• V destinaci není očkování proti žluté zimnici povinné, ale je vysoce doporučováno, stejně jako očkování proti žloutence A a B, meningitidě a břišnímu tyfu.

Senegal first minute

Senegal v posledních letech získává u turistů na oblibě. Návštěvníci sem míří hlavně za příjemnými plážovými dovolenými. Připojte se k nim díky cenově příznivým first minute zájezdům a podívejte se třeba do La Somone, města s rozlehlými plážemi lemovanými kokosovými palmami a baobaby. Užijte si pravou africkou atmosféru!

Co potřebujete vědět o Senegalu:

Kde vlastně je Senegal? Tuto muslimskou zemi najdete na západě Afriky. Hlavní město je Dakar, známé hlavně pro závod terénních vozidel Rallye Paříž-Dakar. Počet obyvatel této zajímavé země je necelých 18 000 000. Doba letu z Prahy do Senegalu není nijak strašidelná, počítejte se 7 hodinami. Doporučené očkování je proti žluté zimnici, žloutence typu A i B, meningitidě a břišnímu tyfu.

Teplota moře je příjemná po celý rok, průměrně je to okolo 26 °C, nejnižší je v únoru až dubnu. A počasí? To je také krásné. Připravte se na cca 22 - 30° C, v srpnu až na 38° C.

Cestování po Senegalu

Cestování po Senegalu je poměrně bezproblémové a bezpečnost není nijak zvlášť ohrožena. Samozřejmě si ale dávejte pozor na krádeže a snažte se ignorovat vytrvalé pouliční prodavače. Nevhodné a potenciálně nebezpečné jsou hranice Mali a jihosenegalský region Casamance, kde se stále dají najít zakopané miny. Rezervuj si dovolenou v exotickém Senegalu

Senegal je požehnaný mnoha přírodními zajímavostmi, např. Národním parkem Niokolo Koba, nádherným úsekem pláže Petite-Côte posetým přírodními rezervacemi, ornitologickým parkem severně od Saint-Louis či pouští Lompoul. Rezervujte si dobrodružnou a zlevněnou first minute dovolenou v Senegalu co nejdříve.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Mapa Senegalu

Počasí na Senegalu

Pobřežní oblast Senegalu s výjimkou Casamance má málo srážek a vysokou vlhkost vzduchu. Ve vnitrozemí panuje suchépolopouštní podnebí (v oblasti Sahelu na východě). Ačkoliv Senegalem protékají velké řeky Senegal, Saloum, Gambia a Casamance, trpí východ a střed země častým nedostatkem vody.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín