
Cancún
Turisty oblíbené město s krásným přilehlým ostrůvkem plným písečných pláží.
- Vzduch
-
28 °C
- Teplota vody
-
27 °C
- Doba letu z Prahy
-
12:00
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu
Mexiko slibuje žhavé slunce i zasněžené horské masivy. Láká na četná dobrodružství a exotickou chuť margarity. Zaujme také koloniální minulostí, indiánskou tradicí či kulinářskými specialitami. Teplé klima navíc umožňuje celoroční pobyty u písečných pláží Pacifiku. Relaxovat můžete třeba ve světoznámém Acapulcu.
Turisty oblíbená oblast s krásnými písečnými plážemi, přilehlým ostrůvkem, bary, přírodou i historií, které lákají k prozkoumání. Nejlepší doba k návštěvě Cancúnu je od listopadu do května, skvělá možnost dopřát si podzimní nebo zimní dovolenou. Zkombinujte leháro u karibských vod s aktivním prozkoumáváním archeologických památek a cenot.
Acapulco je známé rekreační letovisko na pobřeží Tichého oceánu s nádhernou pláží v zálivu. Ta nabízí jak písek, tak útesové kolosy, jejichž příboj stojí za vidění, v rámci tří rekreačních komplexů:
Poloostrov na jihovýchodě Mexika je známý ruinami mayského města Chichén Itzá. Místními autobusy se zde dostanete téměř kamkoliv. Doporučujeme vyzkoušet pouliční jídla a rozhodně se zásobit mangem!
Dlouhá pláž podél pobřeží Karibského moře je známá mnoha all inclusive resorty po celé své délce. Velké hotely střídají menší střediska a apartmány v domech. Mayská riviéra nabízí klidnější dovolenou pro rodiny i páry.
Úžasná lokalita s třpytivým pískem a tyrkysovým mořem s mnoha bary, restauracemi a skvělými hotely. Playa del Carmen je ideální pro páry jako líbánková destinace.
Turisty oblíbené město s krásným přilehlým ostrůvkem plným písečných pláží.
Známá velkým výběrem all inclusive zařízení po celé délce pláže.
Poloostrov na jihovýchodě Mexika s ruinami mayského města Chichén Itzá.
Úchvatné místo má třpytivé pláže, tyrkysové moře a množství barů i restaurací.
Mexiko, Riviera Maya, Playa Paraiso
od 31 161 Kč za os.
Ve vesnici Coba Mayan můžete vidět velkou pyramidu Coba, typické májské vesnice, kouzelné podzemní jeskyně a můžete zakusit tradiční májský život. Je to skutečně fascinující zážitek, který ve Vás zanechá stopu jedinečného majského životního stylu.
Pokud budete mít chuť, jednou z možností jak se během tohoto výletu osvěžit je si zaplavat v místní jeskyni. Vaše chuťové buňky uspokojí tradiční májská kuchyně s ručně dělanými tortilami.
Pokud toužíte po překrásných panenských plážích, už dále nehledejte - Biosferická rezervace Sian Ka'an je zapsaná na seznam UNESCO a nachází se jižně od Tulumu. Se svými více jak miliony akry hostí početné přírodní stanoviště a 23 archeologických nalezišť, z nichž něktěré jsou staré až 2300 let. Je zde jen pár parkovacích míst, přístup k většině pláží je přes džungli. Pokud chcete prozkoumat tuto krajinu hlouběji, sjednejte si speciální tour nebo rybářský výlet, a nebo si pronajměte jeden z domků nebo hotelových pokojů přímo v této lokalitě.
Pokud se vydáte na některou z pláží, přineste si s sebou vše potřebné na celý den. Nenajdete zde žádné občerstvení ani sociální zařízení.
Pláž Playa del Carmen je koupacím cílem většiny turistů a je to vhodné místo ke strávení odpoledne. Na jejím jižním konci je hodně písku, opalování bude jednodušší, pokud půjdete směrem k její severní části. Ale pozor, na této pláži preferuje spousta žen opalování nahoře bez. Vy byste si ale měli zabalit kompletní plavky, nudistické opalování je v Mexiku zakázáno, a tak by Vám mohla hrozit pokuta.
Chichen Itza je nejrozlehlejší a nejpůsobivější památka z májských archeologických nálezů v regionu. Je dokonce zařazena mezi nových sedm divů světa roku 2007. Pokud máte pouze omezený čas na poznávání místních památek, jednoznačně zvolte Chichen Itza. Nejenže se dozvíte něco o Májích a mexické historii, ale uvidíte místa, kde byly provedeny lidské oběti a obrovské struktury postavené pouze za pomocí lidských svalů a hrubých nástrojů.
Chichen Itza můžete vidět v jednom z klipů k písni Jennifer Lopez.
Mexiko je ideální pro ty, kdo touží po poznávací dovolené zpestřené poznáváním indiánské kultury. Zhlédněte výjimečné starobylé památky, odpočívejte na bělostných plážích Karibiku, ochutnávejte místní speciality, ubytujte se v těch nejlepších hotelech v Mexiku, bavte se na diskotékách nebo se nechte uchvátit zručností kovbojů při rodeu charrería. Zájem přitahuje též světoznámý aquapark Xcaret s akváriem, malou zoo a plaváním s delfíny.
Mojmír N.
Ověřená recenze (Invia.cz) Datum pobytu 16.11. - 26.11.2023 Hodnoceno: Prosinec 2023
Iberostar Paraíso del Mar (Playa Paraiso) Hodnocení: 5/5 Mexiko, Riviera Maya
Dovolená byla naprosto dokonalá, nenapadá mě nic, co bychom vytknuli :)
Dovolená byla naprosto dokonalá, nenapadá mě nic, co bychom vytknuli :)
Ubytování
Kvalita ubytování byla na skvělé úrovni. Vždy skvěle uklizeno a čisto. Nejvíc nás asi překvapila postel, která měla super tvrdost matrace a navíc byla dost velká :) na pokoji je velká televize, křeslo a sedačka. Terasa s posezením je samozřejmostí a občas se zastaví na návštěvu páv a nosál :) Dále malá lednička, kterou vždy při úklidu doplnili (dvě pivka, Cola, Fanta, Sprite, perlivá voda v plechovce) vše v ceně, za doplnění se nic neplatí. V koupelně fén, šampon, kondicionér, mýdlo a repelent proti komárům. Ten jsme ale nepotřebovali, protože komáři žádní nebyli. Ve skříni na chodbě byl trezor, zase v ceně a taky žehlící prkno a žehlička. Tu ale přítelkyně nepoužila, pač v televizi nevysílali Ordinaci v růžové zahradě a ani Ulici :)
Strava
Strava opět skvělá. Snídaně, obědy a večeře formou bufetu. K mání je jak klasická "evropská" hotelová kuchyně, tak i kuchyně lokální. Všichni jsme si vždy vybrali a skvěle si pochutnali. Jídlo opravdu luxusní! Obsluha super, komunikativní, usměvavá a vtipná. Pořád dolévají vodu, pivko, víno i tvrdý alkohol dle libosti. Vždy je dobré nechat po jídle na stole pár dolarů :) Hotel je opravdu velký a nachází se zde několik jídelen a ty se střídají. Vše ale dokonale vysvětlí na recepci při check-in. Hlady jsme opravdu netrpěli, protože celý den je na pláži otevřen navíc snack bar, který nabízí hamburgery, cheeseburgery, hot dogy, dokonalý hranolky (skoro jako od Mc Donaldu), ovoce, zeleninu, ale také tortilly a parádní tacos a tortilla chips se sýrovou omáčkou.
O pitný režim se stará hned několik barů, kde mají vše od pivka, přes míchaný koktejly až po tvrdý alkohol (není jen místní).
Jo a večer od 23:00 do 1:00 funguje noční snack bar, který jsme ocenili hlavně při příjezdu. Nabízí jídlo a pití :)
Služby hotelu
Hotelové služby jsou na vysoké úrovni. V celém hotelovém komplexu je wifi síť, která funguje naprosto dokonale a to i na pláži a je zase v rámci ubytování, takže se nic nedoplácí. Po areálu jezdí místní "vláčky", které mají pravidelné trasy a zastávky. Ušetří nohy při cestě třeba na pláž, nebo na jídlo. Hotelová pláž super (lehátka, palmové slunečníky a samozřejmostí jsou i ručníky). Milovníci animačních programů se nebudou určitě nudit. Za nás top pěnová párty v bazénu. Večerní animační programy také nechybí (divadlo, noční plážové párty, bingo, karaoke, ohnivá show). Dále je tu několik hotelových obchodů, které nabízí různé suvenýry. Jen je tam trochu dráž, ale to je celkem běžná věc. V hotelu nabízejí i různé zájezdy. My jeli na poznávací výlet do TULUM a do zábavního parku Xplor.
Co nás dále mile překvapilo bylo to, že v celém hotelovém komplexu jsou výčepní zařízení na pitnou filtrovanou vodu, kterou lze natočit do skleněných lahví, které se nachází na hotelovém pokoji. Voda je dobrá a absolutně nezávadná! Samozřejmě je zase zdarma :)
Upozornění pro kuřáky: na hotelové terase, která je součástí hotelového pokoje se nesmí kouřit! Cigarety se na hotelu prodávají pod "pultem" a jsou dost drahé!
Pláž
Přístup k pláži je přes hotelový komplex a je to příjemná procházka :) pláž čistá...jen pozor na nosálky, mají moc rádi hamburgery :) oceán teplý, čistý (každé ráno odklízejí naplavené řasy), občas i velké vlny. Kdo se chce trochu projít, dá se jít po pláži celkem dost daleko a užít si tak koupačku bez lidí :)
Byla tato recenze užitečná? (1) (0)
Jakub K.
Ověřená recenze (Travelplanet.pl) Datum pobytu 21.8. - 31.8.2023 Hodnoceno: Září 2023
Iberostar Paraiso Beach (Playa Paraíso) Hodnocení: 5/5 Mexiko, Playa del Carmen
Krásný hotel. Jídlo je výborné. Každou hodinu různé atrakce. Hotel vhodný pro děti. Spousta animací. Včetně péče a animací. Hotelový komplex. Zpočátku je těžké se v tom vyznat. Elektromobily jsou k dispozici pro přepravu hotelových hostů každých 15 minut.
Krásný hotel. Jídlo je výborné. Každou hodinu různé atrakce. Hotel vhodný pro děti. Spousta animací. Včetně péče a animací. Hotelový komplex. Zpočátku je těžké se v tom vyznat. Elektromobily jsou k dispozici pro přepravu hotelových hostů každých 15 minut.
Ubytování
Pokoj byl velký, prostorný a čistý. Koupelna byla nejnevhodnější. Plíseň na těsnění vany. Ale kromě toho. Vše jak má být. Bar plný dvou piv a chlazených sladkých nápojů v ceně.
Strava
K dispozici několik restaurací. I když nebyly tak dobré jako bufet. Každý den výběr z různých druhů hlavních jídel. Specialita mexické kuchyně.
Služby hotelu
Služby hotelu ok. Velmi milá obsluha. I když recepční je trochu dotěrný, aby zapsal hosta do klubu členů hotelového řetězce.
Pláž
Pláž je velká a čistá. Přístup do baru a lehátek.Poměrně hodně policistů na pláži. Hlídání pořádku. Mexiko je velmi nebezpečné, ale ne v oblasti hotelu nebo pláže.
Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate
Byla tato recenze užitečná? (0) (0)
Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.
Jsme k zastižení Po-Ne 8:00-22:00 hod.
Počasí a klima v Mexiku je velmi rozdílné. Pobřežní nížiny se vyznačují horkem a dusnem, zatímco pro vnitrozemí a výše položené oblasti je typické suché a teplé podnebí. Horké a vlhké počasí zde panuje od května do října.
Na jižním pobřeží dosahují červencové a srpnové teploty hodně vysokých hodnot. I toto počasí však může být ideální pro relaxaci na pláži a provozování vodních sportů.
Garance nejnižší ceny: Získáte 5 000 Kč, pokud zájezd někde najdete levněji.
Neztrácejte čas srovnáváním, můžete s důvěrou vybrat a rezervovat u nás.