Kuba Kuba

Oficiální název: Kubánská republika
Hlavní město: La Havana
Státní zřízení: Socialistická republika se systémem jedné politické strany a jednokomorovým parlamentem
Náboženství: ateisté, katolíci, africká náboženství
Úřední jazyk: španělština, v turistických komplexech se bez problémů domluvíte anglicky, běžně i německy
Časový posun: Časový rozdíl oproti středoevropskému času je minus 5 hodin v létě a 6 hodin v zimě.

Kuba - zájezdy od 25 439 Kč

O KUBĚChycená jako doutník mezi Floridou a Yucatánským poloostrovem, leží Kuba v srdci amerického Středozemí, jižně od Obratníku Raka v Mexickém zálivu. Atlantický oceán se rozlévá na severu Kuby a Karibské moře na jihu.
V samém srdci Karibského moře, tam kde se nacházejí ty nejkrásnější pláže a letoviska, tam kde se kouří ty nejlepší doutníky, leží země s bohatou a pohnutou historií. Je to země, jejíž obyvatelé teprve ochutnávají okolní svět, země, která nabízí poznání, kulturu. Kuba je žhavý a pulzující karibský ráj plný latinských rytmů, doutníků, rumu a krásných žen. Je to země kontrastů, barev. Kdo nepozná Kubu a její krásy, jakoby nebyl ve Střední Americe. Pojďme si Kubu společně představit.

Fakta

Kuba se, s rozlohou 110 860 km2, nachází na stopátém místě na světě. Nejvyšším bodem tohoto státu je hora Pico Turquino se svou výškou 1974 metrů nad mořem. Počet obyvatel se vyšplhal na 11 394 043 a úředním jazykem je samozřejmě španělština. Převážně 85% obyvatel vyznává katolickou víru, ale nacházejí se zde také příslušníci protestantské církve, židé a saneritáni. Od 24. února 2008 je hlavou státu předseda rady státu a předseda rady ministrů generál Raúl Castro Ruz.

Geografie

Kuba je největší ostrov souostroví Velké Antily a většinu území zaujímají nížiny. Na jihovýchodě Kuby se táhne pozoruhodné pohoří Sierra Maestra, kde se nachází výše zmíněný nejvyšší bod Pico Turquino. U nádherného pobřeží se hojně vyskytují korálové útesy a atoly. Celý ostrov Kuba je tvořen přibližně čtyřmi tisíci ostrůvky.

Historie

Před rokem 1492, kdy na východní výběžek Kuby Cazigazgo of Baracoa připlul Kryštof Kolumbus, obývaly ostrov indiánské kmeny Sibonejů, Tainů a Karibů. Od té doby začali Kubu kolonizovat Španělští obyvatelé a po dlouhá staletí ji trápil útisk, nouze a nespravedlnost.

Nezapomenutelný zlom nastal o silvestrovské noci na přelomu let 1958 a 1959, kdy do Havany napochodoval revolucionář Fidel Castro se svými guerillami. Nová vláda ihned nastolila rozsáhlé změny, počínaje znárodněním amerického majetku, pozemkovou reformou, odstraněním negramotnosti a zlepšením zdravotní péče.

Od té doby, kdy se rozpadlo SSSR, se ostrov neustále potýká se značnou hospodářskou krizí a v současnosti je Kuba jediným komunistickým státem obou amerických kontinentů.

Na Kubě se nachází nespočet zajímavých míst a architektonických unikátností. Tradiční karibské domky z přírodních materiálů ostře kontrastují s komunistickými stavbami. Je to doslova barevná země. Neobyčejně milí lidé Vás zdraví na každém kroku, z ulic zní temperamentní hudba, lidé tancují, smějí se a dodávají Vám neskutečnou energii. Na bělostných plážích si můžete dát proslavený kubánský doutník, skleničku bílého Havana rumu a jen tak si vychutnávat tu nezapomenutelnou atmosféru.

Pokud se rozhodnete pro Kubu, nenechte si určitě ujít hlavní město Havana. Je to město, kde je stále co objevovat, ať už se rozhodnete pro kulturní památky jako Capitol nebo Museo de la Revolucion, pro vyhlášené a tradiční restaurace nebo se jen tak kochat tou krásou. Samotným pojmem Kuby je Varadero. Je to poloostrov, který nevynechá snad žádný návštěvník. Je to doslova ráj. Nacházejí se zde překrásné pláže lemované palmami, bary a restauracemi. Dalším rájem, tentokrát pro potápěče, je ostrov Cayo Coco, jež leží ve střední části Kuby. Budete zde obdivovat křišťálové moře, korálové útesy a bělostný písek. Nacházejí se zde také luxusní hotely a letoviska pro bezchybnou dovolenou.


Kuba - zájezdy od 25 439 Kč

Nejnovější recenze Kuba

Celkem: 9.1 Super dovolená.

 • 9.5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Super dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel pěkný, čistý.

Strava
Jídlo chutné.Vždy si bylo z čeho vybrat. Sice z masa bylo vesměs kuře, ale vždy bylo perfektně ochucené. Na oběd a večeři vždy tři druhy zmrzliny.

Služby hotelu
Personál milý a ochotný.

Pláž
Pláž nádherná, čistá, stvořená k procházkám. Moře čisté, teplé.

Zdenka P., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 03.03.2024, Datum pobytu: 13.2. - 21.2.2024
Oblast: Kuba Kuba, Cayo Santa Maria, Hotel: Grand Sirenis (Cayo Santa Maria)

1 fotografie

Celkem: 2.5 Katastrofa cely dovolenkovi pobyt, svaby, v celom rezorte strava, hygiena, delegat, bez kavy a toaletneho papiera .

 • 1 Ubytování
 • 1 Strava
 • 7 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
Katastrofa cely dovolenkovi pobyt, svaby, v celom rezorte strava, hygiena, delegat, bez kavy a toaletneho papiera . Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Keby som tam bol za Fidela vtedy by to mozna obstalo ale dnes hrdzava vana, vetranie toalett do izby, stary osuchany nabytok. Tecuca voda z AC.

Strava
Ta ista strava od ranajok do vecere celych 18 dni.

Jedlo bolo vzdy studene. Ovocie ananas a papaja cely pobyt

Služby hotelu
Celkovy doken sluzieb hotela Nulovy!!!

Pláž
Rozpadajuce striesky na chladok,malo lehatok a ziadne toalety za co bola zodpovedna priroda to fungovalo voda a piesok.

Stanislav T., Ověřená recenze (Invia.sk), Hodnoceno: 01.03.2024, Datum pobytu: 6.2. - 26.2.2024
Oblast: Kuba Kuba, Cayo Santa Maria, Hotel: Melia Las Dunas

Celkem: 4.9 Opravdu nádherná dovolená, která splnila veškerá očekávání. Jen bych cestovatele na Kubu upozornila, že je nutné počítat s možnostmi...

 • 4.5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Opravdu nádherná dovolená, která splnila veškerá očekávání. Jen bych cestovatele na Kubu upozornila, že je nutné počítat s možnostmi tamní ekonomiky a "NE"dostupnost potravin a dalších věcí. Země je nádherná, lidé příjemní a rum výborný. :-) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje jsou čisté, prostorné a útulné. Vybavení je funkční s drobnými nedostatky a stopou opotřebení.

Strava
Jídlo je chutné, ale je nutné počítat s nedostatkem potravin v zemi tak dochází k výpadkům některých komodit na které jsme zvyklí z luxusních hotelu.

Služby hotelu
V rámci služeb je opět potřeba počítat s výpadky některých doplňkových služeb. Ale i v případě problémů se personál maximálně snaží pomocí a vyhovět.

Pláž
Výborný přístup z hlavní pláže. Pravidelný úklid vyplavenych chaluch. Vybavení pláže lehátky slunečníky barem a animační doprovodným programem.

Eva L., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 28.02.2024, Datum pobytu: 13.2. - 24.2.2024
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Paradisus Varadero Resort & Spa

Celkem: 6.4 Kuba je natolik specifická, že se těžko dá hodnotit na základě obvyklých standardů z běžného života Evropana. Toto hodnocení píši tedy...

 • 7.5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 10 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Kuba je natolik specifická, že se těžko dá hodnotit na základě obvyklých standardů z běžného života Evropana. Toto hodnocení píši tedy hlavně proto aby si každý uvědomil jaká je realita dané destinace, protože ani cestovka ani CA nic takového neprezentují a pak jsou lidi nespokojení.

Dovolená splnila očekávání totálního odreagování díky absolutnímu odříznutí od zbytku světa (iPhone přestal fungovat, velmi nekvalitní a omezení internet, který neumožňoval spojení s domovem). Každý den něco chybělo, za celou dobu pobytu byla káva pouze 3 dny pak se s ní obchodovalo a oficiálně nebyla, nebyly po celou dobu pobytu ingredience na mojito, pina coladu, jejich cola k vytvoření cocktailu Cuba libre došla po 2 dnech pobytu a pak už vůbec nebyla, víno bylo dobré ze Španělska ale podavalo se jen omezeně a bylo víceméně na příděl (asi půl dcl / den / os). Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Když jsme přišli na pokoj, oddělené postele s matrací pamatující ještě divoká léta s Al caponem, nejenže nepohodlné, ale totálně zdeformované matrace s pružiny které za ty roky tlacily na různých místech zad. Měli jsme z koupelny potopu protože unikala voda z wc, voda byla v cele koupelně, v části ložnice a vyteklo i do poloviny chodby venku, nicméně nikdo nic neřešil. Požádali jsme recepci o jiný pokoj, bylo řečeno že ne a že oni řeší pouze check in nic jiného, pak nás odkázali na “mechanic mama” , což byla paní která měla řešit potíže s turisty, ale vše ve stylu maňána :) po pátém urgování během celého dne přišel mladý opravář vypl vodu a přidal okolo wc další vrstvu asi tmelu, což samozřejmě nevydrželo. Požádali jsme o další ručník abychom s nim mohli průběžně vytírat zem, bylo řečeno že nejsou. Dostali jsme na začátku ubytování kazdy sadu 1 malého ručníku s 1 velkou osuškou a 1 velký plážový ručník, museli jsme ty dva malé obětovat na vytření každodenní potopy, uklízečka nám nic za celou dobu ani jednou nevymenila, ani na zadost ani za úplatek, že proste nemá. Televize na pokoji ještě velká bedna u které nefungoval ovladač ani nebylo možné měnit programy či ladit zvuk.

Kazdy večer diskotéka, což bylo fajn.

Na pláži velky nedostatek léhátek, takže většina návštěvníků ležela na ručníku na zemi (pláž byla nádherná a čistá tak to zas tak nevadilo, až na to že se ručníky neměnili tak to bylo hygienický nekomfortní). Hrůza, ještě příděl 1role toaleťaku/os/pobyt… pak už nebylo ????????

Strava
jídlo absolutně nesplnilo očekávání (výběr žádný, každý den rýže, pečené kuře bez ochucení, ryba připomínající rozmrazeny pangas taky bez ochucení, rozmrazena zelenina typu kukuřice hrasek mrkev nabízené jako salát bez dresinku, nikde žádná sul ani pepř ani olej či ocet, a měli jsme pocit že většina jídel které se nedojedla a které si obsluha neodnesla domů byla následně rozmixovaná a usmažená a následně podávaná jako jakési plněné šátečky s překvapením bez ochucení. Strava byla velmi nekvalitní kromě rána, kdy nám luxusní paní kuchařka dělala čerstvou omeletu na přání a ještě u toho zazpívala. Pečivo nebylo. Úroveň all inclusive absolutně nebylo splněno, skrze nekvalitní jídla, dá se situace okolo pití vysvětlit jakoze žádný koktejl v nabídce nebyl ale rumu bylo dost, pivo čepované taky rychle došlo a podavalo se pak z plechovek…ale aspoň bylo. Víno jak jsem psala jen hltek denně při jídle, v době stravování nosí pití pouze obsluha - není možnost samoobsluhy, což znamenalo přijít do restaurace, čekat až si vas obsluha všimne, vnímat jak si obsluha dělá srandu z turistů a pomlouvá je docela okatým a nechutným způsobem, pak když někomu prasknou nervy a jdou požádat obsluhu jestli by mohli přinést aspoň vodu tak obsluha neměla problém daného odvážlivce vyhubovat. Mladé servírky byly v tomto nejhorší, ty starší měly snahu a usmívaly se, těm jsme vždy dali zpropitné i když nám ani to nepomohlo urychlit či zkvalitnit servis ( příklad objednali jsme si 2 sklenice vody, 1 pivo a 1 červené víno = výsledek dostali jsme po půl hodině kdy už jsme byly pomalu po jídle 1 sklenici džusu a 1/4 sklenice bílého vina, na vodu zapomněla). Ale na druhou stranu když člověk navnímá situaci místních, tak chápe že muže byt turista rad že tam vůbec nějaké jídlo či pití má, a nema si co vymyslet… pak prominete i to že si obsluhy jdou tady nakládat jídlo a odnášejí si ho do zádu kuchyně zřejmě aby si mohli odnést domů. Proto taky stále něco chybělo, protože si všichni zaměstnanci rozebírali co šlo. A pak někteří prodávali zboží na plazi.

Služby hotelu
Jak jsem napsala viz výše, hodně pofiderní přístup.

Zahradníci ráno lovili turisty a nabízeli jim coconut ze stromu, ale pesos nechtěli ani vidět, ty v pohodě odmítali, všichni chtěli dolary maximálně eura.

Hotel se nám líbil protože byl stylový v koloniálním stylu, ale vybavení hotelu bylo hodně staré a už za zenitem, pláž úplná pohádka, služby jako takové opravdu horší 2* , obsluha obecně neochotná a ne příliš uctívá.

Pláž
Jediná věc, která nás okouzlila a díky které budeme vzpomínat na Kubu i v dobrém, přestože jsme leželi na zemi skrze chybějící lehátka na špinavých a smradlavych ručnicích.

Christelle, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 28.02.2024, Datum pobytu: 12.2. - 22.2.2024
Oblast: Kuba Kuba, Varadero, Hotel: Memories Varadero Beach Resort

Celkem: 7.3 Za tu cenu v pohode.Pre menej narocnu klientelu.

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 6 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Za tu cenu v pohode.Pre menej narocnu klientelu. Zobrazit celou recenzi

Pláž
Pozor,je tam docela dost komarov.Neda sa tam zehnat repelent.Takze idealne s domu,ale nejaky kvalitny.

Vojtech L., Ověřená recenze (Invia.sk), Hodnoceno: 27.02.2024, Datum pobytu: 9.1. - 17.1.2024
Oblast: Kuba Kuba, Cayo Santa Maria, Hotel: Grand Aston Cayo Las Brujas Beach Resort & Spa

Všechny recenze Kuba