Kypr Kypr

Oficiální název: Kyperská republika
Hlavní město: Nikósie - (Levkósie)
Státní zřízení: republika
Náboženství: křesťanství
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina a turečtina, uplatníte však i angličtinu, francouzštinu či němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Kypr - zájezdy od 5 255 Kč

O KYPRU

Ostrov Kypr, kterému se neřekne téměř jinak než Afroditin ostrov = ostrov lásky, je třetím největším ostrovem ve Středomoří a zaujímá plochu téměř deset tisíc kilometrů čtverečních.

Své choutky zde uspokojí i ti nejnáročnější turisti. Písek, moře a sluníčko není zdaleka jediná podívaná, kterou zde můžete vidět a zažít.

V minulosti byl ostrov jedním celkem, ale v dnešní době je rozdělen na dvě části a v každé se dodržují a respektují zcela odlišné zvyky a pravidla.

Na jižním Kypru žijí řečtí Kypřané a na severním turečtí Kypřané. Z tohoto důvodu je potřeba si dobře rozmyslet kterou část navštívíte. Jižní část je členem EU a platí pro ni stejné podmínky jako pro ostatní členské země. Stačí vám k návštěvě pouze občanský průkaz. Naopak k vstupu do severní části musíte mít pas platný minimálně šest měsíců po návratu do ČR.

Kypr je obklopen turisty zejména v letních měsících, ale je tu minimálně jeden důvod, který stojí za to navštívit ho kdykoli v průběhu roku - bohatá historie a ojediněle zachovalé historické památky. K nejnavštěvovanějším místům patří hlavní město Nikósie, Larnaka, Agia Napa, Limassol, Paphos a další.

Severní Kypr (Severokyperská turecká republika) není tolik známý především proto, že se sem létá z Turecka (mezipřistání) a je zde omezená konzulární pomoc.. Česká republika ani okolní země tedy nemají s letištěm v Ercanu přímé letecké spojení. Všechna letadla mířící na Severní Kypr musí nejprve přistát v Turecku a teprve poté pokračovat na letiště Ercan.

Kypr - zájezdy od 5 255 Kč

Nejnovější recenze Kypr

Celkem: 7 Skvělá oddechovka od listopadové nálady, připomínka uplynulého léta.

 • 6 Ubytování
 • 8 Strava
 • 7 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
Skvělá oddechovka od listopadové nálady, připomínka uplynulého léta. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pohodlná postel,v ložnici,ale mnohem horší koupelna,slabá sprcha,žádné police na kosmetiku,nestačí na 5 hvězdiček.Kromě toho je v TV 10 zpráv.Nic jiného.

Strava
Vcelku dobré, ale došlo k úplným kulinářským nedorozuměním.Třeba skopové v mátové omáčce, typické anglické jídlo.Skopové maso nebylo žvýkací,mátová omáčka byla kyselá,jako horalská kyselá polévka.Káva dramatická,bez chuti.

Služby hotelu
Lázně - velmi dobré, ale také velmi drahé.Za masáž je 120 eur asi moc. Bazén - venkovní - ledová voda, vnitřní - trochu příliš teplý.

Pláž
Typická pro Kypr, pozvolný vstup do moře, vhodná pro malé děti.

Anna O., Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 04.12.2023, Datum pobytu: 27.11. - 30.11.2023
Oblast: Kypr Kypr, Agia Napa, Hotel: Chrysomare Beach & Resort

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Celkem: 9.4 Zájezd celkově předčil naše očekávání. Absolutní spokojenost.

 • 9.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Zájezd celkově předčil naše očekávání. Absolutní spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování bylo velmi pohodlné, hotel a všechny služby odpovídaly nabídce. Vybavení, čistota, balkon s výhledem na moře. Nádherná zahrada s lehátky a možností procházek.

Strava
Všechna jídla byla formou bufetu. Velký výběr, včetně vegetariánských a veganských jídel. Vše velmi chutné. Personál restaurace velice vstřícný a ochotný. Příjemné prostředí, možnost posezení uvnitř i venku.

Služby hotelu
V hotelu je mnoho možností, jak trávit volný čas. Venkovní bazén, krásné spa centrum, posilovna. Různé stolní hry, knihovna, půjčovna kol, ...

Pláž
V těsné blízkosti hotelu, čistá, pozvolný vstup do vody vhodný i pro děti. Čistá voda, pěkné prostředí a krásné procházky po pobřeží.

Hana F., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 01.12.2023, Datum pobytu: 20.11. - 26.11.2023
Oblast: Kypr Kypr, Protaras, Hotel: Crystal Springs Beach

Celkem: 9 Hezká dovolená , velmi milé osazenstvo hotelu , se všemi se snadno dalo domluvit anglicky a vždy maximálně ochotné ....

 • 9 Ubytování
 • 8 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Hezká dovolená , velmi milé osazenstvo hotelu , se všemi se snadno dalo domluvit anglicky a vždy maximálně ochotné .... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování přesně odpovídalo katalogu . Nádherná možnost procházek kolem pláže až do nejbližšího města (45minut)

Strava
Bohatý výběr

Služby hotelu
Vše OK .

Pláž
Písčitá pláž , ale ve vodě kameny . Doporučuji boty do vody :-)

Vaclav S., Ověřená recenze (Invia.cz), Hodnoceno: 25.11.2023, Datum pobytu: 15.11. - 21.11.2023
Oblast: Kypr Kypr, Paphos, Hotel: Louis Ledra Beach

Celkem: 9 Celková spokojnosť. Veľmi pekná piesková pláž a čistá voda.

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Celková spokojnosť. Veľmi pekná piesková pláž a čistá voda. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel je veľký kolos, ale príjemný, izby veľké, čisté. Hotel má aj vnútorný bazén, v chladnejšom pocasí vyhrievaný a suchú a parnu saunu.

Strava
Strava chutná, rozmanitá. V rámci all in pivo a víno nizsej kvality.

Služby hotelu
Služby hotela na dobrej urovni.

Pláž
Pláž hned pred hotelom, výborný prístup, krásne more, piesková pláž. Priamo pri mori ležadlá za poplatok, ale v ramci areálu pohodlné ležadlá zdarma.

Zákazník nechtěl zveřejnit své jméno, Ověřená recenze (Invia.sk), Hodnoceno: 23.11.2023, Datum pobytu: 13.11. - 20.11.2023
Oblast: Kypr Kypr, Protaras, Hotel: Constantinos The Great

Celkem: 10 Ubytování ve vile přímo u venkovních bazénů s výhledem na moře.Čisté pokoje,příjemná obsluha.Každý den měněny ručníky a pokoje...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Ubytování ve vile přímo u venkovních bazénů s výhledem na moře.Čisté pokoje,příjemná obsluha.Každý den měněny ručníky a pokoje uklizené.Vkusné jídlo,velký výběr,příjemná obsluha.Celá obsluha zaslouží pochvalu.Obyvatel Paní Olga je nesmírně obětavá a vstřícná, je vidět, že má svou práci ráda a je plná empatie. Je to můj druhý pobyt s rodinou v tomto hotelu.Předchozí byl stejně vydařený.Počasí nám přálo,jsme spokojeni.Určitě se sem vrátíme.Doporučujeme tento hotel svým známým, protože opravdu stojí za to. Zobrazit celou recenzi

Irena P., Ověřená recenze (Travelplanet.pl), Hodnoceno: 20.11.2023, Datum pobytu: 8.11. - 16.11.2023
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: Salamis Bay Conti Resort

Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate

Všechny recenze Kypr