Kypr Kypr

Oficiální název: Kyperská republika
Hlavní město: Nikósie - (Levkósie)
Státní zřízení: republika
Náboženství: křesťanství
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina a turečtina, uplatníte však i angličtinu, francouzštinu či němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Kypr - zájezdy od 4 287 Kč

O KYPRU

Ostrov Kypr, kterému se neřekne téměř jinak než Afroditin ostrov = ostrov lásky, je třetím největším ostrovem ve Středomoří a zaujímá plochu téměř deset tisíc kilometrů čtverečních.

Své choutky zde uspokojí i ti nejnáročnější turisti. Písek, moře a sluníčko není zdaleka jediná podívaná, kterou zde můžete vidět a zažít.

V minulosti byl ostrov jedním celkem, ale v dnešní době je rozdělen na dvě části a v každé se dodržují a respektují zcela odlišné zvyky a pravidla.

Na jižním Kypru žijí řečtí Kypřané a na severním turečtí Kypřané. Z tohoto důvodu je potřeba si dobře rozmyslet kterou část navštívíte. Jižní část je členem EU a platí pro ni stejné podmínky jako pro ostatní členské země. Stačí vám k návštěvě pouze občanský průkaz. Naopak k vstupu do severní části musíte mít pas platný minimálně šest měsíců po návratu do ČR.

Kypr je obklopen turisty zejména v letních měsících, ale je tu minimálně jeden důvod, který stojí za to navštívit ho kdykoli v průběhu roku - bohatá historie a ojediněle zachovalé historické památky. K nejnavštěvovanějším místům patří hlavní město Nikósie, Larnaka, Agia Napa, Limassol, Paphos a další.

Severní Kypr (Severokyperská turecká republika) není tolik známý především proto, že se sem létá z Turecka (mezipřistání) a je zde omezená konzulární pomoc.. Česká republika ani okolní země tedy nemají s letištěm v Ercanu přímé letecké spojení. Všechna letadla mířící na Severní Kypr musí nejprve přistát v Turecku a teprve poté pokračovat na letiště Ercan.

Kypr - zájezdy od 4 287 Kč

Nejnovější recenze Kypr

Celkem: 4,2 Hotel sotva dosahuje tří hvězd. Jídlo strašné. Vybavení pokoje je staré a opotřebované. Hotelový bazén s lehátky a barem je super. Krásná...

 • 3 Ubytování
 • 1 Strava
 • 9 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Hotel sotva dosahuje tří hvězd. Jídlo strašné. Vybavení pokoje je staré a opotřebované. Hotelový bazén s lehátky a barem je super. Krásná pláž Nissi beach je kousek od hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel sotva dosahuje tří hvězd. V pokoji jsme měli dvě malé postele které se rozjížděli při jakémkoliv pohybu. Ráno a večer neteče teplá voda a řešení neexistuje. Na recepci tvrdí že s tím něco udělají, ale ani při opakované stížnosti nedošlo k žádné změně. Nábytek, povlečení a ručníky všechno je velmi staré, opotřebované a oprané. V pokoji byli mravenci především v koupelně.

Strava
Kvalita jídla je velmi nízká. Veškeré jídlo je to nejlevnější co se dá sehnat. Na snídani není ani máslo ale jen margarín. Pečivo jen toustový chléb nebo den stará houska atd.

Služby hotelu
U hotelu je krásný bazén s lehátky a slunečníky. Na recepci dostanete ručník pro každého. Pokud si zažádáte na recepci tak můžete mít na pokoji varnou konvici.

Pláž
Pláž je dobře dostupná pár minut pěšky od hotelu

Anonym, 19.10.2021, Datum pobytu: 7.10. - 14.10.2021
Oblast: Kypr Kypr, Agia Napa, Hotel: Christofinia

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Naprostá spokojenost

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Naprostá spokojenost Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Super čisté,bez připomínek

Strava
Bezvadná,pestrá

Služby hotelu
Všichni milí a vstřícní

Pláž
Krásná,čistá

Bohuslava Lemonová, 18.10.2021, Datum pobytu: 7.10. - 14.10.2021
Oblast: Kypr Kypr, Agia Napa, Hotel: Tsokkos Paradise Holiday Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,8 Pěkný hotel, prijemna obsluha. Celkove jsme byli spokojeni

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pěkný hotel, prijemna obsluha. Celkove jsme byli spokojeni Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj čistý, ucelne zařízený.

Strava
Dobře upravené jidlio, velky výběr a velice mila obsluha.

Pláž
Pláž opravdu blízko, trochu menší ale relativne čistá. Kousek od pláže moc hezky kostel.

Dagmar E., 08.10.2021, Datum pobytu: 1.10. - 5.10.2021
Oblast: Kypr Kypr, Protaras, Hotel: Narcissos Waterpark Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (1)

Celkem: 9,6 Vybraný hotel splnil naše očakávania. Situovaný priamo na piesočnej pláži s pozvoľným vstupom do mora. Medzi hotelom a plážou vybudované...

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Vybraný hotel splnil naše očakávania. Situovaný priamo na piesočnej pláži s pozvoľným vstupom do mora. Medzi hotelom a plážou vybudované dlhé korzo na prechádzky či beh popri mori na obe strany. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Izba kategórie štandard je priestranná, klimatizovaná, služba každý deň upratovala a umývala zem. Bez výhrad.

Strava
Strava pestrá, široký výber bufetových stolov na raňajky, obed aj večeru. Väčšinou tematický deň, zameraný na určitú kuchyňu. Bohaté na zeleninu ovocie, lokálne produkty (olivy, dezerty ..) Obsluha na vysokej úrovni.

Služby hotelu
Recepcia zodpovedala akékoľvek otázky. Služby ako sú popísané v opise hotel. Uteráky na lehátka je možné vymeniť každý 3.deň.

Pláž
Pláž piesočnatá s pozvoľným vstupom do mora, verejná, lehátka za poplatok. Voda priezračná. Krásny podmorský svet, farebné rybičky, odporúčame šnorchlovanie. Prístup na pláž priamo z hotela, lehátka hotelové pár metrov od vody.

Natália Brezovská, 07.10.2021, Datum pobytu: 12.9. - 19.9.2021
Oblast: Kypr Kypr, Protaras, Hotel: Vrissiana Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,6 Hotel moderní,čistý,příjemný personál.Hotel s pěknou zahradou v blízkosti pláže.

 • 6,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Hotel moderní,čistý,příjemný personál.Hotel s pěknou zahradou v blízkosti pláže. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bohužel jsme měli smůlu,že nám byl přidělen pokoj s balkónem do prostoru kde byla budova zásobování,sklady hotelu a kuchyň,takže zde již časně ráno začínal hluk automobilů přivážejících zásoby,házely se zde do kontejnerů prázdné skleněné lahve od vypitého alkoholu z hotelu,což dělalo poměrně velký hluk.Nejhorší však byla diskotéka v blízkém okolí hotelu,která končila každý den ve 2 hod.ráno.Chápeme,že toto hotel nemohl ovlivnit.Byla naše chyba,že jsme se nepokusili pokoj vyměnit.

Strava
pestrá,dostačující

Služby hotelu
vynikající

Pláž
U hotelu pěkná zahrada,každý pokoj měl na celou dobu zarezervovaný svůj slunečník a lehátko.Na pláž se přešlo jen malý kousek.Moře nádherně čisté ,teplé.

Karel Škoda, 06.10.2021, Datum pobytu: 23.9. - 3.10.2021
Oblast: Kypr Kypr, Protaras, Hotel: Sunrise Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Kypr