Kypr - Limassol Kypr

 • Doprava letecky

  03:30 h

 • Popis

  Jde o druhé největší kyperské město a rozhodně největší a nejdůležitější přístav, který odbavuje cestovní i nákladní lodě. Základem pro vznik města byl antický Amáthous, jehož pozůstatky je možné tu a tam vidět a na jehož místě se dnes tyčí do výšky moderní hotely.

  Limassol je znám jako centrum vinařského průmyslu a jako centrum obchodu s nápoji vůbec, známé je např. pivo místní výroby KEO nebo kvalitní ovocné šťávy a vína. V městských zahradách se konají pravidelně bujaré vinařské slavnosti a festivaly.

  Místní architektonický mix zahrnuje stavby z mnoha různých dob od Osmanů, Křižáků až po současné moderní hotelové a průmyslové zóny. Stěžejní památkou je stejnojmenný byzantský hrad, dnes spojený s muzeem byzantských předmětů, brnění a keramiky, na kterém se v roce 1191 ženil Richard Lví srdce s nevěstou, kterou si sem přijel vysvobodit ze zajetí Kypřanů. V okolí hradu je množství tržnic nabízejících různé ručně dělané výrobky, koření, olivy, dary moře, apod. Nejstarší obydlené místo města dnes leží pod mnoha hotely na východním okraji dnešního Limassolu. Nepřehlédnutelný je také minaret patřící k největší mešitě ve městě.

  Zdejší pláže jsou místy písčité, místy oblázkové, lokalit vhodných ke koupání je tu méně než v jiných letoviscích, ale jsou. Hotely se snaží nahradit chybějící pláže všudypřítomnými bazény a brouzdališti, poskytují i široké spektrum dalšího vyžití, především sportovního - stolní tenis, fotbal, nohejbal, kulečník, apod.
  Je také možné podniknout některé z mnoha výletů po okolních památkách, pokud by vám ty místní nestačily, např. na starověké naleziště Kourion či Amathous nebo do amfiteátru v Episkopi.

Nejnovější recenze Kypr - Limassol

Celkem: 5,6 Bohužiaľ aj tu sa prejavil vplyv pandémie COVID-19. Pozitívny vplyv - hotel, jedáleň, pláž bazén boli takmer prázdne. Lehátka voľné aj...

 • 5,5 Ubytování
 • 4 Strava
 • 9 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Bohužiaľ aj tu sa prejavil vplyv pandémie COVID-19.

Pozitívny vplyv - hotel, jedáleň, pláž bazén boli takmer prázdne. Lehátka voľné aj na pláži aj v pri bazéne.

Negatívny vplyv - obmedzené služby. Fungoval len bar pri bazéne a vo vegánskej reštaurácii. Výber jedál bol slabý, ale primerane počtu hostí. Na posledných 5 dní zavreli na obed aj hlavnú reštaurácii a odsúdili zvyšok hostí na fastfoodové stravovanie v bufete pri bazéne bez klimatizácie v 40 st. horúčave.

V rámci hotela bola pristavovaná ďalšia apartmánová časť, v ktorej prebiehali stavebné práce. Pred hlukom rezačky dlaždíc a búracieho kladiva sa nedalo utiecť ani v pokojnej zóne a ani cez víkend. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytovanie príjemné. Izby a postele veľké. Bočný výhľad na more z každého okna.

Strava
Strava stredomorská, v obmedzenom režime. Personál profesionálny.

Služby hotelu
Na sťažnosti na hluk a obmedzené stravovanie vyšší manažment nereagoval. Hotelový personál bol na úrovni.

Pláž
Pláž krásna, čistá. More plytké, čisté bez života.

Katarína Denesová, 16.09.2020, Datum pobytu: 1.9. - 12.9.2020
Oblast: Kypr Kypr, Limassol, Hotel: St. Raphael Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (1)

Celkem: 10 Prišli sme do hotela na prelome august/september, hneď ako sme vošli do hotela boli sme očarení, naozaj na Európske pomery za tú cenu...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Prišli sme do hotela na prelome august/september, hneď ako sme vošli do hotela boli sme očarení, naozaj na Európske pomery za tú cenu ktorú sme zaplatili luxusný hotel, krásne moderné izby, takmer každá izba má výhľad na more čo bolo výnimočné. Pláž bola naozaj “ 5 krokov od hotela” síce sme boli na dovolenke cez pandémiu, ale vždy si si našiel voľné lehátko pri pláži aj pri bazéne. Úplne najlepšie z celej dovolenky ale hodnotíme jedlo. Či už špeciálna grécka večera Al Carte, kde sme mali možnosť ochutnať morské plody a rôzne špeciality, alebo úžasná vegánska reštaurácia pri mori kde boli naozaj skvelé jedlá na nerozoznanie od tých “klasických” mäsových a smoothies, ktoré v tom teple úplne padli vhod. Ani na minútu sme neboli hladní či smädní na tejto dovolenke. Personál nebol dotieravý, ale milý.

Za nás naozaj veľká spokojnosť! Zobrazit celou recenzi

Viktória R., 08.09.2020, Datum pobytu: 29.8. - 5.9.2020
Oblast: Kypr Kypr, Limassol, Hotel: St. Raphael Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,4 Hotel je ve velkém městě a v besprostřední blízkosti šestiproudé silnice, to nám při objednávce uniklo.

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 5 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je ve velkém městě a v besprostřední blízkosti šestiproudé silnice, to nám při objednávce uniklo. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo výborné, prostorné pokoje, vše ve vzorném pořádku. Příjemné matrace.

Strava
Vynikající, velmi chutná.

Pláž
Krásná, čistá, lehátka i slunečníky za poplatek, ale servis perfektní. Při větru nám dokonce obsluha přinesla i kolíčky pro uchycení ručníků. Je super, že mezi pláží a městem je v tomto místě široký pruh vzrostlých eukaliptů.

Jiří V., 17.10.2019, Datum pobytu: 3.10. - 14.10.2019
Oblast: Kypr Kypr, Limassol, Hotel: Park Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 4,2 V Limassolu se nám vcelku líbilo.Počasí nádherné a moře teplé.

 • 5,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 8 Okolí
 • 1 Cena

Celkové shrnutí
V Limassolu se nám vcelku líbilo.Počasí nádherné a moře teplé. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoje směrem k bazénu a výhledem na moře byly dosti rušné do často raních hodin.Neb se tam konaly kulturní akce dosti hlučné.Pokud jste chtěli jít spát,tak jste neměli šanci až po 24hod.Někdy ani to ne.

Strava
Snídaně klasické Řecké jídlo.Ovšem oběd to byla katastrofa,pečené kuře,pečený tučný bůček.Příloha opečené brambory ve slupce,suchá vařená rýže,suché vařené těstoviny,o sosu na vyjmenované suroviny si musíte nechat jen zdát.Z ovoce pouze žlutý meloun někdy jako kompot.Zeleninové saláty se skládaly z okurky,rajčat,červená řepa,hlávkový salát a olivy.Toto byl oběd i večeře po celý týden bez obměn.Pouze jeden den byla sekaná zřejmně ze semletých zbytků.Jelikož nám třetí den vše lezlo krkem,chodili jsme se stravovat do restaurace.Sem bych jel maximálně se snídaní,neb za peníze které ušetříte za plnou penzi a All Inclusive se dobře najíte v restauraci.Strava byla horší než jsem očekával i když jsem neočekával žádný zázrak.

Služby hotelu
Služby hotelu dle očekávání.

Pláž
Pláž vcelku blízko přes rušnou komunikaci.Vstup do moře je pozvolný,ale kamenitý cca 30m pak už tmavý písek.Dobré bylo,že jste dostali škopek na opláchnutí nohou od písku.Ovšem lehátka,matrace na nich i slunečníky by potřebovaly vyměnit.Jsou už značně opotřebené.Za dvě lehátka a slunečník sme platili 5Eur.Vyhovující byla restaurace u pláže.

Anonym, 10.10.2019, Datum pobytu: 2.10. - 9.10.2019
Oblast: Kypr Kypr, Limassol, Hotel: Navarria

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,6 Od objednání, až po samotný návrat výborná komunikace i zajištění služeb. Vše klaplo na výbornou, žádné čekání apod. Vhotelu velmi milý,...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Od objednání, až po samotný návrat výborná komunikace i zajištění služeb. Vše klaplo na výbornou, žádné čekání apod. Vhotelu velmi milý, příjemný personál, vždy usměvavý, kde rozhodně host je na prvním místě. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídalo kategorii, jen je lepší mit pokoj směrem na zahradu a moře, bohužel příplstek neni malý, ale hotel je přímo na křižovatce 4proudé komunikace a hluk neustává ani c noci. V popisu hotelu se uvádí, že bohaté nákupní možnosti jsou před hotelem, včetně taveren atd. Tak to nebylo. Jeden malý obchůdek přímo na křižovatce, kde sice bylo vše, ale na tolik hotelů v okolí je to málo. Taverna 1, v září zavřená, hlásající, že provozuje ruské karaoke. Možná dobře, že nefungovala. Naopak podél všech hotelů, podél moře je zbudovaná příjemná promenáda umožňující procházku v klidu, bez hluku aut... spojení do Limassolu výborné, zastávka přímo u hotelu, autobus co 10 min, jízdní řád k dispozici v hotelu souhlasil a cena 1,5 EUR.

Strava
Jídlo bohaté, každý si našel své, večeře tématicky zaměřené (př. Asie, Itálie, Indie...), nápoje jakékoliv k jídlu bez omezení. Na pláži a u bazénu rovněž, tak jak bylo u All incl. uvedeno.. v září už ale bylo málo ovoce, jen blumy, hrozno, banán.

Služby hotelu
Všude čisto, u bazénu, v zahradě, na pláži. Personál velmi milý, usměvavý. Lehátka, slunečníky bez poplatků, možná denní výměna osušek skutečně fungovala...

V září už žádné programy, takže i klid na rekax.

Pláž
Pláž menší, čistá, denně uklízená, slunečníky, dostatek košů, lehátek. Velmi pozvolný a dlouhý vstup do moře, bez kamínků, čistá voda, bez trávy, což u vedlejších hotelů vždy neplatilo. Označení modrou vlajkou oprávněné. Možné vodní sporty, ale ceny trochu vyšší, než např. v Řecku, Turecku apod.

Radka N., 23.09.2019, Datum pobytu: 16.9. - 20.9.2019
Oblast: Kypr Kypr, Limassol, Hotel: Elias Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

1 fotografie

Všechny recenze Kypr - Limassol