USA
-
Měna, ceny, nákupy
US dolar (USD) = 100 centů. Platebními kartami je možné platit prakticky všude a všechno, k výběru v hotovosti zde najdete síť bankomatů, které najdete na čerpacích stanicích, v obchodech, bankách atd.
-
Orientační ceny
Ceny potravin ve velkých supermarketech: - nealko 2 litry 1$
- mléko 1 litr cca 1$
- chléb 1,5-2,5$
- jogurt cca 0,70$
- balení plátkových sýrů cca 3$
- balení šunky cca 3$
- celé grilované kuře cca 4$
- 1 kg jablek cca 2$
- 1 kg pomerančů cca 1,20$
- 1 kg banánů cca 1$
- víno 3-7$ za litr
Stravování výlučně v restauracích je poměrně drahé, lze si však vybrat hotová jídla v rámci široké cenové škály. Oběd v restauraci vás přijde na 6-12 USD, večeře na zhruba 8-15 USD. Pivo (0,4 l)si můžete dát za 2,5-5 USD (ovšem samozřejmě budete tázáni, zda už vám bylo 21). Tzv. rychlé občerstvení (McDonald, Burger King) je cenově srovnatelné se stejnými restauracemi v ČR. Big Mac Meal přijde zhruba na 3,5 USD, Cheesburger na 75 centů. V síti restaurací Shoenys můžete také využít nabídku all you can eat za 4-8 USD.