USA USA

  • Jak trávit čas

    Čas vám v USA uteče jako voda. Vybrat si z tak veliké nabídky zajímavých míst jen něco není vůbec jednoduché. Pokud raději trávíte svůj čas venku v přírodě, jistě si oblíbíte některé národní parky Ameriky, kterých je ale 59 a k jejich procestování byste potřebovali měsíce času. Nejvíce národních parků má na svém území Aljaška a Kalifornie - je jich 8. Nejstarším národním parkem v USA je Yellowstone založený 1. března 1872 a zase nejmladší národní park je kalifornský Pinnacles, který se na seznam parků zapsan v roce 2013. Vstupné do jednotlivých národních parků je odlišné, v některých se za vstup neplatí vůbec a hradíte jen parkovné. Máte-li v plánu rozsáhlejší prohlídku, vyplatí se koupit kartu America the Beautiful Annual Pass pro vstup do národních parků USA. K nejznámějším národním parků Ameriky Velký Kaňon, Údolí Smrti, Rocky Mountains, Yosemitský národní park, Yellowstone, Everglades,

    Kdo hledá spíše zábavu a velké výzvy bude nadšen z pěti zábavních parků, kterými jsou Magic Kingdom (Buena Vista, Florida), Disneyland (Anaheim, Kalifornie), Epcot (Buena Vista, Florida), Disney's Animal Kingdom (Buena Vista, Florida), Disney's Hollywood Studios (Buena Vista, Florida).

    Místní plážový povaleči se rádi vyhřívají na Floridě, na Havaji nebo na newyorksém pobřeží. Perlička na závěr je taková, že USA patří mezi deset států s nejdelším mořským pobřežím.

    Filmový nadšenci si zase nenechají ujít slavné ulice Hollywoodu a Universal Studios v Orlandu, kde se natáči a produkuje většina amerických filmových trháků.