USA USA

 • Zajímavá místa

  New York - při východním pobřeží USA leží nejlidnatější metropole Ameriky, kterému se přezdívá "big apple" čili "velké jablko". NY je rozdělen do pěti městských čtvrtí - Manhattan, Brooklyn, Bronx, Queens a Staten Island.

  San Francisco - kalifornské město San Francicso leží na západním pobřeží a jeho největší dominantou je most Golden Gate Bridge. Další typickou zajímavostí San Francisca je nejstarší čínská čtvrť USA "Chinatown" a červené vyskakovací a naskakovací tramvaje. San Francisco bylo pojmenované Španěli při prvním osidlování města v 18. století na počest svatého Františka z Assisi.

  Los Angeles - Los Angeles se přezdívá "Město andělů" a nachází se u pobřeží Tichého oceánu. Centrem filmového průmyslu snad všem známým je Hollywood a jeho chodník slávy nazvaný Hollywood Boulevard. Nedaleko je také nejznamější zábavní park na světě Disneyland.

  Las Vegas - ve státě Nevada najdeme snad nejhazardnější a nejluxusnější město, které nikdy nespí - Las Vegas.

  Niagarské vodopády - na hranici s Kanadou se nacházejí 50 m vysoké Niagarské vodopády, které se řadí k těm nejnavštěvovanějším, ročně vodopády totiž navštíví až 12 miliónů turistů.

  Grand Canyon - je jeden z prvních národních parků USA, který byl hlouben pětset miliónů let řekou Colorado. V nejnižším místech se dno vyhloubilo až na 1600 metrů.