Mauricius Mauricius

 • Jak trávit čas

  Mauritius sice nepatří k velkým ostrovům, ale možností, jak trávit Vás dovolenkový čas, je opravdu mnoho a každý z Vás si jistě najde tu pravou zábavu. Milovníci klidu a moře si budou užívat na pláži a kochat se panenskou krajinou, milovníci dobrodružství a přírody budou zase prozkoumávat parky a bujná zákoutí. Nyní se budeme věnovat především sportovním aktivitám. Jelikož se na Mauritiu cestovní ruch velmi rozmáhá, i zdejší hotely se předhánějí v poskytování služeb.

  Asi nejčastější aktivitou na Mauritiu je potápění a šnorchlování, pro které jsou vhodné podmínky naprosto všude. Podmořský život je zde nevídaně bohatý a živý, takže Vás čekají nezapomenutelné zážitky. Nejvhodnější podmínky pro potápění jsou v období od prosince do března, kdy je moře klidné a dokonale průzračné.

  Největší atrakcí, kterou Mauritius nabízí, jsou výlety ponorkou a podvodními skútry. Všechny tyto výlety má na starosti společnost Blue Safari. Pokud toužíte po nevšedním zážitku, dejte si stranou asi 3500 rupií a hurá na výlet! V úvodu Vás čeká zaškolení a poté krátká plavba lodí do zátoky, kde si poté nasednete na ponorky o kapacitě asi deseti míst. Pomalu budete klesat až do hloubky 35 metrů a nyní už Vás čeká pohled na bohatý podmořský život na Mauritiu. Barevné rybky se budou prohánět okolo ponorky a vy se tak stanete divákem tohoto podmořského divadla. Pokud si chcete užít podmořský svět jen sami, najměte si podvodní skútr. Spolu s asistentem klesnete asi tři metry pod hladinu a budete si tak moci sami volit směr plavby.

  Další společnost, tentokrát Captain Nemo´s Undersea walk nabízí jedinečné procházky po mořském dně. O co vlastně jde? Na lodi Vám nasadí zvláštní helmu s hadicí, kterou budou do helmy přivádět vzduch. Vy tak budete moci chodit po mořském dně a stát se tak alespoň na chvíli součástí mořského života.

  Nezapomenutelným zážitek je okružní plavba katamaránem. Vydejte se na plavbu kolem Mauritiu nebo na okolní ostrovy a užívejte si pohodlí, o které bude pečlivě pečován posádkou lodi. Kdykoliv můžete skočit do vody a chvíli šnorchlovat nebo se jen tak opalovat a vychutnávat si jemné šplouchání mořské vody.

  Pokud máte hlouběji do kapsy, nenechte si ujít návštěvu jednoho z golfových hřišť, která jsou zde opravdu perfektní. Většinou jsou součástí hotelových komplexů.

  Máte - li děti a přemýšlíte, kde by si dokonale užily i ony, navštivte určitě Vodní park nacházející se na východě ostrova v Belle Mare. Je to místo plné zábavy, skluzavek, tobogánů a dalších vodních atrakcí.

  Pasivní sportovce jistě potěší možnost navštívit zdejší koňské dostihy. Konají se zde již od roku 1812 a ve světě si získaly velmi dobré jméno. Závodiště je nejstarším na jižní polokouli a druhým nejstarším na světě. Řeč je o dráze Champ de Mars v Port Louis. Dostihová sezóna trvá od května do prosince. Den, kdy se běží některý ze závodů je pro všechny velkým svátkem a společenskou událostí.

  Samozřejmostí jsou vodní sporty, které můžete vyzkoušet na každé větší pláži. Možností je opravdu mnoho, záleží jen na Vás. Můžete vyzkoušet vodní lyže, skútry, kajaky, paragliding, windsurfing nebo surfování.