PlážPláž v Nemiře narozdíl od Omiše alespoň nebyla tak moc "hlava na hlavě". Chyběly mi tam ale plážové sprchy, na které jsem u moře prostě zvyklá, a toaleta (do apartmánu to byla docela štreka a do hodně prudkého kopce), takže jsem si se sebou nosili láhev čisté vody navíc na oplachování od soli. Část pláže byla s jemnými kamínky (až skoro písek).
StravaVařili jsme si sami s tím, že si budem chodit na večeře do restaurací. Za to jsem byla ráda, jelikož lidi ubytovaní s námi, co měli polopenzi, si dost stěžovali na malé porce, že se jim to za tu cenu neoplatilo - to ovšem nemůžu potvrdit z vlastní zkušenosti :-)
UbytováníUbytovaní jsme byli v apartmánu Marko. Když jsme přijeli, paní domácí nevěděla, jestli máme mít studio nebo apartmán, takže nakonec nás "šoupla" do přízemního apartmánu pro čtyři s tím, že si můžeme vybrat, na které posteli budeme spát :-) Prostoru jsme měli hodně, jen se moc nelíbilo, že okno z ložnice vedlo do uzavřeného prostoru pod schody, kde měli majitelé starý rozbitý nábytek, takže se tam nedalo vyvětrat a byla tam pořád tma. Koupelna byla takový průměr, jen v ní nešly zavírat dveře, jelikož měly utržený spodní pant. Trochu mě zklamala kuchyňka, doufala jsem, že bude aspoň trošku líp vybavená... byly tam jen dva horší hrnce, nějaké talířky, pár příborů a zbytky nějakých hrnečků. Kdybych to věděla, vzala bych si z domu alespoň nějaké prkýnko na krájení a malou pánvičku...
S parkováním hned u apartmánu nebyl problém, před apartmánem jsme měli i malé venkovní posezení, odkud byl i průhled na moře mezi domy před námi. Škoda jen, že přepážka s vedlejším apartmánem byla rozbitá a odstavená bokem, takže jsme neměli moc soukromí a naši sousedé venku neustále kouřili, takže to šlo všechno nám do pokoje.