Kypr - Larnaca Kypr

 • Doprava letecky

  03:30 h

 • Popis

  Toto město zahalené rouškou tajemné historie a nesoucí zvláštní jméno, je třetím největším městem Kypru a zároveň významným obchodním, průmyslovým a turistickým centrem. Naleznete zde přístav, letiště i marínu pro kotvení jachet a také bohatě vybudovanou síť hotelů, neboť z turistického ruchu je město živo.

  Toto antické království založené Féničany v 9. století před. n.l. neslo původně název Kítion. Dnešní název města Larnaca prý není příliš oblíbený, pravděpodobně totiž znamená cosi jako hrobka, sarkofág. V nejbližším okolí byly v minulosti nalezeny různé sarkofágy, dle pověsti jeden patřil i Lazarovi, který byl vzkříšen Kristem. Jsou vystaveny v místním Archeologickém muzeu a určitě stojí za shlédnutí. Místní nicméně tvrdohlavě nazývají město Skála. Kromě toho má město také Muzeum Pieridovy nadace, jehož sbírka se snaží zmapovat historii ostrova od pravěku až po středověk. Zbytky původního osídlení jsou patrné už jen pouhý kilometr od centra, neolitické sídliště Hirokitia je jedním z důležitých historických nalezišť a je chráněno organizací UNESCO. Ve městě naleznete jak mešity tak i kostelíky, je totiž pomyslně rozděleno na řeckou a tureckou část. Za zmínku a za návštěvu stojí např. mešita Grand Mosque.

  Mezi Larnacou a mezinárodním letištěm leží Slané jezero, které v létě vysychá, ale v zimě je útočištěm plameňáků a dalších druhů cizokrajných ptáků. U tohoto jezera najdete islámské posvátné místo Hala Sultan, toto místo skrývá hrob, kde jsou údajně uloženy ostatky tety proroka Mohameda.

  Hotely jsou vybudovány podél pláží v centrální části Larnacy, kde se také nachází pověstná promenáda Finikoudés, lemovaná vysokými palmami a spoustou lákavých restaurací. Asi nejhezčí pláže jsou v turistické oblasti Dekelia, většinou jsou pokryté tmavším jemným pískem nebo drobnými kamínky. Zde je také velké množství restaurací, barů, diskoték a obchodů.

  Nabídka sportovního vyžití je také bohatá - venkovní a kryté bazény, různá hřiště, biliár, fitness, potápění a mnoho dalšího. Z místního přístavu se dají podnikat okružní plavby po Středozemním moři.
  Lokalita je vhodná pro ty, kdo chtějí spojit klidnou dovolenou s návštěvou rušnějšího města, se vším co nabízí.

 • Vzdálenost

  2 300 km

Nejnovější recenze Kypr - Larnaca

Celkem: 9,6 Nádherná dovolená, hotel bez chyby, odpovídá 4*.

 • 9,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Nádherná dovolená, hotel bez chyby, odpovídá 4*. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Pokoj byl hezký, moderně zařízený. Všude čisto. Rozložení hotelu je dobře vymyšlené, na pláž, k baru a do restaurace je to pár kroků. V areálu hotelu nevyřvávala žádná hlasitá hudba nebo animační programy, což bylo super.

Strava
Jídlo bylo skvělé, různé druhy masa, příloh, velký výběr salátů a zeleniny a několik druhů dezertů. Každý den něco jiného, ale vždy moc dobré. Na baru velká nabídka drinků.

Služby hotelu
Personál byl milý a přátelský. Denně úklid pokoje a výměna ručníků.

Pláž
Nádherná klidná písečná pláž pouze pro návštěvníky hotelu. Na pláži čisto. Voda teplá a krásně čistá. Vstup do moře velmi pozvolný a všude jen písek, ne jako některé jiné "písečné" pláže kde často bývá pás kamenů. Lehátka a slunečníky zdarma.

Radim B., 15.09.2021, Datum pobytu: 5.9. - 12.9.2021
Oblast: Kypr Kypr, Larnaca, Hotel: SENTIDO Sandy Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Vstup z hotelové zahrady 4 fotografie

Celkem: 8,8 Spokojenost.

 • 8,5 Ubytování
 • 9 Strava
 • 9 Okolí
 • 9 Cena

Celkové shrnutí
Spokojenost. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Příjezd v 7,30 ráno, ubytování možné až od 14,00 hod. Přistýlka - obyčejné lehátko, pro dospělou osobu nevhodné.

Strava
Spokojenost.

Služby hotelu
Spokojenost.

Pláž
Pláž písek.

Anonym, 25.09.2019, Datum pobytu: 14.9. - 22.9.2019
Oblast: Kypr Kypr, Larnaca, Hotel: Palm Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 9 Frixos je krásný a klidný hotel po rekonstrukci, čistý, vše funguje. Personál příjemný a ochotný. Achileos je horší hotel v centru, ale...

 • 9 Ubytování
 • 10 Strava
 • 9 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Frixos je krásný a klidný hotel po rekonstrukci, čistý, vše funguje. Personál příjemný a ochotný.

Achileos je horší hotel v centru, ale i tak čistý (jen jednoho švába jsme zaregistrovaly), personál vstřícný. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Frixos-dle našich požadavků, prostorné pokoje, stále čisté, Achileos-první noc v pokoji bez balkónu, malý pro 2 osoby, připomínal mi hrobku. Hned druhý den jsme dostali pořádný pokoj, opět díky vstřícnosti personálu, rozhodně ne zásluhou CK.

Strava
Úroveň snídaní v obou hotelech odpovídala hotelu čtyřhvězdičkovému, rozmanitá a chutná.

Služby hotelu
Kypřanům jde o to, aby byl host spokojený. Na rozdíl od cestovní kanceláře, která jen vyinkasuje peníze. A ne malé....

Pláž
Dostupnost pěšky do 3 minut, pozvolný vstup do moře, příjemné pro plavání, čisté pláže.

Regina P., 09.09.2019, Datum pobytu: 30.8. - 6.9.2019
Oblast: Kypr Kypr, Larnaca, Hotel: Frixos (Orkolini)

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 10 Celkový dojem z dovolené, velká spokojenost, ochotný personál, menší problém z naší strany komunikace v angličtině, neznalost jazyka...

 • 10 Ubytování
 • 10 Strava
 • 10 Okolí
 • 10 Cena

Celkové shrnutí
Celkový dojem z dovolené, velká spokojenost, ochotný personál, menší problém z naší strany komunikace v angličtině, neznalost jazyka komplikuje komunikaci, jediný problém nastal v době ukončení pobytu dne 30.6.2019 a to odjezd na letiště v 22.50 hodin, pokoj nutno opustit do 12.00 hodin a zbytek času jsme museli trávit v prostorách hotelu. Strava pro all inkluzive byla zajištěna až do odjezdu. Další malé minus, dlegátka se dostavila až třetí den po příjezdu, prý je jich málo a mají moc práce ?. jinak ochotná a snažila se pomoci , hlavně s komunikací s personálem (angličtina) Komunikace s cestovní kanceláří Invia v naprostém pořádku Zobrazit celou recenzi

Ubytování
ubytování v naprostém pořádku, vybavenost kvalitní , úklid v naprostém pořádku

Strava
kvalitní stravování pro All inkluzive, rozmanitá strava, široký výběr , hodně ovoce a zeleniny tématicky zaměřené večeře , Mexická, Thajská , Italská a podobně nabídka alkoholických i nealkoholických nápojů v ceně rozmanitá,

Služby hotelu
slunečník na pláži i u hotelových bazénů zdarma, osušky proti vratné kauci v ceně, bar u bazénu, neomezená konzumace alkoholických i nealkoholických nápojů

Pláž
pláž cca 30 metrů od hotelu , čistá, písčitá, moře čisté , vhodné i pro malé děti

Josef Hubený, 04.07.2019, Datum pobytu: 22.6. - 30.6.2019
Oblast: Kypr Kypr, Larnaca, Hotel: Golden Bay Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 7,2 Hotel je na velmi pěkném místě, ale okolí - není kam jít, jen pár obchodů se suvenýry, vše na jedno brdo. Pokud se chcete válet jen u...

 • 8 Ubytování
 • 6 Strava
 • 8 Okolí
 • 6 Cena

Celkové shrnutí
Hotel je na velmi pěkném místě, ale okolí - není kam jít, jen pár obchodů se suvenýry, vše na jedno brdo. Pokud se chcete válet jen u vody, tak dobrý. Na tak velkém hotelu jsme byly jen 2 Češky, zato tam bylo asi 70% rusky mluvících turistů. Domluvit se dá rusky, anglicky a německy - pokud umíte. Na pláži i v okolí je spousta koček, jsou to potulné kočky, o které se někdo velice dobře stará, jsou čisté, nakrmené, nežebrají, neporvané a přítulné a vychované, do hotelu nechodí. Mám ráda kočky - nevadilo mi to, každý je respektoval a neubližoval jim. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita ubytování byla velmi dobrá, nezvyk - ukládat papíry ze záchodu do koše, každý den ho odnášeli. Ručníky byly měněny na vyžádání, pohled z balkonu připomínal betonovou džungli, ale nebylo to tak hrozné, protože pohled doleva to spravil - bungalovi se zeleným trávníkem, palmami a krásným bazénem.

Strava
Strava byla podávána formou bufetu a to znamenalo obžerství každého, kdo tam byl, bylo to dobré, ale pro nás dost kořeněné, měli jsme polopenzi, stačilo to. Překvapením pro nás bylo, že jsme si u večeře musely platit při vyúčtování na konci - pití.

Služby hotelu
Kromě slunečníků a osušek a lehátek jsme jiné služby nevyžívaly.

Pláž
Přístup na pláž je snadný, je to blízko hotelu, může se využívat travnatá plocha pod palmami nebo přímo u moře na písku, pláž je čistá a moře také.

Miluše B., 01.07.2019, Datum pobytu: 14.6. - 21.6.2019
Oblast: Kypr Kypr, Larnaca, Hotel: Palm Beach

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Kypr - Larnaca