Mauritius Mauritius

Mapa - Mauricijská republika

Oficiální název: Mauricijská republika
Hlavní město: Port Louis
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: 54% představují hinduisté, 26% římští katolíci, 13% muslimové a 4% protestanti
Úřední jazyk: Úředním jazykem je angličtina, většina obyvatelstva však hovoří také kreolsky, což je "směs" francouzštiny a malgaštiny.
Časový posun: v zimě o 3 hodiny více a v létě o 2 hodiny více vůči středoevropskému času

Mauritius - zájezdy od 31 590 Kč

O MAURICIUPři vyslovení jména Mauritius se snad každému vybaví slavná známka, díky níž se o tento malý ostrov sopečného původu začal zajímat celý svět. Náleží souostroví Maskarény rozkládajícímu se v západní části Indického oceánu, na východ od Madagaskaru a jižně od Seychell.

Typickou tvář tohoto tropického ostrova tvoří především romantické pobřeží pokryté bílým pískem, průzračně modré laguny s nádherně teplou vodou, stylové hotely, vynikající místní kuchyně a úsměv zdejších obyvatel.

Mauritius je obklopen korálovými ostrovy, jež doplňují ideální podmínky k potápění. Mezi červeně, modře či žlutě zbarvenými korály můžete vidět plout ryby nejrůznějších barev, tvarů a velikostí.

Na své si tu však přijdou i surfaři, vyznavači vodního lyžování, jachtaři, rybáři i hráči golfu. Hodně luxusních hotelů nabízí výběr sportů zdarma. Právě vysoká kvalita služeb za jedny z nejnižších cen v oblasti Indického oceánu představuje nepochybnou přednost Mauricia, ostrova s jehož kouzlem se budete těžko loučit.

Mauritius - zájezdy od 31 590 Kč

Nejnovější recenze Mauritius

Nejnovější recenze

2014 2012 2010

6,8

Dobrý hotel, krásna pláž

24.03.2014 - Lucia A. - Přečteno: 94× - Datum pobytu: 10.12.2013 - 22.3.2014

Ubytování: 7 Strava: 4 Okolí: 10 Cena: 6

Celkové shrnutí
Bougainville sa nachádza na jednej z najkrajších pláží Maurícia a to je dôvod prečo sme si hotel vybrali. Od letiska cca 50min, príjemný, malý rodinný hotel. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izby sú jednoduché, je tam všetko potrebné, kanvica na čaj, káva, bez chladničky, tv, klíma, posednie na terasa. Upratovanie ok, vždy čisto, uteráky vymenené.

Strava
Strava je to, čo tento hotel ťahá dole. Denne tie isté raňajky, veľmi slabý výber na obedy a večere. Obsluha katastrofa, neviem, kde ich naberali, nulový systém práce, ale ste na dovolenke, kam by ste sa ponáhľali.. :) Jediné pozitívum - palacinky. Nápoje som len ochutnala, nič moc, pijeme len vodu.

Služby hotelu
Bazén, wifi a dosť. V cene sú lehátka a osušky. Ale toto nám nechýbalo, nám stačí leňošenie na pláži a trochu poobzerať destináciu.

Pláž
Nádherná pláž, tyrkysové more, možnosti prechádzok. Šnorchlovanie slabé, za chvíľu nudí.

6,2

La Plantation Resort & Spa

20.03.2014 - Jan Svoboda - Přečteno: 109× - Datum pobytu: 2.3. - 13.3.2014

Ubytování: 5 Strava: 5 Okolí: 9 Cena: 7

Celkové shrnutí
Příjemná dovolená na nádherném místě. Fantastická příroda a koupání. Pokud to bude možné, na Mauricius se rádi vrátíme. Ne však do tohoto hotelu. Musí se nechat, že dovolená byla za dobrou cenu. Za tyto peníze nemůžete čekat zázraky. Kdo není příliš náročný, bude určitě spokojen i zde. V hotelu byla ostatně spousta Čechů. Nicméně osobně bych si příště připlatil a jel do něčeho novějšího, když už se trmácím přes půl světa chci, aby bylo vše perfektní. A to zde určitě nebylo :-). Bohužel jsme dali na popis v katalogu a to byla trochu chyba. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Po příjezdu do hotelu poměrně šok. Dle popisu cestovní kanceláře vás "V momentě, kdy vstoupíte do hotelu, pohltí luxus a elegance". Tyto pocity se bohužel nedostavili. V době otevření musel být hotel nádherný. Od té doby však uplynula řada let a v současné době si dovoluji tvrdit, že hotel potřebuje poměrně naléhavě rekonstrukci. V hotelu je řada konstrukcí ze dřeva, po příchodu na pokoj nás překvapil zápach a nevětraný vzduch. Vybavení pokoje poměrně opotřebované. Propálený jeden z taburetů, neodtékalo umyvadlo v koupelně, děravá záclona, kolem dveří prostrčíte prst, fungovala jen jedna zásuvka, na pokoji mravenci, plesnivé dveře od WC... Dovolenou však netrávíte na pokoji. Bydleli jsme ve druhém patře, které bylo nad úrovní palem. Z balkónu krásný výhled do zahrady a kopce na obzoru. Na pokoj poměrně daleko, z recepce cca 5min, z pláže 7min. Není bezbariérový přístup ani výtah, pokud jste v patře musíte prostě po schodech. Obchod v hotelu zavřený, bar v patře zavřený, restaurace Sugar zavřená. Oproti katalogu není internet na pokoji ani náhodou. Na recepci je poněkud nestabilní Wi-Fi. Nesmí dle slov delegátky (bydlí přímo v hotelu) pršet nebo moc foukat.

Strava
Snídaně - člověk si vybere, nicméně skutečně každý den naprosto stejné. 2 druhy salámu, 1 duh sýra, slanina, vajíčka (udělají Vám omeletu), 2 druhy džusu (ne čerstvé), ovoce, 2 druhy croasantů (jeden s čokoládou, druhý bez), marmelády, palačinky, filtrovaná káva… Obědy - poměrně jednoduché, vždy těstoviny, alespoň 3 druhy masa, indická specialita, zelenina na vícero způsobů. K obědu si objednáváte nápoj u číšníka. Chce to trochu trpělivosti. Možnost využít restauraci na pláži - výběr asi z 8mi druhů jídel, stále stejné (panini, hamburger, 2 druhy pizzy, salát, toast, hranolky). Večeře - tematické, největší výběr. Několik druhů masa, ryby (nikdy ne celé, vždy filé nebo steaky), zákusky, těstoviny, indický koutek, ovoce.

Služby hotelu
Chválím bar na pláži, kde dostanete i poměrně dobré koktejly. Pozor však na to, aby byly v All inclusive. Označeno v nápojovém menu hvězdičkou. Dokonce i občas roznáší číšník po pláži. Co nás zarazilo je naprosto nepochopitelný systém objednávek. Nejsou zde náramky, číšník si objednávku napíše do bločku, vy ji podepíšete a potom ověřují, jestli máte All inclusive nebo ne. Celé to zbytečně zdržuje. All inclusive rozhodně doporučuji, ceny v hotelu jsou celkem neuvěřitelné - střední pizza cca 450 MUR (320 Kč), Pepsi 130 MUR (90 Kč), koktejl 280 MUR (200 Kč). Ceny masáží - 50min za 2700 MUR. Skvěle funguje půjčovna šlapadel, kajaků na pláži. Zdarma i loďka se skleněným dnem. Na recepci poměrně neochotní. Chtěli jsme si připlatit pozdní check out, stoji 50EURO. Nejdříve nás odpálkovali, že je hotel plný. Když jsme se nedali tak nám krajně neochotně nabídli jiný pokoj, takže jsme se ve 12hod stěhovali a v 19hod zase balili na cestu. Ostatním přitom pobyt prodlužovali bez problémů. All inclusive končí ve 12hod, balíček ani nic podobného na cestu nedostanete.

Pláž
Pláž je moc hezká. Krásné vzrostlé palmy. Pozvolný přístup do moře. Cca po 30-ti metrech (po pás vody) v moři propojené bójky. Nevím k čemu, každý pokračoval dál. Voda nádherná, čistá, spousta rybiček. V pravé části kameny, ideální pro šnorchlování. Krásně teplá. Počasí i v období dešťů parádní, přes den 30C, v noci 26C. Pršelo 2x za pobyt 10min. V levé části se vlévá do zátoky Citron river. Řeka dělá velkou lagunu, ale v podstatě jde o malý potok. Voda čistá. Jen pár komárů. Na co je potřeba dát pozor jsou místní vosy. Jsou stejné jako naše, akorát zelené a ani zdaleka tak otravné. Místní beachboy říkal, že jsou “ very danger“, ale pokud je nedráždíte, dají vám pokoj. Měli jsme hnízdo na balkóně a v pohodě. Doporučuji výlet po ostrově. Od CK za 125 Euro na osobu, na místě přitom pronajmete taxi na celý den za 80 Euro :-)/20 Euro na osobu a zaveze Vás, kam chcete.

8,8

Emeraude Beach Attitude

12.03.2014 - Olga Motyčková - Přečteno: 300× - Datum pobytu: 25.2. - 6.3.2014

Ubytování: 10 Strava: 6 Okolí: 10 Cena: 8

Celkové shrnutí
Až na poslední den bylo vše v pořádku. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovaní bez chyby.

Strava
Kvalita v pořádku vyber jídel slabší.

Služby hotelu
Celkový dojem dobrý.

Pláž
Pláž v pořádku horší byl bar a obsluha.

9

Le Surcouf Hotel & SPA

11.03.2014 - Bedřich Janalík - Přečteno: 81× - Datum pobytu: 9.2. - 20.2.2014

Ubytování: 9 Strava: 9 Okolí: 9 Cena: 9

Celkové shrnutí
Jedním slovem - pohoda. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkné ubytování v poschoďových vilkách, každý den uklizeno a vyměněny ručníky podle přání, pokud jste je nechali ležet na podlaze koupelny.

Strava
Strava stejnorodá, nicméně každý den jinak kořeněná, ryby, kuřecí, hovězí, těstoviny, saláty, všeho dost.

Služby hotelu
K dispozici taxi služby, šoféři si vás vyhledají sami, využili jsme, za poloviční ceny než od CK, využívají všichni, celodenní pronájem taxi do Port Louis a okolí za 60 EUR, celodenní do Curepipe, Casely a Facq za 100 USD, šofér poradí kam jet, zaveze vás kamkoliv.

Pláž
Žádný zázrak, ale uklizená, lepší odejít na sousední pláž, nikomu nevadí, že jste z jiného hotelu, jinak řada foto na Facebook Beďa Janalík

10

CONSTANCE BELLE MARE PLAGE

24.02.2014 - Eva Herrmannova - Přečteno: 56× - Datum pobytu: 10.2. - 21.2.2014

Ubytování: 10 Strava: 10 Okolí: 10 Cena: 10

Celkové shrnutí
Využili jsme hlavně golfu v hotelu, který je součástí a pěkného fitness. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Připlatili jsme za ubytování na pláži, takže moře bylo sotva 5m a pokoj veliký s terasou.

Strava
Strava byla opravdu rozmanitá, vybere si každý. Moc dobré sladké, masa, ryby.

Služby hotelu
Cena odpovídala kvalitě 5 hvězdičkového hotelu, zaměstnanci ochotní vždy vyhovět, usměvaví.

Pláž
Pláž čistá upravovaná denně, obsluha na pláži, ostraha – super.

Všechny recenze Mauritius

Schránka Přihlaste se Registrace Kontakty

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma
Po - Ne 7:00 - 22:00
800 999 800

Schránka je prázdná