Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/norsko/cestovani/covid_19.html

Norsko dovolená a zájezdy

Norsko je unikátní kraj s nádhernou divokou přírodou, říše pohádkových trollů a strmých vodopádů, romantických jezer i slavných fjordů zařezávajících se hluboko do pevniny. Země zasněžených vrcholků láká všechny dobrodruhy a milovníky přírody na dlouhé treky, rybolov a kempování. Zájemci o kulturu a historii by neměli opomenout návštěvu muzeí a památek v Oslu.

Nejlepší lokality v Norsku

Nejlépe hodnocené hotely v Norsku

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Norsko a jeho přírodní zázraky

Turisté jezdí do Norska hlavně za nezapomenutelným zimním dobrodružstvím v kraji půlnočního slunce, chladných teplot a sněhem pokrytých hor. K nejoblíbenějším zdejším výletům patří plavba podél Nærøyfjordu (fjord na seznamu UNESCO), výprava se sněžnicemi na vyhlídkovou plošinu Stegastein, výstup na skalní blok Preikestolen či kouzelná návštěva modrých ledových jeskyní pod ledovcem Jostedalsbreen.

Zajímavá místa v této destinaci

Všechny lokality

Nenašli jste zájezd, který odpovídá všem vašim očekáváním?

Zavolejte nám nebo spusťte live chat a zařídíme vám báječnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouhou dobu.

Jsme k zastižení Po-Ne 8:00-22:00 hod.

226 000 260

Mapa Norska

Počasí v Norsku

Vzhledem k působení Golfského proudu je podnebí v Norsku nečekaně mírné, na severu subarktické a na jihu přímořské. Mrazy nebývají nijak extrémní. Průměrné teploty např. v červenci, kdy nastává hlavní turistická sezóna, se pohybují okolo 16 °C na jihu a kolem 11 °C na severu. Norské počasí je obecně značně proměnlivé. Kvůli své nestálosti se někdy přirovnává k počasí Velké Británie.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Oslo

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Mimosezóna

Cestovatelský magazín