Bhútán dovolená a zájezdy

Bhútán je typickým příkladem hornaté země se spoustou možností pro vysokohorské túry. Pozornost však poutá nejen přírodními krásami, ale i zajímavou kulturou a tajemnými kláštery. Nejslavnější z nich je Taktsang zahrnující sedm zpřístupněných chrámů. V hlavní městě Thimbú se pak nachází pozoruhodný palác Tashichhoedzong.

Nejlépe hodnocenéhotely v Bhútánu

Bhútán je populární destinací pro milovníky vysokohorské turistiky. Hornatá země nabízí trasy různých obtížností, zahrnující vícedenní přechody štítů s výhledem na Himaláje i kratší výstupy k ukrytým klášterům. Můžete také obdivovat zdejší kulturu a navštěvovat malebná města a památky, např. hlavní město Thimbú, Paro s klášterem nebo městečko Bumthang s chrámy.

Města a místa v lokalitě

Všechny lokality

Mapa Bhútánu

Počasí a klima v Bhútánu

Na většině území Bhútánu převládá chladné a suché vysokohorské podnebí. Na jihu ovšem vládne subtropické klima vlhkého monzunového typu. Období dešťů trvá od dubna či května do září až října. V Thimbú se průměrná teplota pohybuje okolo 0 °C v lednu a kolem 15 °C v červenci. Nejlepším obdobím pro návštěvu je březen–duben, kdy teploty nebývají až tak nízké a monzunové deště na jih zatím nedorazily.

Cestovatelský magazín