjemně teplá. Cca 100 metrů od břehu se dá šnorchlovat.

Pidanič Michal, 12.02.2019, Datum pobytu: 27.1. - 9.2.2019
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Be Live Experience Varadero

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Ubytování poskytovalo zaplacené služby dle označení hotelu v nabídce.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování poskytovalo zaplacené služby dle označení hotelu v nabídce. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Be Live Copacabana - ubytování odpovídala označení hotelu, pokoj čistý a úklid byl prováděn vždy ke spokojenosti.

Iberostar Tainos- španělská společnost komplexu, odpovídalo označení hotelu, starší typ zástavby, úklid prováděn vždy ke spokojenosti.

.

Strava
Be Live Copacabana - Strava polopenze formou bufetu - k výběru dost možností.

Iberostar Tainos- Strava neměla chybu. Dost místních specialit.

Využití výletu pod vedením cestovní kanceláře . Strava zajištěna v soukromím restaurací. Tato strava byla vždy vynikající a neměla chybu. Zvláště jejich jehněčí maso připravované na ohni s bílým vínem. Byla jsem moc spokojená. Výlet přes CUBATOUR - zde zaplacená strava neodpovídala již mé představě. Jednalo se spíž o výdělek průvodce, tam nás zaveze.

Služby hotelu
Ubytování v bungalovu bylo dost prostorné, služby byly na úrovni. Úklid a obsluha v restauraci očekával,i vždy malý bakšiš. Ale i bez úplatku, byl úklid na úrovni.

Pláž
Pláž byla denně uklízena od nánosu z moře pomocí traktoru.

Lehátka vždy v čas připravena a očištěna. Moře blankytně modré.

Prostě super.

Dana J., 11.02.2019, Datum pobytu: 24.1. - 5.2.2019
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Iberostar Tainos

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,8 Hotel nemá ani z daleka ****. S bídou tak ***. Má pěkné zahrady a bazény. Krásné moře, což však není zásluha hotelu. Na Kubu ano, do...

 • 3 Ubytování
 • 5 Strava
 • 9 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Hotel nemá ani z daleka ****. S bídou tak ***. Má pěkné zahrady a bazény. Krásné moře, což však není zásluha hotelu.

Na Kubu ano, do toho hotelu NE ! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel nemá ani z daleka ****. S bídou tak ***. Pokoje vybydlené, starý odřený nábytek, upatlané zdi, v koupeně oprýskaná vana. Zásuvky tříbodové kubánské a nemožno půjčit či zakoupit adaptér.

Po několika reklamacích a žádostech jsme pbdrželi lepší pokoj.

Strava
Strava průměrná, nenadchla ani neurazila. Dostatek všeho, avšak menší výběr. Nedostatek ovoce, což zdůvodnili, že není sezona.

Služby hotelu
Služby ? Vše musel zařídit delegát. Chybí bar na pláži.

Pláž
Pláž pěkná ! Pozvolný vstup do moře.

Anonym, 09.02.2019, Datum pobytu: 29.10. - 8.11.2018
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Barceló Solymar

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Kuba