Omán Omán

Oficiální název: Ománský sultanát
Hlavní město: Mascat
Státní zřízení: absolutistická monarchie v čele se sultánem
Náboženství: muslimové
Úřední jazyk: arabština, na většině míst se lze domluvit anglicky
Časový posun: + 4 hodiny

Omán - zájezdy od 7 710 Kč

O OMÁNUPřijměte pozvání do sultanátu Omán s hlavním městem Muscat na východním cípu Arabského poloostrova. Omán je cestovatelským zážitkem. Země nabízí vynikající klima, bohatou kulturu a mnohé turistické cíle, bělostné písečné pláže a moderní služby. Po dlouhé věky byl Omán pro cestovatele zcela nedostupnou zemí, snad právě proto jsou zde ve velké míře zachovány typicky arabské prvky, které přes současnou moderní kulturu naleznete nejen v náboženství a architektuře, ale hlavně v denním životě zdejších obyvatel. Velké bohatství získané díky těžbě ropy, jejíž zásoby ač z největších na Arabském poloostrově jsou přece jen omezené, bylo investováno do nových hotelů a kvalitních turistických služeb, takže dnes vítá Omán cestovatele z celého světa.

Omán disponuje snad všemi přírodními krásami, které jsou. Najdete tu krásné moře, vysoko se tyčící hory, nádherné písečné duny, úchvatné oázy, palmové háje i čiré říčky. Arabské moře, které omývá jihovýchodní pobřeží, měří 1700 km, je bohaté na delfíny, velryby a želvy. I proto je Omán ideálním místem pro aktivní dovolenou - můžete se potápět, lézt po horách, jezdit na velbloudech, jít na procházku do palmového háje či jachtařit.

Omán - zájezdy od 7 710 Kč

Nejnovější recenze Omán

Celkem: 10 Dovolená jako v pohádce, pokud hledáte klid a romantiku, budete spokojeni.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená jako v pohádce, pokud hledáte klid a romantiku, budete spokojeni. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nádherný areál, ve kterém se rychle zorientujete. Všude je čisto, nádherná udržovaná zeleň.

Strava
Výběr jídla byl naprosto dostačující, vždy bylo na výběr kromě vařeného také grilované maso, ryby. Velký výběr byl v zeleninových salátech, pravidelně grilovaná zelenina ( především lilek, cuketa, paprika). Kdo si nevybral z hotových jídel, mohl si nechat připravit těstoviny podle své chuti. Pro děti několik druhů sladkých jídel. Z ovoce převážně melouny, banány, občas ananas nebo kompotované ovoce. Nezapomeňte si nabalit dostatek vhodného oblečení do jídelny, zejména na večeři je nutné přijít v dlouhých kalhotách a ženy ve vhodných šatech.

Služby hotelu
Každodenní pečlivý úklid je samozřejmostí. Doplní vám kávový i čajový servis. Personál je příjemný, vždy usměvavý, snaží se splnit každé přání. Doporučuji zúčastnit se také výletů, navštívili jsme Salalah a strávili noc v poušti. Odvezli jsme si spoustu nezapomenutelných zážitků.

Pláž
Okouzlující bílá nekončící pláž, dostatek lehátek, ručníky k dispozici dle potřeby na pláži. Také doporučuji nekoupat se ve slunečních brýlích. ;)

Anonym, 18.02.2020, Datum pobytu: 1.2. - 8.2.2020
Oblast: Omán Omán, Salalah, Hotel: Rotana Salalah Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

Celkem: 8,4 Krásná dovolená v krásném prostředí.

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Krásná dovolená v krásném prostředí. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
S ubytováním jsme byli spokojeni, měli jsme všude blízko a výhled na moře. Asi záleží ve kterém clusteru je člověk ubytován.

Strava
Jídlo bylo dobré, možná bych někdy uvítala větší rozmanitost ovoce a zeleniny. Zákusky byly docela zklamání.

Služby hotelu
Co mě vadilo, tak nedostatek informací nebo jsme dostávali od každého jiné informace a bylo těžké dopátrávat se jak to je. Jeden den něco šlo a druhý už to byl problém. Asi záleží na lidech.

Pláž
Krásná pláž nekonečná pláž, Čisté moře. Velké vlny.

Veronika H., 18.02.2020, Datum pobytu: 28.1. - 12.2.2020
Oblast: Omán Omán, Salalah, Hotel: Rotana Salalah Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 8,8 Ubytovanie bolo v poriadku, strava mohla byť trošku pestrejšia, ale dalo sa vybrať. Jediné negatívum, že v Ománe je štátny smútok za...

 • 10 Ubytování
 • 6 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Ubytovanie bolo v poriadku, strava mohla byť trošku pestrejšia, ale dalo sa vybrať. Jediné negatívum, že v Ománe je štátny smútok za úmrtie Sultána, nikde nesmie hrať hudba, alkohol sa podáva v obmedzenom čase. Zobrazit celou recenzi

Pláž
Pláž krásna, more trošku búrlivé, ale nádherné. Odporúčam ísť do mora bez slnečných okuliarov! Ja som o ne prišla hneď v prvý deň.

Alena S., 12.02.2020, Datum pobytu: 1.2. - 8.2.2020
Oblast: Omán Omán, Salalah, Hotel: Rotana Salalah Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9,2 Perfektni, prijemny personal, k doporuceni je upgrade na Rotana Club - samostatna plaz s obsluhou a vyhrazena restaurace.

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Perfektni, prijemny personal, k doporuceni je upgrade na Rotana Club - samostatna plaz s obsluhou a vyhrazena restaurace. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 05.02.2020, Datum pobytu: 26.1. - 2.2.2020
Oblast: Omán Omán, Salalah, Hotel: Rotana Salalah Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Boli sme v Ománe pri Salalah v čase od 25. januára do 1. februára. Pobyt v hoteli bol bezkonkurenčný a to sme už prešli mnohými štátmi a...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Boli sme v Ománe pri Salalah v čase od 25. januára do 1. februára. Pobyt v hoteli bol bezkonkurenčný a to sme už prešli mnohými štátmi a hotelmi!! Ochota, poriadok, čistota a množstvo aktivít, ktoré sa v žiadnom prípade nemohli všetky stihnúť... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Perfektné!

Strava
Tak rôznorodá, že si každý monol vybrať, aj rôzny dietári...

Služby hotelu
Na jedničku!

Pláž
Všetko bolo na najvyžšej úrovni, jedine možno treba jasne definovať fakt, že v januáry je voda v mori pre teplomolných ľudí trochu chladná, na čo nie sme my, Európania, až na medvede - zvyknutí . V budúcnosti by som volila neskorší termín.

Kamila Zajíčková, 04.02.2020, Datum pobytu: 25.1. - 1.2.2020
Oblast: Omán Omán, Salalah, Hotel: Fanar Residences

Byla tato recenze užitečná? Ano (6) Ne (0)

Všechny recenze Omán