Kypr Kypr

Oficiální název: Kyperská republika
Hlavní město: Nikósie - (Levkósie)
Státní zřízení: republika
Náboženství: křesťanství
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina a turečtina, uplatníte však i angličtinu, francouzštinu či němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Kypr - zájezdy od 7 990 Kč

O KYPRU

Ostrov Kypr, kterému se neřekne téměř jinak než Afroditin ostrov = ostrov lásky, je třetím největším ostrovem ve Středomoří a zaujímá plochu téměř deset tisíc kilometrů čtverečních.

Své choutky zde uspokojí i ti nejnáročnější turisti. Písek, moře a sluníčko není zdaleka jediná podívaná, kterou zde můžete vidět a zažít.

V minulosti byl ostrov jedním celkem, ale v dnešní době je rozdělen na dvě části a v každé se dodržují a respektují zcela odlišné zvyky a pravidla.

Na jižním Kypru žijí řečtí Kypřané a na severním turečtí Kypřané. Z tohoto důvodu je potřeba si dobře rozmyslet kterou část navštívíte. Jižní část je členem EU a platí pro ni stejné podmínky jako pro ostatní členské země. Stačí vám k návštěvě pouze občanský průkaz. Naopak k vstupu do severní části musíte mít pas platný minimálně šest měsíců po návratu do ČR.

Kypr je obklopen turisty zejména v letních měsících, ale je tu minimálně jeden důvod, který stojí za to navštívit ho kdykoli v průběhu roku - bohatá historie a ojediněle zachovalé historické památky. K nejnavštěvovanějším místům patří hlavní město Nikósie, Larnaka, Agia Napa, Limassol, Paphos a další.

Severní Kypr (Severokyperská turecká republika) není tolik známý především proto, že se sem létá z Turecka (mezipřistání) a je zde omezená konzulární pomoc.. Česká republika ani okolní země tedy nemají s letištěm v Ercanu přímé letecké spojení. Všechna letadla mířící na Severní Kypr musí nejprve přistát v Turecku a teprve poté pokračovat na letiště Ercan.

Kypr - zájezdy od 7 990 Kč

Nejnovější recenze Kypr

Celkem: 6,2 Příjemná dovolená poměr cena výkon. Jediné negativum jsou ruští ubytovaní turisté, kteří nejenom v tomto hotelu dělají neskutečný humbuk...

 • 6,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Příjemná dovolená poměr cena výkon. Jediné negativum jsou ruští ubytovaní turisté, kteří nejenom v tomto hotelu dělají neskutečný humbuk a nepořádek. Jinak vše probíhalo v pořádku, pokoje čisté, strava přiměřená a bylo jí dostatek. Hotel čistý a běžně vybavený. K moři nedaleko. Jediný problém je 10kg do letadla. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování příjemné, čisté, každý den řádně uklizeno, ručníky vyměňují na požádání kdykoliv. Lze zapůjčit za poplatek osušky na pláž.

Strava
Hotel se snaží zajistit dostatek jídla, nicméně jde o určitou "velkovýkrmu". Ale jídlo přiměřeně dobré, pestré. Ke každému jídlu ovoce a zelenina. Na výběr vždy několik jídel, každý den jiné.

Služby hotelu
Služby hotelu jsou přiměřené, do hotelu by neměl jezdit nikdo, kdo se nedorozumí anglicky nebo rusky. Personál vcelku ochotný.

Pláž
Pláž na nejkratší vzdálenosti je cca 300m od hotelu. Pláže jsou oblázkové nebo písečné. Každý den je pláž čistá, lze zapůjčit lehátko i slunečník za poplatek. Každá z pláží v okolí je veřejná. Vstup do moře pozvolný. Na několika místech v okolí se dá zakoupit nejrůznější vodní sportovní aktivita ( padák, projížďka lodí, vodní skútr apod.) V okolí je několik potápěčských kanceláří, kde si lze domluvit potápění. Voda čistá, viditelnost výborná.

Lenka K., 23.05.2019, Datum pobytu: 13.5. - 20.5.2019
Oblast: Kypr Kypr, Protaras, Hotel: Tsokkos Gardens

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Pláže Protarras 2 fotografie

Celkem: 10 Co se týče hotelu a jeho služeb opravdu jsem byla velmi spokojená.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Co se týče hotelu a jeho služeb opravdu jsem byla velmi spokojená. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 22.05.2019, Datum pobytu: 12.5. - 19.5.2019
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: Concorde Luxury Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Ve všem výborné. Bohužel naprosté zklamání v poskytnuté zdrav "péči". Jedna z něm. turistek zkolabovala a zřejmě se začala...

 • 8,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Ve všem výborné.

Bohužel naprosté zklamání v poskytnuté zdrav "péči". Jedna z něm. turistek zkolabovala a zřejmě se začala topit. To jsem na vlatní oči neviděla. Nicméně jsem byla přímým svědkem jejího "oživování", což bylo naprosto špatně prováděno. Sama aktivní zdravotnice i personál odmítli skutečnou pomoc odborníků z řad turistů - např. lékaře a hlavně vrchní sestru z JIPky. Špatně poskytovaná pomoc i pozdější laxní přístup zdravotníků ze sanitky, které nepřijela na pláž, ale zůstala stát před hotelem, přenos na prohnutých nosítkách bez jakkéhokoliv zdrav. vybavení způsobila smrt té ženy.

Jedinou starostí vedení hotelu bylo, aby se nic nikdo "z venku" nedověděl a úmrtí té ženy původně vyvraceli, nicméně objevil se důkaz a museli pravdu potvrdit. Zobrazit celou recenzi

Služby hotelu
Výborné. Až na tu zdravotní pomoc. !! Dokud se Ti nic nestane, je to paráda.

Pláž
Opět výborné. I když si nedovedu představit při plně obsazeném hotelu a okolí.

Libuše Nováčková, 22.05.2019, Datum pobytu: 12.5. - 19.5.2019
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: Salamis Bay Conti Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (3) Ne (0)

Celkem: 7,6 Dovolená byla velmi vydařená, nebylo nic s čím bysme nebyli nespokojení.

 • 6,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla velmi vydařená, nebylo nic s čím bysme nebyli nespokojení. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v bungalovech naprosto v pořádku, úklid každý den (umyte nádobí, čistý záchod, zametená a vytřená podlaha). Klima i TV funkční.

Strava
Jídlo nemělo chybu. Každý den velmi rozmanitá nabídka. Vždy bylo z čeho vybírat. Pro milovníky masa - musíte se zde spokojit pouze s kuřecí a rybou (výjimečně skopové).

Služby hotelu
Personál příjemný, všichni umí velmi dobře anglicky, jsou moc milý a udělají pro vás maximum.

Pláž
Pláž byla až na nějaké úseky pěkná. Sem tam se válel odpadek, ale za to hotel nemůže, všechno dělají turisté. Voda příjemná i v půlce května. Průzračná.

Hana K., 22.05.2019, Datum pobytu: 12.5. - 19.5.2019
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: Long Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Úplně dokonalý resort, krásné prostředí, milí pracovnici, jen nás zklamali kvality výletu - loď - měla to být disco loď se skluzavkou do...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Úplně dokonalý resort, krásné prostředí, milí pracovnici, jen nás zklamali kvality výletu - loď - měla to být disco loď se skluzavkou do vody, jízda na scoteru probíhala tím stylem - skoč do vody a vylez na scoter ???? Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování dokonale, vše čisté a vždy doplněné

Strava
Bezkonkurenční

Služby hotelu
Výborné

Pláž
Čistá prázdná

Zuzka Žatečková, 22.05.2019, Datum pobytu: 12.5. - 19.5.2019
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: Acapulco

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

2 fotografie

Všechny recenze Kypr