Kypr Kypr

Oficiální název: Kyperská republika
Hlavní město: Nikósie - (Levkósie)
Státní zřízení: republika
Náboženství: křesťanství
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina a turečtina, uplatníte však i angličtinu, francouzštinu či němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Kypr - zájezdy od 5 980 Kč

O KYPRU

Ostrov Kypr, kterému se neřekne téměř jinak než Afroditin ostrov = ostrov lásky, je třetím největším ostrovem ve Středomoří a zaujímá plochu téměř deset tisíc kilometrů čtverečních.

Své choutky zde uspokojí i ti nejnáročnější turisti. Písek, moře a sluníčko není zdaleka jediná podívaná, kterou zde můžete vidět a zažít.

V minulosti byl ostrov jedním celkem, ale v dnešní době je rozdělen na dvě části a v každé se dodržují a respektují zcela odlišné zvyky a pravidla.

Na jižním Kypru žijí řečtí Kypřané a na severním turečtí Kypřané. Z tohoto důvodu je potřeba si dobře rozmyslet kterou část navštívíte. Jižní část je členem EU a platí pro ni stejné podmínky jako pro ostatní členské země. Stačí vám k návštěvě pouze občanský průkaz. Naopak k vstupu do severní části musíte mít pas platný minimálně šest měsíců po návratu do ČR.

Kypr je obklopen turisty zejména v letních měsících, ale je tu minimálně jeden důvod, který stojí za to navštívit ho kdykoli v průběhu roku - bohatá historie a ojediněle zachovalé historické památky. K nejnavštěvovanějším místům patří hlavní město Nikósie, Larnaka, Agia Napa, Limassol, Paphos a další.

Severní Kypr (Severokyperská turecká republika) není tolik známý především proto, že se sem létá z Turecka (mezipřistání) a je zde omezená konzulární pomoc.. Česká republika ani okolní země tedy nemají s letištěm v Ercanu přímé letecké spojení. Všechna letadla mířící na Severní Kypr musí nejprve přistát v Turecku a teprve poté pokračovat na letiště Ercan.

Kypr - zájezdy od 5 980 Kč

Nejnovější recenze Kypr

Celkem: 6,8 Pocasie vyslo na jednicku, po cely cas nam prialo :) vyber destinacie splnil svoj ucel. Hotelu ale chyba atmosfera, kreativita.

 • 6 Ubytování
 • 5 Strava
 • 7 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Pocasie vyslo na jednicku, po cely cas nam prialo :) vyber destinacie splnil svoj ucel. Hotelu ale chyba atmosfera, kreativita. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Vybrali sme si izbu s vyhladom na more co ten smer teoreticky splnovalo ale nie z izby na prizemi. Vyhlad bol na parkovisko.

S cistotou izby viac nespokojna ako spokojna. Izba nebola ani raz vysavana, balkon iba ked som ich o to poprosila, prach do toho ani nefukli a kupelna tiez iba naoko spravena.

Strava
Ranajky velmi slaby vyber skoro ako v skolskej jedalni, vyber ovocia nulovy! Chyba kreativita, atmosfera. Vecera chutila viac :)

Pláž
Vyhovovala, ale tiez tam chyba poriadok.

Lydia P., 15.05.2017, Datum pobytu: 5.5. - 12.5.2017
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: LA Hotel & Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

LA Hotel & Resort, Severní Kypr, Kypr Lydia P. 2017-05-15 6.8 1 10 LA HOTEL & RESORT

Celkem: 9,8 Dovolená na začátku května těsně před začátkem turistické sezóny - příjemné, již letní, teploty, málo lidí, prázdné pláže i bazény....

 • 9,5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená na začátku května těsně před začátkem turistické sezóny - příjemné, již letní, teploty, málo lidí, prázdné pláže i bazény.

Zajímavá země s pohnutou historiíí, čisté moře, fungující a dostupná hromadná doprava (minibusy), příjemní lidé i ceny. Pozor na řízení vlevo! Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkný, zajímavě členěný hotel atriového typu. Velké pokoje, dostatek úložných prostorů, televize, lednička, klimatizace, balkon. Koupelna s vanou, fénem.

Jídelna v 1.patře, přístup po schodišti bez výtahu - pro starší lidi s omezenou pohyblivostí trochu problém.

Ochotný a milý perzonál.

Strava
Sravování formou polopenze nemělo chybu. Snídaně byly sice každý den stejné, ale nabídka byla dostatečná - 4 druhy sýrů, 2 druhy salámů, párky, vejce, omelety, pečivo, chléb, jogurt, zelenina (rajčata, okurky), olivy, sladké "buchty"...K pití 2 druhy štáv, voda, čaj, káva.

Večeře - předkrmy, zákusky a ovoce formou švédských stolů, teplé jídlo (3 - 4 druhy) nabíral kuchař. Vše velmi chutné, člověk se musel dost krotit. Malý výběr ovoce (jablka, pomeranče a neznámé malé žluté kulaté ovoce mírně nakyslé chuti), což však asi bylo způsobeno termínem naší dovolené v přesezóně.

Služby hotelu
2 venkovní bazény (jeden u pláže), 1 vnitřní bazén s ohřívanou vodou, lehátka a slunečníky u bazénů a na pláži zdarma. Na pláži hotelový bar a restaurace. Dále k dispozici sauna, "tělocvična" s běhacím pásem, rotopedy, činky, míče..., tenisový kurt, kulečník, stolní tenis.

Pláž
Středně velká písčitá pláž s postupným přístupem do vody, uklízí se každý den. Čisté moře. Přístup z hotelu podchodem pod místní komunikací. Vzdálenost pláže cca 100 m.

Zdeňka S., 15.05.2017, Datum pobytu: 5.5. - 12.5.2017
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: LA Hotel & Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

5 fotografií

LA Hotel & Resort, Severní Kypr, Kypr Zdeňka S. 2017-05-15 9.8 1 10 LA HOTEL & RESORT

Celkem: 8,8 LA HOTEL splnil naše očekávání

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
LA HOTEL splnil naše očekávání Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování a vybavenost pokoje spokojenost

Strava
strava pestrá,méně ovoce

Služby hotelu
služby hotelu bez problému,spokojenost

Pláž
dobrá

Jarmila Marku, 08.05.2017, Datum pobytu: 28.4. - 5.5.2017
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: LA Hotel & Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

1 fotografie

LA Hotel & Resort, Severní Kypr, Kypr Jarmila Marku 2017-05-08 8.8 1 10 LA HOTEL & RESORT

Celkem: 5 Celkový dojem z dovolené špatný, díky cestovní kanceláři, kde se o nás delegátka absolutně nepostarala, v ceně zájezdu byl přeplacený...

 • 6 Ubytování
 • 6 Strava
 • 2 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené špatný, díky cestovní kanceláři, kde se o nás delegátka absolutně nepostarala, v ceně zájezdu byl přeplacený výlet musela jsem psát do Prahy na sídlo cestovní kanceláře, kdy jedeme a v kolik máme být připraveni. Nikde žádná informační tabule, kniha. Další byl odjezd z hotelu na letiště, kdy jsem opět musela pracně zjištovat v kolik máme být připraveni k odjezdu a sama si zařídit i snídani na cestu. Nad tímto jednáním by se opravdu CK měla zamyslet! Jinak jsem ráda, že jsem se na Kypr podívala s přítelem jsem si pobyt nenechala pokazit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování odpovídá ceně zájezdu. Velmi mne mrzelo, že i přes ceduli na dveřích "nerušit, nevstupovat", tam personál vstoupil, dokonce natřel klimatizaci , což bylo neskutečně cítit a bolela nás z toho hlava , ještě, že to byla poslední noc.

Strava
Odpovídala ceně zájezdu.

Služby hotelu
Skoro žádné služby jsem nevyužívala, jen zapůjčení horských kol , na den 1 kolo stojí 10 eur, nedá se říct kolo je to spíše osmička a druhé co nebrzdí, třetí vypuštěné.....

Pláž
Pláž není :-) sama jsem byla překvapena, že té hromadě odpadků , kterou donese příliv se říká pláž, kde byly lehátka, slunečníky osušky zdarma ........to je záhada celého pobytu........

Anonym, 04.05.2017, Datum pobytu: 21.4. - 28.4.2017
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: Sempati

Byla tato recenze užitečná? Ano (2) Ne (0)

Sempati, Severní Kypr, Kypr Anonym 2017-05-04 5 1 10 HOTEL SEMPATI

Celkem: 8,6 Byli jsme naprosto spokojeni s vybraným zájezdem. Trochu lepší by mohla být práce delegátky. Pobyt v této destinaci můžeme jen doporučit.

 • 9 Ubytování
 • 7 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Byli jsme naprosto spokojeni s vybraným zájezdem. Trochu lepší by mohla být práce delegátky. Pobyt v této destinaci můžeme jen doporučit. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
LA Hotel je sympatický malý hotel, spíše rodinného typu ve skvělém prostředí. S čistotou jak na pokoji, tak i v celém objektu hotelu i okolí jsme byli spokojeni. Pláže denně upravovány a vždy ráno uklizeny.

Strava
Vcelku slušný výběr jak studené tak i teplé kuchyně. V nabídce byly i místní speciality - ryby, nebo sladké moučníky např. baklava, která byla neskutečně dobrá. Ani větší množství olivového oleje, než na jaké jsme zvyklí u nás, nedělalo nikomu pokud vím, žádné zdravotní problémy. Voda v kohoutku byla sice údajně pitná, ale zřejmě se jednalo o odsolenou mořskou vodu.

Služby hotelu
Pro dovolenou na Severním Kypru a konkrétně v tomto hotelu jsme se rozhodli na základě doporučení našich přátel, kteří zde trávili dovolenou loňského roku. Po shlédnutí fotografií na PC bylo rozhodnuto, kam pojedeme na dovolenou letos. Skutečnost byla ještě příjemnější.

Pláž
LA Hotel se nachází v uzavřeném areálu obklopený zelení s bazénem. Z prostoru před hotelem se podchodem pod místní komunikací dostanete do dalšího areálu patřící k hotelu. V upravené zeleni je další bazén (lehátka, slunečníky k dispozici). Občerstvení v malém baru k dispozici. Po několika schůdkách sejdete na písčitou pláž asi 6 metrů širokou. Zde opět slunečníky, lehátka, sprchy. Vstup do moře pozvolný, opět písek.

Krásné koupání bylo už v dubnu, což mě velice překvapilo.

Jana S., 01.05.2017, Datum pobytu: 21.4. - 28.4.2017
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: LA Hotel & Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

LA Hotel & Resort, Severní Kypr, Kypr Jana S. 2017-05-01 8.6 1 10 LA HOTEL & RESORT

Všechny recenze Kypr

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622