• Po příletu (na letišti) je nutné zaplatit turistickou kartu ve výši 10 USD/osobu

Dominikánská republika last minute

Představ si křišťálově modré moře, bílé písečné pláže a slunce, které ti hřeje tvář. Dominikánská republika je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Punta Cana s dlouhými plážemi, korálové útesy pro potápění a šnorchlování a báječné resorty nabízejí all-inclusive balíčky pro bezstarostnou dovolenou.

Proč vybrat last minute?

Last minute nabídky přinášejí výrazné slevy a vzrušení z neplánovaného dobrodružství. Ušetříš, nemusíš dlouho čekat a můžeš zažít spontánní dovolenou svých snů. Některé last minute nabídky do Dominikánské republiky se snadno mohou dostat i pod nákladové ceny.

Dominikánská republika: Karibský ráj na dosah!

Dominikánská republika je kombinací nádherné přírody, kultury a relaxace. Skvělá je i úroveň zdejšího ubytování. Last minute nabídky čekají, tak proč nevyužít příležitosti a nechat se unášet karibským vánkem? 

Nejlépe hodnocené hotely v Dominikánské republice

Iberostar Dominicana

Iberostar Dominicana

Hodnocení: 4/5

Dominikánská republika, Punta Cana, Punta Cana

Hodnocení 4,7 / 5

od 36 511 za os.

Grand Bávaro Princess

Grand Bávaro Princess

Hodnocení: 5/5

Dominikánská republika, Punta Cana, Bávaro

Hodnocení 4,7 / 5

od 35 009 za os.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Národní park Cotubanamá (Park Del Este)

Národní park Cotubanamá (Park Del Este)

To nejkrásnější z přírody v Dominikánské republice je k vidění ve známém národním parku Del Este, který na území o rozloze 430 km2  (včetně ostrovů Sanoa, Catalina, Catalinita) nabízí velké množství přírodních krás i archeologických zajímavostí. K vidění jsou zde husté mangrovníkové pralesy, malebné písčité pláže, pestré korálové útesy, skalní terasy, hluboké jeskyně se vzácnými nástěnnými malbami (indiánský kmen Tainů), divoké řeky i hluboké tůně. Milovníci zvířat mohou pozorovat delfíny, kapustňáky, mořské želvy, rozličné druhy hmyzu, plazů a v zimních měsících i majestátní velryby. Park je také významným hnízdištěm mnoha vzácných druhů ptáků, k vidění je zde až 112 druhů (8 endemických). Velmi oblíbené jsou prohlídky parku na koních. Pro návštěvníky je připraveno informační centrum, obchůdek se suvenýry i značené turistické trasy různých stupňů obtížnosti.

Příroda Parky / zahrady / rezervace Přírodní zajímavosti Jeskyně
Národní park Jaragua

Národní park Jaragua

Národní park Jaragua je největším národním parkem na území Dominikánské republiky (založen 11.8.1983). Nachází se v jihozápadní části země na území o rozloze 1374 km² (včetně 950 km² mořské plochy). Návštěvníci zde mohou spatřit rozsáhlé oblasti pokryté trnitými keři, mokřady, skalisky, subtropickými lesy i malebné pobřežní úseky. Nachází se zde i bohatá archeologická naleziště s mnoha nálezy z pre-hispánských časů. Oblast je bohatá na rozličné druhy rostlin i živočichů (orli, plameňáci, mořské želvy, volavky, leguáni, ještěrky, motýli), z nichž některé se nevyskytují nikde jinde na světě. Součástí národního parku jsou také dva ostrovy (Beata, Alto Velo), kterým dal jméno Kryštof Kolumbus. Původně sloužili osadníkům jako pastviny pro dobytek, později také jako vězení. V současné době jsou ostrovy opuštěné. Návštěvníci mohou využít několik turistických stezek, různých stupňů obtížnosti. 

Příroda Historické stavby Parky / zahrady / rezervace Přírodní zajímavosti Jeskyně
Pevnost Ozama

Pevnost Ozama

Pevnost Ozama hrdě ční nad stejnojmennou řekou ve městě Santo Domingo. Jedná se o obdivuhodně zachovalý hrad postavený v 16. století. Je považován za nejstarší vojenskou stavbu na obou amerických kontinentech. Hrad byl postaven jako strážní věž hlídající vstup do města před útočníky přicházejícími od moře. Hrad fungoval jako vězení až do 60. let 20. století. Poté byl zrekonstruován a otevřen veřejnosti. Návštěvníci zde mohou vidět impozantní věž se stěnami o tloušťce 2 m s desítkami pušek, sochou svaté Barbory i vyhlídkovou terasu s krásným panoramatickým výhledem na celé město Santo Domingo. Díky své jedinečnosti je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. 


Architektura Historické stavby Muzea / galerie
Lanovka Teleférico

Lanovka Teleférico

Lanová dráha Teleférico je jediná svého druhu v oblasti Karibiku. Nachází se v letovisku Puerto Plata a vyváží návštěvníky na samý vrchol plochého vrcholu Pico Isabel de Torres, odkud mají nádherné panoramatické výhledy do okolí. Již jen jízda kabinovou lanovkou je úžasným zážitkem. Na vrcholu se nachází botanická zahrada, několik restaurací a monumentální socha Krista spasitele (podobná té v Rio de Janeiro). Fyzicky zdatnější návštěvníci si mohou zakoupit jednosměrnou jízdenku a druhou část trasy absolvovat pěšky (z důvodu bezpečnosti je ideální využít služeb místních průvodců). Vrchol Pico Isabel de Torres je díky velké rozmanitosti živočichů a rostlin součástí chráněné přírodní rezervace. Obzvláště působivé jsou prohlídky skrytých jeskyní i divokých říček. 

Příroda Sochy / památníky Rozhledny

Dominikánská republika last minute exkluzivně

Kromě klasické turistiky po národních parcích nabízí Dominikánská republika také možnost horské cyklistiky, rybaření, vodních sportů, baseballu či prosté relaxace na nádherných plážích. Na cestu nepotřebujete vízum ani žádné speciální očkování, pouze platný cestovní pas.

Dominikánská republika – hotely s nejlepšími recenzemi

Ágota Balázsi

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.hu) Datum pobytu 29.3. - 4.4.2024 Hodnoceno: Duben 2024

Iberostar Dominicana Hodnocení: 4/5 Dominikánská republika, Punta Cana

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

K tomuto hodnocení není k dispozici žádný komentář.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (3)

Petr S.

Hodnocení 5,0 / 5

Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 24.3. - 1.4.2024 Hodnoceno: Duben 2024

Catalonia Royal La Romana Hodnocení: 5/5 Dominikánská republika, La Romana

Byli jsme se vším nadmíru spokojeni, hotel si 5 hvězdiček zaslouží, je to komplex několika vilek v udržovaných zahradách a zeleni.

K moři kousek, procházkou podél keřů ibišků. Všude čisto i bazény každé ráno čištěné, super vodní bar, čistí se i pláž. Výběr z mnoha restaurací. Možno i pro vozíčkáře.

Byli jsme se vším nadmíru spokojeni, hotel si 5 hvězdiček zaslouží, je to komplex několika vilek v udržovaných zahradách a zeleni.

K moři kousek, procházkou podél keřů ibišků. Všude čisto i bazény každé ráno čištěné, super vodní bar, čistí se i pláž. Výběr z mnoha restaurací. Možno i pro vozíčkáře.

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Pokoj prostorný a čistý, minibar, dvě umyvadla, dvě sprchy, což je opravdu neobvyklé. Spaní pod jednou přikrývkou přes celou postel, vůbec nám to nevadilo. Ve dveřích na terasu je posuvná síť proti hmyzu. Klimatizace a velký větrák nad postelí.

Strava
Strava výborná, rozmanitá, spousty ryb, ovoce , vegetáriánská strava, při vstupu se ptají na alergeny, voda a káva, mléko, možnost tepelně zpracovaných potravin a pochutin, snídaně formou bufetu, oběd formou bufetu, večeře dvakrát v týdnu formou bufetu, jinak se musíte objednat do různých tématických restaurací. Pití v barech, výběr z několika druhů koktejlů, nápojů a alkoholu.

Možnost využívat bary a restaurace vedlejšího hotelu Bayhibe.

Služby hotelu
Vše klapalo perfektně, výměna ručníků i osušek každý večer, lékárna, obchod.

Pláž
Každé ráno čištěna, jemný písek, lehátka a slunečníky zdarma, pozvolný vstup do moře, ohraničeno bójkami, plavčík,

Možnost vozíčkářů až do moře.

Moře je živé, rybky, pelikáni, aj..

Byla tato recenze užitečná? (2) (0)

Dominikánská republika – Více recenzí ubytování

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po‑Pá 7:00‑22:00; So‑Ne 8:00‑22:00.

226 000 260

Dominikánská republika mapa

Počasí a klima Dominikánské republice

V Dominikánské republice vás po celý rok čeká letní počasí. V místním tropickém klimatu se zimní teploty pohybují kolem 26 °C a letní okolo 34 °C. Od května do června a od října do listopadu trvá období dešťů. V červnu, srpnu a září se mohou objevit hurikány, v hotelích jsou na ně ale připraveni.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín