Mauricius Mauricius

Oficiální název: Mauricijská republika
Hlavní město: Port Louis
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: 54% představují hinduisté, 26% římští katolíci, 13% muslimové a 4% protestanti
Úřední jazyk: Úředním jazykem je angličtina, většina obyvatelstva však hovoří také kreolsky, což je směs francouzštiny a malgaštiny.
Časový posun: v zimě o 3 hodiny více a v létě o 2 hodiny více vůči středoevropskému času

Mauricius - zájezdy od 26 678 Kč

O MAURICIUPři vyslovení jména Mauritius se snad každému vybaví slavná známka, díky níž se o tento malý ostrov sopečného původu začal zajímat celý svět. Náleží souostroví Maskarény rozkládajícímu se v západní části Indického oceánu, na východ od Madagaskaru a jižně od Seychell.

Typickou tvář tohoto tropického ostrova tvoří především romantické pobřeží pokryté bílým pískem, průzračně modré laguny s nádherně teplou vodou, stylové hotely, vynikající místní kuchyně a úsměv zdejších obyvatel.

Mauritius je obklopen korálovými ostrovy, jež doplňují ideální podmínky k potápění. Mezi červeně, modře či žlutě zbarvenými korály můžete vidět plout ryby nejrůznějších barev, tvarů a velikostí.

Na své si tu však přijdou i surfaři, vyznavači vodního lyžování, jachtaři, rybáři i hráči golfu. Hodně luxusních hotelů nabízí výběr sportů zdarma. Právě vysoká kvalita služeb za jedny z nejnižších cen v oblasti Indického oceánu představuje nepochybnou přednost Mauricia, ostrova s jehož kouzlem se budete těžko loučit.

Mauricius - zájezdy od 26 678 Kč

Nejnovější recenze Mauricius

Celkem: 8,8 Výborná dovolená.

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Výborná dovolená. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Měli jsme prostornější pokoj s výhledem na oceán, který byl pravidelně každý den uklizen. Pokoje nejsou sice nejnovější, ale hezky udržované.

Strava
Jídlo bylo fantastické. Na výběr bylo snad vše, co existuje. Jsem co se týče jídla hodně vybíravá, ale tohle mi opravdu chutnalo. Místní kuchaři dokáží jídlo perfektně dochutit.

Služby hotelu
Celkově hezký hotel v krásné udržované zahradě. Je zde velmi milý a ochotný personál. Velká nabídka různých animačních programů, každý večer zábava.

Pláž
Pláž asi 20 m od bazénu, krásná, bílá, jen menší množství řas naplavených z oceánu. Voda byla velmi teplá a průzračná.

Anonym, 11.01.2018, Datum pobytu: 9.12. - 22.12.2017
Oblast: Mauricius Mauricius, Le Morne, Hotel: Riu Creole

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,2 Úžasný ostrov který překvapí svým půvabem. Podařilo se nám strávit silvestra v teple a pohodě.

 • 9 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Úžasný ostrov který překvapí svým půvabem. Podařilo se nám strávit silvestra v teple a pohodě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Přesně tohle jsme hledali. Malý hotel s osobním přístupem. Klid pohoda a skvělé služby.

Strava
Bohužel se stravou to bylo horší. Každý den nepatrná změna.

Služby hotelu
Služby recepce a úklid pokoje.

Pláž
Jediným nepatrným problémem je přístup přes hlavní silnici. Pláž upravená v rámci možností. Velkou přednosti je to že tu není hlava na hlavě.

Aleš Vašata, 08.01.2018, Datum pobytu: 25.12.2017 - 3.1.2018
Oblast: Mauricius Mauricius, Belle Mare, Hotel: Emeraude Beach Attitude

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Sladký Mauricius 2 fotografie

Celkem: 9,4 Naprosto příjemný a výborný resort, nádherná dovolená, jak kvalitou služeb hotelu, polohou, pláží, tak i možností výletů po ostrově....

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Naprosto příjemný a výborný resort, nádherná dovolená, jak kvalitou služeb hotelu, polohou, pláží, tak i možností výletů po ostrově. Jedná se o návětrnou stranu ostrova a bylo to rozhodně lepší než bezvětří na západním pobřeží, vzhledem k vysoké vlhkosti, ve chvíli kdy nefouká si člověk připadá jako v sauně. Navíc i ten vítr byl jako teplý fén.

V období března, kdy jsme tam byli, občas sprchlo, někdy na minutu, někdy trošku déle, při kratším dešti se nemělo cenu ani schovávat, teplota nešla po dešti ani o stupínek dolů, jen byla ještě větší vlhkost, prostě sauna.

Pokud se budeme vracet na Mauricius, nebudeme váhat a zvolíme stejný hotel i vzhledem k vyslechnutým zkušenostem ostatních účastníků zájezdu při zpátečním letu. A let s Fly Emirates do této destinace je víc než příjemný Zobrazit celou recenzi

Ubytování
vynikající, prostorný pokoj, každý den úklid,doplňování minibaru pitnou vodou, naprosto vše bez problémů

Strava
vynikající, ovlivněná místní kuchyní, každý den navíc tematické zaměření na další kuchyně ... italská, řecká, francouzská, thaijská ... výběr z velkého množství jídel i ovoce a zeleniny, na 4* víc než dobré

Služby hotelu
bez nejmenších problémů, all inclusive lze čerpat ihned po příjezdu i když jsme čekali na pokoj cca 2 hod.,zrovna tak i po odhlášení

Pláž
příjemná, koupání a vstup do vody bezva, jen je bójkami ohraničen prostor pro plavání, no a při odlivu je u bójí vody tak po prsa. lze plavat i za bóje, jen se tam občas prožene nějaký motorový člun, nebo skútr

D P, 06.01.2018
Oblast: Mauricius Mauricius, Belle Mare, Hotel: Crystals Beach Resort & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (5) Ne (0)

Celkem: 7,4 Příjemný malý čistý hotel, vše u nosu. Ochotný a milý personál. Třikrát v týdnu servírovaná večeře což byl pro mé syny 14 a 17 let...

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Příjemný malý čistý hotel, vše u nosu. Ochotný a milý personál. Třikrát v týdnu servírovaná večeře což byl pro mé syny 14 a 17 let problém. Pokud chcete vidět zajímavosti ostrova ubytujte se raději na západě. Šnorchlování nadchne jen toho kdo nebyl na útesech v Egyptě. Moře čisté azurové, v prosinci 29st. Zobrazit celou recenzi

Marcela Kordiaková, 01.01.2018, Datum pobytu: 19.12. - 27.12.2017
Oblast: Mauricius Mauricius, Hotel: Silver Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 10 Byl sem na Bali, v Emirátech i na Seychelách a musím říct, že Mauricius a konkrétně hotel Liu re morne je za mě top.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Byl sem na Bali, v Emirátech i na Seychelách a musím říct, že Mauricius a konkrétně hotel Liu re morne je za mě top. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Na hotel jsme dorazili v 8 ráno a pokoj dostali až ve 14h každopádně to nebyl žádný problém. Ihned jsme měli možnost snídaně, pohlidali nám kufr a hlavně pro nás potěšující možnost dát si sprchu. Pokoje pak čisté, klidné s velkou TV a terasou s výhledem na moře.

Strava
Oproti jiným destimacim toho bylo kvantitativně méně ale co se týká kvality tak ta byla opět TOP. Ještě jsem nezažil aby se v all inclusiv dávali takové stejky, suschi či krevety co zaberou půl talíře. Navíc to každý den obmenovali a svačiny byly taky super. ( výborná zmrzlina i hamburgry)

Služby hotelu
Milý, příjemný personál který vám vždy vyšel vstříc a zároveň jste o něm nevěděli. Přesně tak to má za mě být. Oproti arabským zemím kde jsou všichni vlezlý jak v hotelu tak na tržištích tak tady je to úplný opak.

Pláž
Krásná s bílým pískem, občas místa kde je pár řas ale i díky minimálnímu vlivu odlivu a přílivu je to jen minimální.

Anonym, 21.12.2017, Datum pobytu: 9.12. - 18.12.2017
Oblast: Mauricius Mauricius, Le Morne, Hotel: Riu Le Morne

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Všechny recenze Mauricius

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622