Kypr Kypr

Oficiální název: Kyperská republika
Hlavní město: Nikósie - (Levkósie)
Státní zřízení: republika
Náboženství: křesťanství
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina a turečtina, uplatníte však i angličtinu, francouzštinu či němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Kypr - zájezdy od 2 292 Kč

O KYPRU

Ostrov Kypr, kterému se neřekne téměř jinak než Afroditin ostrov = ostrov lásky, je třetím největším ostrovem ve Středomoří a zaujímá plochu téměř deset tisíc kilometrů čtverečních.

Své choutky zde uspokojí i ti nejnáročnější turisti. Písek, moře a sluníčko není zdaleka jediná podívaná, kterou zde můžete vidět a zažít.

V minulosti byl ostrov jedním celkem, ale v dnešní době je rozdělen na dvě části a v každé se dodržují a respektují zcela odlišné zvyky a pravidla.

Na jižním Kypru žijí řečtí Kypřané a na severním turečtí Kypřané. Z tohoto důvodu je potřeba si dobře rozmyslet kterou část navštívíte. Jižní část je členem EU a platí pro ni stejné podmínky jako pro ostatní členské země. Stačí vám k návštěvě pouze občanský průkaz. Naopak k vstupu do severní části musíte mít pas platný minimálně šest měsíců po návratu do ČR.

Kypr je obklopen turisty zejména v letních měsících, ale je tu minimálně jeden důvod, který stojí za to navštívit ho kdykoli v průběhu roku - bohatá historie a ojediněle zachovalé historické památky. K nejnavštěvovanějším místům patří hlavní město Nikósie, Larnaka, Agia Napa, Limassol, Paphos a další.

Severní Kypr (Severokyperská turecká republika) není tolik známý především proto, že se sem létá z Turecka (mezipřistání) a je zde omezená konzulární pomoc.. Česká republika ani okolní země tedy nemají s letištěm v Ercanu přímé letecké spojení. Všechna letadla mířící na Severní Kypr musí nejprve přistát v Turecku a teprve poté pokračovat na letiště Ercan.

Kypr - zájezdy od 2 292 Kč

Nejnovější recenze Kypr

Celkem: 5,6 O Cypre ako o dovolenkovej destinácii sme vôbec neuvažovali, bol to výber na poslednú chvíľu. Dovolenka fajn, ale opätovne by som sem už...

 • 5,5 Ubytování
 • 6 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
O Cypre ako o dovolenkovej destinácii sme vôbec neuvažovali, bol to výber na poslednú chvíľu. Dovolenka fajn, ale opätovne by som sem už nešla. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Acapulco je veľký rezort, v ktorom sa nachádza hlavný hotel, vedľajšie hotely, bungalovy a jedáleň. My sme bývali vo vedľajšom hoteli, 3 poschodie. Pôvodne sme bývali na 2-hom, ale menili sme izbu, kvôli zapáchajúcej klíme. Na každom poschodí sú iné typy izieb, mám pocit, že čím ste vyššie, tým sú izby lepšie, ale aj drahšie. Naša druhá bola pekne svetlá, s jednoduchým nábytkom, pekným balkónom, normálnymi dverami na kúpeľni a funkčnou klímou.

Ešte k hotelu, ten sa nachádza vo vojenskom priestore. V okolí nie je nič, len drátenné ploty. Spojenie so svetom zabezpečuje autobus, ktorý jazdí do Kyrenie. Inak odporúčam rezerovať si auto a pochodiť Cyprus, hlavne severnú stranu, tá je naozaj náádherná.

Strava
Strava - taký typický all inclusive, neurazí, ale ani nijako neoslní. Jedla naozaj veľa, ale úplne bežného, zákusky -tu bolo plus, že mali domácu baklavu, tá bola famózna. Raňajky - všetko, čo ponúka all inclusive, obed detto, večera skoro vždy to isté, ale keďže toho bolo veľa, tak ste mali pocit, že každý deň je niečo nové:-). Pri obede a večri ste dostali fľašu vody. Nie som fajnová, ale tá sa naozaj piť nedala, bola fakt hnusná. Balené vody z obchodných reťazcov, čo predávajú pod svojou značkou sú 100x chutnejšie.

Služby hotelu
Na recepcii veľmi milí recepční, nemali problém vymeniť izby, teda pokiaľ neprichádzal nový turnus. Hotelový personál, nevedel po anglicky a keď sme niečo potrebovali, chodili s vysielačkami, tak zavolali na recepciu a odovzdali nám recepčného, aby sme mu povedali čo potrebujeme.-). V hoteli boli wellness služby, tie sme nevyužívali.

Pláž
Pláž, čistá, nie veľmi široká, veľa lehátok, udržiavaná. V hoteli bol aj vonkajší bazén s toboganmi, ale lehátka boli vždy obsadené.

Daniela S., 15.02.2017
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Acapulco

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Acapulco, Severní Kypr, Kypr Daniela S. 2017-02-15 5.6 1 10 Acapulco

Celkem: 7 Celkově hodnocení 2- nebo 3, jako ve škole. Hotel byl postarší (vypadal jako naposled nově vybavený před třiceti lety), jen sem tam...

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Celkově hodnocení 2- nebo 3, jako ve škole.

Hotel byl postarší (vypadal jako naposled nově vybavený před třiceti lety), jen sem tam zrestaurované.

Jídelna by chtěla obnovit a pokoje také.

Nejprve jsme byli v jednom pokoji - ten byl příšerný, ale po dotazu na možnost přestěhování nám bylo vyhověno a to už bylo mnohem lepší.

Co se týče jídla jídla - menší výběr v porovnáním třeba s Řeckem, kde bylo vše na mnohem lepší úrovni (a to i celkově s ostatními službami):

Ale jeli jsme za sluníčkem a užít si moře, takže pro nenáročné turisty by to celkem dostačující.

Delegátka se velmi snažila a byla ochotná. Zobrazit celou recenzi

Anonym, 15.02.2017, Datum pobytu: 23.10. - 30.10.2016
Oblast: Kypr Kypr, Larnaca, Hotel:Crown Resorts Henipa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Crown Resorts Henipa, Larnaca, Kypr Anonym 2017-02-15 7 1 10 Crown Resort Henipa

Celkem: 7 Jde o městský hotel, který leží pár kroků od hlavní promenády, pár kroků od pláže, pár kroků od historického centra Larnaky. Strategicky...

 • 5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Jde o městský hotel, který leží pár kroků od hlavní promenády, pár kroků od pláže, pár kroků od historického centra Larnaky. Strategicky skvěle položený, všude je to kousek. Co je trochu problematické - noční hluk pod okny, který vyplývá právě z lokality. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Jednoduché pokoje, základní vybavení, čisté ručníky, pohodlné postele. Nedostatek odkládacích míst. Pokud si donesete z pláže mokré ručníky a plavky (jakože donesete), není, kde to usušit. Hotel je v malé uličce, před ním na pruhu chodníku posezení pro pět, šest lidí - zázemí, kde se dá "venku" jen tak posedět, tu není.

Strava
Obrovské, obrovské, obrovské porce jídla. Každý večer zeleninový salám, hutný předkrm, veliký hlavní chod a ještě moučník.

Pláž
Pláž je cca dvě minuty chůze, k zapůjčení slunečníky, lehátka, kolem síť bister a restaurací, voda čistá. Téměř žádné vlny a voda mělká velmi dlouho, do hloubky na plavání se člověk brodí tak pět minut. :)

Simona H., 14.02.2017, Datum pobytu: 16.10. - 23.10.2016
Oblast: Kypr Kypr, Larnaca, Hotel:Amorgos Boutique

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Amorgos Boutique, Larnaca, Kypr Simona H. 2017-02-14 7 1 10 Amorgos Boutique Hotel

Celkem: 2,2 Už nikdy víc

 • 2,5 Ubytování
 • 1 Strava
 • 3 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Už nikdy víc Zobrazit celou recenzi

Anonym, 31.01.2017, Datum pobytu: 1.10. - 8.10.2016
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:LA Hotel & Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (3)

LA Hotel & Resort, Severní Kypr, Kypr Anonym 2017-01-31 2.2 1 10 LA Hotel & Resort

Celkem: 6,8 Jelikož jsme dovolenou vybírali na poslední chvíli, tak kvalita ubytování, jídla a všech služeb odpovídala ceně. Už jsme toho hodně...

 • 8 Ubytování
 • 5 Strava
 • 6 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Jelikož jsme dovolenou vybírali na poslední chvíli, tak kvalita ubytování, jídla a všech služeb odpovídala ceně. Už jsme toho hodně procestovali a máme srovnání. Severní Kypr určitě stojí za to, nám se moc líbil! Bohužel, co nás velmi nepříjemně zaskočilo už po příjezdu na letiště, byl posunutý čas odletu o 3,5 hodiny bez žádného předchozího upozornění pořádající cestovní kanceláře. To samé se stalo při odletu, který byl o 3 hodiny dříve než bylo plánováno. Reklamace byla až napodruhé uznána, ale kompenzace 500,- za obě osoby nic neřeší. Takové jednání se nám opravdu nelíbí, jelikož se z naší dovolené stalo 6 dnů a vyrázně se tak pobyt zkrátil. V budoucnu si rozmyslíme, jestli chceme s CK Firo tour opět cestovat. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo naprosto vyhovující a splnilo veškerá naše očekávání. Bungalovy byly v krásné zahradě, kousíček od bazénů a centra dění. Úklid probíhal pravidelně, výměna ručníků bez problémů. Bungalov byl velký, samostatná ložnice s obývacím pokojem, koupelnou a balkónem k posezení.

Strava
O výtkách ke stravování jsme četli už při výběru hotelu, tudíž jsme věděli do čeho jdeme. Strava byl průměr, po 3 dnech se nám výběr již trošku přejedl. Velký výběr zeleninových salátů, těstovin a zákusků. Z ovoce granátové jablko a žlutý meloun. Přítel, který je velký masožravec, problém neměl a vždy něco vybral. Kuřecí - špalíky, stehna, popřípadě různé směsi, asi 3x byla ryba. Určitě jsme hladem neumírali a vždy jsme se najedli. Pití naprosto v pořádku, alkoholem rozhodně nešetřili.

Služby hotelu
Wifi po zaplacení 10 eur fungovala bez problému celý pobyt, signál dosahoval až na pláž. Přes recepci jsme si také půjčili auto, které na 3 dny vyšlo na 105 eur. Určitě stojí za to Severní Kypr procestovat, je krásný a nás nadchl. Poblíž hotelu je také další hotel, kde si můžete zajít do obchodu, a asi 3 km od hotelu je bývalé antické město Salamis ruins - krásná 45 minutová procházka po pláži, doporučuju.

Pláž
Pláž hned u hotelu, lehátka a slunečníky dostačující. Moře krásně teplé i v říjnu, ale na pláži naplavené uschlé řasy - nikdo neuklízel. Pláž je písečná, při vstupu do moře jsou kamínky a v moři jsou větší balvany. Byli jsme bez bot do vody a obešli jsme se, nebyly potřeba.

Klára Knedlová, 22.01.2017, Datum pobytu: 30.9. - 7.10.2016
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel:Crystal Rocks

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Crystal Rocks, Severní Kypr, Kypr Klára Knedlová 2017-01-22 6.8 1 10 Crystal Rocks

Všechny recenze Kypr

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622