Mauricius Mauricius

Oficiální název: Mauricijská republika
Hlavní město: Port Louis
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: 54% představují hinduisté, 26% římští katolíci, 13% muslimové a 4% protestanti
Úřední jazyk: Úředním jazykem je angličtina, většina obyvatelstva však hovoří také kreolsky, což je směs francouzštiny a malgaštiny.
Časový posun: v zimě o 3 hodiny více a v létě o 2 hodiny více vůči středoevropskému času

Mauricius - zájezdy od 24 474 Kč

O MAURICIUPři vyslovení jména Mauritius se snad každému vybaví slavná známka, díky níž se o tento malý ostrov sopečného původu začal zajímat celý svět. Náleží souostroví Maskarény rozkládajícímu se v západní části Indického oceánu, na východ od Madagaskaru a jižně od Seychell.

Typickou tvář tohoto tropického ostrova tvoří především romantické pobřeží pokryté bílým pískem, průzračně modré laguny s nádherně teplou vodou, stylové hotely, vynikající místní kuchyně a úsměv zdejších obyvatel.

Mauritius je obklopen korálovými ostrovy, jež doplňují ideální podmínky k potápění. Mezi červeně, modře či žlutě zbarvenými korály můžete vidět plout ryby nejrůznějších barev, tvarů a velikostí.

Na své si tu však přijdou i surfaři, vyznavači vodního lyžování, jachtaři, rybáři i hráči golfu. Hodně luxusních hotelů nabízí výběr sportů zdarma. Právě vysoká kvalita služeb za jedny z nejnižších cen v oblasti Indického oceánu představuje nepochybnou přednost Mauricia, ostrova s jehož kouzlem se budete těžko loučit.

Mauricius - zájezdy od 24 474 Kč

Nejnovější recenze Mauricius

Celkem: 7,8 Příjemné místo, krásné pláže, výborné jídlo.

 • 7 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Příjemné místo, krásné pláže, výborné jídlo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jednoduché pokoje, doporučuji nebydlet na kraji komplexu z důvodu zápachu z žumpy

Strava
Výborná strana, bohaté, dostatek zeleniny, ryb, mas, vše chutné.

Služby hotelu
velmi příjemné hudební vystoupení, půjčovna paddle boardů, kajaků - příjemné zpestřední.

Pláž
krásná, čistá, místy korály a kamení, dá se koupit bez bot ale je lepší s botami.

Anonym, 11.12.2018, Datum pobytu: 30.11. - 5.12.2018
Oblast: Mauricius Mauricius, Le Morne, Hotel: Riu Le Morne

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Tento hotel bych určitě doporučila všem párům co si chtějí užít pohodovou dovolenou a hlavně si odpočinout. Do hotelu nesmí děti, což...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Tento hotel bych určitě doporučila všem párům co si chtějí užít pohodovou dovolenou a hlavně si odpočinout. Do hotelu nesmí děti, což byla výhoda. Personál vám se vším pomůže, když přijedete dostanete drink na uvítanou, mokrý ručník na osvěžení, předáte pouze pasy a oni za vás vše vyřídí. Následně Vám ukážou celý hotel, co kde je, vše vám vysvětlí a nakonec vás zavedou do pokoje, kam vám dovezou kufry. Pokoje jsou útulné a dostačující. Odlétali jsme až pozdě odpoledne a po domluvě nám nechali pokoj, aby jsme se mohli následně umýt a dobalit v klidu věci. Doporučuji si půjčit auto aspoň na dva dny a projet si ostrov, je to určitě lepší než je organizované výlety od cestovky, příroda je na ostrově naprosto úžasná. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme pokoj obrácen do zahrady, což nám nevadilo. V pokoji byla k dispozici lednička, fén, ramínka na oblečení, ručníky, klimatizace. Každý den vám uklidí, ustelou postel, doplní ledničku, pokud máte all inclusive, vysypou koš, na pokoji je i trezor, do kterého si můžete zamknout osobní věci. Pokoj je skromný, ale naprosto dostačující.

Strava
Co se týče stravy, vybere si každý. Ráno vždy bufetová snídaně a to samé i při večeři. Ráno je vždy čerstvý džus, ovoce, pečivo, káva. Opravdu si vybere každý. K večeři je k výběru pokaždé něco z grilu, maso, ryba je prakticky každý den na několik způsobů, pečivo, je každý den sekce pálivých jídel. Vše je výborně ochucené, spousta zeleniny. Obsluha vám donese jakékoliv pití. Za mě jídlo bylo úžasný. Pokud máte program all inclusive jako my, tak obědy jsou ala karte, což si vyberete z určitého menu a na výběr máte také dost jídel a jsou moc výborný, nemusíte se bát, že by jste si nevybrali - maso, ryba, toasty, hranolky, saláty....Doporučuji si vždy dát nějakou rybu a ovoce.

Služby hotelu
Když přijedete k hotelu, hned si vás vyzvednou, vezmou kufry, usadí, dají vám drink na uvítanou, studený vlhký ručník na osvěžení, vezmou si vaše pasy a vše zařídí. Poté vám ukážou celý hotel, kde se jí, jaký další večeře mají na výběr, kde je bar, kde si můžete vybrat jakékoliv pití, řeknou jak se chovat na pláži, do kdy se užívá bazén, kam si můžete zajít na masáže a pak vás zavedou na pokoj a dovezou vám zároveň kufry. Pak už jen můžete jít na pláž. Pokud potřebujete vyměnit peníze, můžete úplně v klidu v hotelu. Na cokoliv se zeptáte, tak vám personál, ochotně pomůže. Vše se zapisuje na číslo vašeho pokoje a následně při odjezdu vše zaplatíte. Při odjezdu vám též vezmou kufry a odvezou vám je až k smluvenému transferu na letiště.

Pláž
Pláž je soukromá s deštníky a lehátky bez poplatků, to samé je podél bazénu, dostanete i ručníky na pláž, které si během pobytu můžete bez problému vyměnit. Pláž je čistá, přístup do vody je nejdříve písčitý a pak jsou kameny, respektive dále korály, určitě vhodné na šnorchlování. Můžete se podívat i dál mimo pláž hotelu.

Markéta K., 11.12.2018, Datum pobytu: 28.11. - 7.12.2018
Oblast: Mauricius Mauricius, Trou aux Biches, Hotel: Récif Attitude

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

5 fotografií

Celkem: 9,4 V pohode.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
V pohode. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vynikajúca,kvalistna,dostatočne v množstve aj rozmanitosti.

Strava
Super,perfektný persnal.

Služby hotelu
Výhrada voči pláži-málo slnečníkov na kapacitu hosti.

Pláž
Čistá,jemný piesok,krásne šnorchlovanie.

Alexej Kubek, 10.12.2018, Datum pobytu: 27.11. - 6.12.2018
Oblast: Mauricius Mauricius, Belle Mare, Hotel: Emeraude Beach Attitude

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 absolutní selhání, upozornění pro Vaši CK, že česky mluvící delegát funguje pouze sporadicky, bez zájmu o potřeby klienta, který nehovoří...

 • 8,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
absolutní selhání, upozornění pro Vaši CK, že česky mluvící delegát funguje pouze sporadicky, bez zájmu o potřeby klienta, který nehovoří cizím jazykem. Byli jsme odkázáni na pomoc českých turistů. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
nakonec předčilo naše očekávání

Strava
dalo se vybrat, pouze bufetové vybavení zcela nevyhovující - špatně obsluhující

Služby hotelu
dostačující, pokud by se nám věnoval delegát, určitě bychom využili více nabídek, které hotel poskytoval

Pláž
krásná

Vlasta Bastlová, 10.12.2018, Datum pobytu: 21.11. - 1.12.2018
Oblast: Mauricius Mauricius, Trou aux Biches, Hotel: Récif Attitude

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Mauricius