Vietnam - Hanoi Vietnam

  • Doprava letecky

    14:00 h

  • Popis

    Vietnamská metropole leží v severní části země ve vzdálenosti přibližně 100 km západním směrem od Tonkinského zálivu. Městem protéká Rudá řeka a obývá jej více než 3 miliony lidí. Hanoj je nejdůležitějším politickým, hospodářským a kulturním centrem země.

    Kulturní dědictví hlavního města Vietnamu je obrovské. Může za to především historie státu, která sahá až do 1. tisíciletí našeho letopočtu, kdy byl Vietnam pod čínskou nadvládou. Nejvýznamnějším centrem Vietnamu je Hanoj od vlády prvního krále Vietnamské dynastie Ly (od roku 1010). Jeho význam v jednotlivých historických etapách sice střídavě klesal a následně stoupal, výsadní postavení si však město udrželo. Jméno Hanoj se ale vžilo až v polovině 19. století.

    Tou rozhodně nejzvláštnější pamětihodností města je Ho Či Minovo mauzoleum, jež je považováno za současnou dominantu hlavního města Vietnamu. Od roku 2002 probíhají na území města rozsáhlé archeologické výzkumy a vykopávky, které již odhalily mnoho vzácných památek, jenž vypovídají důležitá a nevšední svědectví o životě ve Vietnamu v dobách již dávno minulých. Jestliže se toužíte vydat po stopách vzdálených civilizací, je pro vás Hanoj přesně tím pravým místem.

Nejnovější recenze Vietnam - Hanoi

Všechny recenze Vietnam - Hanoi