Invia sleduje vaše chování na webu, provádí personalizaci obsahu a zobrazuje vám relevantní nabídky a produkty. Kliknutí na tlačítko „Rozumím“ nebo kamkoliv mimo toto oznámení beze změny nastavení vnímáme jako udělení souhlasu také s využíváním cookies a předáním údajů o vašem chování na webu reklamním a sociálním sítím pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci, cookies a předávání můžete kdykoli vypnout v Nastavení soukromí. Zjistit více informací o ochraně soukromí.

Rozumím

Kypr Kypr

Oficiální název: Kyperská republika
Hlavní město: Nikósie - (Levkósie)
Státní zřízení: republika
Náboženství: křesťanství
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina a turečtina, uplatníte však i angličtinu, francouzštinu či němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Kypr - zájezdy od 7 195 Kč

O KYPRU

Ostrov Kypr, kterému se neřekne téměř jinak než Afroditin ostrov = ostrov lásky, je třetím největším ostrovem ve Středomoří a zaujímá plochu téměř deset tisíc kilometrů čtverečních.

Své choutky zde uspokojí i ti nejnáročnější turisti. Písek, moře a sluníčko není zdaleka jediná podívaná, kterou zde můžete vidět a zažít.

V minulosti byl ostrov jedním celkem, ale v dnešní době je rozdělen na dvě části a v každé se dodržují a respektují zcela odlišné zvyky a pravidla.

Na jižním Kypru žijí řečtí Kypřané a na severním turečtí Kypřané. Z tohoto důvodu je potřeba si dobře rozmyslet kterou část navštívíte. Jižní část je členem EU a platí pro ni stejné podmínky jako pro ostatní členské země. Stačí vám k návštěvě pouze občanský průkaz. Naopak k vstupu do severní části musíte mít pas platný minimálně šest měsíců po návratu do ČR.

Kypr je obklopen turisty zejména v letních měsících, ale je tu minimálně jeden důvod, který stojí za to navštívit ho kdykoli v průběhu roku - bohatá historie a ojediněle zachovalé historické památky. K nejnavštěvovanějším místům patří hlavní město Nikósie, Larnaka, Agia Napa, Limassol, Paphos a další.

Severní Kypr (Severokyperská turecká republika) není tolik známý především proto, že se sem létá z Turecka (mezipřistání) a je zde omezená konzulární pomoc.. Česká republika ani okolní země tedy nemají s letištěm v Ercanu přímé letecké spojení. Všechna letadla mířící na Severní Kypr musí nejprve přistát v Turecku a teprve poté pokračovat na letiště Ercan.

Kypr - zájezdy od 7 195 Kč

Nejnovější recenze Kypr

Celkem: 5,6 Cena neodpovídala službám, které nabízí hotel, jelikož bylo po sezóně a spousta věcí nebyla v provozu.

 • 3 Ubytování
 • 9 Strava
 • 8 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Cena neodpovídala službám, které nabízí hotel, jelikož bylo po sezóně a spousta věcí nebyla v provozu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nabízíte 5.hvězdiučkový hotel, ale spali jsme v bungalovu, který odpovídal 3.hvězdičkám!

Strava
Strava byla pestrá a splňovala naše představy, jenom káva byla strašná všude i placená.

Služby hotelu
Nebyl žádný animační program, kerý jsme měli zaplacený jako v sezóně a jelikož byla tma už v 17 hodin, tak byly večery bez zábavy dosti dlouhé.

Pláž
Pláž byla vylidněná, jen pár turistů, tak nebylo možné využít šlapadla ani jiné vodní atrakce, jinak byla celkem čistá, denně jí čistilo komando chlapíků, kteří pytlovali chaluhy z moře, tak že při odjezdu byla velká část pláže pokryta barevnými páchnoucími pytli chaluh. Naštěstí fungovaly tobogány, ale voda v bazénech byla jako žiletky, to moře bylo teplejší.

Radka K., 08.11.2018, Datum pobytu: 29.10. - 5.11.2018
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: Acapulco

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9,2 Dovolená splnila naše očekávání. Vše odpovídalo popisu.

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 7 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená splnila naše očekávání. Vše odpovídalo popisu. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování pěkné,čisté v nádherné zahradě. naprostý klid.

Strava
Strava chutná, všeho dostatek. Personál velice milý. Není nač si stěžovat.

Služby hotelu
Služby hotelu naprosto vynikající.

Pláž
Pláž byla čistá upravená, dostačující počet lehátek. Do moře je velmi pozvolný vstup do moře, na kraji písek dále kameny. Vše vyřešili lávkou. Moře čisté.

Bohumila J., 07.11.2018, Datum pobytu: 4.10. - 15.10.2018
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: Merit Cyprus Gardens Holiday Village

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,8 Úroveň dovolené odpovídá ceně. Jako nenároční klienti jsme byli spokojeni. Hotel je mimo hlavní silnici v klidném prostředí. Využili jsme...

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 5 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Úroveň dovolené odpovídá ceně. Jako nenároční klienti jsme byli spokojeni. Hotel je mimo hlavní silnici v klidném prostředí. Využili jsme nabídky výletů do Kyrenie a na poloostrov Karpaz. Průvodkyně Petra nám podala mnoho zajímavých informací o historii Cypru a o životě tamních obyvatel. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování v bungalovu vyhovující.

Strava
Nabídka jídel při snídani i večeři pestrá, mohl si vybrat každý.

Služby hotelu
Personál hotelu ochotný, vstřícný a příjemný.

Pláž
Pláž v blízkostii hotelu malá a s krátkou dobou slunečního svitu. Pláž a okolí pláže neudržované.Chodili jsme na vzdálenější pláž s malou restaurací, kde jsme byli spokojeni.

Josef Jelínek, 07.11.2018, Datum pobytu: 27.10. - 3.11.2018
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: Sempati

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 5,2 Dovolená byla krásná díky slunečnému počasí a krásně teplé vodě. Ale hodně mě zklamaly služby hotelu, kde bylo skvělé jídlo, ale úklid...

 • 4,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 4 Okolí
 • 4 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla krásná díky slunečnému počasí a krásně teplé vodě. Ale hodně mě zklamaly služby hotelu, kde bylo skvělé jídlo, ale úklid pokojů byl podprůměrný. Celý týden jsme měli špinavé ručníky, které nám nevyměnili ani po stížnosti přes naší delegátku. Podlahy také nestírali, vlastně pouze denně vynášeli použité papíry na WC. Také nás nemile překvapilo zkrácení dovolené o jeden den. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Nejprve nás ubytovali v bungalovu, kde bylo vykopnuté okno v přízemí u WC a nešlo zavřít. Protože jsme jeli na zájezd 2 ženy, tak z bezpečnostních důvodů nechápu takovéto ubytování. Po dohodě nás přestěhovali do hlavní budovy, kam jinak ubytovávají německé turisty. Jak jsem psala v celkovém hodnocení, úklid byl strašný.

Strava
Strava byla skvělá, opravdu bohatá a různorodá. Za toto bych jim dala nejvyšší hodnocení.

Služby hotelu
V recepci byli ochotní, ale jak jsem už psala, celkový dojem si zkazili nedostatečným úklidem. Další mínus hotelu je, že na nádvoří hotelu, kam směřují všechny balkony pokojů, se každý den konala divoká hudební prodekce, takže tip na klidnou dovolenou to rozhodně není. Z tohoto důvodu bych hotel nedoporučila a už tam nikdy nejela.

Pláž
Pláž u hotelu je maličká, tak pro 5-10 lidí, vysoká betonová zeď a úzký pruh písku kde byla po celé délce tak 30 cm vysoká vrstva naplavených řas / ty byly také ve vodě/. Díky zdi tam byl stín ráno do 9 hodin a odpoledne od 15 hodin. A všude plavou igelity . Proto jsme chodili na skvělou pláž vzdálenou tak 30 až 40 minut vlevo od hotelu. Tam to bylo super, pláž, voda čistá a teplá, bufet na pláži se skvělými lidičkami , studenty na brigádě.

Iveta M., 06.11.2018, Datum pobytu: 27.10. - 3.11.2018
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: Sempati

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,2 Dovolená super, jen zmatky v pojištění u cestovní kanceláře.. Nejdříve že bude za 400 osoba, pak to bylo 1000 osoba a nakonec po tom co...

 • 8,5 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená super, jen zmatky v pojištění u cestovní kanceláře.. Nejdříve že bude za 400 osoba, pak to bylo 1000 osoba a nakonec po tom co jsem to zaplatil.. Volali znova že mám doplatit dalších 400...naprosto neprofesionální Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Super i když nám změnili hotel.. Klasika

Strava
Velmi chutná

Služby hotelu
Vše v pořádku

Pláž
Blízko na pláž.. Čistá

Ladislav Čejka, 06.11.2018, Datum pobytu: 3.9. - 13.9.2018
Oblast: Kypr Kypr, Larnaca, Hotel: Livadhiotis

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Kypr

Potřebujete poradit?

Po-Ne 7-22 hod 226 000 622