Kypr Kypr

Oficiální název: Kyperská republika
Hlavní město: Nikósie - (Levkósie)
Státní zřízení: republika
Náboženství: křesťanství
Úřední jazyk: úředním jazykem je řečtina a turečtina, uplatníte však i angličtinu, francouzštinu či němčinu
Časový posun: + 1 hodina

Kypr - zájezdy od 5 539 Kč

O KYPRU

Ostrov Kypr, kterému se neřekne téměř jinak než Afroditin ostrov = ostrov lásky, je třetím největším ostrovem ve Středomoří a zaujímá plochu téměř deset tisíc kilometrů čtverečních.

Své choutky zde uspokojí i ti nejnáročnější turisti. Písek, moře a sluníčko není zdaleka jediná podívaná, kterou zde můžete vidět a zažít.

V minulosti byl ostrov jedním celkem, ale v dnešní době je rozdělen na dvě části a v každé se dodržují a respektují zcela odlišné zvyky a pravidla.

Na jižním Kypru žijí řečtí Kypřané a na severním turečtí Kypřané. Z tohoto důvodu je potřeba si dobře rozmyslet kterou část navštívíte. Jižní část je členem EU a platí pro ni stejné podmínky jako pro ostatní členské země. Stačí vám k návštěvě pouze občanský průkaz. Naopak k vstupu do severní části musíte mít pas platný minimálně šest měsíců po návratu do ČR.

Kypr je obklopen turisty zejména v letních měsících, ale je tu minimálně jeden důvod, který stojí za to navštívit ho kdykoli v průběhu roku - bohatá historie a ojediněle zachovalé historické památky. K nejnavštěvovanějším místům patří hlavní město Nikósie, Larnaka, Agia Napa, Limassol, Paphos a další.

Severní Kypr (Severokyperská turecká republika) není tolik známý především proto, že se sem létá z Turecka (mezipřistání) a je zde omezená konzulární pomoc.. Česká republika ani okolní země tedy nemají s letištěm v Ercanu přímé letecké spojení. Všechna letadla mířící na Severní Kypr musí nejprve přistát v Turecku a teprve poté pokračovat na letiště Ercan.

Kypr - zájezdy od 5 539 Kč

Nejnovější recenze Kypr

Celkem: 9.4 Krásné prostředí za dostupnou cenu. Rozsáhlý areál s bazény, bary, s koloseem, na procházky....

 • 9 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Krásné prostředí za dostupnou cenu. Rozsáhlý areál s bazény, bary, s koloseem, na procházky.... Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pěkné, čisto, krásný víhled. Oceňuji denní doplňování nealko nápojů na pokoji, v ceně.

Strava
Rozmanitá, velký výběr jídla, ovoce, zeleniny, nápojů. Číšníci ochotní. Výborné byly obědy v restauraci u pláže, nemuseli jsme se balit a přecházet do hotelu.

Služby hotelu
Hotel je samostatný komplex, ocenila bych proto více rozmanitých obchodů nebo občas pozvat prodejce. Také zpestřit večerní program. Jinak spokojenost.

Pláž
Tak ta neměla chybu. Voda průzračná, slunečníky a lehátka jsme vždy našli volné, bar přímo na pláži, WC hned vedle, sprchy na nohy....

Jitka H., 30.09.2022, Datum pobytu: 15.9. - 23.9.2022
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: Noah's Ark Deluxe Hotel & Spa

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

hotel 4 fotografie

Celkem: 9 Výborný hotel, bezproblémová komunikácia s personálom.

 • 9.5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 10 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Výborný hotel, bezproblémová komunikácia s personálom. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
veěmi kvalitné, čisté, viac by sa žiadalo dopnit v kúpelke šampon, toaletný papier ap.

Strava
atrava bohatá, ale bez chuti, ovocie druhotriedne, malý výber

Služby hotelu
služby velmi dobré iba občerstvenie mimo času hlavných jedál málo nápadité, stále to isté

Pláž
pláž dokondlá

Karol Schlifka, 30.09.2022, Datum pobytu: 13.9. - 24.9.2022
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: Salamis Bay Conti Resort

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8.4 S dovolenou jsme byli spokojeni . Hotel Nissi Park je příjemný, klidný , člověk tam cítí pohodu . Příjemné prostředí , banánovníky u...

 • 8.5 Ubytování
 • 10 Strava
 • 8 Okolí
 • 7 Cena

Celkové shrnutí
S dovolenou jsme byli spokojeni . Hotel Nissi Park je příjemný, klidný , člověk tam cítí pohodu . Příjemné prostředí , banánovníky u bazénu ( který jsme ani nestihli vyzkoušet ), vizuálně krásné . Strava velmi pestrá , všeho dostatek , není možné , aby si někdo řekl , že si nevybral nebo , že se opakuje. Recepční usměvavé. Pokoje starší vybavení , postele pohodlné, balkony malé , ale sloužili jen k uschnutí prádla . Výhled na vysloužilé objekty špatný ( na balkoně jsme čas , ale netrávili .) Asi 4x do týdne v kavárně program - hezké. K moři z hotelu docela blízko . Celkově spokojenost . Dovolená se povedla - moře , slunce , pohoda .. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Ubytování starší , vyhovující , na přespání stačí.

Strava
Moc nám chutnalo , snídaně velký výběr všeho ,slané , sladké , zelenina , ovoce , několik druhů kávy , ještě více čaje , džusy ,. Nakonec jsme si zaplatili i večeře a neudělali jsme chybu ( jen nápoje se ještě při večeři platí zvlášť , to je mínus , protože na Kypru jsou dost drahé .

Služby hotelu
Se službami jsme byli spokojeni . Pokud jsme potřebovali radu , vždy ochotně pomohli .

Pláž
Pláž byla a hlavně moře fantastické . Sice když jsme v sobotu přiletěli a v pozdním odpoledni se vydali k moři , překvapilo nás množství lidí a hlasitá hudba . Každý by si , ale měl dopředu ověřit kam jede . Tak mne osobně to moc ani nepřekvapilo , na toto také určitě měla vliv únava z cestování . Nissi pláž je nejkrásnější , ale také nejhlučnější na Kypru . A dobře to vystihl ten co pouští hudbu , v neděli zahlásil , na téhle pláži se žije , tady ticho nebude , kdo se chce klid ať jde na jinou pláž , je jich tu dost . Má pravdu .Je jich tam opravdu dost . Jeden z naší party se šel podívat na Landa pláž a prý tahle je hezčí . Mně osobně se nakonec moc líbilo , když už se slunce chýlilo k západu a mladí se vrtěli v rytmu se svými drinky v moři i na pláži , nakonec i malé děti se vrtěly . Seděla jsem

na lehátku koukala na moře a získávala energii i z tohohle obrázku . Hudba nakonec nebyla nijak rušivá , spíš příjemně doplňovala obrázek té krásy . Jen v sobotu a neděli je hudba k večeru hlučnější a i víc lidí . Nesmím také zapomenout na úžasný ostrůvek kam se dá přebrodit asi po kolena vody . V moři jsou rybky , které vidíte i v Egyptě a kousek od ostrůvku i želvy . Já se na ně chodila dívat při východu slunce kdy se vynořovali z vody pro nadechnutí . Krása.

Dana Šinková, 29.09.2022, Datum pobytu: 16.9. - 23.9.2022
Oblast: Kypr Kypr, Agia Napa, Hotel: Nissi Park

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

2 fotografie

Celkem: 7.4 Dovolená byla v pohodě jen díky místnímu personálu. Delegát(ka) Invie se o nás nezajímal(a), ani jednou jsme se nesetkali. Vše jsme...

 • 8 Ubytování
 • 10 Strava
 • 6 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Dovolená byla v pohodě jen díky místnímu personálu. Delegát(ka) Invie se o nás nezajímal(a), ani jednou jsme se nesetkali. Vše jsme řešili sami.

Náš odjezd připadal na hodinu před otevřením jídelny, ale zapomněli jsme na to upozornit personál. Hýčkali jsme velmi malou naději, že alespoň na toto delegát(ka) v kuchyni upozorní a zajistí nám balenou snídani. Nezajistila ale nic. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl standardní, slušně zařízený i uklizený, koupelna také. Paní uklízečka byla slušná, milá a celkem pečlivá, úklid, doplňování baleného pití i toaletního papíru zvládala bezproblémově

Strava
Strava středmořského typu byla chutná, výběr zeleniny i ovoce slušný od snídaně až po večeři. Výběr nealkoholických i alkoholických nápojů také. Obsluha milá, pilná a snaživá.

Služby hotelu
V hotelu nefungovali žádní animátoři, což bylo ku prospěchu věci, protože my jsme přijeli především odpočívat. Do kasina jsme nechodili, tento druh zábavy nás neláká.

Pláž
Invia by měla zájemce upozornit, že pro vstup a chůzi v mělkém moři u hotelové pláže budou potřebovat boty do vody, jinak je koupání nepříjemné až nemožné. Naštěstí bazén fungoval bezchybně.

Jiří V., 28.09.2022, Datum pobytu: 13.9. - 23.9.2022
Oblast: Kypr Kypr, Severní Kypr, Hotel: Merit Cyprus Gardens

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Všechny recenze Kypr