Mauricius Mauricius

Oficiální název: Mauricijská republika
Hlavní město: Port Louis
Státní zřízení: pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Náboženství: 54% představují hinduisté, 26% římští katolíci, 13% muslimové a 4% protestanti
Úřední jazyk: Úředním jazykem je angličtina, většina obyvatelstva však hovoří také kreolsky, což je směs francouzštiny a malgaštiny.
Časový posun: v zimě o 3 hodiny více a v létě o 2 hodiny více vůči středoevropskému času

Mauricius - zájezdy od 25 680 Kč

O MAURICIUPři vyslovení jména Mauritius se snad každému vybaví slavná známka, díky níž se o tento malý ostrov sopečného původu začal zajímat celý svět. Náleží souostroví Maskarény rozkládajícímu se v západní části Indického oceánu, na východ od Madagaskaru a jižně od Seychell.

Typickou tvář tohoto tropického ostrova tvoří především romantické pobřeží pokryté bílým pískem, průzračně modré laguny s nádherně teplou vodou, stylové hotely, vynikající místní kuchyně a úsměv zdejších obyvatel.

Mauritius je obklopen korálovými ostrovy, jež doplňují ideální podmínky k potápění. Mezi červeně, modře či žlutě zbarvenými korály můžete vidět plout ryby nejrůznějších barev, tvarů a velikostí.

Na své si tu však přijdou i surfaři, vyznavači vodního lyžování, jachtaři, rybáři i hráči golfu. Hodně luxusních hotelů nabízí výběr sportů zdarma. Právě vysoká kvalita služeb za jedny z nejnižších cen v oblasti Indického oceánu představuje nepochybnou přednost Mauricia, ostrova s jehož kouzlem se budete těžko loučit.

Mauricius - zájezdy od 25 680 Kč

Nejnovější recenze Mauricius

Celkem: 4,4 Musím říci, ze za mě zatím největší zklamání z dovolené, hotelu, jídla, cestovky(delegátky) znovu ne a ne přes cestovku. Vše se zde dá...

 • 5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 6 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Musím říci, ze za mě zatím největší zklamání z dovolené, hotelu, jídla, cestovky(delegátky) znovu ne a ne přes cestovku. Vše se zde dá zařídit jinak a užit si to mnohem lépe. Zapomněl jsem dodat ze po výlezu z pokoje 15 metru staveniště dalšího hotelu.... naštěstí jsme si je-li dovolenou užit a zařídili jsme si sami dostatek skvělých zážitku. A noc jsme vždy přežili v zatuchlem pokoji. Personál byl na některých pozicích famózní někde vysloveně tragedie. To, že není hlavní sezóna by snad nemělo znamenat, ze kvalita bude méně než poloviční... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj vypadal úplně jako na fotkách - pecka. ovšem ihned po vstupu facka zatuchleho smradu, který nezmizel ani po urgencich a umístěného osvezovace a vysousece ???? vyrivka v pokoji delší dobu neudrzovana...

Strava
Zatím nejhorší výběr a to nejsem náročný. Kvalita jídla neodpovídala kvalitě prezentovane dovolené :( :( :( raději jsme chodili jist k místním na ulici, kde jídlo bylo nesrovnatelně lepší a za par korun. Drinky v all-inclusive klasicky katastrofa .... pivo se dalo:))

Služby hotelu
Služby jsou vtipné - prezentují co vše je v ceně, ale doplňkových plateb je až až.... za vše možné

Pláž
Pláž fajn jen lehatek méně než lidi , a bohužel ručníky na pláž hotel neměl třeba 3 dny ....

Pavel Z., 12.08.2019, Datum pobytu: 29.7. - 7.8.2019
Oblast: Mauricius Mauricius, Belle Mare, Hotel: Maritim Crystals Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 9 Celkový dojem z dovolené dobrý, ale shodli jsme se s manželem, že jsme očekávali o něco víc. Jeli jsme na svatební cestu a čekali jsme,...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené dobrý, ale shodli jsme se s manželem, že jsme očekávali o něco víc. Jeli jsme na svatební cestu a čekali jsme, že Mauricius bude ostrov jak z plakátu, všude palmy a krásný písek, ale skutečnost je jiná. Na velké většině ostrova panuje nepořádek a celkově ostrov působí dost chudě... Další věc, nechali jsme si doporučit destinaci, protože jsme chtěli letět v červenci a potřebovali jsme vybrat exotiku, kde bude sezóna a kolega z Invie nám doporučil Mauricius, že tam je v podstatě sezóna celoročně, což jsem se v průvodci dočetla také, ale realita je zase trochu jiná. Dozvěděli jsme se, že červenec je nejhorší měsíc, každý den nám pršelo, takže jsme jeli na pár výletů, ale pokaždé jsme přijeli do hotelu promáčení, zabahnění a unavení a musím říct, že takhle jsme si líbánky nepředstavovali. Do oceánu se nám taky úplně nechtělo protože voda byla samozřejmě studená a když vylezete ven z vody a ještě prší, tak to je opravdu ideální. Kdybychom to věděli dopředu, tak zvolíme jinou destinaci nebo bychom raději dovolenou odložili! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo skvělé a především, co se personálu týče. Řekla bych, že jsme toho nacestovali už něco málo a nikdo se k nám tak hezky nechoval jako tady, opravdu úžasné.

Strava
Strava super, jen vegetariáni si tam úplně nevyberou, téměř všude je maso.

Služby hotelu
Služby hotelu bez problémů, wifi fungovala i na pláži.

Pláž
Na pláži se nedalo bosky skoro chodit, v písku byly pomerně velké kamínky, mušle a občas se tam našlo i sklo, zip a podobné věci, to nás dost překvapilo, ale když jsme popošli trochu dál, tak jsme našli i krásné písčité pláže nebo jen oblázové, dá se na Mauriciu najít asi vše, ale konkrétně u tohoto hotelu nic moc. Co musím vynachválit byl bazén Připlatili jsme si za ubytování beach front a byli jsme vlatně hned u bazénu a to bylo fakt perfektní, určitě se to vyplatí, doporučujeme.

Helena Kalašová, 05.08.2019, Datum pobytu: 23.7. - 1.8.2019
Oblast: Mauricius Mauricius, Trou aux Biches, Hotel: Récif Attitude

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 7,2 Líbanky na Mauriciu byli můj sen. Všechno se povedlo, všechno klaplo tak jak mělo.

 • 7,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Líbanky na Mauriciu byli můj sen. Všechno se povedlo, všechno klaplo tak jak mělo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo v menším hotelu na pláži. Dostali jsme pokoj v patře s výhledem na moře. Pokoj byl menší, ale v celku čistý, uklízeli každý den, doplňovali minibar (voda, pivo a cola). Ručníky a ložní prádlo měnili na požádání. Jediné co se nám na pokoji nelíbilo byl plesnivý závěs, naštěstí byla v noci taková tma, že jsme ho nemuseli zatahovat. Pokoje mají balkony se stolečkem a židlemi a sušákem na plavky.

Strava
Měli jsme all inclusive. K snídani bylo pečivo, šunka, sýr, jogurt, ovoce, klobásky, fazole, ovesná kaše...čerstvě par připravovali vejce na několik způsobů, vafle a palačinky. Bylo také čerstvé ovoce - banány, ananas, papája, maracuja, jablka, pomeranče a grepy. Obědy byly a la carte - předkrmy, saláty, hlavní jídla - pizza, burger, těstoviny, masové směsi, kuřecí s hranolkami, a deserty. Večeře byli formou bufetu - saláty, kořeněné masové směsi, rýže....Je možné si také zatím do restaurace v patře, kde je výběr z jídelního lístku. Odpoledne je také v provozu stánek Taba-J s vybraými specialitami. Od 4 hodin byla svačina - káva, čaj, koláče, palačinky. Na hotelu nám také připravili speciální večeři pro novomanželé - 3 chody.

Služby hotelu
Ihned po příjezdu na hotel se nás ujali, odvezli nám kufry, usadili nás, poté jsme dostali welcome drink, studený ručník na ochlazení, pak přišli z recepce a v tabletu s námi vyplnili chech-in. Pak už jsme byli uvedeni na pokoj s tím, at přijdeme ráno, že nám vše ukáží (na hotel jsme totiž dorazili až za tmy). Ráno proběhla problídka areálu, nabídli nám aktivity, které hotel pořádá - kurzy kreolštiny, kurzy vaření, k dispozici je menší fitko. Každou středu večer pořádájí speciální drink. Každý večer je nějaká zábava - živá hudba, trhy... V hotelu je k dispozici malý krámek se suvenýry.

Pláž
Pláž je hned před hotelem a je vcelku čistá. Je ale hodně kamenitá, boty do vodu jsou nutností. Moře je dost mělké, takže při šnorchlování skoro dřete břichem o kameny, pokud tedy neplavete o dost dál. Před hotelem je ale korálový útes, takže je se na co dívat. Hotel má vlastní Glassbottom lodičku, zdarma dělají 2x denně vyjíždky.

Gabriela M., 05.08.2019, Datum pobytu: 21.7. - 2.8.2019
Oblast: Mauricius Mauricius, Trou aux Biches, Hotel: Récif Attitude

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,4 Báječná dovolená

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Báječná dovolená Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl moc hezký a čistý, každý den úklid.

Strava
Opravdu velký výběr z jídel různých kuchyní u oběda i večeře (asijská, indická, mořská a tématická podle dne). Nejsme úplně na ryby, ale každý den jsem se těšila jaká bude dnes, protože byly opravdu dokonalé.

Služby hotelu
Hotel je moc hezký, zaměstnanci jsou všichni velice příjemní a ochotní. Je tu spoustu aktivit k vyžití. Hezké je to i venku - chodníčky mezi pokoji s palmami a osvětlením v noci.

Jenom příjezd do hotelu není úplně ideální, pokud přijede brzy (my cca o půl jedenácté). Ubytovává se až od 15nácté, všechny restaurace jsou na rezervaci den dopředu a tak jsem byla nejen unavená z letu, ale k tomu opravdu hladová.

Pláž
Pláž krásná a upravená, ráno nastoupila vždy uklízecí četa. Na pláži opravdu fouká a to hodně, není to žádný vlahý větřík, ale pořádný vítr a k tomu studený, mysleli jsme si že lidé s tím větrem přehání :D , nepřehání je to návětrná strana. Asi 300 metrů doleva po pláži je ale zátočina s bezvětřím. Byli jsme ale v jejich zimě, je možné že když mají léto je situace jiná a vítr příjemný.

Anonym, 10.07.2019, Datum pobytu: 10.6. - 19.6.2019
Oblast: Mauricius Mauricius, Belle Mare, Hotel: Maritim Crystals Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Dovolená se nám moc líbila. Jeli jsme s přítelem a byly jsme spokojeni jak s hotelem tak i s cestovni agenturou a zajišťováním výletů....

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená se nám moc líbila. Jeli jsme s přítelem a byly jsme spokojeni jak s hotelem tak i s cestovni agenturou a zajišťováním výletů.

Doporučuji jet přes místní zimní (naše léto) sezónu. Počasí bylo příjemné a severozápadni strana je téměř bez větru. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel byl pěkný, čistý, jako na obrázcích. Zaměstnanci milí, nebyl problém se s nimi anglicky dohodnout. Vždy nám vyšli vstříc.

Strava
Měli jsme balíček all inclusive a pokud rádi večer posedíte u baru s koktejlem nebo si ho rádi dáte na pláži nebo přes den tak se určitě balíček vyplatí. S jídlem jsme byli spokojení. Dobrá nabídka bufetu při snídani a večeři. Oběd byl ala carte. Vše nám chutnalo. Jídlo bylo ovlivněno indickou a kreolskou kuchyní ale i evropské jídlo bylo k dispozici.

Služby hotelu
Bez námitek. Hotel nabízel řadu služeb zdarma jako například výlet loďkou se skleněným dnem a pujčení kajaků. Pokoj byl pěkný, dostali jsme s evropskými zásuvkami a velkou terasou. Koktejly jsme si mohly odnášet na pokoj. Každý náš požadavek byl splněn bez problému.

Pláž
Písečná pláž s kamenitým vstupem do vody. Pozor - občas silnější proud, který může vtahovat dál do moře, ale dobré potápění. Určitě si vemte boty do vody. Voda čistá. Lehátka zdarma a je jich dost.

Miroslava D., 09.07.2019, Datum pobytu: 28.6. - 6.7.2019
Oblast: Mauricius Mauricius, Trou aux Biches, Hotel: Récif Attitude

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Mauricius