Kypr Kypr

 • Zajímavá místa

  Larnaka je malé městečko a je doslova první otevřenou bránou na Kypr. Leží blízko mezinárodního letiště a najdete zde nejstarší kostel na ostrově, spoustu obchůdků a nedaleko města zbytky larnackého akvaduktu.

  Ayia Napa je nejrušnější a nejpopulárnější letovisko kde o zábavu není nikdy nouze. V centru města je krásný klášter z 16. století, který určitě musíte navštívit.

  Limassol je nejdůležitějším přístavem ostrova. Za zmínku určitě stojí muzeum středověku, mešity a malý hrad, který je přímo v centru.

  Paphos je moderně založené město s pěknými plážemi v okolí, obdivuhodnou královskou hrobkou a několik pozůstatků římských staveb.

  Nikósie je hlavní město Kypru a je rozděleno linii příměří mezi tureckým a řeckým obyvatelstvem. Město má obdivuhodně zachovalé hradby. Více památek je na turecké straně a k jejich návštěvě budete potřebovat pas.

  Troodos je nejvyšší pohoří na Kypru s krásnými vesničkami a nejvyšší horou na ostrově Mount Olympos, kde se dá v zimě skvěle zalyžovat.

  Protaras - malé letovisko s krásnými plážemi, větrnými mlýny a ovocnými zahradami. Filmy do fotoaparátů určitě nekupujte na místě, ale dovezte si jich hodně z domu, protože jsou dost drahé. Ve většině případů jako jsou např. muzea si musíte koupit lístek na focení. Nikde nesmíte používat fotoaparát v kostele!