Omán Omán

Oficiální název: Ománský sultanát
Hlavní město: Mascat
Státní zřízení: absolutistická monarchie v čele se sultánem
Náboženství: muslimové
Úřední jazyk: arabština, na většině míst se lze domluvit anglicky
Časový posun: + 4 hodiny

Omán - zájezdy od 5 070 Kč

Představení Ománu

Přijměte pozvání do sultanátu Omán s hlavním městem Muscat na východním cípu Arabského poloostrova. Omán je cestovatelským zážitkem. Země nabízí vynikající klima, bohatou kulturu a mnohé turistické cíle, bělostné písečné pláže a moderní služby. Po dlouhé věky byl Omán pro cestovatele zcela nedostupnou zemí, snad právě proto jsou zde ve velké míře zachovány typicky arabské prvky, které přes současnou moderní kulturu naleznete nejen v náboženství a architektuře, ale hlavně v denním životě zdejších obyvatel. Velké bohatství získané díky těžbě ropy, jejíž zásoby ač z největších na Arabském poloostrově jsou přece jen omezené, bylo investováno do nových hotelů a kvalitních turistických služeb, takže dnes vítá Omán cestovatele z celého světa.

Ramadán v Ománu

Omán je muslimská země. Každý rok se zde slaví svatý měsíc Ramadán. Během Ramadánu, který má pohyblivé datum, platí pro místní obyvatele určitá omezení z nichž hlavní je půst. Turistů se většina omezení dotýká jenom zprostředkovaně. Výjimkou je omezená dostupnost alkoholu, která se týká také hotelů.

Co Omán nabízí

Omán disponuje snad všemi přírodními krásami, které jsou. Najdete tu čisté moře, vysoko se tyčící hory, nádherné písečné duny, úchvatné oázy, palmové háje i čiré říčky. Arabské moře, které omývá jihovýchodní pobřeží, měří 1700 km, je bohaté na delfíny, velryby a želvy. I proto je Omán ideálním místem pro aktivní dovolenou - můžete se potápět, lézt po horách, jezdit na velbloudech, jít na procházku do palmového háje či jachtařit. Počasí v Ománu se v létě a zimě liší. Letní období pro vaši návštěvu není úplně ideální, protože se teploty blíží i k 50 °C. Naopak zima je perfektní čas, kdy Omán prozkoumat a zároveň dovádět v moři.

Na co si dát pozor v Ománu?

Omán patří mezi velmi bezpečné země. Bezpečnostních rizik se obávat nemusíte, ale samozřejmě si dávejte pozor na své cennosti. Co se týká oblečení, je lepší si na veřejnosti zakrývat dekolt a kolena. Není příliš vhodné se odhalovat. Na veřejné pláži přes plavky přehoďte lehké šaty

Cesta do Ománu

Aktuálně je možné letět do Ománu bez přestupu. Doba letu trvá přibližně 7 hodin. Je potřeba si zařídit vízum? Ano. Více informací k tématu se dozvíte v záložce vstupní formality.

Omán - zájezdy od 5 070 Kč

Nejnovější recenze Omán

Celkem: 9.8 Dokonalé - bez připomínek

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dokonalé - bez připomínek Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Dokonalé - bez připomínek

Strava
Dokonalé - bez připomínek

Služby hotelu
Dokonalé - bez připomínek

Pláž
Původně inzerovaná pláž u hotelu Hilton, ale na místě jsme se dozvěděli, že je obdobná u Samharam Resort Salalah - pláž jsme nakonec nevyužívali, takže nám to nevadilo, spíš mě zarazil nesoulad v informacích.

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 26.02.2024, Datum pobytu: 13.2. - 21.2.2024
Oblast: Omán Omán, Salalah, Hotel: Belad Bont

Celkem: 9 Organizace byla všeobjímající, od recepce na letišti Salalah až po odlet, organizace a provádění místních programů bylo spravedlivé a...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Organizace byla všeobjímající, od recepce na letišti Salalah až po odlet, organizace a provádění místních programů bylo spravedlivé a přesné. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Splňovalo všechny reálné potřeby.

Strava
Kvalitní jídlo, pitná voda a nealko nápoje. Denní výběr jídla by mohl být o něco širší, ale i tak to bylo cca. Na výběr byly 3 druhy příloh a 3 druhy masa, výběr zákusků a chlebů byl velmi bohatý.

Služby hotelu
Počet obsluhujícího personálu byl v pořádku, všichni byli slušní a ochotní.

Pláž
Kvalita vody byla přiměřená, pláž čistá, počet a provedení slunečníků adekvátní, počet lehátek dostatečný, volná lůžka se vždy našla,

Péterné Friedmann, Ověřená recenze (Invia.hu), Hodnoceno: 26.02.2024, Datum pobytu: 16.2. - 23.2.2024
Oblast: Omán Omán, Salalah, Hotel: Fanar Beach Resort & Residence

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 9.8 vynikajúce prostredie, more, služby hotela, celková organizácia

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
vynikajúce prostredie, more, služby hotela, celková organizácia Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie veľmi dobré, veľká komfortná izba, balkon, kúpeľňa

Strava
Strava spľňala naše požiadavky, bol dobrý výber zeleniny a šalátov, výber mäsa nebol veľmi pestrý, ale nám to nechýbalo

Služby hotelu
Služby hotela vynikajúce, čistota, ochota personálu, rozmiestnenie barov a reštaurácií výborné

Pláž
Pláž rôznorodá- kľudné ohradené more aj voľné otvorené more, čisté, výborný biely piesok, výborný vstup do mora

Daniela H., Ověřená recenze (Invia.sk), Hodnoceno: 22.02.2024, Datum pobytu: 10.2. - 17.2.2024
Oblast: Omán Omán, Salalah, Hotel: Fanar Beach Resort & Residence

Celkem: 9 Dovolenou s malým synem jsme si maximálně užili. Hotel je na děti připraven, od začátku se vám snaží vše ulehčit a zpříjemnit. Nic není...

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolenou s malým synem jsme si maximálně užili. Hotel je na děti připraven, od začátku se vám snaží vše ulehčit a zpříjemnit. Nic není problém, zaměstnanci se snaží být vždy krok před vámi a příjemné vás překvapit. Cena plně odpovídá službě, kterou dostanete. Většinu pobytu jsme měli pocit příjemného soukromí, dostatečného prostoru, žádné mačkání, fronty, vždy jsme si všude pohodlně sedli či lehli k bazénu/na pláži, kde se nám líbilo. Hotel bych v klidu doporučila i dospělým cestovatelům, děti nijak neruší a jsou tam "adults only" zóny. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj je nadstandardně vybaven, nic nám nechybělo. Úklid probíhal dvakrát denně (ráno během snídaně, k večeru "rozestlání"), pokud člověk chtěl. Ob den vyměněno ložní prádlo, ručníky dle potřeby. Neustále doplňována voda v 0,5l plastových lahvích, plus neomezeně k dostání na pláži/u bazénu (z kohoutku není pitná). Velká koupelna, vana i sprchový kout, velmi pohodlná velká postel a pillow menu. Přistýlka zdarma pro syna - rozkládací gauč, kvalita fajn, spalo se mu moc dobře. Na pokoji také k dispozici kávovar na kapsle a malá varná konvice (čaj i káva doplňovány zdarma). Kosmetika ve větších zásobnících, místní značka, neuvěřitelně krásně voňavá a kvalitní.

Strava
Zvolili jsme pouze snídani, dále k dispozici 5 restaurací. Všechny na velmi dobré úrovni, navíc propojené, takže většinou je možné si dát své oblíbené jídlo v jakékoli z nich. V bufetové restauraci snídaně, obědy i večeře. Vždy velmi bohatý výběr (lokální kuchyně, indická, italská a pak různá mezinárodní), také a la carte na vysoké úrovni - hlavně asijské wok pokrmy výborné. Dále jsme si oblíbili Rooftop bar, kde byly každý den od 16hod "sundowner happy hours" s příjemnou hudbou, drinky, shishou, výbornými snacky a krásným výhledem na hotel a záliv. Plážová restaurace s objednávkami přes qr kód a roznáškou přímo na lehátko velmi pohodlná. Pak také adults only asijská restaurace a bar a italská restaurace s italským šéfkuchařem, kde je dress code smart casual. Pouze u alkoholických nápojů člověk musí počítat s vyššími cenami (hlavně pivo a víno se pohybuje v násobcích, než na co jsme zvyklí).

Služby hotelu
Služby plně odpovídají kvalitě hotelu. Pro nás byl naprosto TOP dětský klub. Syn dostal při check-inu svůj hotelový pas s úkoly a maskoty, kteří ho provedli celým pobytem. Vedle dětského bazénu se nachází uvnitř v budově dětský klub - krásné moderní barevné dvě místnosti, plně vybavené pro děti od batolat po teenagery. Od rána do večera jsou přítomny 2 filipínské učitelky (dohromady se střídají 3), které se dětem maximálně věnují, dělají jim program, pořád s nimi něco vyrábí, malují na obličej. Lze tam být s dítětem nebo ho tam nechat a užít si chvíli relaxu o samotě. Náš syn to tam miloval. Pro děti je dále v restauracích dětské menu, židličky, nádobí i prostírání. Jako bonus jsou zaměstnanci na děti velmi milí a nápomocní.

U bazénu i u pláže je možné neomezeně vyměňovat velké osušky, okolo lehátek je servis s vodou i jídlem. Je možné si zadarmo půjčit různé sportovní vybavení, my si půjčili také hračky na písek, viděla jsem i nafukovací pomůcky do vody. Okolo vody jsou plavčíci. Hotel má svou nabídku výletů mimo hotel i vodní aktivity k zakoupení (paddle board, průhledný kajak, apod). Dále jsme využili nonstop otevřené fitness centrum, 3x týdně je tam hodina jógy zdarma.

Pláž
Je velmi blízko hotelu, pár schodů od bazénů. Velmi čistá písčitá pláž, ohraničená bójkami, hloubka se liší během dne (Ráno víc vody než odpoledne). K dispozici zdarma pohodlné postele/lehátka a slunečníky, plážový servis - ručníky, voda. Přes qr kód lze objednávat pití a jídlo nebo je tam venkovní restaurace s výhledem. Volnočasové vybavení a dětské hračky k půjčení zdarma.

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 21.02.2024, Datum pobytu: 7.2. - 14.2.2024
Oblast: Omán Omán, Muscat, Hotel: Jumeirah Muscat Bay

11 fotografií

Všechny recenze Omán