Kypr Kypr

Oficiální název: Kyperská republika
Hlavní město: Nikósie - (Levkósie)
Státní zřízení: republika
Náboženství: křesťanství
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina a turečtina, uplatníte však i angličtinu, francouzštinu či němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Kypr - zájezdy od 5 410 Kč

O KYPRU

Ostrov Kypr, kterému se neřekne téměř jinak než Afroditin ostrov = ostrov lásky, je třetím největším ostrovem ve Středomoří a zaujímá plochu téměř deset tisíc kilometrů čtverečních.

Své choutky zde uspokojí i ti nejnáročnější turisti. Písek, moře a sluníčko není zdaleka jediná podívaná, kterou zde můžete vidět a zažít.

V minulosti byl ostrov jedním celkem, ale v dnešní době je rozdělen na dvě části a v každé se dodržují a respektují zcela odlišné zvyky a pravidla.

Na jižním Kypru žijí řečtí Kypřané a na severním turečtí Kypřané. Z tohoto důvodu je potřeba si dobře rozmyslet kterou část navštívíte. Jižní část je členem EU a platí pro ni stejné podmínky jako pro ostatní členské země. Stačí vám k návštěvě pouze občanský průkaz. Naopak k vstupu do severní části musíte mít pas platný minimálně šest měsíců po návratu do ČR.

Kypr je obklopen turisty zejména v letních měsících, ale je tu minimálně jeden důvod, který stojí za to navštívit ho kdykoli v průběhu roku - bohatá historie a ojediněle zachovalé historické památky. K nejnavštěvovanějším místům patří hlavní město Nikósie, Larnaka, Agia Napa, Limassol, Paphos a další.

Severní Kypr (Severokyperská turecká republika) není tolik známý především proto, že se sem létá z Turecka (mezipřistání) a je zde omezená konzulární pomoc.. Česká republika ani okolní země tedy nemají s letištěm v Ercanu přímé letecké spojení. Všechna letadla mířící na Severní Kypr musí nejprve přistát v Turecku a teprve poté pokračovat na letiště Ercan.

Kypr - zájezdy od 5 410 Kč

Nejnovější recenze Kypr

Celkem: 4,2 Služby cestovky: naprosté zklamání. Potíže začaly již na letišti v Bratislavě.. ...... Jednodenní zájezd do Kyrenie a plavba lodí:...

 • 4 Ubytování
 • 4 Strava
 • 7 Okolí
 • 2 Cena

Celkové shrnutí
Služby cestovky: naprosté zklamání. Potíže začaly již na letišti v Bratislavě.. ...... Jednodenní zájezd do Kyrenie a plavba lodí: transfer z hotelu do přístavu trval 2 hodiny a půl tam a 2 a půl hodiny zpět. Podle tvrzení delegata z cestovky měl transfer trvat jen hodinu- nekoupili bychom tento výlet, vědět to předem. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Tvrdé postele, neodpovídalo 5*

Strava
Stále se opakovala stejná nabídka každý den, žádné významné obměny jídel

Služby hotelu
Ultra all inclusive v 5* hotelu nebylo naplněno. Služby odpovídaly light all inclusive v 4* hotelu!!!

Pláž
Jediné pozitum. Bez výhrad.

Irena Kanoková, 17.09.2019, Datum pobytu: 6.9. - 13.9.2019
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: Salamis Bay Conti Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (2)

Celkem: 9,6 Nemam co dodat bolo super

 • 10 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Nemam co dodat bolo super Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Bola super len vyhlad mohol byt lepsi

Strava
Strava bola super bolo vela jedal na vyber

Služby hotelu
pekny cisti hotel a super sluzby

Pláž
Plaz bola cista upravena a voda uplne bez chyby

Jozef Engel, 17.09.2019, Datum pobytu: 5.9. - 12.9.2019
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: Salamis Bay Conti Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 3 Dojem velmi špatný. Jedeme na dovolenou hlavně kvůli moři, tudíž očekáváme, že budeme moci užívat čistou a opečovávanou pláž s...

 • 4 Ubytování
 • 3 Strava
 • 1 Okolí
 • 3 Cena

Celkové shrnutí
Dojem velmi špatný. Jedeme na dovolenou hlavně kvůli moři, tudíž očekáváme, že budeme moci užívat čistou a opečovávanou pláž s dostačujícím počtem slunečníků a lehátek, bazén není pro nás rozhodující, ten můžeme navštěvovat i doma.U hotelu pláž doslova hrozná, plno schodů /všechny nejsou na foto, které poskytuje CK vidět/, plno odpadků /plechovky,lahve od alkoholu, obaly různé apod./, bez slunečníků /pouze dva a jeden rozbitý/, bez lehátek /postupem času nataháno asi 11 lehátek klienty/, pláž naprosto neudržovaná a bezprizorní, maličká, těžko by postačovala všem klientům hotelu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Byli jsme ubytováni v přilehlých vilkách. Pokoj dostatečně prostorný, vybavený celkem dobře, ale vše viditelně již opotřebené. Sprchový kout již asi dlouho sloužit nebude. Myslíme si, že by majitel hotelu měl co nejdříve také do hotelu investovat, rozhodně je co zlepšovat. První dojem nebyl dobrý, co se týče čistoty, nedostatečný úklid. Rychlé setření podlahy v pokoji a koupelně, vynesený odpadkový koš. Rozhodně si nepotrpí na detaily - zapatlané zrcadlo s galerkou, zapatlané skleničky na zub. kartáčky, ručníky flekaté a děravé, sporadicky utřený prach, přilehlá teráska se ani nezametala a skleněný stolek s křesílky na terásce asi úklid nezahrnoval. Jedině, co můžeme pochválit je dobrá klimatizace a jednoduchá manipulace s jejím nastavením a dostatečné zásobení toaletním papírem a mejdlíčky se šampony.

Strava
Velmi nízká úroveň. Velmi liknavé doplňování potravin, museli jsme každou chvíli upozornit na chybějící máslo, nebo jogurt apod. Čím delší pobyt, tím víc nám připadalo, že na nás šetří. Chybělo nám ovoce. Jen dvakrát byly natrhané kuličky hroz. vína, jen jednou nějaké blumy, asi 2 x rozkrájeny na plátky 2 - 3 pomeranče a plátky ještě rozřezané na půl, potom už v této podobě jen grepy, které si skoro nikdo nebral, občas rozkrájené na opravdu malé kousky banány i se slupkou, což jsme posuzovali jako velmi nehygienické. Přestože v přilehlých dvou obchodech byla ovoce ke koupi spousta, čili žádný nedostatek, na nás opravdu šetřili a ovoce nám velmi chybělo, co bychom dali aspoň za jedno jablíčko. Ke konci již byl jen rozkrájený grep a žlutý meloun, který byl na čím dál tím menší kousky pokrájen. Jen jednou byl červený vodní meloun, ale pokud jste nepřišli na snídani hned po 7.hodině ranní, měli jste smůlu. Bylo asi třičtvrtě na osm, když meloun došel a personál klientům, kteří požádali o jeho doplnění, bylo sděleno, že již není. Moc se nás to dotklo, v blízkém obchodě ho byly hromady. Někteří klienti tam byli na "last minute", ale my jsme si dovolenou zajišťovali již koncem roku předchozího a za cenu sedmnáct a půl tisíc korun s pojištěním. Tato cena rozhodně neodpovídá, měla by být aspoň o několik tisíc nižší.

Služby hotelu
Personál hotelu se k nám choval dobře. Delegátka paní Žáková také splnila, co slíbila, ale bohužel za těch 11 dní našeho pobytu díky vysokému pracovnímu nasazení nám téměř k dispozici nebyla.

Takže shrnuto - v této destinaci je mnoho co zlepšovat. Hlavně ať se vyřeší pláž a stravování.Sem již rozhodně nepojedeme.

Jaroslava Černíková, 17.09.2019, Datum pobytu: 4.9. - 14.9.2019
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: Sempati

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,6 Z 10 ti možných bodů bych dala 6-7. Průměr...Zbytečně dlouhá cesta s čekáním 50 minut v letadle v Antályi, přišly jsme vlastně o jeden...

 • 7 Ubytování
 • 5 Strava
 • 4 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Z 10 ti možných bodů bych dala 6-7. Průměr...Zbytečně dlouhá cesta s čekáním 50 minut v letadle v Antályi, přišly jsme vlastně o jeden den..zájezd začíná 7 ho září s nástupem na ubytování od 14 hod. a my jsme se do hotelu dostaly 8 ho po třetí hodině ranní !! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
čistota, denně nám měnily ručníky, ale v tom horku 33 stupnů dodržovat jejich systém odkládání toal.papíru vedle do malých košíků je dost úděsný...již jsme to zažily v Řecku i Turecku, ale jenom kvůli tomuto asi budeme volit moře v Chorvatsku !

Strava
denně dost podobná, na snídani bílá veka, žádné jiné pečivo, žluklé máslo/to pak zlepšily/zelenina v oleji či hodně tuku

Služby hotelu
2 x jsme upozornovaly naši delegátku Katku, že do krásneho bazénu při hotelu se nedá vejít.jedny schůdky byly úlpně rozebrané /byly tam jenom madla/ a na druhých chyběl první schod, takže vstup na vlastní riziko, pro odvážné !!

Moje spolubydlící paní Blažková, která má problémy po operaci kyčlí se tam vůbec nedostala !

Pláž
celý týden nebyl nikdo na pláži, kdo by urovnal lehátka, nebo písek..jak jsme to jeden den opustily, tak jsme to druhý den našly

Darina Kostková, 17.09.2019, Datum pobytu: 7.9. - 14.9.2019
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: Crystal Rocks (agios Sergios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,4 Skvělý poměr cena x vykon

 • 7,5 Ubytování
 • 2 Strava
 • 7 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Skvělý poměr cena x vykon Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování jsme byli s dětmi v mezonetovych prostornych viladomech. Nad očekávání.

Strava
Tady je zasadni problém. Cely tyden stejná jídla, maly výběr a chutneho jak šafránu.

Služby hotelu
Pro méně náročné. Bar zavírá už ve 22:30. Vždy jede jen jeden bar v celém hotelu. Když je oběd, večeře, zavře se Pool bar a naopak.

Pláž
Čistá, místy kameny, lehatek a slunečníku zdarma dostatek.

Ondřej M., 17.09.2019, Datum pobytu: 7.9. - 14.9.2019
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: Crystal Rocks (agios Sergios)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Kypr