Omán Omán

 • Cestovní doklady

  platný cestovní pas

 • Víza

  Při krátkodobých cestách do Ománu si občané České republiky mohou požádat o vízum ke vstupu do země prostřednictvím online aplikace na webové stránce Ománské královské policie, v sekci „Apply for Unsponsored Visa“. Ománská strana tento postup doporučuje. Občané České republiky mají možnost získat vízum také po příletu na mezinárodních letištích nebo na hraničních přechodech.
  https://evisa.rop.gov.om/
  Více informací lze získat dotazem na e-mailovou adresu Ománské královské policie:
  Info-OmaneVisa@rop.gov.om

  Velvyslanectví akreditované pro Českou republiku se nachází ve Vídni:
  Velvyslanectví Ománu ve Vídni (Embassy of the Sultanate of Oman)
  Wehringer Str. 224, 1494 Vienna
  tel.: 00431-3108643, fax: 00431-3107268

  Od ledna 2021 Omán umožňuje pobyt občanům 103 zemí včetně ČR na základě víza, které lze zdarma obdržet jak na letištích, tak na pozemních hraničních přechodech. Pro obdržení takového víza musejí být splněny následující podmínky: délka pobytu nesmí překročit 14 dnů, platná rezervace v hotelu, zpáteční letenka a zdravotní pojištění na jeden měsíc pokrývající i náklady spojené s léčbou onemocnění covid-19. Všichni čeští občané, kteří cestují na delší dobu než 14 dnů nebo účel jejich cesty je jiný než turistika (vzdělání, práce, obchod apod.) musejí žádat o elektronické vízum (https://evisa.rop.gov.om) a splnit další náležitosti související s bojem proti šíření covid-19. Aktuální podmínky platné pro režim vstupu do Ománu Vám sdělí odpovědné ománské instituce.
  Ministerstvo zahraničních věcí České republiky doporučuje svým občanům uzavřít před cestou cestovní pojištění a registrovat se v rámci aplikace „Dobrovolná registrace občanů při cestách do zahraničí“ DROZD.
  https://drozd.mzv.cz/

  Vstupní podmínky - Pro ověření aktuálních podmínek pro vstup do země a návrat do ČR navštivte stránky Ministerstva zahraničních věcí (https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/blizky_vychod/oman/cestovani/index.html)