Mauricius Mauricius

Oficiální název: Mauricijská republika
Hlavní město: Port Louis
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: 54% představují hinduisté, 26% římští katolíci, 13% muslimové a 4% protestanti
Úřední jazyk: Úředním jazykem je angličtina, většina obyvatelstva však hovoří také kreolsky, což je směs francouzštiny a malgaštiny.
Časový posun: v zimě o 3 hodiny více a v létě o 2 hodiny více vůči středoevropskému času

Mauricius - zájezdy od 26 696 Kč

O MAURICIUPři vyslovení jména Mauritius se snad každému vybaví slavná známka, díky níž se o tento malý ostrov sopečného původu začal zajímat celý svět. Náleží souostroví Maskarény rozkládajícímu se v západní části Indického oceánu, na východ od Madagaskaru a jižně od Seychell.

Typickou tvář tohoto tropického ostrova tvoří především romantické pobřeží pokryté bílým pískem, průzračně modré laguny s nádherně teplou vodou, stylové hotely, vynikající místní kuchyně a úsměv zdejších obyvatel.

Mauritius je obklopen korálovými ostrovy, jež doplňují ideální podmínky k potápění. Mezi červeně, modře či žlutě zbarvenými korály můžete vidět plout ryby nejrůznějších barev, tvarů a velikostí.

Na své si tu však přijdou i surfaři, vyznavači vodního lyžování, jachtaři, rybáři i hráči golfu. Hodně luxusních hotelů nabízí výběr sportů zdarma. Právě vysoká kvalita služeb za jedny z nejnižších cen v oblasti Indického oceánu představuje nepochybnou přednost Mauricia, ostrova s jehož kouzlem se budete těžko loučit.

Mauricius - zájezdy od 26 696 Kč

Nejnovější recenze Mauricius

Celkem: 6,4 Dovolená pěkná , jen volit cestu spíše přes Dubaj, ne přes Paříž a Amsterodam, cesta dlouhá hodně malých dětí, kteří stále pobíhají ,...

 • 7 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená pěkná , jen volit cestu spíše přes Dubaj, ne přes Paříž a Amsterodam, cesta dlouhá hodně malých dětí, kteří stále pobíhají , pláčou ono poslouchat 13 hodin je strašné a náročné... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo podmínkám , až na ty mravence v posteli , ale poradili jsme si s tím...

Strava
Strava pořád stejná hodně převažovalo indického koření , pečivo stále bílé i nasládlé ,převažovaly jen banány a ananas nic moc, zelenina by mohla být také pestřejší, neviděli jsme za celou dobu papriky...

Služby hotelu
To bylo dobré...

Pláž
To bylo také dobré...

Jan Drapáč, 18.05.2018, Datum pobytu: 26.4. - 11.5.2018
Oblast: Mauricius Mauricius, Belle Mare, Hotel: Friday Attitude

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Skvělý pobyt v milém malém hotýlku pouze pro dospělé... Bez rodin s dětmi...

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Skvělý pobyt v milém malém hotýlku pouze pro dospělé... Bez rodin s dětmi... Zobrazit celou recenzi

Strava
Velmi rozmanitá, multikulturní ...

Pláž
Mělo lidí, malá příjemná.

Olga H., 14.05.2018, Datum pobytu: 29.4. - 10.5.2018
Oblast: Mauricius Mauricius, Trou aux Biches, Hotel: Récif Attitude

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Prostě super, nemám co vytknout, včetně vstřícného a operativního jednání pana Vojtěch Petruňa Ck Invia

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Prostě super, nemám co vytknout, včetně vstřícného a operativního jednání pana Vojtěch Petruňa Ck Invia Zobrazit celou recenzi

Anonym, 13.05.2018, Datum pobytu: 26.4. - 5.5.2018
Oblast: Mauricius Mauricius, Grand Gaube, Hotel: Veranda Paul and Virginie Hotel and Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8 Báječná dovolená,kterou jsme si užili a opravdu odpočinuli.

 • 8 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Báječná dovolená,kterou jsme si užili a opravdu odpočinuli. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl prostorný,čistý a uklízeli vše,včetně postelí.Každý den to tam bylo uklizené jako při prvním vstupu.Ručníky mění obden,takže spokojenost.Náš pokoj byl trochu tmavší(méně světla),ale stejně jsme byli celý den venku,tak to nevadilo.Personál usměvavý a vstřícný,jen nás mrzelo,že si o trochu víc hledí těch,co se nebáli utratit peníze a nebo těch,co mluví francouzsky.Jinak tam vládla příjemná domácká atmosféra.

Strava
Jídlo formou bufetu bylo dobré až výborné.My si pochvalovali,že ho je dost a přesto celkem zdravé-ovoce,zelenina,ryby.Mně nejvíc chutnaly brambory a to v jakékoli úpravě.Lepší jsem do této doby nejedl.Občas mezi hosty zavítal šéfkuchař a ptal se jak nám chutná.

Služby hotelu
Služby tohoto hotelu byly trochu omezené,ale není se co divit-tento typ je spíš zaměřený na klientelu,která hledá klid a odpočinek.Pokud jste si chtěli cokoli objednat(kola,potápění,nějaký výlet),recepční zvedli telefon a objednali to.Samozřejmě za peníze.

Pláž
Pláž byla při příjezdu celkem čistá.Nevím jak často ji čistí,ale vzhledem k tomu,že jsme tam byli vlastně už na konci léta a začátku podzimu(i když tam je sezona díky klimatu pořád),ke konci pobytu se už nahromadilo trochu korálů a mořských rostlin.Pláž je asi 60m od hotelu a musíte přejít silnici,ale celkem pohoda.

Ladislav P., 10.05.2018, Datum pobytu: 25.4. - 7.5.2018
Oblast: Mauricius Mauricius, Belle Mare, Hotel: Emeraude Beach Attitude

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Hotelová pláž 3 fotografie

Celkem: 10 Mauricius je opravdový ráj na zemi. Nejen kvůli bílým písčitým plážím a azurovému moři, ale hlavně kvůli té džungli, která je všude kolem...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Mauricius je opravdový ráj na zemi. Nejen kvůli bílým písčitým plážím a azurovému moři, ale hlavně kvůli té džungli, která je všude kolem Vás.. Vodopády, cukrová třtina, palmy, opičky ve volné přírodě, želvy, posvátná hinduistická místa, národní park, výrobna rumu, Chamarel, cukrovar, botanická zahrada, místní tržnice, hlavní město s přístavem, směs různých kultur a náboženství a všichni mezi sebou žijí v klidu a míru, všichni Vás zdraví i na ulici.. Jsme nadšení, udivení a nadmíru spokojení. Líbánky jsme si užili opravdu na maximum a zamilovali jsme se na první pohled, takže se rozhodně plánujeme vrátit, protože jsme všechna zajímavá místa ani nestihli projít :) Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel Friday Attitude je celý navržen tak, abyste neustále měli na paměti, že jste na Mauriciu. Je v přírodním stylu, a proto působí krásně. Hned u vchodu před recepcí je malá fontánka, všude v resortu rostou palmy, banánovníky a květiny, neustále slyšíte ptáky a šumění moře, protože pláž je opravdu blízko. Nám se dokonce poštěstilo získat apartmán přímo s výhledem na moře, velkým balkónem a manželskou postelí. Pokoj měl klimatizaci, lednici s pitím, kterou nám každý den doplňovali, mohli jsme si na pokoji uvařit i kávu. Pokoj voněl, když jsme do něj poprvé vstoupili a pak každý den po úklidu :)

Strava
Dvakrát v týdnu Vám číšníci přinesou menu, ze kterého si vyberete předkrm, hlavní chod a dezert (platí jen pro večeři). Tohle menu se mění. Jinak jsou švédské stoly (snídaně, oběd a večeře), ze kterých si vezmete cokoliv, na co zrovna máte chuť. Samozřejmě pokaždé jiný výběr, každý den je totiž v jiném stylu, jednou italská kuchyně, pak mezinárodní (burgery, čínské nudle), pak místní speciality atd.. Mezi obědem a večeří se navíc každý den podávají palačinky nebo místní cukrovíčko, sladké i slané (u baru na pláži). Bar je otevřený od 11 do 23 h. Když chcete jet na celodenní výlet a řeknete to den dopředu, zabalí Vám s sebou piknikový koš s jídlem a pitím. Jídlo nám velmi chutnalo, hotel nabízí široký výběr sladkého, slaného, ovoce, salátů, polévek (nejlepší byla polévka z papáji!), příloh i hlavních jídel. S manželem jsme přibrali během týdne 2 kg, takže to hovoří za vše :D

Služby hotelu
Když přijedete do hotelu, dostanete studený ručník na ochlazení po náročné cestě a nápoj z cukrové třtiny (velmi sladký). Pak Vás uvedou do Vašeho pokoje, který celý voní a obsahuje vše, na co si jen vzpomenete. Hotel má dva bary, jeden u recepce a druhý na pláži. U recepce je taktéž malý obchůdek, kde si můžete koupit nejčastější potřeby (hygienické, ale i slamák, žabky, opalovací krém) - hodí se, když něco dojde nebo něco zapomenete doma. Celý personál je velmi milý a vstřícný, ale to platí obecně o lidech žijících na Mauriciu. Večer kolem 21 h je zábavný program, většinou se jedná o místní tanečnice nebo živou hudbu. Dva dny po sobě jsme byli svědky svatby na pláži, takže hotel poskytuje i tuhle službu, kdyby to někoho zajímalo. Co se týče hotelových služeb, nám rozhodně nic nechybělo a nenašli jsme nic, co bychom mohli vytknout.

Pláž
Pláž byla od našeho pokoje asi 20 kroků, takže paráda. Byla udržovaná po celou dobu a bylo to patrné na první pohled, protože vedlejší pláž byla posetá úlomky korálů a řas a u nás čisto :) Na pláž si můžete donést drink z baru. Dá se tam krásně šnorchlovat, viděli jsme i rybky a to jsme ani nemuseli daleko, připlavali skoro až ke břehu. Ale když vyrazíte k bojkám, tak to je jistota, že uvidíte nádherný podmořský svět. Pláž má dostatek lehátek i deštníků, nikdy se nám nestalo, že bychom si neměli kam lehnout, většinou byla pláž poloprázdná, část ubytovaných dávala přednost bazénu, i když nechápu proč. Když jedu k moři, tak chci být u moře, to je jasný přece :) Jinak bazén čistý, pěkný, ale nebyli jsme v něm ani jednou, moře je prostě moře.

Simona S., 09.05.2018, Datum pobytu: 26.4. - 5.5.2018
Oblast: Mauricius Mauricius, Belle Mare, Hotel: Friday Attitude

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

5 fotografií

Všechny recenze Mauricius

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622

string(14) "smartPixelCode"
NULL